معرفی و آشنایی با دارک وب (Dark Web)

دارک وب ( به فارسی " شبکه ی سیاه") نام شبکه ای اختصاصی است که هر کاربری اجازه ی ورود به این شبکه را ندارد. ورود به این شبکه توسط کاربران معمولی غیر قانونی و ممنوع  است و پیگرد قانونی دارد. برای داخل شدن به این شبکه باید دانش آموخته ی حرفه ای در زمینه ی نرم افزار، تکنولوژی و برنامه نویسی بود چرا که استفاده از این شبکه نیازمند استفاده نرم افزار های پیچیده و فوق پیشرفته می باشد.


دانلود برنامه هک گوشی از طریق شماره تلفن


دارک وب چیست؟

معرفی و آشنایی با دارک وب (Dark Web)


وب سایت های دارک وب بیشتر مختص موارد غیر قانونی مانند حمل محموله های قاچاق، مواد مخدر، فعالیت های غیر قانونی هکرها و نفوذ گران و غیره می باشد. از این رو فعالیت در این وب سایت ها ناممکن و بسیار خطرناک می باشد. بهتر است از گشت زنی و جستجو در این وب سایت ها جداخودداری نمایید. در ادامه ی این مطلب می خواهیم اطلاع و آگاهی شما را در خصوص اشتباهات و خطراتی که حین وارد شدن به این وب سایت ممکن است به وجود بیاید، بالا ببریم. پس در ادامه با ما همراه باشید. 


تمامی دارک وب ها به پسوند onion ختم می شوند. اگر شما با وارد کردن این پسوند وارد این سایت ها شوید ( onion 2 web) ممکن است راه را برای نفوذ هکران و افراد سود جو باز کرده باشید در این زمینه بهتر است از پسوند Tor استفاده کنید و با آدرس آی پی Tor 2 web  به جای onion 2 web استفاده نمایید. با این روش راه نفوذ هکران را خواهید بست و فعالیت خود را به صورت مخفیانه ادامه خواهید داد. 

برای گشتن در دارک وب ها الزاما باید از فیلتر شکن و یا وی پی ان استفاده کنید، با استفاده از فیلتر شکن شما در واقع آی پی واقعی Tor را از دید هکران و نفوذ گرایان مخفی نگه می دارید. معمولا دو نوع وی پی ان رایگان و پولی موجود می باشد. نسخه ی رایگان وی پی ان ها معمولا از قدرت بسیار پایینی برخوردار هستند و به سختی کانکت می شوند، وی پی ان های پولی هم از لحاظ سریع وصل شدن بهتر هستند هم اینکه امکان ردیابی و کنترل آنها بسیار سخت تر از وی پی ان های رایگان می باشد. 

اگر با ماکرو ها و اسکریپ ها آشنایی کافی را نداشته باشید ممکن است استفاده از آنها برای شما مناسب نباشد. برای مثال اگر در حال جستجو در وب سایت یوتیوپ هستید می توانید برای اجرا ی فیلم های و کلیپ ها قرار داده شده در این وبسایت از اسکریپت ها استفاده کنید چرا که یوتیوب وب سایتی ست که مستقیما توسط تیم حرفه ای گوگل هدایت و مدیریت می شود. اگر چه فعال کردن اسکریپت ها در وب سایت هایی مثل یوتیوپ که از امنیت بالایی برخوردار هستند، مشکلی ندارد ولی ممکن است استفاده از آنها در در وب سایت هایی که به پسوند onion ختم می شوند بسیار خطرناک بوده و مشکلاتی برای شما به همراه داشته باشند. معمولا نمایش مکرر پاپ آپ ها در بعضی سایت ها زنگ خطری ست که به ما هشدار می دهد بهتر است اسکریپت ها را غیر فعال کنید. 

بسیار توصیه می شود که کاربران مجازی هر فیلم و یا ویدیویی را از هر سایت نامعتبر و نامطمونی دانلود نکنند. چرا که ممکن است با وارد شدن شدن به سایت های نامعتبر و دانلود فیلم آی پی کامپیوتر شما کپی شده و تمامی اطلاعات شخصی و محرمانه ی موجود در کامپیوتر شخصی در دسترس افراد سودجو و هکران قرار بگیرد. اما در این مورد نیز راه حل مطمئنی طراحی شده است. ماشن های مجازی مانند Virtual Box سیستم عامل اصلی کامپیوتر را جدا کرده از این رو می توانید با خیا ل راحت فیلم و یا کلیپ مورد نظر خود را از سایت دلخواه و مورد علاقه ی خود دانلود کرده و لذت ببرید. 

دیپ وب ها که در واقع دارک وب ها بخشی از آنها به حساب می آیند معمولا برای عملیات مخرب غیر قانونی مورد استفاده قرار نمی گیرندو معمولا دیپ وب ها شبکه های عظیم اینترنتی می باشند که شبکه ای داخلی سازمان های دولتی بزرگ مانند اداره ها و دانشگاه ها را در بر می گیرند. دیپ وب ها بر خلاف دارک وب ها فعالیت مخربی در اینترنت نخواهند داشت. دیگر تفاوت دارک وب و دیپ وب در این است که برخلاف دارک وب ها که جستجو در آنها غیر قانونی و ممنوع است گشت زنی در دیپ وب ها مشکلی ندارد و برای کاربران عادی ممنوع نمی باشد.

همانطور که در ابتدای این مقاله به این نکته اشاره کردیم، باید بدانید که جستجو و گشت زنی در دارک وب ها ممنوع بوده و عملی غیر قانونی محسوب می شود و همانطور که بارها اشاره شد، دارک وب ها فعالیت هایی مخرب در اینترنت اعم از خرید و فروش اسلحه، مواد مخدر، قاجاق انجام می دهند. از این رو ورود به این وب سایت ها علاوه بر غیر قانونی بودن، بسیار خطرناک بوده و توصیه ی ما به شما این است که از جستجو و گشت زنی در این وب سایت ها جدا خودداری نمایید. 

خرید محصولاتی که در وب سایت های دارک وب وجود دارد، از لحاظ قانونی ممنوع می باشد و اگر شخصی حین انجام این کار دستگیر شود، مشکلات بسیار زیادی برایش به وجود می آید و عواقب سختی را به همراه خواهد داشت. 

خرید کردن محصولات دارک وب با کارت اعتباری بانکی بزرگترین اشتباهی ست که ممکن است شما مرتکب شوید. خرید این محصولا ت غیر قانونی بوده و اگر شما قصد خرید این محصولات را با نظر گرفتن این نکته داشته باشید امن ترین روش خرید از طریق ارز دیجیتال است که امروزه مطمئن ترین ارز دیجیتال موجود در بازار که تاکنون قابل ردیابی نبوده است، بیت کوین ها بوده اند. 

کلام آخر


در انتها باید خاطر نشان کنم که هر گونه فعالیت مخربی اعم از خرید و فروش مواد مخدر، اسلحه و غیره در دارک وب ها از لحاظ قانونی ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت و عواقب بسیار ناهنجاری را به همراه خواهد داشت. از این رو با آگهی از این موارد، شخص انجام دهنده ی این کار، خود مسئول کار و فعالیت خود در این زمینه خواهد بود.