سئو سایت | انجام خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت [سئو حرفه ای]

سئو سایت

معنی سئو چیست؟ (یا SEO چیست): سئو مخفف کلمه ی انگلیسی Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سازی سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد. تاریخ سئو از زمان موجودیت موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد.

سئو سایت | انجام خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت [سئو حرفه ای]


یک تعریف مختصر از مفهوم سئو سایت

به هر اقدامی که به طور مستقیم و توسط شما برای بالا بردن رتبه سایت در موتور های جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو صورت بگیرد سئو و بهینه ساز سایت گفته می شود.

از سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ سئو سازی سایت پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر فرق داشت لذا موتور های جستجو مشکل زیادی با شناسایی و درک محتوای آن ها نداشتند.


اما از سال ۱۹۹۸ به بعد و با افزایش سایت ها، موتور های جستجو تصمیم به طراحی الگوریتم ها و فاکتور هایی گرفتند تا سایت ها را از نظر قدرت با یکدیگر مقایسه کرده و سپس آنها را بر اساس فاکتورهایی (که بعدا به معرفی آنها خواهیم پرداخت) رتبه بندی کنند بدین صورت سایت های قوی بالای نتایج جستجو و سایت های ضعیف پایین سایت های قوی تر به نمایش در می آمدند در اینجا بود که اصول سئو به کلی دستخوش تغییری عظیم شد.


پیدایش [پیج رنک] ها دنیای سرچ را محتول کرد

داستان تحول موتورهای جستجو در یک خواب شکل گرفت! خوابی که لری پیج مدیر عامل و موسس گوگل در یک شب دید ???? لری پیج جزئیات خواب را این چنین بیان می کند:


یک شب خوابی دیدم، واقعا! و وقتی بیدار شدم به فکر فرو رفتم … چه می شد اگر می توانستیم تمام وب را دانلود کنیم و فقط لینک ها را نگه داریم؟ خیلی سریع یک قلم برداشتم و با عجله جزئیات را روی کاغذ آوردم تا ببینم آیا این کار واقعا امکان پذیر هست یا نه. آن زمان، ایده ی ایجاد یک موتور جستجو حتی در رادار ذهنی من هم نمی گنجید.


تنها کمی بعد بود که سرگئی و من دریافتیم رتبه بندی صفحه های وب بر اساس لینک هایشان می تواند به نتایج بسیار بهتری برای جستجو بیانجامد.


کتاب گوگل چگونه کار می کند

اولین الگوریتم گوگل – پیج رنک نام داشت که توسط موسسان گوگل یعنی Larry Page و Sergey Brin طراحی شده بود.


از آن زمان تا به حال تمامی وبمستران به دنبال شناخت فاکتور های رتبه بندی و الگوریتم های موتورهای جستجو هستند تا در صدر نتایج به نمایش در آیند و مخاطبان بیشتری را جذب وب سایت خود کنند. سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت یکی از خدمات سئو است که توسط تیم سئو فاکس انجام می شود.


شاهد مکالمه نماینده سنا آمریکا و مدیر عامل گوگل باشید

در سال ۲۰۲۰ چندین کنگره مهم در آمریکا با حضور مدیران کمپانی از بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، تویتر و البته گوگل برگزار شد که در یکی از این کنفرانس ها خانم Lofgren نماینده سنا آم از سوندار پیچای مدیر عامل شرکت گوگل سوالاتی پپرسید که پاسخ آنها دنیای دانش سئو را متحول ساخت ویدئو و متن این مکالمه را تقدیم حضورتان می کنیم:


Ms. Lofgern (نماینده سنا آمریکا)


درباره دستکاری در نتایج جستجو ها به نظر من موضوع مهمی است که راجب آن حرف بزنیم، الان اگر در گوگل سرچ کنید کلمه Idiot را در دره عکس ها یک عکس از دونالد ترامپ مشاهده می کنید، من همین الان این کار را کردم این چطور اتفاق می افتد؟ چطور این اتفاق می افتد؟ سرچ گوگل چطور کاری می کند که این اتفاق می افتد؟


Sundar Pichai (مدیر عامل شرکت گوگل)


ما برای هر کلمه ای که شما تایپت می کنید یک نتیجه سرچ نمایش می دهیم ما به عنوان گوگل وب را خزش کرده و اطلاعات داخل آن را ذخیره می کنیم ما یک کلمه کلیدی را بر میداریم و آن را با شاخص های خود تطبیق می دهیم و آنها را بر اساس ۲۰۰ فاکتور طبقه بندی می کنیم، فاکتورهایی مثل ارتباط موضوعی، تازه بودن، محبوبیت و چگونگی استفاده دیگران از آن و بر اساس این تطبیق در هر زمانی ما تلاش می کنیم که برای هر کوئری بهترین نتیجه جستجو را ارائه کنیم و بعد ما این نتایج را مجدد ارزیابی می کنیم و این طوری میفهمیم که این فرآیند به درستی کار می کند.


Ms. Lofgern (نماینده سنا آمریکا)


پس یک نفر نیست که پشت پرده نشسته باشه و تصمیم بگیره که چی رو به مخاطب نشان بده و این در حقیقت تجمعی از نتایج همه کاربران وب است و شما در حال طبقه بندی کردن آن اصطلاحات هستید.


Sundar Pichai (مدیر عامل شرکت گوگل)


پارسال ما بیش از ۳ تریلیون سرچ را جواب دادیم برای مثال هر روز ۱۵% همه ی سرچ هایی که در گوگل انجام می شود قبلا هرگز انجام نشده، بنابراین این عملیات در مقیاس بزرگ انجام می شود ما به صورت دستی در هیچ کدام از نتایج جستجو دخالت نمی کنیم.


Ms. Lofgern (نماینده سنا آمریکا)


من کنجکام بدونم همکاران من هر از گاهی شکایت می کنن که شنیده اند که یک مهندس دموکرات مسئول این اتفاق است، فقط میخواهم این موضوع را شفاف تر کنم: دونالد ترامپ در محله سانتاکلارا در انتخابات ۲۰۱۶ بیست درصد رای آورد، فقط همین قدر رای آورد! این تعجب برانگیز است که شاید مهندس هایی که در سانتاکلارا زندگی می کنند سعی در بازتاب دادن این نتایج دارند و این هیچ ربطی به الگوریتم ها و فرآیند کاملا اتوماتیک گوگل ندارد.


اگر ما گوگل را نداشتیم نمی توانستیم هیچ اطلاعاتی را بدست آوریم به شکل راحتی که الان داریم بدرست میاریم.


من به دنبال این هستم که در سال آینده با شما درباره چند سوال جدی همکاری کنم این کاملا مشهوده که تمایل به نفع صداهای محافظه کار بخشی از این سوال ها نیست.


این مکالمه نمایانگر پیچیدگی علم و دانش سئو است، گوگل از بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی برای فهرست کردن نتایج جستجو استفاده می کند بله بیش از دویست فاکتور ????


اما نگران نباشید شما در جای درستی قرار دارید ما در [سئو فاکس] بهترین آموزش های سئو را به صورت [کاملا رایگان] در اختیارتان قرار شما خواهیم داد تا به موفقیت هر چه بیشتر در سئو برسید.


آموزش سئو


الگوریتم های گوگل


ماجرای سئو از آنجایی شروع می شود که شما قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید پس شروع به ثبت دامنه و خرید هاست می کنید، بله ما سئو کردن سایت را از اینجا به شما یاد می دهیم یعنی نقطه آغاز، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


روش های سئو

تمامی اقدامات مربوط به سئو که به انواع سئو معروف است به سه بخش زیر تقسیم می شود:


سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید

سئو کلاه خاکستری

تقسیم می شود. در ادامه به توضیح این سه روش می پردازیم:


سئو سایت کلاه سیاه: تنها اگر میتوانید ریسکش را بپذیرید دل به دریا بزنید

در این روش بهینه سازی سئو کاران یا مدیران سایت از تکنیک های سئو غیر اصولی و خلاف قوانین موتور جستجوگر گوگل استفاده می کنند. این روش در کوتاه مدت نتیجه بسیار مطلوبی را برای سایت در بر دارد.


اما پس از گذشت زمان که ممکن است ۱ ماه باشد یا ۱ سال و با فهمیدن گوگل سایت پنالتی شده و از نتایج حذف می شود که به صفحات آخر گوگل می رود. بهتر است تا همین حالا صفحات آخر گوگل را بررسی کنید تا به این موضوع پی ببرید.


سئو سایت کلاه سفید: قانونی و بدون دردسر

در این روش SEO، کارشناسان بهینه سازی از روش های استاندارد و پایه SEO سایت استفاده می کنند که منجر به افزایش رتبه سایت در دراز مدت می شود. در این روش از هیچ تکنیک غیر قانونی ای استفاده نمی شود. در این روش نتایج سئو کلمات کلیدی سایت در داز مدت پدیدار می شود.


سئو سایت کلاه خاکستری: حرکت بر روی لبه ای باریک کلاه سیاه و سفید

این روش ارتقا سئو سایت ترکیبی از سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است. برخی از سایت ها که در موضوعات سئو رقابتی مانند: طراحی سایت، تور، هاست و … فعالیت می کنند باید از روش های Black hat که یکی از آن ها خرید لینک و ساخت لینک غیر قانونی است استفاده کنند.


خب، به پایان بخش معرفی سئو رسیدیم اما به پایان سئو نه! همانطور که گفتیم سئو مبحثی بسیار بزرگ، پیچیده و پر از تلاطم است لذا برای درک و فهم هر چه بهتر آن نیازیست جدی برای پرداختن به آموزش های آن.


ما در [سئو فاکس] حرفه ای ترین آموزش های سئو را به صورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار میدهیم در ادامه شما را دعوت میکنم به مطالعه مقالات بخش آموزش سئو سایت.


آموزش سئو


الگوریتم های گوگل