فالوور فیک اینستاگرام - روش شناسایی Instagram

فالوور فیک اینستاگرام این روزها دغدغه خیلی‌هاست. آیا فالور فیک برای اینستاگرام بخریم یا نخریم. آیا اگه فالوور فیک بگیریم اینستا بن می‌کنه یا نه. خرید فالور فیک اینستا روی فالوورهای واقعی کانال مون چه اثری می‌ذاره؟ اگه با یک اینفلوئنسر یا تاثیرگذار در اینستا چت کنین و بخواین توی کانال اینستاش تبلیغ کنین، قطعا به مساله فالوور فیک اینستاگرام برخورد کرده یا می‌کنین. مشکل بزرگ شما اینه که نمی‌دونین چه تعداد از فالورهای کانال اینستاگرام اون اینفلوئنسر فیک هستن و چه تعدادش واقعی.حین تبلیغ در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام حتما مطمئن بشید که فالوورهای یک کانال فیک نباشن

بازاریابی اینفلوئنسر یا همون Influencer Marketing می‌تونه نتایج خیلی خوبی به همراه داشته باشه. اگه یه اینفلوئنسر مناسب پیدا کنین با یه تبلیغ ساده ولی هوشمندانه یه ترافیک قابل توجه وارد کانال یا سایت تون میشه.


نکته

در مواجهه با اینفلوئنسرهای اینستاگرام، یه مشکل همیشگی اینه که سر در بیاریم چه تعداد از فالوورهای کانالش فیک هستن و چه تعدادشون واقعی.

به همین دلیل هم فرصت خوبیه تا افرادی با خرید یا جور کردن فالوور فیک اینستاگرام در پی اون باشن که خودشون رو به جای اینفلوئنسرهای باکیفیت جا بزنن. مبالغی از شما بگیرن و یه تبلیغ توی کانال شون منتشر کنن. بدون اونکه این تبلیغ گرهی از مشکلات شما باز کنه.


فالوور فیک اینستاگرام و تعداد بالای فالور


البته این مشکل در مورد همه شبکه های اجتماعی هست. ولی چون اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم های آنلاین هست و مشکل فالور فیک اینستاگرام از بقیه شبکه ها مهم تر و بارزتره، در این نوشته به فالوور فیک اینستا اشاره کردیم.


این همه فالوور فیک اینستاگرام از کجا اومدن؟


این همه فالور جعلی یا فیک اینستاگرام از کجا اومدن؟ کی نشسته این همه حساب کاربری جعلی رو ساخته؟ این حساب ها مال کی هستن؟


راه اول – هک کردن اینستاگرام


ماهیت اینترنت جوریه که نمیشه همیشه روی واقعی بودن همه چیز توش حساب باز کرد. یک راه حل خیلی ساده هک کردن حساب کاربری اینستاگرام هست. شما زحمت می‌کشین و کلی وقت می‌ذارین و یک حساب کاربری ایجاد می‌کنین و کلی دوست و رفیق جمع می‌کنین. بعد یک نفر رمز عبور اکانت اینستای شما رو سرقت می‌کنه و اون رو عوض می‌کنه. حالا حساب مال اونه.


نکته

با انتخاب رمز عبور قدرتمند و طولانی که قابل حدس زدن برای دیگران نیست، از امنیت حساب های کاربری تون محافظت کنین.

راه دوم – استفاده از ربات اینستاگرام


راه دومش استفاده از ربات هست. ربات ها حساب کاربری جعلی می‌سازن و با دنبال کردن یک کانال مشخص، تعداد فالور اون کانال رو زیاد نشون میدن. البته این همه فالوور فیک اینستاگرام هیچ تفاوتی با فالورهای واقعی ندارن. همه شون عکس پروفایل دارن و اسم و مشخصات.


مشکلات بوجود اومده از حضور این همه فالوور فیک اینستاگرام اونقدر زیاده که اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ میلادی، یعنی ۳ سال پیش، تصمیم گرفت با این روند مقابله کنه. در پی این تصمیم بود که Instagress اینستاگرس بسته شد.


افزایش تعداد فالور فیک کانال اینستا


در اینستاگرس یا Instagress، شما می‌تونستین با لایک زدن و فالو کردن پست های پیشنهادی برنامه، تعداد فالور و لایک حساب کاربری خودتون رو افزایش بدین.


این رویه اینستاگرام اثر خوبی روی کیفیت داشت. اینفلوئنسرها به جای فروش اعداد به دنبال ارائه خدمات متمایز و با کیفیت افتادن.


چطور میتونیم فالوور فیک اینستاگرام رو شناسایی کنیم؟


با اینکه این همه فالوور فیک اینستاگرام همه شون علامت های یکسانی ندارن، ولی حین تلاش برای تشخیص جعلی بودن فالورهای یک کانال، یک سری نشونه کلی هست که می‌تونین دنبالشون کنین:


عدم تعادل بارز و مشهود بین تعداد فالوور Follower و تعداد فالوینگ Following

اطلاعات محدود پروفایل احتمالا فقط شامل عکس و نام

کانال های خالی بدون پست و عکس و ویدیو

تعداد لایک و کامنت بسیار کمتر از تعداد فالوور

فعالیت زیاد به مدت چند روز ولی بعد از اون فعالیت کم و ناچیز

نظرات و کامنت های بی ربط و جعلی غیر مرتبط به محتوای عکس یا پست

البته این لیست نشونه های فالوور فیک اینستاگرام ، خیلی جامع نیست. ممکنه یک کانال یا حساب کاربری اینستا همه این مشخصات رو داشته باشه ولی دارای تعداد زیادی فالور فیک اینستا نباشه.


آمار و اطلاعات

طبق اظهار رسمی اینستاگرام، حدودا ۸۰٪ کانال هایی که تعداد عکس و پست کمتر از ۱۰۰ تا دارند، دارای تعداد خیلی زیادی فالوور فیک هستنن.

ارزش فالورهای واقعی اینستاگرام برای کانال شما


نقش فزاینده بازاریابی اینفلوئنسرها در بازاریابی دیجیتال تا حد زیادی به توانایی اونها در ارائه تعامل با یک کمپین خاص بستگی داره. به همین دلیل ارزیابی تعداد لایک و کامنت واقعی یک حساب اغلب به بازاریاب های دیجیتال کمک می‌کنه تا درک بهتری از توانایی یک کانال به دست بیارن و بدونن بودجه تبلیغاتی شون رو چطور هزینه کنن.


فاوور فیک شبکه های اجتماعی


برای موفقیت در یک کمپین تجاری، فالورهای یک کانال فقط نباید کمپین رو ببینن. بلکه در حالت ایده آل، باید از اونها دعوت بشه که مشارکت کنن و نظر بدن و کامنت بذارن. اگه فالورها هیچ تعاملی با یک کمپین یا تبلیغ نداشته باشن و ارتباطی برقرار نکنن، صرف دیدن و مشاهده، ارزشی به شما اضافه نخواهد کرد.


البته این معنی اش این نیست که بقیه ملاحظات رو باید نادیده بگیریم. علایق و مشخصات جمعیتی مخاطبان و همچنین اهداف کمپین تبلیغاتی همگی در تعیین سومند بودن یا نبودن اون کمپین موثره.


اینجاست که نقش فالوور واقعی اینستاگرام مشخص میشه.


اینستاگرام و حذف فالوور فیک اینستا


اینستاگرام داره از نرم افزارهای قوی تشخیص برای کمک به شناسایی حساب هایی استفاده می‌کنه که از روبات های اینستا برای افزایش تعداد فالوور فیک اینستا برای کانال شون استفاده می‌کنن.


در شرایط خدمات این سرویس صراحتاً ذکر و درج شده که هرگونه خرید و فروش فالور یا استفاده از فالوورهای فیک، غیر مجاز و بر خلاف مقررات این شبکه اجتماعی هست.


اینستاگرام در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که در حال راه اندازی سیستمی هست که فالوور فیک اینستاگرام رو شناسایی و از کانال ها حذف کنه. همچنین، لایک و کامنت های روباتی و فیک رو هم شناسایی و حذف خواهد کرد.


هشدار

در صورتی که شرایط خدمات و مقررات اینستاگرام رو نادیده بگیرید و از فالوورهای فیک استفاده کنید برای مدتی حساب کاربری کانال شما بن و مسدود خواهد شد.

البته اینستاگرام مدت‌هاست که با فالوورهای فیک و جعلی و حساب های ربات داره مبارزه می‌کنه. این امر به طور مداوم بر کاربرانی که از طریق روش های ارگانیک فالوور می‌گیرن، تأثیر گذاشته است.


به روزرسانی جدید اپلیکیشن اینستاگرام به حذف فعالیتهای غیر اصولی مثل تعداد زیادی لایک ، فالوور و کامنت در حساب های مشکوک می پردازد.


با این حال ، اینستاگرام حساب رو به طور کامل به حالت تعلیق در نمیاره اما هشدارهای مناسبی رو به کاربر میده و برای مدتی حساب کاربری اش رو مسدود می‌کنه تا اون رو متوجه کار و رفتار اشتباه اش بکنه.


خرید و فروش فالوور جعلی برای اینستاگرام


برای کسانی که به دنبال افزایش فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی و یا افزایش تاثیرگذاری در شبکه های اجتماعی هستند، شرکت هایی هستند که خدمات مختلفی رو ارائه میدن.


هشدار

از خرید و فروش فالوور فیک اینستاگرام برای کانال تون خودداری کنید. چون این کار سبب میشه اعتماد مخاطبین شما خدشه دار بشه.

فالوور فیک اینستاگرام نخرید


چنین شرکت هایی معمولا چندین وب سایت رو اداره می‌کنن. افراد می‌تونن به این وب سایت ها یا صفحات مراجعه کرده و فالوور فیک اینستاگرام ، بازدید یا لایک رو برای حساب های شبکه های اجتماعی خود با پرداخت آنلاین و با توجه به نرخ اعلام شده ، خریداری کنن.


اونها این کار رو با ایجاد یک گزارش جعلی از شخصی که وجود نداره انجام میدن. در ادامه، از تصاویر جعلی و عکس های موجود در آرشیو استفاده می‌کنن یا مدلی رو برای ژست گرفتن استخدام می‌کنن و سپس اون عکسها و اطلاعات را روی حساب های جعلی بارگذاری می‌کنن.


نباید‌ها

نباید با خرید فالوور فیک و غیر واقعی به اعتماد و شعور مخاطبین محدود ولی واقعی خودمون توهین و خیانت کنیم

باید‌ها

باید با تدوین سیاست تبلیغاتی پایدار و کمک گرفتن از مخاطبین محدود ولی واقعی خودمون، تعدادشون رو زیاد کنیم.

چرا مردم فالوور جعلی اینستاگرام میخرن؟


برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنن که مهمترین عامل موفقیت در شبکه های اجتماعی تعداد فالوورهای کانال هست. با همین نتیجه گیری، سعی می‌کنن با استفاده از راه میانبر، موفقیت خودشون رو جلو بندازن و برای خرید فالوور پول پرداخت کنن.


این افراد با تعداد فالوورهای یک کانال، محبوبیت اون کانال رو تخمین می‌زنن که اشتباهه.


موضوع داشتن یک عدد یا حتی داشتن یک تعداد دنبال کننده که حتی واقعی هم هستن نیست. مهم، تاثیرگذاری روی فالوورهاست. هر کسی می‌تونه با یک رقم ناچیز، تعداد زیادی فالوور فیک اینستا بخره. مهم اینه که شما چقدر می‌تونین روی مخاطبان خودتون تاثیر بذارین.


نکته

خریدن فالوور فیک اینستا سبب میشه فالوورهای کم ولی واقعی شما به برند و نام شما بی‌اعتماد بشن.

مشکلی که خرید فالوور فیک اینستا داره اینه که به حساب کانال شما یک حالت ناموزون میده. شما ظاهرا تعداد خیلی زیادی دنبال کننده دارین، ولی هیچ کسی با پست های شما تعامل نمی‌کنه. حتی اگه برید لایک و کامنت هم بخرین، فیک بودن و تقلبی و جعلی بودن این کامنت ها کاملا مشهوده.


اگه هدف شما، تاثیرگذاری روی مخاطب واقعی باشه، این موارد نه تنها روی اون هدف تاثیر مثبت نمی‌ذاره، بلکه سبب میشه تا همون فالوورهای واقعی هم به برند و نام تجاری شما بی اعتماد بشن.


چطور متوجه فالوور جعلی یک کانال اینستا بشیم؟


یک سوال خوب اینه که با داشتن یک کانال، چطور بفهمیم که آیا فالوور فیک داره یا فالوور واقعی؟ ابزارهای رایگان ساده ای هستند که با دادن شناسه کانال اینستا به ابزار به شما می‌گن که آیا این فالوورها فیک و جعلی هستند یا واقعی.

پس به راحتی و با وارد کردن آدرس کانال در این ابزارها می‌تونین متوجه بشین که کسی که خودش رو جای یک اینفلوئنسر جا زده و به شما وعده داده که کلی فالور واقعی داره و شما رو ترغیب به تبلیغ در کانالش می‌کنه، یه کلاهبرداره و شما نباید گول تعداد زیاد فالوورش رو بخورین و از سرویس اش استفاده کنین، یا اینکه واقعا اینهمه آدم که میگه دارن صفحه اینستاش رو فالو می‌کنن!