منظور از شات كردن در اينستاگرام چیست؟

معرفی کسب و کار در اینستاگرام با تکنیک شات اوت کسب و کارها می توانند برای خود حساب های کاربردی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام تعریف کنند و پس از آن به معرفی کسب و کار خود بپردازند. می خواهیم شما را با اصطلاح شات اوت اینستاگرام آشنا کنیم. شات اوت اینستاگرام یکی از سریعترین و موثرترین روش های افزایش فالوور و معرفی کسب و کار در اینستاگرام بشمار می رود. در واقع شات اوت اعتباری است که یک اکانت می تواند از اکانت دیگر دریافت کند. دو کاربر مختلف را در اینستاگرام در نظر بگیرید که هر دو سعی در افزایش فالوور خود دارند می توانند از طریق شات متقابل اینستاگرام اکانت یگدیگر را به فالوور های خود معرفی و بدین طریق منجر به افزایش فالوور یکدیگر شوند. در این آموزش از فاکس۲۴ با معنی shout out، شات متقابل در اینستاگرام و آموزش تصویری شات اوت در اینستاگرام به طور کامل آشنا می شوید.

شات اوت در اینستاگرام چیست؟

شات اوت در اینستاگرام اسکرین شاتی از صفحه پروفایل یک کاربر است که به منظور نمایش پروفایل آن شخص به دیگران در حساب کابری شما آپلود شده است. در واقع تکنیک شات اوت یک متد برای تبلیغات در اینستاگرام محسوب می گردد و منجر به افزایش فالوور اکانت مورد نظر می شود. افرادی که دارای تعداد زیادی فالوور هستند می توانند از این روش برای کسب درآمد در اینستاگرام استفاده کنند.

به طور کلی در تمامی رسانه های اجتماعی نظیر فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و… شات اوت به معنی معرفی کردن یک نفر برای دنبال کنندگان است.

شما از مخاطبین خود درخواست می کنید پیج شخصی که معرفی کرده اید را ببینند و او را دنبال کنند.

شات اوت روشی برای شناخته شدن اکانت شما در مقابل تعداد افراد زیاد محسوب می شود.

اگر شما تنها با چند اکانت با تعداد فالوور بالای 20k عمل شات اوت انجام دهید به موفقیت های بررگی دست می یابید و به سرعت اکانت شما رشد خواهد کرد.

شما می توانید از شات اوت اینستاگرام برای اهداف بازاریابی استفاده کنید و اکانت خود را ارتقاء دهید.

همچنین به برندهای مشابه برندتان دسترسی پیدا کنید و…

شات كردن در اينستاگرام


آموزش تصویری شات اوت در اینستاگرام

مزایای شات اوت اینستاگرام

افزایش تعداد لایک پست ها با معرفی کسب و کار در اینستاگرام

افزایش تعداد فالوورهای واقعی و هدفمند

قابل استفاده برای اهداف تجاری و رشد اکانت

شانس ورود به بخش پست های برتر با استفاده از یک هشتگ

با معرفی و نشان دادن برندها در صفحه خود سفیر برند شوید.

اگر از تعداد 30 هشتگ استفاده شود این شانس 30 بار ورود به بخش پست های برتر خواهد بود.

استفاده از تکنیک شات متقابل اینستاگرام (S4S)

در تکنیک شات اوت متقابل اینستاگرام به تبادل اسکرین شات می پردازید. به این صورت که شما با یک اکانت اینستاگرام توافق می کنید صفحه پروفایل وی را در فید خود به اشتراک بگذارید. در مقابل او هم برای شما همین کار را انجام می دهد و اسکرین شات صفحه پروفایل شما را در پیج خود آپلود می کند. به این کار s4s یا شات متقابل اینستاگرام می گویند.

شات متقابل در اینستاگرام زمانی کار می کند که:

حوزه تخصصی فعالیت دو اکانت مشابه باشد چون قرار است به معرفی کسب و کار در اینستاگرام بپردازید.

تعداد دنبال کنندگان هر دو اکانت تقریبا نزدیک به هم باشد.

هر دو اکانت حداقل دارای تعداد 5 هزار فالوور باشند.

از اینکه عکس پروفایل شخص دیگری را در پیج خود قرار می دهید مشکلی نداشته باشید.

معنی shoutout در اینستاگرام

نحوه شات اوت در اینستاگرام

به منظور تهیه شات اوت در اینستاگرام کافیست از صفحه پروفایل اکانت مورد نظر اسکرین شات بگیرد. پس مراحل زیر را جهت معرفی کسب و کار در اینستاگرام دنبال نمایید:

در تب Explore اینستاگرام نام اکانت مورد نظر را جستجو کرده و صفحه پروفایل شخص را باز کنید.

شات اوت در اینستاگرام

برای گرفتن اسکرین شات در گوشی های اندروید دکمه power و دکمه home گوشی تلفن خود را همزمان فشار دهید.

معنی shout out در اینستاگرام

حال تب + را در پایین صفحه لمس کنید و عکس اسکرین شات مورد نظر را از گالری انتخاب نمایید.

عکس اسکرین شاتی که گرفتید را در اکانت خود آپلود (پست) کنید.

شات اوت در اینستا

نکات مهم در مورد شات اوت اینستاگرام

اگر می خواهید شات اوت شما بهترین نتیجه را بگیرید باید 5 نکته زیر را حتما در نظر بگیرید:

اکانت هایی با محتوای مشابه محتوای اکانت خود پیدا کنید.

مسلما اگر محتوای حساب شما دستورالعمل های سالم غذایی باشد شات اوت در یک اکانت با محتوای ورزشی برای شما نتیجه مثبتی نخواهد داشت. زیرا دنبال کنندگان آن اکانت به دنبال محتوای ورزشی هستند نه غذایی.

بنابراین بهترین حالت این است که اکانت هایی را برای شات اوت اکانت خود انتخاب کنید که محتوای بسیار نزدیکی به محتوای اکانت شما دارند.

اکانت های اینستاگرامی را پیدا کنید که تعداد فالوورهای مشابهی با اکانت شما را داشته باشند.

منصفانه است که با اکانت هایی تبادل شات اوت انجام دهید که از نظر تعداد فالوور به اکانت شما نزدیک باشند. در این صورت قطعا نتیجه مطلوب تری خواهید گرفت.

قبل از درخواست شات اوت اکانت موردنظر را دنبال کنید، پست های وی را لایک کنید و برای پست هایش کامنت بگذارید.

بهتر و مودبانه تر است که با کاربرانی که قصد تبادل شات اوت با آنها را دارید ارتباط برقرار کنید. این نشان می دهد شما به محتوای آنها علاقه دارید. سعی کنید حداقل چند عکس یا فیلم از پست هایش را لایک کنید و یا در مورد آنها اظهار نظر کنید و اکانت آنها را دنبال کنید این نشان می دهد شما کاملا جدی هستید.

از گذاشتن کامنت های اسپم روی دیگر اکانت ها خودداری کنید.

برخی از کاربران بجای استفاده از شات اوت اینستاگرام از کامنت های اسپم در زیر پست های مختلف استفاده می کنند بدون اینکه از محتوای یک پیج آگاه باشند و یا آن را دنبال کرده باشند. این کار روش درستی برای افزایش فالوور نیست.

با دیگر کاربران اینستاگرام از طریق ایمیل یا دایرکت اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

ابتدا باید کاربرانی که محتوای مشابه با محتوای اکانت شما دارند و تعداد فالوورهای مشابهی دارند را در اینستاگرام پیدا کنید. سپس می توانید به صورت مستقیم با کاربر مورد نظر ارتباط برقرار کنید و از او بپرسید آیا تمایلی به تبادل شات اوت در اینستاگرام دارد یا خیر. این ارتباط می تواند از طریق آدرس ایمیل درج شده در بیوگرافی اکانت مورد نظر باشد و یا از طریق دایرکت اینستاگرام.

اگر می خواهید به معرفی کسب و کار در اینستاگرام بپردازید و از شات اوت نتایج مطلوبی بگیرید به تولید محتوای عالی و با کیفیت توجه داشته باشید و سعی کنید محتواهایی مطابق با سلایق مخاطبین خود تولید کنید. روی ایجاد ارتباط واقعی با دیگر اکانت های اینستاگرام تمرکز کنید. تکنیک شات اوت در اینستاگرام منجر به افزایش فالوور و رشد سریع حساب تجاری شما و در نتیجه افزایش فروش می گردد. چنانچه شما نیز روش دیگری را برای افزایش فالوور اینستاگرام می شناسید در بخش دیدگاه ها برای ما به اشتراک بگذارید.

اگر تازه اپلیکیشن اینستاگرام را نصب کرده باشید با واژه های جدیدی اشنا میشوید که معنی ان ها را نمی دانید ! در واقع اینستاگرام نیز مانند یک ملت زبان خاص خود را دارد و برای فراگیری ان باید پرسید و یاد گرفت ! اما واژه های ان بسیار محدود است. آسمونی در این بخش واژه ایی که این روزها بیشترین کاربرد را در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام دارد برای شما شرح می دهد.


منظور از شات کردن در اینستاگرام چیست؟

در زبان انگلیسی واژه Shout-out به معنی « تشکر یا قدر دانی » می باشد این واژه بیشتر در رسانه ها استفاده میشود و باید بدانید که تلفظ « شات » کاملا اشتباه است واژه Shot به معنی عکس ، یه قطعه کوتاه از فیلم و یا شلیک کردن است و معنی آن ربطی به واژه Shoutout ندارد! اما چون متاسفانه تلفظ غلط این واژه جا افتاده است ما در این پست از شات استفاده می کنیم . احتمالا نمونه شات اوت را در اینستاگرام زیاد دیده باشید ،


شات اوت در اینستاگرام یعنی از صفحه اینستاگرام یک کاربر دیگر ( مثلا دوست شما) یک اسکرین شات تهیه کنید و در صفحه اینستاگرام خودتان منتشر کنید .

مزایای شات اوت در اینستاگرام

شات اوت در واقع یک روش برای تبلیغات در اینستاگرام است که این روزا خیلی مد شده است و عده ای هم پول خوبی از این روش در می آورند . اگر صفحه ای در اینستاگرام دارید و افراد زیادی شما را دنبال می کنند شما هم می توانید از این روش کسب درآمد کنید . به طور کلی برای انتشار یک شات اوت در اینستاگرام باید اول از پروفایل کاربر مورد نظر خود یک اسکرین شات بگیرید ( عکس بگیرید ) و بعد آن عکس را در صفحه اینستاگرام خودتان منتشر کنید .


روش انتشار شات اوت در اینستاگرام

■ برنامه اینستاگرام را باز کنید و به صفحه کسی که میخواهید برای او شات اوت منتشر کنید بروید.

■ حالا از صفحه فرد مورد خود یک اسکرین شات بگیرید ، برای گرفتن اسکرین شات می توانید دکمه Home و دکمه Power را همزمان فشار دهید ( اندروید و آیفون ) ، البته در گوشی های اندرویدی مانند گلکسی اس 5 و یا گلکسی اس 6 می توانید با روش Palm Swipe یا Palm motion اسکرین شات بگیرید .

■ حالا به صفحه اینستاگرام خودتان رفته و اسکرین شاتی را که گرفته اید آپلود کنید ( پست کنید ) .

شات اوت در اینستاگرام چیست ؟ آموزش شات اوت در اینستاگرام

اگر تو اینستاگرام زیاد چرخیده باشید حتما با واژه « شات اوت Shoutout » مواجه شدین . اگر نمی دونید این شات اوت در اینستاگرام چیه و به چه دردی میخوره حتما این پست کوتاه رو بخونید .

شات اوت Shout out در اینستاگرام چیست ؟


در زبان انگلیسی واژه Shout-out ( تلفظ کنید شَوت اَوت ʃaʊtˌaʊt ) یعنی « تشکر یا قدر دانی » . این واژه بیشتر در رسانه ها استفاده میشه . در حد تیتر عرض کنم خدمت تون که تلفظ « شات » کاملا اشتباهه چون واژه Shot یعنی عکس ، یه قطعه کوتاه از فیلم و یا شلیک کردن و معنیش هیچ ربطی به واژه Shoutout نداره ! اما چون متاسفانه تلفظ غلط این واژه جا افتاده ما هم در این پست نوشتیم شات . بنابراین اساتید و دوستان عفو بفرمایید . خب حالا بریم سر اصل مطلب . احتمالا نمونه شات اوت رو در اینستاگرام زیاد دیده باشین ؛ شات اوت در اینستاگرام یعنی از صفحه اینستاگرام یه کاربر دیگه ( مثلا دوست تون ) یه اسکرین شات تهیه کنید و در صفحه اینستاگرام خودتون منتشر کنید .


مزایای شات اوت در اینستاگرام


شات اوت در واقع یک متد برای تبلیغات در ایسنتاگرام هست که این روزا خیلی مد شده و یه عده ای هم دارن پول خوبی از این بیزنس در میارن . اگر صفحه ای در اینستاگرام دارید و افراد زیادی شما رو دنبال می کنن شما هم می تونید از این روش کسب درآمد کنید .


آموزش تصویری شات اوت در اینستاگرام


به طور کلی برای انتشار یک شات اوت در اینستاگرام باید اول از پروفایل کاربر مورد نظر تون یه اسکرین شات بگیرید ( عکس بگیرید ) و بعد اون عکس رو در صفحه انستاگرام تون منتشر کنید . من روش انتشار شات اوت در اینستاگرام رو براتون مرحله به مرحله هم توضیح میدم که دیگه مشکلی نداشته باشید .


■ برنامه اینستاگرام رو باز کنید و برید به صفحه کسی که میخواید براش شات اوت منتشر کنید .


■ حالا از صفحه فرد موردنظر تون یه اسکرین شات بگیرید . برای گرفتن اسکرین شات می تونید دکمه Home و دکمه Power رو همزمان فشار بدین ( هم اندروید و هم آیفون ) . البته در گوشی های اندرویدی مثه گلکسی اس 5 و یا گلکسی اس 6 می تونید با روش Palm Swipe یا Palm motion اسکرین شات بگیرید .


■ حالا برید به صفحه اینستاگرام خودتون و اسکرین شاتی رو که گرفتین آپلود کنید ( پست کنید ) .


■ تموم شد !


اینم چنتا نمونه از شات اوت های معروف از اینستاگرام شرکت های معروف دنیا .


نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت گوگل )

نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت گوگل )

نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت اینتل )

نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت اینتل )

نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت مایکروسافت )

نمونه ای از شات اوت در اینستاگرام ( شرکت مایکروسافت )

راستی دوستان ، پیشنهاد میکنم دوره های انگلیسی علم فردا رو تهیه کنید ، دنیاتون عوض میشه ! خیلی فرقه بین کسی که انگلیسی میدونه و نمیدونه !


حتما مطالب زیر رو هم بخونید


دوره آموزش زبان انگلیسی علم فردا


■ آموزش اصول تلفظ در زبان انگلیسی

■ آموزش انواع واژه ها + کاربرد و طرز استفاده از اونا

■ آموزش ساخت جملات پایه ای و مهم در زبان انگلیسی

■ آموزش استفاده از صفت ها در انگلیسی

■ آموزش زمان های مختلف

■آموزش جمله سازی با روش بسیار ساده!

دانلود دوره آموزش انگلیسی

ابراهیم درویش

ابراهیم درویش هستم متولد مرداد سال 65. برنامه نویس وب ، علاقمند به برنامه نویسی اندروید و نرم افزار های رایگان و Open Source . در وقت آزادم درباره متد های بازاریابی و تبلیغات وب مطالعه می کنم . مسلط به انگلیسی و آشنا به زبان Español .

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم .