اپلیکیشن رسید ساز - دانلود برنامه ی رسید ساز جعلی اپ رسید ساز اندروید چیست

رسید پرداخت جعلی نوعی نرم افزار مخصوص تلفن‌های همراه است که افراد سودجو و کلاهبردار با استفاده از این نرم افزار ها اقدام به فریب دیگران می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی است چگونگی کلاهبرداری با استفاده از نرم افزارهای رسید ساز جعلی و راه های مقابله با آنها بپردازیم.

رسید ساز جعلی

نرم افزار رسید پرداخت جعلی چیست؟

همان طور که می دانید در اینترنت و فضای مجازی انواع مختلفی از نرم افزار های جعلی و مخرب جهت سودجویی و انجام کلاهبرداری و سرقت اطلاعات شخصی و مالی وجود دارد و افراد مختلف با استفاده از آنها اقدام به سوء استفاده از دیگران می نمایند.

نرم افزار ساخت رسید پرداخت، نوعی از همین نرم افزارهای جعلی و کلاهبرداران است که در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و واتس آپ منتشر شده و افراد بسیاری اقدام به دانلود و استفاده از این نرم افزار ها کرده‌اند.

حتی این نرم افزار ها در فروشگاه های اینترنتی نظیر گوگل پلی و بازار نیز وجود دارد و می توان به راحتی آن را دانلود و از آن استفاده کرد همایش کنترل و محدودیتی بر آنها وجود ندارد.

به طور کلی، نرم افزار ساخت رسید پرداخت جعلی یا نرم افزار رسید ساز جعلی، به منظور ایجاد تصاویر همانند با رسید های پرداخت مربوط به نرم افزارهای پرداخت بانکی نظیر ۷۸۰ و آپ و … است.

تنها هدف استفاده از چنین نرم افزارهایی قطعاً سوء استفاده و فریب دیگر افراد جهت سودجویی های مالی است. زیرا با استفاده از این نرم افزارها می توان به راحتی تصاویر رسید پرداخت را به صورت کاربران جعلی و غیر واقعی ایجاد کرده و برای دیگران ارسال نموده تا به طور موقت فرد فروشنده خیال کند که شما هزینه را به حساب واریز کرده اید.

این در حالی است که هیچ تبادل مالی اتفاق نیفتاده و هیچ پولی به حساب واریز نشده و فقط به صورت تصویری و کاملاً دیجیتالی چنین رسید ایجاد گردیده و همین امر باعث می شود تا بسیاری از افراد اقدام به خرید های اینترنتی از دیگران کرده اما بعد از تحویل کالا هیچ هزینه‌ای را بابت آن پرداخت نکنند.

اپلیکیشن رسید ساز - دانلود برنامه ی رسید ساز جعلی اپ رسید ساز اندروید چیست


کلاهبرداری با نرم افزار رسید ساز جعلی چگونه است؟

همان طور که گفته شد، نرم افزار رسید پرداخت جعلی یک نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه اندرویدی و ios است و به راحتی می توان با آن رسید های جعلی ایجاد کرده و برای دیگران ارسال کرد.

تنها کافیست تا نرم افزار را از اینترنت دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید و سپس اطلاعاتی نظیر شماره کارت بانکی خود و فرد مورد نظر و مبلغ واریزی را در نرم افزار تایپ کرده و سپس اقدام به ایجاد رسید نمایید.

نرم افزار رسید ساز جعلی به راحتی تصویری همانند با نرم افزارهای پرداخت بانکی ایجاد کرده و در آن تصویر شماره کارت و مشخصات فرد مورد نظر و مبلغ و چهار رقم را انتهای شماره کارت شما درج گردد. پس تصویر به دست آمده بسیار طبیعی به نظر می‌رسد و تنها کافیست تا این تصویر را برای فرد مورد نظر ارسال کرده و دعا کنید که هزینه را پرداخت کرده اید.

استفاده از این نرم افزار ها برای افرادی که اقدام به خرید کالای مدت دار کرده و یا بدهی مدت دار به فردی دارند بسیار مناسب بوده و فرد بدهکار می تواند با استفاده از چنین رسید هایی حداقل چند روز مهلت پرداخت بیشتر را به دست آورد.

حتی در خرید های حضوری نیز می‌توان به راحتی به جای کارت کشیدن در دستگاه های کارت خوان، اقدام به پرداخت از طریق گوشی کرده و با استفاده از این نرم افزار ها رسید های جعلی ایجاد نموده و به فروشنده نشان داد، سپس کالای مورد نظر را برداشته و از فروشگاه خارج شد.

راه های مقابله با نرم افزارهای رسید پرداخت جعلی 

۱- استفاده از خدمات پیامک بانکی

یکی از اولین راه های جلوگیری از سوء استفاده های مالی با نرم افزار های رسید ساز جعلی، این است که به بانک مراجعه کرده و پیامک بانکی حساب مالی خود را فعال کنید.


پیامک های بانکی خدماتی است که توسط تمام بانک ها در دسترس بوده می‌توان با استفاده از آن به راحتی مانده حساب و مبالغ پرداخت یا دریافت مالی را به صورت پیامک مشاهده نمود.


البته در بسیاری از مواقع فرد متخلف می تواند با ادعای اینکه در سیستم بانک اختلال وجود دارد و یا پیامک بعداً به دست شما می رسد، شما را فریب دهد و اقدام به کلاهبرداری نماید.


بنابراین بهترین کار این است که معاملات خود را بعد از دریافت هزینه و مشاهده پیامک بانکی انجام داده و به هیچ وجه عجله نکنید.


رسید ساز جعلی همراه بانک


۲- بررسی اطلاع از مانده حساب


توجه داشته باشید که همیشه اطلاع از مانده حساب بهترین راه برای جلوگیری از فریب و سوء استفاده های مالی بوده و فرد متخلف دیگر نمی توانند با استفاده از نرم افزارهای رسید پرداخت جعلی رسید ساز جعلی اقدام به فریب شما نماید.


۳) استفاده از دستگاه‌های خودپرداز


بهترین روش برای جلوگیری از سوء استفاده های مالی و مشکلات این چنین، استفاده از دستگاه های خودپرداز و مراجعه حضوری عابر بانک ها جهت واریز و دریافت مبالغ مربوط به معاملات با دیگران افراد است.


زیرا در چنین شرایطی دیگر فرد مقابل نمی تواند شما را دور زده فریب دهد و یا با استفاده از نرم افزار های ساخت رسید پرداخت جعلی ادعای پرداخت وجه نماید.


رسید ساز اندروید چیست و چرا برنامه ای برای جعل رسید بانکی


در شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام اخبار و اطلاعاتی مختلفی چه خوب چه بعد منتشر میشود ، به تازگی برنامه ای در آن انتشار و معرفی شده است که رسید ساز اندروید نام دارد که کار آن ساخت رسید های جعلی، به افراد در سودجویی و کلاهبرداری کمک می کرد!


جالب است بدانید رسید ساز اندروید برنامه ای است که در مارکت های اپلیکشن مثلا معتبر مانند کافه بازار منتشر شده و کاربران میتواند به راحتی این نرم افزار را تهیه کنند و هیچ نظارتی در آن در این مارکت ها وجود ندارد .


بعد از مدتها ارائه این نرم افزار از طریق کافه بازار با پیگیری و شکایت کاربران این اپلیکیشن از کافه بازار و بسیاری از مارکت های دیگر حذف شد. حال رسید ساز اندروید واقعا چه نرم افزاری است و چگونه از آن استفاده کرده اند را قصد داریم به طور کامل به آن بپردازیم تا راه های کلاهبرداری و سودجویی با این گونه اپلیکیشن ها را برای سودجویان سخت تر نماییم.


بعد از مدتها ارائه این نرم افزار از طریق کافه بازار با پیگیری و شکایت کاربران این اپلیکیشن از کافه بازار و بسیاری از مارکت های دیگر حذف شد. حال رسید ساز اندروید واقعا چه نرم افزاری است و چگونه از آن استفاده کرده اند را قصد داریم به طور کامل به آن بپردازیم تا راه های کلاهبرداری و سودجویی با این گونه اپلیکیشن ها را برای سودجویان سخت تر نماییم.

رسید ساز جعلی عابر بانک


برنامه رسید ساز اندروید چیست؟

کار برنامه این است که  رسید های بانکی را جعل و در اختیار دیگران قرار میدهد و طبیعتا این رسیدهای جعلی به صورت چاپی نیستند و مانند نرم افزارهای بانکی به صورت تصویری میباشد به عنوان مثال فرد سودجو می تواند با انتخاب یکی از اپلیکیشن های مالی معتبر همچون اپلیکیشن آپ، یک رسید بانکی جعلی، شبیه به رسید آپ تهیه کرده و آن را برای شما ارسال نماید.


حال این اتفاق چگونه برای شما مشکل ساز خواهد بود ؟ فرض کنید شما از فردی طلبکار هستید و یا قرار است مبلغ معامله ای به حساب شما واریز گردد. در این شرایط فرد متقلب، اقدام به ساخت یک رسید تقلبی با استفاده از برنامه رسید ساز می کند. سپس تصویر رسیدی ساخته است را برای شما ارسال می کند و عنوان می کند که مبلغ مورد نظر به حساب شما انتقال داده شده است. از آنجا که شما، شماره کارت خود را برای انتقال وجه به او داده اید، در نتیجه در رسید تقلبی، چهار رقم آخر کارت شما نیز درج می شود و چون این رسید کاملا شبیه به رسیدهای بانکی است، شک شما را بر نمی انگیزد.


البته اگر سیستم پیامک بانکی خود را فعال کرده باشید، این روش کلاهبرداری چندان برای شما دردسر ساز نخواهد بود اما با این حال باز هم فرد سودجو می تواند با ادعاهایی نظیر اینکه احتمالا سیستم پیامک بانک دچار مشکل شده است، خود را تبرئه نماید. با این حال توصیه می کنیم تا زمانی که مطمئن نشده اید پول به حساب شما واریز نشده است، از انجام معامله جدا پرهیز کنید.


رسيد ساز براي ايفون


چگونه با رسید ساز اندروید کلاهبرداری میشود ؟

هنگامی که شما طلبکار مبلغی هستید با استفاده از رسید جعلی که ایجاد می کند، عنوان می کند که پول را به حساب شما پرداخت کرده است، اما در واقع پولی به حساب شما نیامده است.

مهلت بازپرداخت پول برای فرد بدهکار سر رسیده است و او با استفاده از رسید جعلی که ایجاد می کند، حداقل چند روز زمان اضافه از شما خواهد خرید. توجه داشته باشید که فرد با استفاده از همین روش، حداقل کاری که می تواند بکند این است که با ادعاهای گوناگون نظیر اینکه پول واریز شده است، یا بانک پول را نگه داشته است و ظرف 72 ساعت بعد واریز خواهد شد، پرداخت طلب شما را چند روزی به تاخیر بیاندازد.

فرد کالایی از شما خریداری کرده و یا معامله ای را با شما انجام داده است. برای پرداخت هزینه آن، یک رسید جعلی ایجاد کرده و آن را به شما نشان می دهد. پس از جلب اطمینان شما، مورد معامله را تحویل گرفته و دیگر شما او را نخواهید دید!

فرد با استفاده از رسیدهای جعلی که ایجاد می کند، اقدام به خرید های اینترنتی که درگاه پرداخت ندارند، می کند. در این روش فرد با استفاده از فروشگاه های اینستاگرامی یا تلگرامی اقدام به خرید از اشخاص نموده و پس از آن برای پرداخت هزینه خود، رسید جعلی را ارسال می کند.

راهکار و  مقابله با اینگونه اپلیکشن ها

در حال حاضر تمام بانکها برای راحتی و آگاهی مشتریان خود از حساب بانکی خود سیستم پیامکی دارند و حتما آن را فعال کنید تا اگر مشکلی برای دریافت مبلغ داشتید فورا به آن مراجعه نمایید چراکه اگر به ارسال کننده پیام دقت نداشته باشید، ممکن است فریب این نوع کلاهبرداری ها را بخورید.

حدامکان از باقی مانده حساب خود آگاهی داشته باشید که در صورت مشاهده اختلاف حساب، بتوانید سریعا موردی را که باعث این اختلاف شده را یافته و تا دیر نشده است، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 حتما از اینکه مبلغ به حساب شما آمده است اطمینان پیدا کنید و سپس معامله خود را تمام کنید چرا که افراد کلاهبردار با چنین روش هایی بسیار راحت میتوانند شمارا را فریب دهند و سعی میکنند  با چرب زبانی و جلب اعتمادتان، به سادگی شما را فریب دهند.

سعی کنید حدالامکان مبالغ بالا را از طریق درگاه های پرداخت معتبر انتقال دهید و صرفا به دریافت یک رسید بانکی دیجیتالی، اکتفا نکنید.

نرم افزار ساخت رسید جعلی


وقتی یک نرم افزار انتقال وجه اینترنتی معروف می‌شود (مانند نرم افزار آسان پرداخت – آپ، یا هفهشتاد و …) چشمان ما به رسید این نرم افزارها عادت می‌کند و آن به به عنوان نمادی از اعتماد می‌شناسد. بنابراین اگر کسی رسید مشابهی به ما نشان بدهد یا برایمان بفرستد، مغز ما حس اعتماد قبلی خودش را مجددا فرخوانی می‌کند.


دانلود نرم افزار رسید ساز


امکان ارسال پیامک جعلی از سرشماره‌ای دیگر


برنامه ساخت رسید جعلی بانک ها ممکن است شما فریب این مرحله را نخورده باشید و سفت و سخت منتظر پیامک انتقال وجه باشید. در همین لحظه پیامکی دریافت میکنید مشابه با پیامک‌های بانک شخصی تان که انتقال وجه به کارت یا حساب شما را نمایش می‌دهد. اما این پیامک از شماره‌ی همیشگی بانک شما ارسال نشده است و علاوه بر آن موجودی دقیق حساب شما را نمایش نمی‌دهد. اما احتمال دقت نکردن و کنترل بیشتر از طرف شما وجود دارد که اعتماد کرده و تصور کنید که پول برای شما واریز شده است.


رسید ساز اپ رایگان


دانلود برنامه ساخت رسید جعلی بانک :


دانلود نرم افزار رسید ساز


( دانلود نرم افزار ساخت رسید جعلی بانک )بانک نرم افزار امکان ساختجعل اس ام نرم افزار تماس جعلی android دانلود نرم ۸ اسفند ۱۳۹۵ نرم افزار جعلساخت رسید بانکی مجله جدیدترین ها دانلود نرم افزار اس ام اس جعلی Melon SMS Undo دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار ساخت سپس با سریالی جعلی نرم افزار را نرم افزار ساخت اسلاید دانلود نرم افزار بهینه دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار طراحیساخت قالب سئو سایت دریافت اج بانکدانلود Fake Call amp SMS amp Call Logs 4 2 تماسپیامک جعلی اندروید دانلود نرم افزار های دانلود فونت فارسی بانک حتما تا بحال خخخخ به درد رسید جعلیساخت کارت ملی جعلی نرم افزار ساخت کارت شناسایی دانلود نرم افزار ساخت بانک پارسیان وب سایت پاتوق یو با شعار متفاوت دانلود کنید تا متفاوت باشید در سال ۱۳۸۸ شمسی پا به عرصه اینترنت نهادهمواره سعی بر آن داشته است تا جدیدترین مطالب را در حوزه دانلود نرم افزاربازی کامپیوترموبایل منتشر کند GBWhatsApp 6 00 جی بی واتس اپ نرم افزار ساخت چند ۱۰۰ دانلود همراه بانک تماس جعلی این نرم افزار فوق العاده با بهره مندی از سیستم هوشمند خود چندین اسکرین شات تهیه شده را از تمامی قسمت های صفحه نمایش با یگدیگر ادغام میکندیک تصویر را از تمامی صفحه در اختیارتان می گذارد [ دانلود نرم افزار ساخت رسید جعلی بانک ]


دانلود رسید ساز اپ : دانلود نرم افزار رسید ساز


رسید ساز آپ برنامه ساخت و ویرایش رسید جعلی برنامه آپ بسیار شبیه به رسید اصلی امکان ادیت تمام موارد به دلخواه کاملا راحت و تنها با یک کلیک با استفاده از این برنامه می توانید به راحتی رسید های برنامه ی پرداخت آپ را جعل نموده و با آن با دوستان خود شوخی نمایید.کار با برنامه بسیار راحت بوده و نیازی به هیچ آموزش و توضیحی ندارد.موفق باشید   با ما ناب ترین باشید …


رسید انتقال وجه جعلی راز کلاهبرداری‌های میلیونی


ایسنا نوشت: رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه نفر که با شناسایی فروشندگان کالا در سایت‌های خرید و فروش کالا اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده بودند، خبر داد.


در تاریخ نهم اردیبهشت ماه امسال یک فقره پرونده با موضوع دستگیری مظنون گوشی قاپ به همراه موتورسیکلت سرقتی از طریق کلانتری ۱۵۸ کیانشهر به همراه دو نفر متهم به هویتهای نوید و سعید که هردو ۳۳ ساله بودند برای رسیدگی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد.


در  تحقیقات مقدماتی از نوید و سعید، دستگیرشدگان منکر بزه انتسابی شدند، اما اقدامات ویژه کارآگاهان و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان نشان داد هر دو دارای سوابق متعدد در زمینه کلاهبرداری‌اند که در همین راستا با هماهنگی مقام قضایی مخفیگاه متهمان مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن یک دستگاه  گوشی تلفن همراه ، ۹ جفت کفش،  ۲ قبضه سلاح تفنگ بادی ، ۳ قبضه تفنگ بادی کمری و یک دستگاه کوادکوپتر کشف و به پایگاه ششم منتقل شد.

در ادامه تحقیقات، هر دو متهم صراحتاً به کلاهبرداری به شیوه خرید کالا از سایت‌های فروش اینترنتی معترف شدند و در تشریح شگرد خود در استفاده از این سایتها گفتند: با بررسی کالاهای با ارزش در سایت‌های فروش و انتخاب کالای مورد نظر با پیشنهاد قیمت مناسب با فروشندگان تماس گرفته و برای اعتماد بیشتر فروشندگان با همکاری خانمی بنام سمیرا ۳۰ ساله  آنان را به مکانی خلوت می‌کشاندیم و یا در ساعات پایانی شب با نرم افزار موبایل بانک اقدام به تراکنش به صورت ناموفق کرده و فروشنده نیز ناگزیر کالا را به ما تحویل می داد.

با معرفی سمیرا از سوی متهمان به عنوان همدست، با هماهنگی مقام قضائی مخفیگاه سمیرا شناسایی شد و متهم در همان لحظات نخست دستگیری به همدستی با نوید و سعید اعتراف کرد.

با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. در تحقیقات صورت گرفته از یکی مالباختگان، او گفت: قصد داشتم یک دستگاه تلفن همراه را از طریق انتشار آگهی در اینترنت به فروش رسانم . در همان روز اول نشر آگهی، یک مرد و یک خانم جوان با ظاهر متشخص و آراسته پس از هماهنگی تلفنی، در ساعات پایانی شب به در منزل اینجانب مراجعه کرده و با پیشنهاد قیمت مناسب برای خرید گوشی گفتند که وجه مورد نظر به میزان چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از طریق نرم افزار موبایل بانک پرداخت خواهند کرد. آنها با اخذ شماره کارت عابربانک من و نمایش رسید انتقال وجه جعلی، در صفحه نمایشگر تلفن همراهش به گونه‌ای وانمود کرد که وجه مذکور به حسابم واریز شده است. در پی عدم وصول پیامک واریز وجه برای بنده، این شخص مدعی شد که به علت تعطیلی بانک‌ها و ساعات پایانی شب بعضا انتقال وجه تا دو ساعت زمان می‌برد. در ادامه همین مانور متقلبانه این شخص با اپراتور بانک تماس گرفت که مرد جوانی به عنوان اپراتور بانک ضمن تأیید کسر وجه از حساب این شخص اظهار کرد که به علت قطعی سیستم‌ها ممکن است واریز وجه به حساب مقصد حداکثر با دو ساعت تاخیر انجام شود. نهایتا با توجه به ظاهر موجه آنان اعتماد کرده و گوشی تلفن همراهم را در اختیار او قرار دادم که با توجه به عدم واریز پول در زمان مقرر ، در اول وقت اداری به بانک مراجعه کرده و متوجه شدم افراد یاد شده کلاهبردار بوده‌اند.


براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبرگفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به کلاهبرداری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان بدین شیوه از شهروندان ، به منظور کشف دیگر جرایم ارتکابی، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی کماکان در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.


دانلود رسید ساز جعلی

دانلود نرم افزار رسید ساز

برنامه ساخت رسید جعلی بانک ها

دانلود نرم افزار رسید ساز جعلی آپ با لینک مستقیم و سرعت بالا

دانلود نرم افزار رسید ساز جعلی


دانلود نرم افزار رسید ساز جعلی آپ – برنامه رسید ساز جعلی دقیقا یک رسید از نرم افزار آپ رو به صورت فیک براتون میسازه ، این برنامه قبلا در برنامه بازار به فروش می رسید اما بعد از مدتی توسط ستاد سازماندهی حذف گردید. البته که نرم افزار آپ هر روز آپدیت جدیدی رو  از برنامه ارائه می ده و ظاهر کلیش رو بروز می کنه اما اگر قصد شوخی با رفیقتون دارید یا اینکه با این نرم افزار می خواید که بعد از ارسال صد میلیون تومان به حساب رفیقتون اون رو ذوق مرگ کنید این برنامه میتونه کمکتون کنه . توصیه میشه اگر می خواهید از کلاهبرداری های اینترنتی و غیره در امان باشید حتما اس ام اس بانک رو روی خط تلفنتون فعال کنید.


دانلود رسید ساز اپ


فیلم آموزشی


دانلود و استفاده نادرست از این نرم افزار پیگرد قانونی دارد و سایت صدای جازموریان هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده نادرست از این نرم افزار ندارد.


این نرم افزار صرفا جنبا سرگرمی و فان دارد.


کلاهبرداری حرفه‌ای با برنامه رسیدساز جعلی


شخصی به جرم کلاهبرداری از آگهی‌دهندگان فروش جنس دست دوم با ترفند ارائه رسید جعلی دستگیر شد.


سرهنگ علی‌اصغر افتخاری، رئیس پلیس فتاي استان هرمزگان در تشریح این خبر اظهار كرد: با مراجعه یکی از شهروندان بندرعباسی به پلیس فتا و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری، پرونده اولیه تشکیل شد.


این مقام مسئول ادامه داد: مال‌باخته در اظهارات خود گفت، ابتدا آگهی را با موضوع فروش یک دستگاه تلفن همراه در سایت خرید و فروش کالای دست دوم درج کردم و پس از مدتی فردی ناشناس برای خرید این کالا با من تماس گرفت و در مذاکرات صورت‌گرفته با او به توافق برای فروش رسیدم.


سرهنگ افتخاری افزود: شاکی در نهایت در محل قرار حاضر شد و متهم با نشان‌دادن یک رسید پرداخت جعلی این‌گونه وانمود کرد که پول را به حساب مال‌باخته واریز کرده است.


مال‌باخته غافل از اینکه ممکن است خریدار وجه را واریز نکرده باشد، بدون اخذ موجودی یا بررسی پیامک بانکی کالا را با تمامی وسایل جانبی به متهم تحویل داد و پس از رسیدن به منزل متوجه کلاهبرداری شد.


این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از جمع‌آوری مستندات با استفاده از شیوه‌های تخصصی و پلیسی با هماهنگی مقام قضائی متهم را در محل سکونت خود در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند و به پلیس فتا انتقال دادند.


این مقام سایبری اظهار کرد: در تحقیقات مشخص شد متهم با رصد سایت‌های خرید و فروش اجناس دست‌دوم با فروشندگان قرار حضوری می‌گذاشت و با همین روش از آنان کلاهبرداری می‌کرد. تاکنون ۱۹ فقره شکایت به ثبت رسیده که متهم به ۱۵ فقره از آنها اعتراف کرده است.


سرهنگ علی‌اصغر افتخاری خاطرنشان کرد: شهروندان باید مطلع باشند که حتما خدمات پیام کوتاه بانکی حساب خود را فعال کنند و هنگام خرید و فروش هرگونه کالایی از موجودی حساب خود مطمئن شوند.