خلافی خودرو | مشاهده آنلاین جرایم راهور 120 با موبایل

این نکته را نیز یادآور می شویم که راهنمایی و رانندگی برای کمک به رانندگان متخلفی که مبلغ جریمه های آنها زیاد است، شرایط پرداخت تقسیطی را فراهم کرده است. پرداخت تقسیطی جریمه و خلافی خودرو برای خودروهای توقیف شده و توقیف نشده به دو صورت مجزا انجام می شود که در ادامه درباره آن توضیحات کاملی خواهیم داد.


پرداخت خلافی خودرو از طریق فرمون ایکس

اگر می خواهید جریمه و خلافی خودرو خود را پرداخت کنید، احتمالا برایتان جالب و البته مفید خواهد بود که با متداول‌ترین روش های پرداخت خلافی ماشین آشنا شوید. این روش ها از 7 حالت خارج نیستند. شما می توانید از هر روشی که بیشتر احساس راحتی دارید، کمک بگیرید و جریمه ها را استعلام و نهایتا پرداخت کنید. برای استفاده از هر یک از این روش ها به شماره VIN یا کد ۸ یا ۹ رقمی خودرو که در پشت کارت ماشین درج شده است و یا پلاک خودرو، نیاز خواهید داشت.

خلافی خودرو | مشاهده آنلاین جرایم راهور 120 با موبایل


1. اپلیکیشن های پرداخت جریمه و خلافی خودرو

در عصر حاضر دنیای اینترنت و موبایل و به فراخور آن دنیای اپ ها و برنامه های کاربردی موبایل آن قدر گسترده و وسیع شده است که ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کار ها را می توان به کمک آنها انجام داد. امروزه app ها خیلی بیشتر از آنچه که تصورش را کنید، در زندگی انسان جا باز کرده اند؛ به شکلی که زندگی کردن و انجام بسیاری از کارهای ساده روزانه بدون وجود این اپ ها به شکل تعجب‌آوری، سخت و دشوار شده است.

از جمله آنها باید به خرید طرح ترافیک، هشدار نزدیک شدن به محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک، هشدار سرعت مجاز و حتی امکان خرید بیمه شخص ثالث با تخفیف ویژه برای کاربران اپلیکیشن فرمون و قیمت گذاری خودرو اشاره کرد. پس از نصب این برنامه تنها کافی است از قسمت مشخص پرداخت جریمه و خلافی خودرو مرحله به مرحله اطلاعات لازم را وارد کنید و در نهایت خیلی ساده و سریع جریمه خود را پرداخت نمایید.

2. سایت پلیس راهور۱۲۰

سایت پلیس راهور۱۲۰ به آدرس www.rahvar120.ir روش دیگری برای پرداختجریمه و خلافی خودرواست. پس از ورود به این سایت در منوی موجود در سمت راست روی گزینه "خدمات" کلیک کنید تا به این ترتیب انتخاب کنید که دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید؛ پرداخت الکترونیکی جرائم، استعلام میزان تخلفات رانندگی، استعلام نمره منفی و استعلام تصادفات رانندگی در بخش خدمات گنجانده شده اند. در صورتی که شناسه پرداخت و شناسه قبض جریمه خود را دارید، مستقیما روی گزینه پرداخت الکترونیکی جرائم، کلیک کنید. در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه را وارد کنید و پس از از وارد کردن تصویر امنیتی روی گزینه "ثبت قبض" کلیک کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.

همواره در این روش به یاد داشته باشید که محتویات این بخش از سایت راهور آفلاین است و به بانک اطلاعاتی پلیس راهور متصل نیست و به صورت هفتگی به روزرسانی می شود. لذا به تاریخ به روزرسانی که در این قسمت درج شده است، توجه کنید. همچنین در صورت استعلام و پرداختجریمه و خلافی خودرو از این روش، باید بدانید که اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد.

3. کد دستوری * 110 #

در این روش برای استعلامجریمه و خلافی خودرو خود هیچ نیاز به اینترنت، اپلیکیشن یا یک گوشی مجهز و خاص ندارید. تنها کافی است از قسمت‌ شماره‌گیر گوشی خود کد دستوری * 110 # را وارد کنید و دکمه سبز یا دکمه تماس را بگیرید.

در این مرحله مجموعه ای از خدمات پلیس راهور را مشاهده خواهید کرد. شما باید گزینه استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. برای استعلام خلافی خودرو یک بار دیگر باید کد VIN خودرو را وارد کنید. این کد را دقیقا به همان شکلی که می بینید، وارد کنید؛ حتما کیبورد شما باید لاتین باشد و حتما باید حروف را به شکل کپیتال یا بزرگ وارد کنید. پس از اینکه کد VIN را وارد کردید، دو گزینه پیش رو خواهید داشت؛ گزینه اول فقط مبلغ خلافی را به شما می گوید و گزینه دوم شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی را به شما نشان می دهد. با توجه به نیاز خود هر کدام را که لازم دارید، انتخاب کنید. بدیهی است که با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی می توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه های ATM یا هر روش پرداختی دیگر، نسبت به پرداخت جریمه و خلافی خودرو خود اقدام کنید.

4. شماره پیامک 1101202020

شما می توانید به کمک شماره پیامک 1101202020 از میزان جریمه و خلافی خودرو خود استعلام بگیرید و شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کنید. در این روش نیز مهم نیست که گوشی موبایل شما چه قدر هوشمند و جدید باشد یا نباشد. تنها کافی است شماره هفده رقمی VIN ماشین را به این سرشماره پیامک کنید و منتظر بمانید که پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه خود را دریافت کنید. سپس از طریق یکی از روش های پرداخت (ATM ، سایت بانک ها، نرم افزارهای پرداخت ) نسبت به پرداخت جریمه و خلافی خودرو خود اقدام کنید. یادآوری می کنیم که می توانید با ارسال شماره گواهینامه خود به همین شماره پیامک، از میزان نمره منفی خود نیز مطلع شوید.

6. دفاتر پلیس +۱۰

کمک گرفتن از دفاتر پلیس +۱۰ برای رانندگانی است که جریمه و خلافی خودرو آنها کمتر از یک میلیون تومان است. لذا حتما قبل از مراجعه به این دفاتر و پرداخت جریمه و خلافی خودروی خود، از روش هایی که شرح آنها گذشت، استعلام جریمه و خلافی خودرو خود را بگیرید و اگر خلافی ماشین شما کمتر از یک میلیون تومان بود، به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید. در صورتی که جریمه ماشین بیش از یک میلیون تومان باشد، حتما باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

7. تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ 021

شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ سامانه تلفن گویای پلیس راهور است. پس از تماس با این شماره با توجه به اطلاعاتی که به صورت سانترال در اختیار شما قرار می گیرد، باید برای اطلاع از تخلفات خود عدد یک را وارد کنید. به راهنمایی هایی که اپراتور در اختیار شما قرار می دهد به خوبی گوش دهید و مرحله به مرحله پیش بروید.

نحوه تقسیط جریمه و خلافی خودرو

تقسیط جریمه و خلافی خودرو برای خودروهای توقیف شده و توقیف نشده به صورت مجزا و با شرایط متفاوت اعمال و اجرا می شود. در هر صورت این تصمیم برای کمک به رانندگانی است که خلافی سنگینی (بیش از یک میلیون تومان) دارند و از پس پرداخت یکجای آن بر نمی آیند. طرح تقسیط جرایم رانندگی شامل همه وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت،‌ خودروهای سبک، کامیون، ‌اتوبوس و ... است.

شرایط تقسیط جریمه و خلافی خودروهای توقیف نشده

آن دسته از رانندگانی که خودروشان توقیف نشده است و جریمه و خلافی خودرو شان بیش از یک میلیون تومان است، می توانند با مراجعه به سایت راهور نسبت به پرداخت موردی یا مرحله ای جرایم خود اقدام کنند. همان طور که شرح آن گذشت در سایت www.rahvar120.ir در قسمت منوی سایت باید روی گزینه "خدمات" کلیک کنید. از زیر منوی خدمات روی "استعلام جرائم راهنمایی و رانندگی" کلیک کنید تا لیست و کارنامه خلافی خودرو به شما نشان داده شود. در این مرحله بر اساس توان مالی خود یک یا چند مورد از تخلفات موجود را انتخاب کنید

شرایط تقسیط جریمه و خلافی خودروهای توقیف شده

تقسیط جریمه و خلافی خودرو برای آن دسته از ماشین هایی که توقیف شده اند و در پارکینگ راهنمایی و رانندگی استراحت می کنند، به شکل دیگری است. در این دسته از خودرو ها مالک خودرو باید با مدارک هویتی و مالکیتی خودرو به ستاد ترخیصی که در پشت قبض پارکینگ درج شده مراجعه کند و فرایند ترخیص وسیله نقلیه خود را انجام دهد. پس از کنترل مدارک هویتی و مالکیتی توسط مامور راهور که در ستاد ترخیص مستقر است، اگر خودرو شرایط استفاده از طرح تقسیط جریمه و خلافی را داشته باشد، بعد از اینکه مالک خودرو تعهدات لازم در قبال پرداخت اقساطی جرائم را حداکثر ظرف مدت یکسال آینده بدهد، روند ترخیص خودرو سرعت می گیرد. در صورت اعتراض به خلافی خودرو از این راهنمایی کمک بگیرید و مبلغ خلافی رو کم کنید.