چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم ؟

در‌این مقاله ۶ راه موثر که با کمک آن می‌توانید دوربین های نظارتی پنهان و دستگاه های ضبط کننده صدا که در محیط های بیرونی و داخلی شامل اتاق هتل ها، حمام ، داخل منزل و… را پیدا فرمایید، ارائه شده‌است. جدیدا در کره جنوبی خبر از کشف دوربین های جاسوسی پین هول Pinhole بوسیله پلیس داده گردیده که در هتل ها نصب گردیده و از ۱۶۰۰ شخص به طور پنهانی فیلم گرفته میباشد و موجب موجی از نگرانی های عمومی درباره با حریم خصوصی شده‌است. دوربین مداربسته مخفی ....

حتی نمی توانید فکر کنید که دوربین های پنهان چه گونه می‌توانند به شایسته ترین شکل پنهان شوند.


قیمت دوربین مداربسته یا مخفی

دوربین مداربسته ی پنهان پین هول pinhole و جاسوسی

چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم ؟


دوربین های جاسوسی کشف گردیده به وسیله پلیس کره در یک متل

لیست مطالب : شیوه های یافت کردن دوربین های جاسوسی پین هول مخفی

۱- محیط را با دقت برای تشخیص دوربین های پنهان جستجو نمایید


یک کدام از شایسته ترین راه ها برای تتشخیص دوربین های مخفی در بررسی کردن و وارسی با دقت محیط میباشد. جستجوی اینچ به اینچ محیط اولین گام برای آشکار شدن دوربین های پنهان است.


را یج ترین مکان ها برای پیدا کردن دوربین های پنهان:


شناساگر دود

تجهیزات فیلتر هوا

کتاب ها

دکورهای دیواری

خروجی های الکتریکی

گیاهان روی میز

جعبه های دستمال کاغذی

عروسک های خرسی

کوسن ها، بالای میزها و قفسه ها

جعبه های DVD

لامپ

باکسهای تلویزیون دیجیتالی

سوکت های دیواری

ساعت های دیواری

خودکارها

مکان های رایج برای پیدا کردن دوربین های پنهان و میکروفون ها در محیط های خارجی:

گیاهان

حفره های روی دیوار

سقف منزل ها

زنگ در بیرون منزلبعضی از اشیا ممکن میباشد سیم، چراغ یا این که لنزهای مشکوک داشته باشند (اما فراموش نکنید که ممکن میباشد در محل از دوربین بی سیم استفاده شده باشد که در‌این‌صورت بایستی از طریق دیگری که در پایین بیان شده میباشد عمل نمائید)که نشانه های دوربین جاسوسی پنهان می‌باشد. در‌حالتی که خروجی های غیر معمولی برق یا این که آداپتورها را پیدا کردید، به‌سرعت آن را از برق جدا نمائید.


هم زمان که در داخل اتاق گام می زنید به دقت به صدا ها گوش دهید. بعضی از دوربین های نظارتی حساس به حرکت، صدای وزوز نارسا در زمان وقوع یک فعالیت دارا‌هستند.


۲- لامپ های اتاق را برای پیدا کردن دوربین های روئت کرد در شب خاموش کنید


میتوانید از دوربین های امنیتی دید در شب که به طور عمده برای یافتن دوربین های پنهان در اتاق ها می‌باشند، استفاه نمائید. بیشتر دوربین های نظارتی پنهان LED های سبز و یا این که قرمز دارا‌هستند که‌این LED ها در شرایط روشنایی کم می درخشند و یا این که چشمک می‌زنند.


در شرایط نور کم LED های اطراف لنز دوربین به طور اتوماتیک برای تهیه نمودن نور برای دوریبن شروع به ایجاد نوربرای دیدن تصویر می‌نمایند.


با تعقیب کردن مراحل بالا می‌توانید دوربین های تحت شبکه را در شرایط تاریک پیدا نمایید.


پرده های اتاق را بکشید و لامپ ها را خاموش فرمایید.

LED های قرمز و سبز جشمک زن در اتاق را بررسی فرمایید.

اهمیت ندارد که دوربینی که می‌خواهید پیدا نمایید سیمی و یا این که بی سیم باشد، شما میتوانید از این شیوه برای تشخیص دوربین های مداربسته نظارتی در ماشین، مغازه ها، اتاق های منزل و سایر مکان ها استفاده نمائید.


۳- از موبایل تلفن همراه خود برای تشخیص موقعیت دوربین مداربسته استفاده فرمایید


دو راه آسان و رایگان برای کشف کردن دوربین های پنهان پین هول Pinhole موجود هست که می‌توانید از آن در iPhone یا این که تلفن هوشمند اندروید خود استفاده فرمائید.


دوربین های مداربسته مخفی کوچک


شیوه نخستین:


از یک موبایل برای نظارت کردن دوربین pinhole یا این که میکروفن پنهان استفاده فرمایید.

با یکی‌از عزیزان خود تماس برقرار فرمایید.

در اطراف اتاق قدم بزنید، دوربین های پنهان معمولا یک موج رادیویی خاصی را ایجاد می‌نمایند که در سیگنال تلفن تاثیر گذار میباشد.

در‌صورتی‌که پی بردید که یک سیگنال مزاحم در یک مکان و موقعیت خاص موجود است. متوقف گردید و با توجه آنجا را برای پیدا کردن دوربین بررسی نمایید.


شیوه دوم:


از نرم افزار های گوشی برای پیدا کردن دوربین های مداربسته و میکروفن های پنهان استفاده فرمائید:


یک نرم افزار تشخیص دوربین های پنهان را بر روی موبایل خود نصب نمائید. به عنوان مثال نرم افزار Spy hidden camera detector گزینه خوبی میباشد.

نرم افزار را در تلفن همراه فعال سازی فرمایید. اپلیکیشن تشخیص دهنده زمانی که یک دوربین پنهان را پیدا کرد یک نور قرمز را نمایش می‌دهد. به‌این نکته توجه داشته باشید که در قبال انواع سخت افزار هایی که دارنده موج رادیویی میباشند نیز نور قرمز را نشان خواهد داد.

نکته کاربردی: زمانی ک به مسافرت می‌روید و در اتاق هتل می‌مانید، میتوانید از یک دوربین امنیتی با باتری پورتابل استفاده فرمائید و آن را در اتاق هتل قرار دهید و اشخاصی که بدون اجازه شما وارد میگردند را مشاهده کنید.


۴- استفاده از شناساگر و یا این که سنسور حرفه ای برای پیدا کردن دوربین های مداربسته پین هول و جاسوسی


دوربین مداربسته ی پنهان پین هول pinhole و جاسوسی

شناساگر حرفه ای RF

شناساگر حرفه ای RF و یا این که دیگر شناساگرها برای تشخیص دوربین های پنهان به طور کامل کارآمد می باشند. آموزش استفاده از این شناساگر در ویدیو زیر قابل مشاهده میباشد.

خبر ها متعددی گزارش گردیده که افراد دوربین های پنهان pinhole را در منزل های Airbnb پیدا کرده اند که بوسیله این شناساگر ها به راحتی می توان این دوربین ها را پیدا کرد.


دوربین مخفی مداربسته وایرلس


چه گونه توسط یک شناساگر دوربین مخقی pinhole را پیداکنیم؟


یک detector حرفه ای بخرید .

دستگاه را روشن کرده و در مجموع اتاق برای پیدا کردن دوربین جاسوسی بگردانید.

معمولا detector زمانی که یک سیگنال را تشخیص داد، یک صدایی را برای اشاره به کشف کردن دوربین تولید می‌نماید.


بدین نکته توجه داشته باشید که Rf Detector ها معمولا یک نوعی از فرکنس را برداشت مینمایند و در حالتی که دوربین از فرکانس های چندگانه برای تغییر سریع استفاده نمایند شناساگر نخواهد توانست دوربین را به درستی تشخییص دهد.


خبر خوب این میباشد که به جهت گران قیمت بودن این نوع از دوربین ها معمولا اشخاص متخلف از این دوربین ها استفاده نمی‌کنند.


۵- برای یافتن دوربین های جاسوسی آینه را بررسی فرمائید


همانگونه که میدانید دوربین های جاسوسی در آن سوی آینه در مکان های مختلف نصب می گردند و طوری قرار می‌گیرند که از سمت دیگر دیده نمیشوند و مانند یک آینه عادی به نظر می رسند.


راه حل های کاربردی موجود هست که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این گونه از آینه ها را شناسایی فرمایید:


انگشت خود را بر روی آینه بگذارید.

یک فضا خالی یا این که Gap را دربین انگشت خود مشاهده می‌کنید.

دوربین مداربسته ی پنهان پین هول pinhole و جاسوسی

آینه معمولی

در حالتی که یک فضا gap بین انگشت خود با تصویر وجود داشت آن یک آینه حقیقی و واقعی میباشد در غیر اینصورت چنانچه بین انگشت شما و تصویر فاصله وجود نداشت میتواند یک دوربین جاسوسی پنهان باشد.


دوربین مداربسته ی پنهان پین هول pinhole و جاسوسی

آینه مشکوک

۶- از نور flash برای پیدا کردن دوربین پنهان و یا این که pinhole استفاده نمایید


یک راه آسان و سر راست استفاده از نور فلش که در شرایط تاریک بهتر عمل میکند است.


لامپ فلش را روشن فرمائید و چراغ های اتاق را خاموش فرمائید.

لامپ فلش را در اتاق بگردانید.

به آرامی حرکت نمائید و گوشه های مشکوک را وارسی فرمائید در صورتی بازتابی را مشاهده کردید می‌تواند در آن مکان دوربین پنهان وجود داشته باشد.


بعداز آنکه دوربین مداربسته پین هول یا این که جاسوسی پنهان را پیدا کردیم چه کنیم؟


۱- دوربین را حرکت ندهید و به ان دست نزنید.


۲- تمام وسایل خود را خارج از زاویه دید دوربین قرار دهید.


۳- برای داشتن سند از وجود دوربین از آن عکس بگیرید.


۴- پلیس را برای بررسی تحقیق خبر فرمائید.


آموزش نصب دوربین مداربسته مخفی

پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی از روش گوشی


یک خانواده جدیداً در تهران یک غافلگیر غیر مطلوب را کشف کردند: یک دوربین پنهان کوچک که تحت عنوان یک آشکارساز دود در اتاق نشیمن پنهان شده‌است. در اینجا دو شیوه برای بررسی دوربین ها موجود هست برسی از روش گوشی اندرویید و یا این که آیفون


در صورتی در هتل اقامت دارید ، دوربین بیسیم پنهان می‌توانند نگران کننده باشند. میزبان شما موظف میباشد هر دوربین که در آن جای دارد را لیست نماید ، روشن باشد یا این که نه. علاوه بر این ، هتل اجازه نمی دهد تا میزبان ها دوربین را در حمام یا این که مناطق خواب قرار دهند ، حتی اگر این یک اتاق نشیمن با یک تخت تاشو باشد.


البته ، همانگونه که‌این یک خانواده فهمیدند ، میزبان خزنده گاه به گاه میتواند یک دوربین را پنهان نماید و به شما نگوید. دوربین های پنهان چیز جدیدی وجود ندارد. در یک خبر تازه ، داستان هولناک دوربین های مخفی به طور زنده در هتل های شمال توصیف شده‌است. بیش تر از 1500 مهمان هتل از روش اینترنت فیلمبرداری و پخش مستقیم شدند. هرچه دوربین های پنهان ارزان تر می گردند ، به نظر می‌رسد آن‌ها بیشتر و بیشتر ظاهر میشوند.


تولید کنندگان دوربین هایی را طراحی می‌نمایند که مانند سایر اشیاء روزانه ، مانند آشکارسازهای دود ، ساعت دوربین دار ، هاب USB ، حتی شارژر دوربین دار مخفی گردیده اند. این مورد ها قادر است به دلایل قانونی در منزل شما مصرف شود – مثلا ، برای پنهان کردن یک دوربین دزد نمی تواند پیدا نماید یا این که نظارت یک پرستار کودک با رضایت آن فرد باشد. ولی چه‌طور اطمینان می دهید که کسی شما‌را با دوربین پنهان هدف قرار نمی دهد؟ با یک برنامه واحد و دوربین تلفن خود ، می‌توانید هنگام ورود به سیستم ، دوربین های پنهان را جابجا نمائید.


دو شیوه برای اسکن دوربین با تلفن موجود است. در آغاز ، در شرایطی‌که دسترسی دارید ، می‌توانید شبکه Wi-Fi را برای دستگاه هایی که مانند دوربین میباشند ، اسکن فرمایید. ولی این تنها دوربین هایی را مییابد که به شبکه متصل می‌باشند. دوم ، با استفاده از دوربین تلفن خود می‌توانید دوربین های مشاهده کرد در شب را جستجو فرمایید. در صورتی یک دوربین پنهان به شبکه وصل نشده باشد و قابلیت و امکان مشاهده کرد در شب را نداشته باشد ، هیچ روشی آن را مشاهده نمی نماید – ولی این ترفندها بایستی اکثر دوربین ها را آیتم توجه قرار دهند.


شیوه اسکن دوربین های پنهان تحت شبکه :


بخش اعظمی از مکانهایی که در آن اقامت دارید به شما امکان دسترسی به شبکه محلی را می‌دهند. میتوانید با استفاده از برنامه ای به اسم Fing ، از این مزیت استفاده نمائید. Fing برنامه های iPhone و Android را ایجاد می‌کند. با این وجود بهتر میباشد ، این تبلیغات رایگان میباشد. Fing از شما می‌خواهد برای ویژگی های بیشتر وارد سیستم گردید ، ولی لازم وجود ندارد این عمل را برای اسکن دستگاه و پورت انجام دهید.


معرفی گونه های دوربین های پنهان کوچک


ایده در اینجا این میباشد که همه دستگاه های متصل به شبکه محلی را بررسی کنیم. توصیه می‌کنیم به جز تلفن یا این که رایانه لوحی که دارای Fing میباشد ، تمام دستگاه های خود را جدا نمائید تا موردها کمتری برای مرتب سازی داشته باشید. تلفن یا این که رایانه لوحی خود را به شبکه وصل کرده و سپس Fing را باز نمائید.


نصب دوربین مدار بسته مخفی


برای استارت ، روی دکمه “تازه کردن” در سمت راست بالای صفحه برنامه ضربه بزنید و موافقت خود را برای دادن مجوزهای موقعیت مکانی برنامه انجام دهید. برنامه iPhone این مرحله را بطور اتوماتیک انجام می‌دهد


پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی


اپلیکیشن پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی

صبر فرمایید تا اسکن برنامه به اتمام برسد ، سپس لیست دستگاههای یافت گردیده را جستجو نمائید. شما در اکنون جستجو به دستگاه هایی در شبکه می باشید که برنامه شناسایی شده‌است ، می‌خواهید از هر چیزی که یک سازنده دوربین را نشان میدهد (مانند Nest ، Arlo یا این که Wyze) دیده پوشی فرمایید یا این که تحت عنوان “دوربین IP” لیست فرمایید.


دوربین مدار بسته مخفی برای منزل


پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی

اپلیکیشن پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی

حتی در‌حالتی که در‌این لیست دوربین عکاسی ندارید ، از تعداد دستگاه هایی که مشاهده می‌کنید ذکر فرمایید و آنچه را میتوانید در محلی که اقامت دارید پیدا نمائید. در صورتیکه چیزی غیر عادی میباشد (شاید بدون جزئیات قابل تشخیص) و شما نمی توانید مرجع خوبی را پیدا فرمایید ، نشانی IP را بنویسید. مرحله بعدی اسکن کردن درگاه های باز میباشد.


در صورتی‌که دستگاه مشکوک در شبکه پیدا فرمائید ، می‌خواهید پورت های باز را که از آن استفاده می‌کنید ، اسکن نمایید. ابتدا بر روی دکمه “شبکه” در انتهای صفحه ضربه بزنید.


پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی


اپلیکیشن کشف کردن دوربین نهفته جاسوسی

بعد از آن روی “یافتن پورت های گشوده” ضربه بزنید.


کشف کردن دوربین پنهان جاسوسی

اپلیکیشن یافت کردن دوربین پنهان جاسوسی

نشانی IP را که پیش از اینً نوشتید تایپ نمایید و بعد روی دکمه آبی‌رنگ “یافتن پورت ها” آبی رنگ کلیک فرمایید.


کشف کردن دوربین پنهان جاسوسی

اپلیکیشن پیدا کردن دوربین پنهان جاسوسی

لیست نشان میدهد که چه پورتهایی باز میباشند و از چه خدماتی استفاده مینمایند. مراقب RTSP و RTMP باشید. مورد ها مشترک برای پخش کلیپ می باشند. هر چیزی با HTTP یا این که HTTPS تحت عنوان خدمتی که میتوانید با یک مرورگر به آن وصل گردید ، ممکن میباشد جریان ویدئو را نشان دهد. تنها نشانی IP را در مرورگر خود تایپ نمایید ، در پی آن یک روده وسیع و بعد از آن درگاه نقل شده (یعنی 192.168.0.15:80).


قیمت دوربین مداربسته مخفی بیسیم

روش پیدا کردن دوربین مداربسته دید در شب


کشف کردن دوربین پنهان جاسوسی

شما برای امتحان کردن فرآیند فوق همیشه به شبکه محلی دسترسی نخواهید داشت. حتی زمانی این فعالیت را انجام دهید ، آن ها ممکن میباشد کمکی نکنند. یک دوربین نهفته می تواند در یک شبکه جداگانه قرار داشته باشد یا این که خیلی مبهم باشد که به راحتی تشخیص دهد. در صورتیکه هنوز دوربین پیدا نکردید ، می‌توانید به‌دنبال چراغ های مادون قرمز رنگ باشید. طولانی تر دوربین های IP برای روءیت کرد در شب از مادون قرمز به کار گیری می نمایند. در حالی که پرتوهای مادون قرمز رنگ با دیده غیر مسلح قابل مشاهده نیستند ، شما اکنون دستگاهی دارید که می‌تواند به تلفن هوشمند شما یاری دهد.


بعضی از تلفن های هوشمند دارنده فیلترهایی می باشند که می‌توانند فروغ و روشنایی مادون قرمز رنگ را در دوربین اصلی خویش مسدود نمایند ، ولی تعداد یه خرده از آن ها فیلترهای دوربین جلوی خویش را دارا‌هستند. برای گزینش اینکه کدام دوربین برای شما فعالیت خواهد کرد ، یک ریموت مادون قرمز رنگ مانند دوربینی که برای تلویزیون خویش به کار گیری میکنید ، بگیرید. آن را به دوربین اصلی تلفن هوشمند خویش نشان دهید و یک دکمه را فشار دهید. در‌حالتی که نور را روی صفحه ببینید ، قادر است مادون قرمز را تشخیص دهد. چنانچه ندارید ، دوباره با دوربین جلوی آن امتحان نمائید.


پیدا کردن دوربین مخفی جاسوسی

بعداز انتخاب بهترین دوربین برای استفاده ، چراغهای مو جود در اتاق موردنظر را برای خاموش کردن خاموش نمائید. آنگاه دوربین تلفن هوشمند خویش را پر‌نور نمائید و درپی هر لامپ براق بروید. دوربین های IP ابدا از تنظیمات استاندارد به کارگیری نمیشوند ، به این ترتیب ممکن میباشد صرفا یک ، چهار ، شش یا این که یک ترکیب دیگر از لامپ ها را ملاحظه کنید. آنان معمولاً بنفش می باشند ولی گاهی اوقات میتوانند سپید به نظر برسند. لزوماً نیازی به دوربین پنهان نخواهید بود. در تصویر بالا ، دوربین تنها چندین فوت مسافت داراست. ولی به یک تصویر دیگر از آن طرف منزل نگاهی بیندازید:


جستن دوربین پنهان جاسوسی

لامپ های موجود در مرکز تصویر ، همان دوربین است که تنها سه اتاق از آن مسافت دارا هستند (یک اتاق غذاخوری ، یک اتاق نشیمن و یک مطالعه). به اندازه کافی روشن میباشد که بایستی مورد توجه قرار گیرد و باز‌نگری با جزییات بیشتر را تضمین می‌نماید. با این وجود تنها به مرکز دیوارها نگاه نکنید ، تلفن هوشمند خویش را روی سقف ، روزنه ها ، حتی محل های خروجی قرار دهید. وقتی که لامپ ها پر‌نور می‌باشند ، به دنبال چیز غیر معمول باشید. آیا یک اتاق بیش تر از یک دتکتور دود داراست؟ آیا هاب USB در مکانی موجود است که وسایل الکترونیکی دیگری ندارد؟ چنانچه یک آینه استاندارد را لمس نمایید و انگشت خود را از زاویه نگاه فرمایید ، انگشت منعکس گردیده شما با انگشت حقیقی و واقعی شما “تماس” نمی گیرد. در صورتیکه همین عمل را با شیشه یک طرفه انجام دهید ، انگشت منعکس شده و انگشت واقعی با شما تماس خواهند گرفت (به نظر می‌رسد که لمس می شود) ، و این می‌تواند مخفی کردن یک دوربین باشد. اعتنا به موردها بیرون از مکان میتواند به شما در یافتن دوربین های مخفی کمک کند.


متأسفانه ، هیچ نحوه تضمینی برای یافتن دوربین پنهان نیست. ولی انجام این اقدامات اضافی هنگام رسیدن به شما ، شانس جنگیدن را به شما میدهد و امیدوارم آرامش خاطر داشته باشید.