ارتقا سیستم مدیریت از طریق ردیابی کارمندان توسط کارفرما

مدیریت و سازماندهی فعالیت کارمندان از مجموعه فاکتور‌های اصلی رشد و توسعه یک سازمان است. از روش‌های پیشنهادی برای ایجاد سیستم نظارتی در یک سازمان، ردیابی کارمندان توسط کارفرما می‌باشد؛ که در ادامه نتایج بررسی و استفاده از این روش مدیریتی را شرح می‌دهیم.

ارتقا سیستم مدیریت از طریق ردیابی کارمندان توسط کارفرما

تاریخچه ردیابی کارمندان توسط کارفرما

ابتدایی‌ترین فناوری مطرح شده برای اطلاع از موقعیت مکانی در زمانی مشخص، دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ثبت ورود و خروج بود که به دلایل عوامل زیر قابلیت اجرا برای تمام گروه‌های شغلی وجود نداشت:

ارتقا سیستم مدیریت از طریق ردیابی کارمندان توسط کارفرما


قابل حمل نبودن توسط پرسنل

هزینه بالا نصب اولیه

امنیت پایین در نگهداری از اطلاعات و داده‌های ذخیره شده

نیازمند بررسی دائمی سیستم نظارتی

آسیب پذیری و پیش آمدن نقص در عملکرد


امروزه ردیاب‌ها یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین ابزار مدیریت زمانی کارمندان در هر موقعیت مکانی است که به قابلیت ذخیره و محافظت طولانی مدت از اطلاعات و داده‌ها نیز مجهز می‌باشند. مزیت اصلی ردیابی کارمندان توسط کارفرما، امکان نصب بر روی تمامی پلتفرم‌‌ها حتی خودروهای سازمانی و یا دولتی می‌باشد. توجه داشته باشید که ردیاب‌های آفلاین و آنلاین آسان‌ترین راه ارزیابی عملکرد، مناسب برای گروه‌های شغلی زیر است:


بازاریاب‌ها

ویزیتورها

رانندگان

کارمندانی که برای انجام ماموریت به سفر‌های کاری داخلی و خارجی می‌روند.

و…

چرا باید سیستم نظارتی را در لیست فعالیت‌های شرکت خود قرار دهیم؟


فعالیت اصلی یک سازمان رشد و توسعه در جهت اهداف است که لازمه آن برنامه ریزی جهت پیاده سازی استراژی‌ها طبق داده‌های کسب شده در هنگام مدیریت و نظارت دقیق بر عملکرد کارمندان است که باعث افزایش تخصص کارفرما در راستا پرورش جز به جز مجموعه اش می‌شود. بررسی داده‌های مذکور از طریق ردیابی کارمندان توسط کارفرما با کمک ردیاب‌ها باعث افزایش دقت در موارد زیر می‌شود:


۱) شناخت بیشتر کارمند


با استنباط بین نتیجه گزارش فعالیت‌ها و جدول زمانی که با استفاده از ردیابی کارمندان توسط کارفرما بدست می‌آید؛ میتوان نیرو مورد بررسی را از نظر توانایی تشخیص داد. به صورت کلی افرادی که در یک مجموعه فعالیت دارند به دو گروه حقیقی تقسیم بندی میشوند:


اشخاصی که قابلیت انجام پروژه‌های پیش رو را با بهترین برنامه ریزی زمانی را دارا هستند که باید با طی طرحی مشخص در جایگاهی مناسب جهت شکوفایی استعدادشان قرار گیرند.

اشخاصی که قدم در راه اتلاف و فرسودگی منابع و زمان خود گذاشته اند که باید مورد راهنمایی‌ و آموزش‌های مربوطه قرار گیرند که بتوانند شایستگی دوباره انجام امور را بدست آورند.


ردیابی گوشی سامسونگ به راحتی


۲) بهینه سازی زمان مجموعه


ردیابی کارمندان توسط کارفرما این امکان را می‌دهد که بهترین زمان را جهت برگزاری جلسات، آغاز پروژه‌های کاری، توسعه سازمان و… را تشخیص داد. این کار باعث رشد تصاعدی مجموعه در جهت انجام امور بدون خستگی نیرو و تلف شدن منابع می‌شود.


۳) افزایش امنیت کارکنان


در صورت ایجاد حادثه با استفاده از ردیابی کارمندان توسط کارفرما یا سرپرست مربوطه میتوان موقعیت دقیق افراد را جهت امداد رسانی و جلوگیری از وخیم شدن شرایط پیش رو، با خبر شد.


۴) ایجاد انگیزش و افزایش بهره وری


با سیستم ردیابی کارمندان، کافرما میتواند طبق فعالیت‌های انجام شده برنامه پاداش‌، ترفیع و مرخصی کارکنان را تنظیم کند و باعث افزایش انگیزه و بهره جویی در بین بخش‌های مختلف سازمان خود شود.


قابل ذکر است که سرپرست بایستی اهمیت موارد شرح داده شده را برای کارکنان خود قبل از ارزیابی شرح دهد و پس از متقاعد کردن شخص مقابل به وسیله کسب اجازه، سیستم ردیابی مربوطه را راه اندازی کند. دقت داشته باشید که این فرایند امری ضروری است که باعث مشخص ساختن مرز‌های حریم خصوصی بین دو طرف می‌شود.


پین شو بهترین ردیاب جهت نظارت و مدیریت کارمندان


پین شو یک نرم افزار ردیاب آفلاین از طریق شماره همراه می‌باشد که می‌توانید بدون اتصال به اینترنت و کاهش هزینه اضافی در هر زمان و موقعیت جغرافیایی با ارسال پیامک و نمایش فرد در گوگل، فعالیت و امنیت نیرو خود را تضمین کنید.


دانلود رایگان نرم‌افزار ردیابی افراد


نوشته ارتقا سیستم مدیریت از طریق ردیابی کارمندان توسط کارفرما اولین بار در پین‌شو. پدیدار شد.


آیفون ۱۲ پرومکس طرح اصلی