چگونگی نصب ویندوز 10 از طریق فلش مموری از سه راه حل

نحوه ی آشنایی با هک اینستاگرام و معرفی راهکارهایی ویژه در خصوص جلوگیری از نفوذ هکران  امروزه، نرم افزار اینستاگرام تبدیل به یکی از محبوب ترین نرم افزار های جهانی شده است که کاربران بسیار زیادی را در فضای مجازی به خود جذب کرده است. بسیاری از کاربران نگران امنیت شبکه ای این اپلیکیشن می باشند و می خواهند بدانند آیا برنامه ی اجتماعی پیام رسان اینستاگرام قابل نفوذ هست یا خیر؟ هک تضمینی اینستاگرام ...

برای پاسخ به این سوال در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید. چرا که بحث اصلی این مطلب حول همین محور می چرخد. 

در خصوص هک این برنامه ، باید به این مطلب اشاره نمود که در حقیقت این برنامه قابل نفوذ و هک می باشد و متاسفانه دارای امنیت صد در صدی شبکه ای نمی باشد. از این رو دغدغه ی بسیای از عزیزان بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات خود در خصوص جلوگیری از هک آیدی اینستاگرام خود می باشد. با سرچی در موتور جستجوگر گوگل قطعا نرم افزار های بسیار زیادی را می بینیم که برای هک برنامه ی پر طرفدار اینستاگرام برنامه نویسی و طراحی شده اند. اما باید در خصوص راهکار های جلوگیری از هک این برنامه نیز به دنبال چاره بگردیم.

چگونگی نصب ویندوز 10 از طریق فلش مموری از سه راه حل


در ابتدای مطلب باید بگویم که بهتر است قبل از هر چیز، برای حساب کاربری برنامه ی اینستاگرامی که در گوشی موبایل خود نصب نموده اید، گذر واژه و یا پسوردی سخت متشکل از حروف ، اعداد و علائم مختلف و پیچیده، انتخاب نمایید چرا که انتخاب پسورد های راحت و ساده ممکن است راه را برای نفوذ و هک نفوذ گران به منظور دستیابی به اطلاعات محرمانه و شخصی شما در این برنامه، باز کنید. پس اولین اقدام در این خصوص و برای جلو گیری از اقدام هکران، انتخابی پسوردی سخت است. اگر تا کنون پسورد راحتی را برای حساب کاربری خود انتخاب نموده اید، دست به کار شوید  و همین الان پسورد خود را عوض کرده و پسوردی را انتخاب کنید که حروف، اعداد و علائم سخت را شامل شود و به راحتی قابل ردیابی نباشد. 


دانلود نرم افزار ردیابی گوشی موبایل افراد بدون نصب برنامه


نحوه ی نفوذ در حساب های کاربری برنامه ی پیام رسان اینستاگرام 


گرچه بسیار می شنویم که برنامه  اینستاگرام از امنیت بسیار بالایی بر خوردار است ولی این مسئله به هیچ عنوان صد در صدی نیست و همواره امکان نفوذ هکران با وجود امنیت بالای این برنامه وجود دارد.  علاوه بر انتخاب پسورد آسان که می تواند یکی از دلایل هک برنامه ی اینستاگرام باشد، دلایل دیگری نیز در خصوص این موضوع دخیل هستند. دلایلی مانند:


نبودن کد امنیتی

تمامی کد های امنیتی در واقع ابزار های قدرتمندی هستند که مانع نفوذ هکران و ربات ها و دسترسی آنها به اکانت شخصی شما می شوند. در واقع یکی از نقص های طراحی برنامه اینستاگرام عدم وجود این کد های امنیتی می باشد از این رو ربات ها به راحتی می توانند به حساب کاربری شما در این برنامه نفوذ کرده و به تمامی اطلاعات محرمانه ی شما اعم از پیام های تصویری و نوشتاری، کلیه عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده و حتی به آرشیو تمامی عکس های شما نیز دسترسی پیدا کنند. این ربات ها که به ربات های پسورد یاب معروف هستند، ربات ای بسیار قدرتمند و با طراحی فوق العاده پیچیده ای می باشند که می توانند به راحتی در عرض کمتر از 30 ثانیه 1000 رمز راحت و قابل ردیابی را به راحتی چک و کنترل نمایند ( از این رو پیشنهاد ما به شما انتخاب پسورد های پیچیده و سخت است.) و امنیت فضای مجازی نرم افزار اینستاگرام را آسیب پذیر کنند. 


تمامی کد های امنیتی در واقع ابزار های قدرتمندی هستند که مانع نفوذ هکران و ربات ها و دسترسی آنها به اکانت شخصی شما می شوند. در واقع یکی از نقص های طراحی برنامه اینستاگرام عدم وجود این کد های امنیتی می باشد از این رو ربات ها به راحتی می توانند به حساب کاربری شما در این برنامه نفوذ کرده و به تمامی اطلاعات محرمانه ی شما اعم از پیام های تصویری و نوشتاری، کلیه عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده و حتی به آرشیو تمامی عکس های شما نیز دسترسی پیدا کنند. این ربات ها که به ربات های پسورد یاب معروف هستند، ربات ای بسیار قدرتمند و با طراحی فوق العاده پیچیده ای می باشند که می توانند به راحتی در عرض کمتر از 30 ثانیه 1000 رمز راحت و قابل ردیابی را به راحتی چک و کنترل نمایند ( از این رو پیشنهاد ما به شما انتخاب پسورد های پیچیده و سخت است.) و امنیت فضای مجازی نرم افزار اینستاگرام را آسیب پذیر کنند. 


آیا راهکاری برای جلوگیری از نفوذ هکران و این ربات های پسورد یاب وجود دارد؟


در خصوص این موضوع باید گفت که برای بالابردن سطح امنیتی حساب کاربری خود در فضای اینستاگرام دو راهکار اصلی و حیاتی وجود دارد. 

اول اینکه همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، برای ممانعت از نفوذ هکران و ربات ها به حساب کاربری خود در اپلیکیشن پیام رسان اینستاگرام، پسورد سخت و پیچیده ای را برای حساب کاربری خود انتخاب نمایید طوری که فقط خودتان بتوانید آن را به خاطر بسپارید و به راحتی قابل حدس، رد یابی و نفوذ نباشد. سعی کنید در انتخاب پسورد خود از علائم و کاراکتر های پیچیده و سخت استفاده نمایید. این نکته ی بسیار مهم را نیز به خاطر بسپارید که اگر شما فقط یک بار هک شوید، مدت ها ( چندین هفته) ممکن است طول بکشد تا حساب کاربری و اکانت شما مجددا باز گشایی شود. نکته ی دیگری که باید در خصوص انتخاب پسورد به آن توجه کافی را داشته باشیم این است که هکران معمولا به تمامی اطلاعات شخصی ما و حتی لیست مخاطبین ما دسترسی کامل دارند پس قطعا انتخاب نام همسر، مادر، پدر، فرزند و یا تاریخ تولد و یا مشخصاتی این چنینی برای انتخا ب پسورد مناسب نیست چرا که به راحتی این پسورد ها، از آنجا که هکران به تمامی اطلاعات شخصی ما نفوذ کرده اند، قابل نفوذ، ردیابی و کنترل می باشد. توصیه ی دیگر ما به شما این است که پسورد خود را هر چقد هم که سخت و پیچیده است را هر چند وقت یک بار عوض کنید. چرا که اغلب ما ممکن است پسورد خود را به کسی بگوییم، یا ناخواسته در جمع آن را بازگو کنیم، ممکن است برای شخص خاصی پیامک بزنیم و یا ایمیل کنیم. تمامی این اقدامات، در واقع اشتباهات متداول و رایجی هستند که ممکن است برای همگی ما پیش بیاید از این رو ممکن است امکان هک و نفوذ هکران و دسترسی به اطلاعات شخصی خود ا در این برنامه به شخص دیگری واگذار کنیم. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی بهترین راهکار این است که هر چند وقت یک بار( بهتر است هر دو سه ماه یک بار) رمز پسورد حساب کابری اینستاگرام خود را عوض کنید.

راهکار دوم استفاده از فعال سازی تایید دو مرحله ای برنامه ی اینستاگرام است.

خوشبختانه این اقدام ( فعال سازی دو مرحله ای) با هر دو سیستم عامل iOSو اندروید سازگار بوده و در هر دو گوشی قابل اجرا است.

در خصوص گوشی های آیفون، ابتدا باید برنامه ی اینستاگرام را باز کنید، سپس به بخش حساب کاربری رفته و با کلیلک بر روی آیکون چرخ دنده که در قسمت بالا سمت راست مشاهده می کنید، به بخش تنظیمات (SETTING) بروید. و تایید دو مرحله ای را فعال کنید. بدین صورت که به منوی Two factor Authentication وارد شوید و گزینه ی  Require Security Code را در حالت فعال قرار دهید.

در خصوص گوشی های اندروید، ابتدا وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شده و با کلیک بر روی آیکون سه نقطه ای که در گوشه ی سمت راست مشاهده می کنید. به بخش فعال سازی دو مرحله ای بروید. و همانطور که توضیح داده شد، مراحل قبل را دنبال کنید. 

اگر به صورت هم زمان چندین حساب کاربری را در اینستاگرام هدایت و پشتیبانی می کنید، باید دونه به دونه در مورد تمامی اکانت های خود این عملیات را انجام دهید. 

بعد از انجام این کار از طرف اپلیکیسن اینستاگرام، پیامکی با محتوای یک کد امنیتی 6 رقمی برای شما ارسال خواهد شد. اگر هیچ پیامکی برای شما ارسال نشد، به این معنی ست که شما شماره ی تلفن خود را در حساب کاربری خود وادر ننموده اید از این رو از طرف برنامه ی اینستاگرام در خواستی مبنی بر وارد کردن شماره ی تلفن موبایل شما، ارسال خواهد شد. 

در منوی فعال سازی تایید دو مرحله ای بخشی را با عنوان Back up Codes مشاهده خواهید کرد که در واقع کد های امنیتی را پشتیبانی می کند. تا در مواقعی که پیامک کد های امنیت برای شما ارسال نشد نیز بتوان به حساب کاربری خود در اپلیکیشن اینستاگرام متصل شوید. در این بخش در واقع شما می توانید از این کد های امنیتی بک آپ گرفته و در صورت نیاز بدون در دسترس داشتن آنها به حساب کابری اینستاگرام خود وارد شوید. در این منو دو گزینه ی را مشاهده خواهید کرد گزینه ی copy codes و گزینه ی taking screen shot. در خصوص گزینه ی اول شما می توانید از کد های امنیتی مربوط به حساب کاربری خود کپی گرفته و آن را در هر جایی خواستید ذخیره نمایید. در مورد گزینه ی دوم می توانید از صفحه ی باز شده در گوشی موبایل شما که حاوی کد های امنیتی است با کمک دوربین موبایل، عکس یا همان اسکرین شات گرفته و آن را در جایی ( حافظه ی عکس ها و یا هر درایوی که خواستید) ذخیره نمایید.

این روز ها به دلیل کاهش سطح امنیت موجود در اینستاگرام، نفوذ هکران و دسترسی انها به تمامی اطلاعات شخصی و وجود ربات های پسورد یاب، با وجود تمامی عوامل نام برده شده، فعال سازی تایید هویت دو مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار گردیده است. خصوصا که بسیاری از ما به خاطر راحت حفظ کردن و به خاطر سپردن پسورد های خود معمولا از پسوردهای یکسانی برای چندین حساب کاربری در فضای مجازی استفاده  می کنیم که سطح امنیت را به شدت زیاد پایین می آوریم چرا که دسترسی به پسورد یک اکانت مساوی به دسترسی به پسوردهای حساب های کاربری دیگر می باشد و این اشتباه ممکن است کار را برای نفوذ هکران بسیار سهل و ساده نماید. گزارش های بسیار زیادی ز هک اینستاگرام و هک توییتر به بیرون منتشر شده است مبنی بر این که نفوذ گران با جایگزینی عکس های خود به جای عکس های شخصی شما از حساب کاربری شما نهایت سوء استفاده را می کنند. متاسفانه از این قبیل گزارشات زیاد است. اگر شخصی هستید که معمولا گوشی خود را به همراه خود جایی نمیبرید و یا فراموش می کنید و گوشی خود را در منزل و یا محل کار و یا هر جای دیگری جا می گذارید طوری که ممکن است دیگران به گوشی شما دسترسی داشته باشند بهتر است در این شرایط، گزینه ی Google Authenticator را در گوشی موبایل خود نصب کنید چرا که این برنامه تایید هویت دو مرحله ای را برای هر سرویس و یا خدماتی که نیازمند این تایید می باشد را فراهیم می کند، از این رو شما حتی در این حالت نیز امنیت گوشی موبایل خود را نیز بالا می برید. 

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام 

با خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود در واقع تا حد زیادی راه نفوذ هکران و نفوذ گران و دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود را خواهید بست. چرا که در حالت private عکس های و و محتوای پیج شما مشخص نمی شود بنابراین امکان هک و نفوذ نیز بسیار کمتر از صفحات عمومی که تمام عکس ها و فیلم ها در دسترس همگان قرار می گیرند، می باشد. 


البته باید به این نکته اشاره کرد که هک کردن نیازمند دانش و داشتن اطلاعات خاصی در زمینه ی برنامه نویسی ست و هکران و نفوذ گران حرفه ای معمولا این دانش را دارند و با استفاده از آن شخص مورد نظری که ممکن است مدت ها زیر نظر گرفته اند، را هک می کنند. در بسیاری از این موارد ممکن است هک ضرر مالی و جانی داشته باشد مثلا ممکن است شخص هکر موقعیت زمانی و مکانی شما را به راحتی به دست آورده و شما را تعقیب کرده و یا تحت نظر داشته باشد و مشکلات عدیده ای را برای شما به وجود آورد. 

بلاک کردن افراد نامطمئن در اینستاگرام 

در صفحه ی اینستاگرام ممکن است افراد نا آشنای زیادی صفحه ی ما را دنبال کنند و یا به ما پیام دهند اگر به نظرتان این افراد، نامطمئن و مشکوک هستند می توانید آیدی آنها را بلاک و در واقع قفل نمایید. با انجام این کار دیگر شخص مورد نظر نه  می تواند صفحه ی شما را ببیند، مه شما را فالو کند و نه به شما پیام دهد. با این کار در واقع امنیت پیج خود را نیز بالا می برید. 

بسیار اتفاق افتاده است که حین نصب و اجرای اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف در گوشی موبایل خود، با پیام هایی حاوی دسترسی به لوکیشن، دوربین موبایل و یا حتی اینستاگرام برخورد می کنیم. در این مواقع بهتر است حین نصب برنامه ها، امکان دسترسی به برنامه های دیگر ار غیر فعال کنید، چرا که در غیر این صورت ممکن است شخص هکر از طریق یک برنامه به تمامی برنامه های دیگر ، موقعیت جغرافیایی و هر چیز محرمانه و شخصی دیگری در گوشی موبایل شما دسترسی پیدا کند. جالب است بدانید که برنامه ی ضبط صدا ممکن است امکان دسترسی به لیست کلیه ی مخاطبین را به نفوذگران و هکران بدهد. در برنامه ی اینستاگرام در بخش تنظیمات خود می توانید به لیست تمامی کسانی که از حساب کاربری شما استفاده می کنند، دسترسی داشته باشید و مانع از نفوذ، کنترل، نظارت و دسترسی آنها شوید. 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کسی تاکنون از اکانت من استفاده کرده است؟  برای اطمینان خاطر در این زمینه وارد تنظیمات برنامه ی اینستاگرام شوید سپس گزینه ی privacy and security  را انتخاب نمایید در پنجره ی باز شد بر روی گزینه ی access data کلیک کنید. در این بخش لیست تمامی فعالیتهای خود را در اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. به دقت مشاهده کنید اگر تغییر خاص و محسوسی را مشاهده نمودید امکان این که شخص دیگری از اکانت شما استفاده کرده است، زیاد است. 


اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد، چه کارهایی راباید انجام دهید؟


ممکن است با وجود تمامی موارد گفته ی شما، اکانت اینستاگرام شما هک شود. در مرحله ی اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید، سپس به انجام اقدامات بعدی بپردازید. در این شرایط بهترین راه حل این است که رمز عبور خود را به سرعت عوض کنید. برای این کار به صفحه ی اول اینستاگرام رفته و گزینه ی forget password را انتخاب نمایید از این طریق بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید.


اگر هکران با نفوذ به اکانت شما به تمامی اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کرده باشند دیگر با تغیر رمز عبور نمی توان مانع آنها شد و باز یابی صفحه ی اینستاگرام ممکن است چندین هفته طول بکشد. می توانید در این شرایط نیز با پشتیبانی اینستاگرام تماس گرفته و از آنها کمک بگیرید. معمولا در این خصوص لینک خاصی به ایمیل شما فرستاده می شود که می توانید از طریق این لینک که توسط تیم پشتیبانی اینستاگرام برای شما فرستاده می شود، اکانت خود را بازیابی و به روز رسانی نمایید و لی باید دائما با تیم پشتیبانی اینستاگرام در ارتباط باشید. 


معمولا در این شرایط از شما خواسته می شود کد امنیتی خود را با دستخط خود بنویسید و همراه با عکس خود و نام سیستمی که با آن به حساب کاربری خود وارد می شوید، به تیم پشتیبانی اینستاگرام ارسال نمایید. بعد از این مرحله باید معمولا چندین هفته منتظر بمانید تا تیم پشتیبان اینستاگرام اکانت شما را بازیابی کنند. 


کلام پایانی


متاسفانه و یا خوشبختانه، این روزها برنامه ی پیام رسان اینستاگرام وارد زندگی تمامی ما شده است و ممکن است بسیاری از ما زمان زیادی را صرف گذراندن در این شبکه کنیم. از این رو بهتر است تمامی اقدامات امنیتی را به کار گرفته و تا آنجا که می توانیم و از دستمان بر می آید مانع از نفوذ هکران و نفوذ گران سود جو شویم. امیدوارم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. ممنون که ما را همراهی کردید.