تیک آبی اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام فضایی است که به خوبی از کودک تا بزرگسال با آن آشنا هستند و محتواهای آن را دنبال می‌کنند. اینستاگرام در این سال‌ها توانسته است از تمامی قشرها دنبال کننده‌های زیادی را به سمت خود جذب کند و مکانی برای درآمدزایی افراد زیادی شده است. ممکن است شما هم در کنار بسیاری از اکانت ها و پیج ها یک تیک آبی مشاهده کرده باشید و برایتان سؤال باشد که این تیک آبی چه چیزی است و چگونه می‌توان آن را دریافت کرد. در بخش زیر شما به خوبی خواهید دانست که نقش این تیک در کنار اسم چیست و با فواید آن آشنا خواهید شد. 


کنترل نامحسوس گوشی دیگران با نرم افزار


تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تیک آبی اینستاگرام چیست؟


اگر برایتان جالب است، باید بدانید که اکنون نزدیک به یک میلیارد اکانت در اینستاگرام وجود دارد. یعنی می‌توان اینستاگرام را جزو بزرگ‌ترین فضاهای مجازی در اینترنت دانست. به همین دلیل مسئولان این برنامه سعی می‌کنند مدام آپدیت‌های متنوعی به وجود بیاورند و امکانات این برنامه را افزایش می‌دهند. 


اگر شما هم همانند بسیاری از افراد، به دنبال اکانت یک سلبریتی، فرد خاص یا ... بوده باشید متوجه می‌شوید که اکانت های جعلی زیادی بر اساس همان نام وجود دارد و تشخیص دادن اکانت اصلی کار بسیار سختی خواهد شد. تیک آبی اینستاگرام دقیقاً در همین مرحله نقش دارد و به شما کمک می‌کند که اکانت اصلی را تشخیص بدهید. کافی است در ابتدا نام شخص یا برند را جستجو کنید و وارد همان اکانتی شوید که در کنار نام آن یک تیک آبی شفاف وجود دارد. 


تیک آبی همان معنای Verified Badge را می‌دهد و با این نام هم شناخته می‌شود. به وسیله این تیک اکانت شما از دیگر اکانت های جعلی جدا می‌شود و یک شمایل رسمی‌تر در حسابتان ایجاد می‌شود. در حقیقت این تیک بر واقعی بودن هویت شما تاکید دارد و می‌خواهد طرفداران شما را از گمراهی خارج کند. البته راه و روش‌های خاصی برای این تیک وجود دارد که همگی در بخش‌های زیر بیان می‌شوند و باید بدانید که دریافت چنین تیکی از سوی اینستاگرام به همین سادگی هم نیست و باید زمان زیادی را طی کنید تا به این تیک آبی دست پیدا کنید. 


اینستاگرام بر چه اساسی تیک آبی می‌دهد؟ 


اینکه اینستاگرام بر چه اساسی تیک آبی را می‌دهد خود راز بزرگی ست که هنوز کسی به طور دقیق آن را نمی‌داند. اینستاگرام برای خود قانون‌های واضح و مشخصی دارد و نمی‌خواهد که کسی از آنها عبور کند. به همین علت شما در ابتدا باید بدانید چه مواردی را رعایت کنید. مثلاً باید بدانید که اینستاگرام توجه زیادی بر روی نزاع و کارهای غیر اخلاقی دارد و اگر متوجه چنین چیزی از سوی حساب شما شود اکانت تان را می‌بندد. 


اگر شما تعداد بسیار زیادی لایک یا کامنت در روز انجام بدهید اینستاگرام به ربات بودن شما شک می‌کند و برای مدت مشخص شده‌ای اکانت تان محدود می‌شود. این‌ها همه قانون‌هایی است که اگر می‌خواهید تیک آبی را برای خودتان دریافت کنید، ابتدا باید این‌ها را بدانید و از این اخلاق‌ها به درستی دوری کنید. 


برای اینکه بتوان به راحتی تیک آبی را دریافت کرد، شما باید علاوه بر رعایت قانون‌هایی همانند ادب کافی، گذاشتن پست‌هایی تحت قانون اینستاگرام، فعالیت مناسب و ...، روش‌های دیگری هم بر روی اکانت خودتان انجام بدهید تا اینستاگرام توجه ویژه‌ای بر روی حسابتان داشته باشد و در نهایت بتوانید تیگ آبی اینستاگرام را برای خودتان دریافت کنید. 


چگونه می‌توان تیک آبی دریافت کرد؟ 


اینستاگرام به طور دقیق هیچ نوع پارامتری برای دریافت تیک آبی اینستاگرام بیان نکرده است و نمی‌توان گفت که چه مراحلی را باید طی کرد تا بتوان این تیک را گرفت. البته یک سری مرحله‌ها و کارهای خاص وجود دارد که تمامی افراد دارای تیک آبی اینستاگرام آن‌ها را طی کرده‌اند و می‌توان گفت با طی کردن این مراحل شما به دریافت تیک آبی اینستاگرام بسیار نزدیک می‌شوید. این شرط و شروط‌ها همگی در بخش زیر بیان شده‌اند. 


داشتن فالوور های زیاد 


اولین کاری که شما باید انجام بدهید این است که برای پیج خودتان به میزان زیادی فالوور جمع کنید. در حقیقت مهم‌ترین فاکتوری که اینستاگرام به آن دقت می‌کند این است که صفحه شما چه میزان دنبال کننده دارد. البته جمع کردن فالوور هم خود نکاتی را به همراه دارد که مهم‌ترین آنها واقعی بودن دنبال کننده‌هایتان می‌باشد. اگر اینستاگرام تشخیص بدهد که فالوور های شما جعلی یا فیک هستند، تیک آبی اینستاگرام را به هیچ عنوان به شما نمی‌دهد و شانستان کم خواهد بود.


البته افرادی هم هستند که با میزان فالوور کمی این تیک را دریافت کرده‌اند اما شما نیاز دارید که شانس خودتان را افزایش بدهید. راه و روش‌های زیادی برای افزایش فالوور وجود دارد که همگی این‌ها بستگی به پیجی دارد که شما آن را مدیریت می‌کنید. 


تعامل و برقراری ارتباط


تعامل و برقراری ارتباط با دیگران یکی از مهم‌ترین کارها برای شما است تا بتوانید یک قدم به دریافت تیک آبی اینستاگرام نزدیک‌تر شوید. شما نیاز دارید که هر روز جواب برخی از کامنت ها را بدهید و ارتباط مستقیمی با دنبال کنندگان خود داشته باشید. 


همچنین محتوای شما باید به روز و آپدیت شده باشد و نباید دیر به دیر پست قرار بدهید. برای مثال اگر اینستاگرام احساس کند که فعالیت شما در این برنامه کم است یا اهمیتی به دنبال کننده‌های خود نمی‌دهد، توجه کمتری به تیک آبی برای شما می‌کند زیرا می‌داند که شما اهمیتی به دنبال کننده‌ها نمی‌دهید و این به ضرر اینستاگرام خواهد بود. به همین علت تا می‌توانید تعامل و ارتباطات خودتان را در اینستاگرام افزایش بدهید و روزانه با دنبال کننده‌های زیادی صحبت کنید. 


رسمی بودن حساب کاربری 


اینستاگرام و دنبال کننده‌ها نیاز دارند که رسمی بودن و جدی بودنتان را احساس کنند. زمانی که اطلاعات بیشتری از خودتان در صفحه اینستاگرام قرار بدهید، کاربران احساس راحتی بیشتری نسبت به شما خواهند داشت. در حقیقت منظور این است که اطلاعات کاربری دیگری همچون فیسبوک، سایت و ... را به اکانت اینستاگرامی تان لینک کنید تا چهره شما معتبر و آشکارتر برای کاربران شناخته شود. 


کافی است اکانت خودتان را به یک حساب تجاری تغییر بدهید تا قابلیت سینک کردن برای شما فعال شود. با اینکار اینستاگرام شما را به صورت یک شخص رسمی می‌شناسد و اهمیت بیشتری برای دریافت تیک آبی اینستاگرام به شما خواهد داد. همچنین دقت کنید که باید در تمامی این حساب‌ها فعالیت دقیقی داشته باشید. 


دوری از کارهای غیرقانونی در اینستاگرام


یکی از مهم‌ترین کارهایی که اغلب افراد به آن دقت نمی‌کنند، دقت در انجام کارهای منفی و توهین‌ها می‌باشد. زمانی که شما بخواهید تیک آبی را برای خودتان دریافت کنید، اینستاگرام تمام عملکردهای شما از جمله کامنت ها، استوری ها و ... را بررسی می‌کند. اگر شما رفتار مناسبی از خودتان در این فعالیت‌ها انجام نداده باشید اینستاگرام نمی‌تواند به شما اعتماد کند و در نتیجه ترجیح می‌دهد که تیک آبی را به شما ندهد. 


اگر می‌خواهید یک شخصیت مناسب از خودتان نشان بدهید و اینستاگرام اعتماد بیشتری به شما داشته باشد، سعی کنید کامنت های تان را با دقت قرار بدهید و به هیچ چیزی توهین نکنید. همچنین در نقد کردن و بررسی دقت زیادی داشته باشید تا دنبال کننده‌ها انتقاد کمتری نسبت به شما و اکانت اینستاگرام تان داشته باشد. 


استفاده از افراد مشهور


یکی از کارهایی که کمک زیادی به شما در دریافت تیک آبی می‌کند، این است که خودتان را به افراد مشهور متصل کنید. البته متصل شدن به این منظور نیست که با آنها دوست شوید و به عنوان دنبال کننده شما را در اکانت شان داشته باشند بلکه به این منظور است که در کامنت های شان شما را منشن کنند یا این که تبلیغی برای شما انجام بدهند. این کار باعث می‌شود که اینستاگرام دقت بیشتری بر روی اکانت شما داشته باشد و اهمیت بیشتری به شما می‌دهد.


البته طبیعی است که این روش کمی سخت باشد و گاها جواب ندهد اما نشدنی هم نیست و می‌توانید امتحان کنید. برای اینکه سلبریتی ها تبلیغی از شما قرار بدهند بهتر است که محتوا یا یک محصول مناسب و با کیفیتی از خودتان نشان بدهید تا دنبال کننده‌هایشان اعتماد بیشتری به شما داشته باشند.


ساختن حساب‌های جعلی 


این حرکت یکی از بهترین کلک‌هایی است که می‌توان بر روی اینستاگرام انجام داد! یادتان نرود که تیک آبی اینستاگرام به این منظور است که هویت شما به عنوان یک شخص واقعی و حقیقی شناخته شود تا دیگران نتوانند شخصیت شما را بدزدند. برای این کار باید فن پیج و صفحه‌های جعلی زیادی براساس عکس‌ها و شخصیت شما وجود داشته باشد. 


به همین دلیل می‌توانید حساب‌های جعلی زیادی بر اساس اکانت خودتان ایجاد کنید. البته نباید این روش را با یک آی پی انجام بدهید زیرا در این صورت اینستاگرام متوجه زرنگ بازی شما خواهد شد و هیچ امتیازی به شما نمی‌دهد. با اینترنت و تلفن همراه‌های مختلف به کمک خانواده و دوستان خود این حساب‌ها را ایجاد کنید تا اینستاگرام متوجه چنین چیزی نشود. 


معروفیت جهانی خود 


یکی از سخت‌ترین و بهترین راه، این است که خودتان را جهانی کنید یا معروفیت زیادی برای خودتان پیدا کنید. هنگامی که نام شما بر روی خبرهای زیادی قرار داشته باشد یا مردم درباره شما صحبت کنند، اینستاگرام کنجکاوی زیادی به خرج می‌دهد و شما را در این برنامه پیدا می‌کند. 


حال بعد از پیدا کردن ترجیح می‌دهد که شخصیت شما را رسمی کند و یک تیک آبی اینستاگرام به شما خواهد داد. به همین علت به دنبال محبوبیت و خبرساز شدن خودتان در صفحه‌های مجازی و روزنامه‌ها باشید تا بتوانید به دریافت این تیک نزدیک‌تر شوید. البته بهتر است مسیری که طی می‌کنید سالم باشد و از طریق کیفیت محصول یا محتوا تان به چنین درجه‌ای برسید زیرا در آینده مردم و دنبال کننده‌ها تحقیقات زیادی بر روی شما و نوع کارتان انجام می‌دهند. 


ارسال نامه برای اینستاگرام


هنگامی که تمامی مراحل بالا را با دقت برای خودتان انجام دادید، نامه‌ای به زبان انگلیسی برای اینستاگرام آماده کنید. در این نامه بنویسید که می‌خواهید اکانت شما به دور از صفحات جعلی باشد و برای چنین چیزی به تیک آبی اینستاگرام نیاز دارید. همین باعث می‌شود که اینستاگرام تحقیقاتی بر روی اکانت شما داشته باشد و در نهایت این تیک را به اکانت شما بدهد. حتماً سعی کنید یک نامه کاملاً رسمی و به دور از اشتباهات گرامری برای اینستاگرام ارسال کنید تا میزان جدی بودن نامه‌تان را متوجه شود. 


درخواست گرفتن تیک آبی اینستاگرام 


علاوه بر اینکه بخواهید به صورت شخصی به اینستاگرام نامه بزنید، یک روش دیگر هم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام وجود دارد و آن هم از طریق خود تنظیمات است. در ابتدا نیاز است که وارد حساب کاربری خودتان شوید و بر روی گزینه Setting کلیک کنید. 


بعد از آن وارد Request Verification شوید. در این قسمت شما نیاز دارید که اطلاعات دقیق خودتان را وارد کنید. در بخش اول نام دقیقی که برای username خودتان می‌خواهید را وارد کنید و سپس نام و نام خانوادگی خودتان را بنویسید. حال اینستاگرام برای شناخت دقیق شما نیاز به یک مدرک دارد که می‌تواند پاسپورت، گواهینامه یا دیگر مدارک معتبر باشد که شما باید آن را در همین بخش آپلود کنید.


هنگامی که تمامی مراحل بالا را انجام دادید بر روی Send کلیک کنید تا اینستاگرام مدارک شما را بررسی کند. عموماً بیشتر افراد از همین روش استفاده می‌کنند. بهترین راه این است که شما مدارک خودتان را از این بخش برای اینستاگرام ارسال کنید و سپس در کنار آن یک نامه دقیق هم بنویسید و به ایمیل اینستاگرام ارسال کنید. در نامه‌تان حتماً ذکر کنید که پروسه شما فوری است و مدارکتان را از طریق تنظیمات ارسال کرده‌اید تا مسئولان این برنامه توجه بیشتری بر روی حساب شما داشته باشند و تیک آبی اینستاگرام را به شما بدهند. 


در نهایت، این‌ها تمام مواردی بود که شما باید در مورد اینستاگرام و گرفتن این تیک آبی می‌دانستید و چیز دیگری برای بیان نمانده است. هیچ تضمینی در برابر تیک آبی وجود ندارد و افرادی هم بوده‌اند که با انجام دادن تمامی موارد بالا نتوانسته باشند این تیک را برای خودشان دریافت کنند و این باعث اندوهشان شده است. رسمی بودن و شناخته بودن شما بین مردم، مهم‌ترین فاکتوری است که اینستاگرام به آن توجه می‌کند به همین دلیل سعی کنید همیشه مخاطب‌های زیادی برای خودتان داشته باشید و دنبال کننده‌هایتان را افزایش بدهید. راهکار هایی برای دریافت تیک آبی اینستاگرام ( Verified Badge )