هک پیج اینستاگرام به سادگی و روش جلوگیری از آن

هک پیج اینستاگرام به سادگی و شیوه جلوگیری از آن اینستاگرام از آن دست شبکه‌های‌اجتماعی پرطرفدار میباشد که می‌تواند حاوی داده ها مهمی از یوزرها خود باشد. این اطلاعات مهم و تعداد زیاد یوزرها سبب شده‌است تا بخش اعظمی از هکرها به حساب اینستاگرام اشخاص، خصوصا افرادی که دارنده تعداد فالوورهای زیادی میباشند، به دیده یک هدف نگاه نمایند و درپی هک حساب های این اشخاص باشند. البته همان گونه که می‌دانید، اینستاگرام از جمله شبکه‌های‌اجتماعی میباشد که بیش تر از یک میلیارد کاربر داراست و تا به امروز توانسته امنیت یوزرها خود را مراقبت نماید. پس چه عاملی سبب میشود تا ما بعضی اخباری را مبتنی بر هک شدن حساب اشخاص مختلف بشنویم و حتی‌د‌ر دربین عزیزان خود نیز افرادی را بشناسیم که حساب اینستاگرام آنان هک شده‌است؟ درپی با ما همراه باشید تا در‌این ارتباط بیشتر سخن گفته و به بررسی شیوه های هک اینستاگرام و برنامه ها و نرم افزارهایی که برای این عمل موجود هست بپردازیم.

هک پیج اینستاگرام به سادگی و روش جلوگیری از آن


شیوه های هک اینستاگرام

هک اینستاگرام یک هکر برای دسترسی به داده ها خصوصی اینستاگرام یک شخص چندین راهکار پیش رو دارااست که در زیر به‌این راهکار ها به طور موردی اشاره شده‌است:

دسترسی به دستگاهی که شخص با استفاده از آن به حساب خود لاگین شده‌است، مثل موبایل یا این که تبلت

بدست آوردن پسورد حساب شخص مورد نظر از راه های مختلف

نفوذ به داده ها یوزرها در سرورهای اصلی اینستاگرام

نصب برنامه های جاسوسی روی دستگاه شخص مورد نظر و بدست آوردن داده ها

در مجموع این شیوه ها، مشهور ترین شیوه های هک پیج اینستاگرام یا این که هر برنامه یا این که خدمت دیگری مثل اینستاگرام میباشد. ولی برخی راهکارهای ابداعی نیز وجود دارا‌هستند که بسته به خلاقیت هکر ممکن میباشد از آن‌ها نیز استفاده شود. البته در مجموع شیوه هایی که در ابتدا ذکر شد، کلیات شیوه های هک پیج اینستاگرام را بیان می‌نماید.

در شیوه نخستین، ما در واقع یک نوع دسترسی غیر مجاز را می‌بینیم که شخصی بدون اجازه، دستگاه مارا در اختیار گرفته و به حساب اینستاگرام ما متصل میشود. در همان زمانی که دستگاه ما در اختیار اوست، او می‌تواند به تمامی داده ها حساب ما در اینستاگرام و تمامی پیام های ما نیز دسترسی داشته باشد. در‌این شیوه نیازی به انجام عملیات پیچیده ای وجود ندارد.

البته در شیوه دوم، هکر با استفاده از ابزاری که در اختیار دارااست و یا این که با استفاده از عدم آگاهی استفاده کننده، مبادرت به بدست آوردن پسورد حساب شخص نموده و با استفاده از آن پسورد به حساب اینستاگرام وی متصل میشود. این شیوه هک پیج اینستاگرام خود می‌تواند شامل استفاده از طریق های مختلفی مثل مهندسی اجتماعی، ایجاد صفحات و پست الکرونیکی های فیشینگ یا این که استفاده از برنامه های شکستن پسورد باشد.

در شیوه سوم، هکر می بایست تخصص زیادی در موضوع هک و امنیت داشته باشد و تا به امروز شخصی پیروز به انجام آن نشده میباشد. در‌این شیوه بایستی از لایه های امنیتی مختلفی عبور کرد و به سرورهای اصلی اینستاگرام دسترسی پیدا نمود که امری بسیار پیچیده و وقتگیر میباشد.

شیوه چهارم نیز یک نحوه شایع در موضوع هک اینستاگرام میباشد که در آن هکر با نصب یک برنامه روی دستگاه شخص، موفق به دریافت داده ها برنامه های دیگری همچون اینستاگرام می گردد. در‌این شیوه نیز هکر هم میتواند تنها از برنامه های دیگران که برای این منظور ساخته شده اند استفاده نماید و هم می‌تواند خودش چنین برنامه ای را طراحی نماید.

امنیت اینستاگرام سرورهای اینستاگرام دارای امنیت بسیار زیادی میباشند.

ما در اینجا صرفا به بررسی شیوه های دوم و چهارم خوا هیم پرداخت و با بقیه شیوه ها کاری نخواهیم داشت.

بدست پسورد اینستاگرام

پسورد اینستاگرامروشی که بسیار مرسوم بوده و اکنون بسیار شایع میباشد، بدست آوردن پسورد ورود به حساب دیگران میباشد. در صورتی فردی موفق شود تا پسورد ورود به حساب اینستاگرام مارا بدست آورد، می‌تواند به سادگی به اطلاعات خصوصی ما در‌این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کرده و حتی به جای ما برای دیگران پیام ارسال نماید و یا این که تصاویر و ویدیوهای مختلفی را پست کند.

این زمینه برای همه یوزرها اینستاگرام بسیار حیاتی میباشد و برای آن نوع از کاربرانی که فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارا هستند نیز بسیار مهمتر هست. البته هکرها از چه شیوه هایی موفق می‌شوند تا پسورد حساب اینستاگرام دیگران را بدست بیاورند و حتی موفق به هک اینستاگرام اشخاص دارای شهرت نیز شوند؟ ما درپی تعدادی از محبوب ترین این شیوه ها را معرفی نموده ایم.

بدست پسورد اینستاگرام هک پیج اینستاگرام با مهندسی اجتماعی

در این‌شیوه، هکر با ایجاد اعتماد سازی در میان خود و شخص آیتم نظرش و با استفاده از ترفند های روانشناسی، موفق می‌گردد تا پسورد ورود به حساب فرد گزینه نظرش را از زبان خود وی بدست آورد. علاوه بر این ممکن میباشد شخص به صورت مستقیم پسورد را به هکر اعلام نکند ولی هکر از لابلای حرف های وی و اطلاعاتی که مابین آنها رد و بدل میگردد مثل تاریخ تولد، اسم فرزند و یا این که سایر موردها، پسورد ورود به حساب اینستاگرام را بدست آورد.

همینطور در برخی مورد ها نیز هکر با استفاده از همین روش، قربانی خود را مجاب مینماید تا یک برنامه مخرب را روی دستگاه خویش نصب نماید که‌این برنامه می‌تواند یک کیلاگر که توانایی سرقت کردن پسوردها را دارااست، باشد. هک با روش مهندسی اجتماعی ضریب موفقیت بسیار بالایی داراست و بسیاری از هکرها از این‌شیوه استفاده میکنند.

هک پیج اینستاگرام با مهندسی اجتماعی

در روش مهندسی اجتماعی، هکر شما‌را مجاب مینماید تا هر کاری که وی بخواهد انجام دهید.

هک اینستاگرام با پسورد کرکر

پسورد کرکر (Password Cracker) یک برنامه یا این که فرایندی میباشد که طی آن هکر موفق میگردد تا رمز عبور کاربر را بدست آورد. در این‌شیوه نیازی به نصب برنامه در دستگاه هدف یا این که رابطه بین هکر و قربانی نبوده و صرفا می اقتدار از روش ابزار شکننده پسورد، موفق به انجام این حمله شد. ضریب موفقیت این حمله، رابطه مستقیمی با سادگی و قابل حدس بودن پسورد کاربر هدف دارااست و هر چه کاربر از پسوردهای مطمئن تر و قوی تری برای حساب اینستاگرام خویش استفاده نماید، هکر برای شکستن پسورد کار دشوارتری را پیش رو خواهد داشت.

از جمله این شیوه ها می شود به استفاده از ترموکس (Termux) که یک مشابه ساز ترمینال لینوکس روی اندروید می‌باشد، اشاره نمود. استفاده از سیستم عامل کالی لینوکس و ماژول های مختلفی که برای شکستن پسورد در‌این سیستم عامل موجود است نیز شیوه دیگری برای هک اینستاگرام اشخاص میباشد. همینطور استفاده از پکیج هایی که صرفا برای شکستن پسورد اینستاگرام طراحی گردیده اند نیز میتواند بسیار ثمر بخش باشد.

هک پیج اینستاگرام با پسورد کرکر

هرچه پسوردی که برای حساب خود استفاده می‌کنید، پیچیده تر باشد، شانس کرک شدن آن کمتر خواهد شد.

هک پیج اینستاگرام با پسورد کرکر

هک پیج اینستاگرام با حمله فیشینگ

در شیوه فیشینگ و جعل، هکر اقدام به جعل یک حساب معتبر و یا این که یک صفحه معتبر کرده و از کاربر می‌خواهد تا برای ورود به حساب اینستاگرامش یا این که برای تایید چندین تغییرات در اکانتش، داده ها خویش را در آن صفحه جعلی وارد نماید. در‌این شرایط معمولا کاربر گول خورده و زیرا حس می‌کند که مشکلی در حساب اینستاگرامش رخ داده میباشد، طبق دستورات هکر عمل کرده و داده ها حساب خویش را از جمله پسورد ورود به اکانتش را در صفحه جعلی، وارد میکند.

برای مثال، هکر یک پست الکرونیکی با اسم کاربری Instagram برای شما ارسال می‌کند و در متن پست الکرونیکی به شما اعلام مینماید که صفحه اینستاگرام شما به جهت تلاش برای ورود نامعتبر، مسدود شده‌است. در صورتی شما صاحب این حساب میباشید روی لینکی که درپی ایمیل آمده میباشد کلیک کرده و سایر مراحل را انجام دهید. بعداز کلیک روی پیوند مشخص گردیده، کاربر به یک صفحه که دقیقا مشابه به صفحه ورود به اینستاگرام طراحی شده‌است وارد می‌شود و داده ها اکانت کاربری خود را برای ورود به اینستاگرام وارد می‌کند.

با وارد کردن این داده ها در صفحه جعلی، در واقع شما داده ها حساب خویش را در اختیار هکر قرار داده اید و هکر می‌تواند به سادگی با استفاده از پسوردی که خودتان در اختیارش قرار داده اید وارد صفحه شما گردیده و و به داده ها خصوصی شما دست پیدا نماید.

هک پیج اینستاگرام با حمله فیشینگ

حملات فیشینگ نقش اساسی را در سرقت داده ها از جمله داده ها کارت بانکی اشخاص را داراست.

برنامه هک اینستاگرام

همانگونه که اشاره شد در شیوه هک پیج اینستاگرام با استفاده از برنامه جاسوسی، می شود به سادگی از محصولات مو جود که برای این هدف یا این که سایر هدف ها تشکیل‌شده اند استفاده کرد. در‌این شیوه شما می بایست برنامه مورد نظر را روی دستگاه شخصی که قصد دارید اینستاگرام او‌را هک نمایید، نصب کرده و سپس یک سری پیکربندی را به صورت دستی در آن وارد نمائید. بعد از نصب موفقیت آمیز، برنامه به طور مخفیانه آغاز به جمع آوری داده ها و ارسال آن اطلاعات به مقصدی دیگر میکند.

برنامه های داخلی و خارجی زیادی برای این امر طراحی گردیده اند که هرکدام ویژگی های خاص خویش را دارا‌هستند. برای مثال برنامه SPY24 یک برنامه نظارت و کنترل بر رفتارهای اعضای خانواده در فضای مجازی میباشد که قادر است روی گوشی افراد تحت 18 سال نصب گردیده و بعداز آن داده ها کاملی را از فعالیت های کاربر خود در فضای مجازی برای پدر و مادر ارسال نماید. این برنامه صرفا یک برنامه نظارتی برای فرزندان و اعضای خانواده میباشد و با توجه به اینکه بستر فضای مجازی می‌تواند برای اشخاص نوجوان بسیار خطرآفرین باشد، بسیار مفید باشد.

دانلود برنامهSPY24

برنامه SPY24 یک برنامه نظارتی و کنترل فعالیت فرزندان در فضای مجازی میباشد که تمامی شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام را پوشش می‌دهد.