معرفی دمنوش آرامبخش در سال ۲۰۲۰

استرس ، اضطراب ، اعصاب نا آرام و .. واژه هایی نه چندان غریبه برای انسان های جوامع امروزی که فاکتورهای استرس زای بسیاری را اطراف خود دارند ودرک می کنند نیست ولی مشکل غیرقابل رفعی هم نیست چرا که به دلیل پیشرفت علم در طب مدرن و طب سنتی راه و روش های بسیاری به عنوان راه حل و دارو برای رفع عوارض استرس و آرام اعصاب و روان شناخته و تجویز می شود و در این دنیا پر از خط و خش اعصاب هرکسی برای رسیدن به آرامش روان راهی را انتخاب می کند. دمنوش آرامبخش ....

در میان روش های گوناگون تسکین اعصاب طب سنتی که در این بخش از سلامت نمناک معرفی می کنیم جایگاه خاصی دارد .نسخه های طبیعی برای رسیدن به آرامش اعصاب و روان شامل دمنوش ها و داروهای گیاهی هستند که در این بخش به معرفی چند دمنوش موثر و فوق العاده برای آرامش اعصاب و روان خواهیم پرداخت ؛

می دانید که هر داروی آرامبخش عوارض خاص خودش را دارد در حالی که دمنوش آرامش بخش اعصاب و روان موثر ترکیباتی گیاهی دارد که بدون نگرانی از عوارض می توان آن را مصرف کرد.

موثرترین دمنوش های گیاهی برای آرام کردن اعصاب 

بهترین دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب و روان

دمنوش آرامش چای میوه گل نسترن:

معرفی دمنوش آرامبخش در سال ۲۰۲۰


با 15 عدد میوه گل نسترن می توانید یک دمنوش آرامبخش اعصاب و روان تهیه کنید. این چای طبیعتی معتدل و تا اندازه ای خشک دارد وغنی از ویتامین ث می باشد برای همین در پیشگیری و درمان سرماخوردگی موثراست.


دمنوش آرامش چای به لیمو - زیرفون:


این چای با طبیعت گرم برای آرامش اعصاب و روان بسیار مفید است . خواص فوق العاده این دمنوش گیاهی باعث شده است تا این نوشیدنی در لیست درمان های مشکلاتی همچون سرماخوردگی، تشنّج، نقرس، دردهای سیاتیکی، غلظت خون، روماتیسم، بی خوابی های شبانه، میگرن، اضطراب، طپش قلب، سردرد، آسم، فشارخون و اسهال موثراست؛ همچنین این چای، تقویت کننده حافظه، شستشودهنده کلیه و مقوی قرار گیرد.


نکته: مصرف این چای به علّت دارا بودن زیرفون، برای خانم های باردار ممنوع است.


دمنوش آرامش هل:


هل، سیستم عصبی، دستگاه تنفسی و دستگاه گوارشی را آرام می کند و همین خود دلیلی واضح و ساده است برای اینکه برای آرامش اعصاب و روان از دمنوش آن استفاده کنیم. هل علاوه بر این برای تقویت هوش و افزایش قدرت جنسی مفید است. در طب چینی از آن برای مقابله با مشکلات معده و روده ها استفاده می کنند.


دمنوش گیاهی هل مقوی برای آرام کردن اعصاب و روان

تاثیر گذارترین دمنوش های گیاهی برای حفظ آرامش اعصاب و روان

دمنوش آرامش چای زعفران:


همانطور که می دانید زعفران، طبیعتی گرم و خشک دارد و یکی از گیاهانی است که شادی بخش و خنده آور است .تقویت قلب، تحریک قوای مغزی، ، ضدکرم خوردگی دندان، شستشودهنده کلیه، تقویت کننده معده، درمان و ضدسرفه و خلط آور است.


نکته : در هنگام زایمان برای تسهیل و تسریع روند زایمان می توان یک مثقال آن را دم کرده میل نمود امّا در دوران بارداری بهتر است از مصرف زیاد آن خودداری کرد.


دمنوش آرامش نعناع فلفلی:


نعناع تقویت کننده و نیروبخش است، به هضم غذا کمک و عملکرد معده، کبد، صفرا و روده ها را کنترل می کند. نعناع فلفلی یکی از گیاهانی است که موجب تسکین بدن و افزایش هوش می شود. این سبزی معطر به خوبی با چای (چای سبز و سفید) ترکیب شده و طعم خوبی به آن میبخشد.


دمنوش آرامش چای بابونه:


طبیعت این گیاه دارویی معتدل و در بابونه های صحرایی به سمت گرم و خشک است ، گیاهی دارویی با خاصیت ضد صفرا و آرام بخش اعصاب، به ویژه اعصاب معده و روده است . از خواص و فواید دیگر این گیاه که دمنوش آن بسیار طرفدار دارد می توان به ضد تب، ضد انگل، ضد یبوست و اشتهاآور بودن آن اشاره کرد.


چای و دمنوش بابونه توسط متخصصان طب سنتی برای درمان هایی با هدف تقویت حافظه، تقویت اعصاب، آرامش بخش و خواب آور، ضد تشنج، درمان اضطراب و استرس، درمان سرگیجه همچنین خواص قلب و عروقی بابونه شامل گشاد کننده عروق قلبی، پایین آورنده فشار خون، بهتر کردن خون رسانی به مغز و کلیه ، رقیق کردن خون و کمک کننده به کم خونی تجویز می کنند.


دمنوش گیاهی بابونه برای آرامش و تقویت اعصاب 

دمنوش آرامش چای زیره سیاه:


دمنوش درمانی زیر سیاه با طبیعت بسیار گرمی که دارد می تواند ناآرامی اعصاب را که گاهی ناشی از سردی زیاد مزاج است به راحتی رفع کند ؛ علاوه براین خواص دیگری همچون افزایش فشارخون پایین، تصفیه خون، تقویت قلب وعروق وشـسـتـشـوی کـلـیـه، ضد زردی پوست، افزایش دهنده شیرمادر، ضد نفخ وتقویت معده از آن مطرح شده است.


دمنوش های گیاهی مخصوص آرام کردن اعصاب و روان

دمنوش آرامش بادرنجبویه


بادرنجبویه یا همان گیاه ملیسا یکی از نسخه های طب سنتی برای هضم و اعصاب است ، گیاه پرخاصیتی که برای تنظیم عملکرد تیروئید مفید است و به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدانی ضد اضطراب قوی است.


دمنوش آرامش چای گزنه:


گیاه گزنه یک ضد صفرا و سنگ کیسه صفرای قوی است و غلظت خون و چربی خون را کاهش می دهد و بهدلیل طبیعت گرمی که دارد برای آرامش اعصاب و روان مفید می باشد.


در میان نسخه های قدیمی که از گزنه به عنوان متریال اصلی استفاده می شده است آن را به عنوان ماده ای موثر برای شستشوی کلیه ،ضد سرطان و خونریزی، زیادکننده شیرمادر، برطرف کننده خستگی، ضد ریزش موی سر و درمان پروستات یاد شده است.


دمنوش آرامش دارچین:


ازخواص و فواید درمانی دارچین سخن بسیار است که در چند خط نمیگنجد. این ادویه ی مفید برای تنظیم قند خون مفید است و خواص ضداسپاسمی دارد. دارچین ضد میکروب و ضد التهاب بوده و انرژی تان را افزایش می دهد و به سادگی می تواند یک داروی آرامش بخش اعصاب و روان باشد ، ادویه ای که برای درمان بی اشتهایی و نفخ معده نیز تجویز می شود.


دمنوش گیاهی دارچین تاثیرگذار در حفظ آرامش اعصاب

دمنوش آرامش چای سفید:


چای سفید چای محبوب و مورد علاقه امپراتورهای چینی مانند چای سبز بدون تخمیر تهیه می شود ، این چای پرخاصیت و فایده از گذشتگان به عنوان نسخه ای برای آرامش بخش اعصاب، مقوی قلب و عروق، مقابله کننده با پوکی استخوان و مبازره کننده با آنفلوانزا مورد استفاده بوده است. 


6 دمنوش آرامبخش گیاهی و کاهش دهنده استرس به همراه طرز تهیه


با توجه به اینکه مشکلات در زندگی همه ما وجود دارو و فشار های ذهنی، جسمی و احساسی همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد، شکی نیست که استرس بخشی از زندگی ما شده است! مشکلات زندگی از روز بیشتر از دیروز می شود و به نظر نمی رسد که پایانی داشته باشند. استفاده از نوشیدنی هایی ساده، گیاهی و البته کم هزینه می تواند تا حد زیادی این استرس را از ما دور کند و اعصاب را آرام کند. در ادامه قصد معرفی 6 دمنوش آرامبخش گیاهی را به همراه طرز تهیه هر کدام را داریم که باعث کاهش استرس در شما می شود.


در نوشته ای دیگر به معرفی 6 دمنوش خوشمزه پرداختیم که می توانید از آن ها نیز بهره مند شوید.


معرفی 6 دمنوش آرامبخش و کاهش دهنده استرس


کنترل کردن استرس کار سختی است و استفاده از دارو برای درمان استرس دارای عوارض جانبی است. در تحقیقی نشان داده شده است که دارو های ضد استرس خطر مرگ را تا 36 درصد افزایش می دهند.


به همین دلیل افراد زیادی به دنبال راه های طبیعی و سالم تری برای کنترل استرس هستند. در اینجا به معرفی شش دمنوش آرامبخش می پردازیم که می تواند استرس شما را از بین ببرند و به شما آرامش ببخشند.


دمنوش نعنا


اولین مورد در لیست دمنوش آرامبخش دمنوش نعنا است. این دمنوش معطر برای کاهش استرس و فشار عصبی بسیار مناسب است. ماده مونتول موجود در نعنا یک ماده طبیعی برای ریلکس کردن عضلات است. وقتی که استرس دارید ممکن است احساس گرفتگی و خشم کنید.


در خواص آرامش بخش دمنوش نعنا شکی نیست ولی مادران باردار باید از نوشیدن آن خودداری کنند به این دلیل که ممکن است منجر به سقط جنین شود.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش نعنا


برای این دمنوش شما می توانید از برگ های خشک و یا تازه نعنا استفاده کنید. برای نعنای خشک، یک قاشق غذا خوری نعنا را به یک اونس آب جوش اضافه کنید و بگذارید 3 تا 4 دقیقه دم بکشد. برای نعنای تازه، مقداری برگ خرد شده نعنا را به آب جوش اضافه کنید و بگذارید دو دقیقه دم بکشد. سپس دمنوش را صاف کنید.


دمنوش آرامبخش بابونه


گاهی اوقات استرس و فشار عصبی ممکن است منجر به بی خوابی شود. بابونه نه تنها به کاهش استرس کمک می کند، بلکه برای درمان بی خوابی نیز مفید است. همانند دمنوش نعنا، دمنوش بابونه نیز برای ارم کردن عضلات مفید است.<دمنوش بابونه یکی از بهترین دمنوش ها برای آرامش اعصاب


دمنوش بابونه یکی از بهترین دمنوش ها برای آرامش اعصاب


با توجه به اینکه مشکلات در زندگی همه ما وجود دارو و فشار های ذهنی، جسمی و احساسی همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد، شکی نیست که استرس بخشی از زندگی ما شده است! مشکلات زندگی از روز بیشتر از دیروز می شود و به نظر نمی رسد که پایانی داشته باشند.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش نعنا


برای بابونه خشک 3 تا 4 قاشق غذاخوری بابونه را به 8 اونس آب جوش اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه دم بکشد. گل بابونه را به یک قوری آب جوش اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه دم بکشد.


دمنوش آرامبخش به لیمو


به لیمو گیاهی ارامش بخش از خانواده نعنا است. این گیاه طعم نعنا و لیمو دارد. این گیاه هورمون کورتیزول استرس را کاهش می دهد و بدون اینکه در شما احساس خواب آلودگی ایجاد کند استرس شما را کاهش می دهد.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش نعنا


به ازای هر لیوان آب جوش یک قاشق غذاخوری برگ خشک شده به لیمو یا دو قاشق به لیمو تازه اضافه کنید.


دمنوش آرامبخش گل ساعت


گل ساعت یکی دیگر از گیاهان طبیعی برای کاهش استرس است. این گیاه حاوی ماده flavone chrysin است که خواص ضد استرس دارد. گل ساعت به شما کمک می کند که خواب آرامی داشته باشید.


دمنوش گل ساعت


اگر چه گل ساعت عوارض جانبی ندارد، ولی بهتر است به همراه داروهای خواب آور استفاده نشود. همچنین کودکان زیر 6 سال و زنان باردار باید از این دمنوش استفاده کنند.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش گل ساعت


یک قاشق غذاخوری گل ساعت را در یک فنجان آب جوش بریزید و بگذارید 10 دقیقه دم بکشد.


دمنوش ارامش بخش چای سبز


پلی فنول موجود در چای سبز برای کاهش استرس بسیار مفید است. چای سبز همچنین سرشار از کافئین است. این دمنوش برای افزایش هوشیاری و آرامش شما بسیار مفید است.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش چای سبز


نصف قاشق غذاخوری پودر چای سبز را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. آنقدر بجوشانید که پودر ته نشین شود. قبل از مصرف محلول را صاف کنید.


برنامه هک وای فای ویندوز رایگان تست نفوذ


دمنوش ارامش بخش گل رز


در کنار تمام خواص زیاد دمنوش گل رز، این دمنوش برای کاهش استرس نیز بسیار مفید است. دمنوش گل رز برای آرام کردن ذهن بسیار مفید است بنابراین نوشیدن این دمنوش قبل از خواب توصیه می شود. خواص آرامش بخش این دمنوش به شما کمک می کند که خوابی آرام داشته باشید.


نحوه تهیه دمنوش آرامبخش گل روز


دمنوش گل رز می تواند از گلبرگ های تازه یا خشک گل رز تهیه شود. گلبرگ ها را به آب جوش اضافه کنید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه دم بکشد تا زمانی که رنگ گل برگ ها تیره شود. قبل از مصرف دمنوش را صاف کنید.