معرفی ۱۸ برنامه کاربردی برتر در زمینه هک و امنیت در سال ۲۰۲2

سلام عرض میکنم خدمت دوستان و همراهان همیشگی مرجع آموزش هک و امنیت امروز قصد داریم به معرفی ۲۲ برنامه کاربردی برتر در زمینه هک و امنیت بپردازیم. این ابزار ها عموما در کالی لینوکس بصورت پیش فرض قراردارند. این برنامه های دقیقا صلاح های افزادی هستم که در این حوزه کار می کنند و انجام هرکدام از عملیاتی که این ابزار ها برای ما انجام می دهند، بدون استفاده از آنها امکان دارد چند روز، ماه یا حتی سال طول بکشید. در این پست به معرفی اجمالی از آنها می پردازیم و وارد جزییات نمی شویم تا بعدا با یاری شما همراهان گرامی در آینده نزدیک آموزش ویدیو یی تمام ابزار های زیر را منتشر کنیم و در آنجا کامل به معرفی بپردازیم.

معرفی ابزار

Nmap - 1 هک و امنیت

Nmapقویترین و کامل ترین ابزار برای اسکن کردن پورت ها و شبکه است و حتی می تواند اطلاعات جالبی در خصوص نام نرم افزار های استفاده شده، سیستم عامل و ورژن آنها هم ارائه داهد.این اسکنر قدرتمند بر خلاف رقبای خود می تواند پارامتر های مختلفی را در تصمیم گیری خود مانند نواسانات تاخیر و ازدحام شبکه مورد بررسی قرار دهد و همین عمل باعث بالا رفتن دقت این اسکنر می شود.توصیه میکنم برای آشنایی بیشتر به آموزش های زیر رجوع کنید:


Metasploit - 2 هک و امنیت

یک فریم ورک برای تست نفوذ و استفاده از اکسپلویت است.


متاسپلویت که به زبان پرل نوشته شده است شامل مجموعه بسیار زیادی از اکسپلویت ها، payload ها است که می تواند در زمینه هک و امنیت برای کاربران بسیار مفید باشید.


این ابزار بصورت پیش فرض در کالی وجود دارد.

معرفی ۱۸ برنامه کاربردی برتر در زمینه هک و امنیت در سال ۲۰۲2


John The Ripper - 3 هک و امنیت

یکی از قویترین برنامه در خصوص کرک پسورد است.این برنامه قدرتمند که بصورت پیش فرض در کالی وجود دارد تنها برنامه ای است که توانایی کرک پسورد های لینوکسی را دارا می باشد.امکان توفق و ادامه عملیات کرک توسط این برنامه وجود دارد.اگر شما برای استفاده از برنامه کاربردی John The Rpper یا Hydra مطمین نیستید و نمی دانید که از کدام استفاده کنید، بهتر است که برنامه John The Rpper را به عنوان یک برنامه پسور کرک آفلاین مد نظر قرار دهید و Hydra را به عنوان یک برنامه آنلاین مد نظر قرار دهید.


THC Hydra - 4

مانند برنامه John The Rpper یک برنامه محبوب برای کرک پسورد است و دارای یک تیم پشتیبانی فعال و قوی است.این نرم افزار از پروتکل های مختلف هم پشتیبانی میکند و برای ایمیل هکینگ بسیار کاربرد دارد.


Wireshark - 5 هک و امنیت

Wireshark یک نرم افزارتجزیه و تحلیل و شنود ترافیک شبکه است.از این برنامه برای عیب یابی شبکه هم استفاده می شود. نام اصلی این برنامه Etherial بود که در سال ۲۰۰۶ به علت مسایل مربوط به علایم تجاری به Wireshark تغییر نام داد.Wireshark یک نرم فزار گرافیکی است اما نسخه تحت ترمینال هم با نام TShark وجود دارد که دقیقا همان Wireshark است اما تحت ترمینال و بدون واسط گرافیکی است.این نرم افزار بصورت رایگان و متن باز عرضه می شود.


Aircrack-ng - 6

ابزار aircrack-ng یک مجموعه کامل از ابزارها برای ارزیابی امنیت شبکه WiFi است.ابزار aircrack-ng نه تنها توانایی انجام تست نفود بر روی شبکه را انجام می دهد بلکه می تواند شبکه را مورد حمله قرار دهد به هکر اجازه می دهد که به پسورد دسترسی یدا کند.


Maltego - 7

Maltego یک ابزاری قدرتمند برای جرم شناسی کامپیوتری و جمع آوری اطلاعات است.


این برنامه یک تصویر کلی از تهدیدات سایبری را نشان می دهد.


Nessus(8

یک اسکنر امنیتی قدرتمند برای جستجوی باگ های وب اپلیکیشن و سرور. این اسکنر قدرتمند از انواع آسیب پذیری ها xss , sqli , … پشتیبانی می کند.این اسکنر قدرتمند دقت بسیار زیادی دارد.این ابزار در سه نسخه رایگان،شخصی و شرکتی ارائه شده است که در نسخه رایگان امکانات بسیار کمتری ارائه شده است.

Acunetix(9

این برنامه کاربردی مانند nessus یک اسکنر امنیتی قدرتمند است.این اسکنر از انواع آسیب پذیری ها مانند RFU , RFD, XSS,SQLI,و … پشتیبانی میکند و مهم تر از همه اینکه بصورت رایگان است.

10) Social-Engineer Toolkit

یک برنامه قدرتمند و مفید برای اجرای حملات مهندسی اجتماعی.

مهندسی اجتماعی یک علم نوپا است.مهندسی اجتماعی اجازه نفوذ به هکر را بدون داشتن علم کامپیوتری می دهد.با یک مثال مهندسی اجتماعی را توضیح می دهیم.


فرض کنید شما می خواهید به یک شرکت نفوذ کنید اما اون شرکت امنیت بسیار بالایی دارد.شما بدنبال کارمند هایی می روید که دسترسی دارند و از وضعیت شرکت ناراضی هستند.با برقراری ارتباط و دوستی و نزدیکی با آنها به یوزر و پسورد آنها دسترسی پیدا میکنیم و به شبکه انها نفوذ می کنیم.
اموزش هک و امنیت با پایتون
معرفی برنامه هویج برای نرم افزار هک سایت تست نفوذ


۱۱ ابزار هویج چیست؟
یک ابزار خودکار تزریق SQL است که به متخصصان تست نفوذ کمک می کند تا آسیب پذیری های تزریق SQL را بر روی یک صفحه ی اینترنتی پیدا و اکسپلویت (exploit) کنند.
ابزار Havij می تواند از یک برنامه ی آسیب پذیر تحت وب بهره برداری کند. با استفاده از این نرم افزار کاربر می تواند دیتابیس متصل به برنامه آسیب پذیر را شناسایی کند، کاربر ها و هش پسورد های دیتا بیس را بگیرد، جدول ها و ستون ها را استخراج کند، اطلاعات را از دیتابیس دریافت کند، دستورات SQL اجرا کند و حتی به فایل های سیستم قرار گرفته شده در پشت دسترسی پیدا کند و بر روی سیستم عامل ان دستور اجرا کند.
قدرت Havij که آن را از ابزار های مشابه متفاوت می کند روش های تزریق آن است. درصد موفقیت در تزریق هدف های آسیب پذیر بیش از ۹۵% می باشد.


رابط گرافیکی Havij و تنظمیات و تشخیص های خودکار استفاده از آن را برای هر کسی حتی کاربران مبتدی آسان می کند. من خودم بارها و بارها از این برنامه استفاده کردم و دیتابیس سایت های خیلی بزرگ رو بیرون کشیدم.
آموزش هک و امنیت با کالی لینوکس
قابلیت های این نرم افزار:


امکان پیدا کردن صفحات لاگین ادمین


امکان شکستن انواع هش های مهم مانند md5


قابلیت تست sql injection با انواع متد های مختلف


Blind , Union Based , Error Based , Time Based


پشتیبانی از انواع پایگاه داده mysql و mssql وOracle


نمایش کامل اطلاعات دیتابیس و سرور


دامپ جداول دیتابیس و نمایش دیتا درون هر جدول


نمایش مرتب اطلاعات دیتابیس


امکان اجرای دستور در سیستم مورد نفوذ قرار گرفته


قابلیت اجرای کوئری در دیتابیس اسیب پذیر


امکان تست باگ با انواع متد های POST و GET


نمایش لاگ ها و خروجی از اطلاعات دریافت شده
در ویدیو زیر با نحوه نفوذ به سایت با استفاده از برنامه هویج را می آموزید. امیدوارم از این آموزش در راه درست استفاده کنین .
ابزار ۱۲ . SQLMap
این ابزار مراحل تشخیص و بهره‌جویی از آسیب‌پذیری SQL Injection را اتوماتیک کرده است. SQLMap ابزاری بسیار قدرتمند با امکانات زیاد است که به شکل متن‌باز و Cross-platform ارائه شده و تقریباً اکثر دیتابیس‌ها را (شامل MySQL و PostgreSQL) پشتیبانی می‌کند. SQLmap بصورت پیش فرض در سیستم عامل کالی لینوکس وجود دارد.
دانلود فیلم آموزش هک و امنیت به زبان فارسی
ابزار ۱۳. IronWASP
این ابزار برای تست آسیب‌پذیری در وب اپلیکیشن‌ها می‌باشد که متن‌باز است. این ابزار طوری طراحی شده که قابلیت شخصی‌سازی در آن بسیار بالا باشد تا کاربر بتواند با استفاده از آن، پویشگر آسیب‌پذیری (Vulnerability scanner) مورد نیاز خود را بسازد.
برنامه هک و امنیت
ابزار ۱۴. Rainbow Crack
ابزاری برای کشف هش (Hash Cracking) است. (آشنایی بیشتر با Hash) الگوریتم رایج برای کشف هش، حمله جستجوی فراگیر (Brute-force attack) است که در آن سعی می‌شود تا با ساخت Hashهای مختلف و امتحان کردن تمام آن‌ها، Hash مورد نظر خودمان را کشف کنیم. در طرف مقابل Rainbow Crack با الگوریتمی کاملاً متفاوت یعنی Time-memory Tradeoff و بهره‌گیری از جداول Rainbow به دنبال کشف هش است.
ویژگی‌ها:
پشتیبانی کامل از جداول Rainbow


قابلیت اجرا در سیستم‌عامل‌ ویندوز و سیستم‌عامل‌های لینوکس


استفاده آسان


پشتیبانی هم از رابط کاربر گرافیکی و هم از Command Line


بازار کار هک و امنیت
ابزار ۱۵. ابزار Hashcat
این ابزار برای کشف رمز عبور (Password Cracking) مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربران قابلیت بازیابی پسورد‌هایشان، ارزیابی امنیت پسورد و دستیابی به مقادیری که به صورت Hash ذخیره شده‌اند را ارائه می‌کند.
ویژگی‌ها:
طراحی متن باز


پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک


چندپلتفرمی: قابلیت کار با CPU ،GPU ،DSP و FPGA


توانایی شکستن چند Hash همزمان با هم


توانایی همزمان کار کردن با چند ابزار در یک سیستم


قابلیت توقف و دوباره شروع به کار کردن


قابلیت بازیابی


بزرگترین کانال هک و امنیت
ابزار ۱۶. Aircrack
ابزاری قابل‌ اعتماد برای هک کلاه سفید است که کار آن نفوذ به شبکه‌های بی‌سیم آسیب‌پذیر است.
ویژگی‌ها:
قابلیت نظارت و کنترل بسته‌های ارسالی در شبکه و تبدیل آن‌ها به فایل‌های متنی برای پردازش و احیاناً رمزگشایی آن‌ها با ابزارهای دیگر


پاسخ گویی به حملات، دسترسی‌های غیرمجاز و نقاط دسترسی جعلی، با استفاده از تکنیک Packet Injection


توانایی تست کارت شبکه و مودم وای فای و شناسایی قابلیت‌ها و تزریق کد به آن‌ها


دارای ابزار شکست پسوردهای WEP و WPA PSK در شبکه و هک پسورد وای فای


سرعت بالا در زمینه پیدا کردن پسوردهای شبکه


محیط کاربری ساده و آسان


برنامه نویسی هک و امنیت
ابزار ۱۷. Angry IP Scanner
ابزاری متن باز و Cross-Platform بوده که کار با آن بسیار ساده است و برای اسکن هاست‌‌های مختلف و پورت‌های روی آن‌ها در بستر شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ویژگی‌ها:
اسکن اینترنت و شبکه‌های محلی (Local)


اسکن سریع آدرس IP


امکان ایجاد دستورات مختلف در Command Line


محیط کاربری آسان و امکانات زیاد


حجم کم نرم‌افزار


پکیج هک و امنیت رایگان
ابزار ۱۸. Ettercap
این ابزار برای تست نفوذ در شبکه به کار می‌رود و کاربرد آن اصطلاحاً Sniff کردن یا شنود شبکه است. Sniffer به ابزاری گفته می‌شود که ترافیک عبوری از یک شبکه را رصد کرده و داده‌های رمزنگاری نشده از جمله نام کاربری و کلمه عبور را مورد سرقت قرار می‌دهد. Ettercap ابزار جامعی برای حملات مرد میانی(Man-in-the-middle attacks) است و امکان Sniff لحظه‌ای اتصال‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.
گروه هک و امنیت تلگرام
توزیع‌های مهم لینوکس در حوزه امنیت
آزمون تست نفوذ با سیستم‌عامل‌های لینوکسی، همیشه بهترین گزینه برای کارشناسان امنیت و هکرها بوده است. اکثر ابزار‌های تست نفوذ برای نسخه‌های مختلف لینوکس طراحی شده‌اند و بعضی از این توزیع‌ها، خودشان ابزارهای امنیتی متعددی را از قبل برای شما فراهم کرده‌اند.
بهترین سایت های آنتی ویروس آنلاین که رایگان
در ادامه لیستی از ۱۰ توزیع برتر لینوکس در حوزه امنیت را بررسی خواهیم کرد:
توزیع ۱. Kali Linux: کالی لینوکس یک توزیع مبتنی بر Debian است که در حوزه امنیت بسیار کاربردی است. ابزارهای بسیار زیادی در مخازن این سیستم عامل وجود دارد که می تواند در مراحل آزمون تست نفوذ مورد استفاده کارشناسان قرار گیرد. Kali Linux رتبه اول را در لیست ۱۰ سیستم عامل برتر تست نفوذ را به خود اختصاص داده است.
اموزش جامع هک و امنیت


توزیع ۲. BackBox Linux: سیستم عامل BackBox یک توزیع تست نفوذ مبتنی بر Ubuntu است و توسط تیم BackBox طراحی و توسعه داده شده است. این توزیع دارای ابزارهای حرفه‌ای در زمینه آزمون تست نفوذ مانندBurpSuite ، Nmap ،MSF ،SQLMap، و… می باشد.
جدیدترین اخبار هک و امنیت


توزیع ۳. Parrot Security OS: سیستم عامل Parrot Security یک سیستم‌عامل تست نفوذ است که برای هکرهای حرفه‌ای امنیت سایبری اختصاص داده شده است و توسط FrozenBox توسعه داده شده است. این سیستم عامل از MATE بعنوان محیط دسکتاپ استفاده می‌کند که بر پایه Kali Linux و Debian است.
اخبار جدید هک و امنیت


توزیع ۴. BlackArch Linux: سیستم عامل BlackArch مبتنی بر Arch می‌باشد. توزیعی بسیار سبک و آسان و راحت که برای کارشناسان تست نفوذ طراحی و توسعه داده شده است. این توزیع از Fluxbox و OpenBox بعنوان محیط دسکتاپ استفاده می‌کند و بیش از ۱۵۰۰ ابزار در مخازن خود دارد.
دوره جامع هک و امنیت


توزیع ۵. Pentoo: سیستم عامل Pentoo بر مبنای Gentoo طراحی و توسعه داده شده است. اولین انتشار آن در سال ۲۰۰۵ بوده است و در حقیقت یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های توزیع تست نفوذ می‌باشد.
پکیج آموزش جامع هک و امنیت رایگان


توزیع ۶. Samurai Web Testing Framwork: مبتنی بر Ubuntu و شامل ابزارهایی همچون BurpSuite ،SQLMap و… برای تست نفوذ وب‌اپلیکیشن‌ها می باشد.
پکیج آموزش جامع هک و امنیت


توزیع ۷. Network Security Toolkit: این توزیع بر پایه فدورا می‌باشد و برای اسکن و Sniff شبکه مفید است.
هک و امنیت شبکه چیست


توزیع ۸. WifiSlax: این توزیع بر پایه اوبونتو طراحی و توسعه داده شده است و برای تست‌نفوذ شبکه‌های بیسیم مفید است.
چگونه هک و امنیت را یاد بگیریم


توزیع ۹. Bugtraq: این توزیع مبتنی بر دبیان است و برای عملیات‌های مهندسی معکوس و آنالیز رفتاری بدافزارها مفید است.
خرید پکیج آموزش هک و امنیت


توزیع ۱۰. Cyborg Hawk: یک توزیع مبتنی بر Ubuntu می باشد. ابزارهایی برای تست امنیت در حوزه موبایل و شبکه‌های بی‌سیم دارد.
آموزش هک و امنیت رایگان


در این پست با ابزارهای مختلف تست نفوذ و سیستم‌عامل‌های محبوب هکرها آشنا شدیم و تا حدودی ویژگی‌های آنها را بررسی کردیم. البته لازم به ذکر است که جای بسیاری از ابزارهای محبوب دیگر در این لیست خالی است. اگر شما از محصول متن‌باز و یا تجاری دیگری برای رصد کردن امنیت شبکه و یا تست نفوذ سایت‌ استفاده می‌کنید حتماً در این پست با ما به اشتراک بگذارید.
امیدوارم از این آموزش هم لدت برده باشید
دانلود AndroDumpper برنامه هک وای فای برای اندروید و آیفون و کامپیوتر