بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال ۲۰۲2

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هکرها هک اخلاقی علمی است که برای تست نفوذ قانونی در شبکه های سازمانی به منظور کشف آسیب پذیری های آن انجام می شود. هدف از این اقدامات شناسایی هر گونه آسیب پذیری است که زودتر از مهاجمان کشف شده و برطرف می شود.


هکرهای اخلاقی برای انجام این کار از مجموعه های متنوعی از ابزارهای هکینگ و زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند. امروز ما 15 زبان برنامه نویسی برتر برای هکرهای اخلاقی را بررسی خواهیم کرد.

دانلود نرم افزار ردیابی گوشی موبایل افراد بدون نصب برنامه


زبان برنامه نویسی پایتون (python)

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هکرها

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک در سال ۲۰۲2


هک اخلاقی علمی است که برای تست نفوذ قانونی در شبکه های سازمانی به منظور کشف آسیب پذیری های آن انجام می شود. هدف از این اقدامات شناسایی هر گونه آسیب پذیری است که زودتر از مهاجمان کشف شده و برطرف می شود.


هکرهای اخلاقی برای انجام این کار از مجموعه های متنوعی از ابزارهای هکینگ و زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند. امروز ما 15 زبان برنامه نویسی برتر برای هکرهای اخلاقی را بررسی خواهیم کرد.


زبان برنامه نویسی پایتون (python)


پایتون به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای هک شناخته می شود. هکرها اغلب از این زبان برنامه نویسی برای کد نویسی ابزارهای هکینگ درخواستی خود استفاده می کنند.Python  با برخورداری از کتابخانه های متعددی که دارد به شما اجازه می دهد تا تقریبا هر نوع برنامه ای را اعم از تحت وب، دسکتاپی و طراحی سایت و… کد نویسی کنید.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی پایتون


بدون نیاز به کامپایل، برنامه ها اجرا می شوند.

یک زبان برنامه نویسی آسان برای یادگیری می باشد.

دارای کتاب خانه های مختلف و مفید می باشد.

به راحتی می توان اسکریپت ها و اکسپلویت های خود را نوشت.

زبان برنامه نویسی اس کیو ال (SQL)


SQL مخفف Structured Query Language  است و یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی هک به شمار می آید. این زبان برنامه نویسی برای پرس و جو و استخراج اطلاعات از پایگاه داده ها استفاده می شود. همانطور که بسیاری از نرم افزارهای مبتنی بر وب اطلاعات ارزشمندی مانند نام های کاربری، رمزهای عبور، ایمیل ها و… را ذخیره می کنند، با استفاده از نفوذ در این پایگاه های داده می توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد. بدون درک کاملSQL، شما قادر به مقابله با حملات پایگاه داده نخواهید بود.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی اس کیو ال


SQL یک زبان برنامه نویسی سنتی نیست و فقط برای برقراری ارتباط با پایگاه داده ها استفاده می شود.

SQL اغلب توسط هکرها برای به دست آوردن اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده ها استفاده می شود.

پایگاه داده های محبوب SQL عبارتند از  MySQL، MS SQL و  PostgreSQL

زبان برنامه نویسی C


متخصصان امنیت زمانی که نیاز به دستکاری سخت افزار و منابع سیستم در سطح پایین تر داشته باشند به سراغ این زبان می آیند.  همچنین هکرها را قادر می سازد تا اسکریپت های سوکت خود را سریع تر طراحی کنند.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی c


C یک زبان برنامه نویسی سطح پایین است.

اکثر سیستم های مدرن از جمله ویندوز و یونیکس با استفاده از C ساخته شده اند، لذا تسلط بر این زبان ضروری است.

C اغلب برای دستیابی به حافظه و فرایندهای سیستم استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript)


یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن برنامه های وب می باشد. متخصصان امنیت اغلب از این زبان برای نوشتن اسکریپت های cross-site-script استفاده می کنند. این زبان برنامه نویسی می تواند بر روی اجزای front و back end سایت تاثیر بگذارد و باعث دستکاری آنها شود.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت


برای توسعه اسکریپت های متقابل سایت استفاده می شود .

جاوا اسکریپت می تواند DOM مرورگر را به راحتی دستکاری کند، بنابراین این یک راه حل مناسب برای ساخت کرم های اینترنتی است.

می تواند برای انجام حملات سمت سرور و سمت سرویس گیرنده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجا که جاوا اسکریپت می تواند برای ساخت نرم افزار دسکتاپ متقابل استفاده شود، هکرها ممکن است آن را برای حملات مانند سرریز بافر و سرریز پشته استفاده کنند.

زبان برنامه نویسی PHP


پی اچ پی مخفف Hypertext PreProcessor است و یک زبان برنامه نویسی پویا که بر اساس آن CMS های مدرن امروز مانند وردپرس و دروپال ساخته شده اند می باشد. درک عمیق دانش پی اچ پی ضروری است زیرا اکثر مردم از آن برای طراحی سایت های خود استفاده می کنند. پس اگر شما تست نفوذ وب کار کنید، باید مهارت پی اچ پی خود را افزایش دهید.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی پی اچ پی


پی اچ پی به طور گسترده در اسکریپت های سمت سرور استفاده می شود.

وب سایت های قدیمی تر PHP اغلب اسکریپت های نامعتبر دارند، به طور موثر آن ها می تواند دسترسی آسان به سرورها را به شما بدهد.

درک عمیق تر این زبان برنامه نویسی، به این معنی است که شما می توانید هر وب سایتی را مورد هدف خود قرار دهید.

زبان برنامه نویسی c++


یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن نرم افزارهای شرکتی است. همانطور که اکثر نرم افزارهای تجاری تحت مجوز اختصاصی قرار میگیرند و اغلب نیازمند فعالسازی میشوند، هکرها معمولا با انجام مهندسی معکوس به شکستن لایسنس این نرم افزارها اقدام می کنند. C++ سطح پایین دسترسی را برای تجزیه و تحلیل کد ماشین و جلوگیری از چنین برنامه های فعال فراهم می کند. بنابراین، اگر می خواهید نرم افزار شرکتی را کرک کنید یا خودتان برنامه های هک اختصاصی ایجاد کنید، تسلط بر C ++ باید اولویت اصلی شما باشد.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی c++


ماهیت شی گرا C ++ هکرها را قادر می سازد تا ابزارهای سریع و کارآمد را کدنویسی کنند.

C ++  به صورت استاتیک تایپ شده است، به این معنی که شما می توانید بلافاصله در زمان کامپایل از اشکالات جزئی بکاهید.

توانایی دسترسی به اجزای سیستم سطح پایین باعث می شود هکرها به راحتی بتوانند مهندسی نرم افزار سازمانی را با این زبان برنامه نویسی معکوس کنند.

زبان برنامه نویسی جاوا (java)


جاوا همچنان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در صنعت است. جاوا قدرت خود را در Apache Tomcat و Android و … نشان میدهد. کد جاوا در حال حاضر در بیش از 3 میلیارد دستگاه تلفن همراه اجرا می شود. بنابراین، این زبان با وجود اینکه قدیمی میباشد، همچنان مطرح است. اگر شما به دنبال بهترین زبان برنامه نویسی تست نفوذ دستگاه های تلفن همراه هستید، زبان جاوا بهترین گزینه است.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی java


درست مانند  C ++، جاوا نیز به طور گسترده ای توسط هکرها برای مهندسی معکوس استفاده می شود.

جاوا امکان توسعه ابزارهای پیشرفته برای هکرها را فراهم می کند.

برخلاف C ++ جاوا پویا است. این به این معنی است که وقتی برنامه های خود را با جاوا نوشتید، می توانید آنها را روی هر پلتفرمی که از جاوا پشتیبانی می کنید اجرا کنید.

زبان برنامه نویسی روبی (ruby)


یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن سیستم های چند منظوره می باشد. روبی شبیه به پایتون است اگر چه هر دو زبان در ابزارهای هکینگ بسیار عالی هستند، اما روبی بیشتر مبتنی بر وب است.همچنین به خاطر انعطاف پذیری زبان برنامه نویسی روبی، ابزار مشهور Metasploit را به عنوان زبان پایه خود انتخاب کرده است.


زبان برنامه نویسی پرل (perl)


بسیاری از سیستم های قدیمی هنوز از Perl استفاده می کنند.  یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن سیستم های یونیکس قدیمی است.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی perl


پرل هنوز بهترین زبان موجود برای دستکاری فایل های متنی در سیستم های یونیکس است.

ماهیت پراکسی Perl به هکرها اجازه می دهد طیف وسیعی از برنامه های هک را با این زبان ایجاد کنند.

اسکریپت های Perl را می توان در اکثر سیستم ها اجرا کرد.

زبان برنامه نویسی بش (bash)


اگر چه یک زبان برنامه نویسی تمام عیار نیست، اما مهارت داشتن در Bash لازم است. خط فرمان پیش فرض اکثر سیستم های یونیکس است. می توان بش را به عنوان چاقوی ارتش سوئیس ابزارهای هکینگ معرفی کرد و برای علاقه مندان به امنیت بسیار ضروری است.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی  bash


Bash به شما امکان می دهد تا ابزارهای تست نفوذ خود را خودکار کنید.

اگر به دنبال ایجاد اسکریپت های پیچیده ای هستید که نیاز به اصلاح فایل های سیستم دارند،Bash  بهترین گزینه است.

درک عمیق این خط فرمان جهت استفاده از ابزار هایNMAP ، Armitage ، و Metasploit اجباری است.

زبان برنامه نویسی اسمبلی (Assembly)


یکی از مهمترین و قدرتمندترین زبان ها برای یادگیری علم هک می باشد. چه چیزی باعث می شود که اسمبلی برای توسعه برنامه های هکری سریع و موثر مناسب باشد؟ توانایی آن برای دستکاری در فرایندهای سیستم سطح پایین با سهولت است. همچنین مناسب ترین زبان برنامه نویسی برای ساخت نرم افزارهای مخرب مانند ویروس ها و تروجان ها است.


نکات برجسته زبان برنامه نویسی اسمبلی


هکرها را قادر می سازد تا سیستم ها را به طور مستقیم در سطح معماری دستکاری کنند.

شما به راحتی می توانید دسترسی پردازنده را تغییر دهید و دستورالعمل های سیستم های به خطر افتاده را با اسمبلی اجرا کنید.

این زبان برای توسعه ویروس های کامپیوتری و سایر نرم افزارهای مخرب مناسب است.


سلام دوستان خوبم. من محمد یزدانی دوباره این فرصت رو پیدا کردم که بیام و یک مقاله برای برنامه نویسی برای شما مطرح کنم.


خیلی از اطرافیان و دوستان و حتی مخاطبان سایت می خواستن که در خصوص هک و امنیت اطلاعاتی کسب کنند که در صورت اینکه واجد شرایطش بودن اقدام به یادگیری اون کنند. البته باید بدانید که هک و امنیت تخصص من نیست با این حال یک آشنایی کلی با این موضوع داشتم و در این مقاله قصد دارم تا بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت رو برای شما عنوان کنم.


امیدوارم که از این مقاله خوشتون بیاد.


زبان های برنامه نویسی برای هک و نفوذ


همیشه و برای همه افراد هیجان انگیز می باشد که سر از کار هکر های معروف درآورد و یا اینکه طرز کار هکرها را بدانند. به طور کلی هک و امنیت جالبترین و هیجان انگیزترین موضوعات می باشد که افراد زیادی را علاقه مند به کسب اطلاعات در این خصوص می‌کند. بسیاری از افراد با دانستن این موضوع به هک و امنیت علاقه مند شده اند و خواهان یادگیری آن می باشند.


اما باید بدانید که یادگیری هک و شیوه هک کردن نیازمند دانش و سطح برنامه نویسی بسیار بالایی است که در ادامه این مقاله ما به زبان های برنامه نویسی و پیش نیاز شروع هک و امنیت می‌پردازیم.


باید بدانید که هک و امنیت شامل پشتکار و تلاش زیادی می باشد و اصلاً یادگیری آن کار ساده ای نیست و زمان زیادی را از شما می طلبد لذا اگر شما میخواهید که تنها سری و گذری به آن بزنید تنها وقت خود را تلف کرده اید اما اگر واقعاً جای کسب دانش برای هک کردن هستید می توانید این مقاله را دنبال کنید.


البته قبل از شروع مقاله باید این نکته را در نظر داشته باشید که هک‌کردن تنها یادگیری برنامه نویسی نیست بلکه یادگیری مجموعه ای از دانش ها برای نفوذ به یک سیستم می باشد بنابراین یادگیری چند زبان برنامه نویسی تنها قسمتی است کاری است که شما برای هکر شدن باید انجام دهید.


زبان برنامه نویسی c و c++


در این قسمت قصد داریم برخی از زبان های برنامه نویسی که برای هک و نفوذ از آن ها استفاده می شود را به شما عزیزان معرفی کنیم یکی از زبان های برنامه نویسی که برخی از هکرها برای نفوذ به سیستم های امنیتی از آن استفاده می‌کنند.


زبان های برنامه نویسی خانواده سی یعنی سی پلاس پلاس و سی شارپ می باشد احتمالاً اگر راجع به زبان c کمی شنیده باشید این زبان برنامه نویسی در سال ۱۹۹۶ توسط پروفسور نیکولاس ورث ابداع  شد به خاطر قابلیت های این زبان برنامه نویسی کم‌کم بسیاری از برنامه نویسان علاقه مند شدند که از این زبان برنامه نویسی سطح بالا و ساخت یافته برای تولید پروژه های قدرتمند استفاده کنند.


هکر ها هم از این قاعده مستثنی نبودند به خاطر قابلیت‌های بالایی که این زبان برنامه نویسی دارد و به خاطر داشتن ویژگی شی گرایی و ساخت یافته بودند هکرها هم تصمیم گرفتند از زبان برنامه نویسی c از کار خود بهره ببرند


زبان برنامه نویسی java برای هک


ازقدیمی ترین زبان های برنامه نویسی و همچنین قدرتمندترین آنها استفاده زیادی در حوزه هک و امنیت نیز دارد می توان به زبان برنامه نویسی جاوا اشاره کرد.


باید بدانید که ما با یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا نه‌ تنها می توانیم اقدام به یادگیری و اجرای برخی از متدهای نفوذ کنیم بلکه می توانیم اقدام به ساخت و توسعه نرم افزار هایی که برای این منظور ساخته شده‌اند نیز بکنیم.


زبان برنامه نویسی sql برای هک


قطعاً مهمترین زبان برای شروع هک و امنیت زبان اس کیو ال می باشد. البته باید بدانید که زبان برنامه نویسی در واقع شیوه کار با دیتابیس و جدول های داخل آن می باشد. در واقع اهمیت یادگیری زبان برنامه‌نویسی SQL را می توانید در مثال زیر ببینید.


ما برای ارسال اطلاعات و همچنین دریافت تغییر و یا حذف اطلاعات از دیتابیس اقدام به نوشتن دستورات به نام کوئری با استفاده از زبان SQL می کنیم. از این جهت هر گاه که بخواهیم اقدام به ایجاد تغییر در دیتابیس و یا دسترسی به آن برای یافتن رمز ورود مدیر یک سایت داشته باشیم باید اقدام به نوشتن کدهای SQL کنیم. در واقع هرگاه بخواهیم اقدام به دریافت اطلاعات محرمانه از یک دیتابیس بکنیم باید اس کیو ال نویسی کنیم.


بنابراین هر چقدر هم که مهارت های ما در دیگر زبان های برنامه نویسی قوی باشد بدون داشتن دانش در حوزه اس کیو ال این موارد تقریباً برای هک بیهوده هستند.


زبان برنامه نویسی php


اگر شما می خواهید اقدام به هک کردن سایت های کنید. حتما و حتما باید php را یاد بگیرید. زبان برنامه نویسی PHP قدرمتند ترین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت می باشد و حدود ۷۶ درصد از سایت های کل جهان با آن نوشته شده است.


هک کردن سایت ها کار دشواری نیست نه تنها برای سایت هایی که با PHP ساخته شده اند بلکه برای دیگر سایت هایی که با دیگر زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند البته این تنها در صورتی میسر است که سازنده سایت آرگومان های امنیتی را حین ساخت سایت رعایت نکرده باشد.


زبان برنامه نویسی python برای هک


زبان برنامه نویسی python را بیشتر برای سادگی و چند سکو بودن آن دوست دارند. البته باید بدانید که یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون به شما در هک کمکی نخواهد کرد. اما اگر می خواهید ابزار های هک را بسازید و یا برای تست نفوذ از آن استفاده کنید زبان ایده آلی است.


البته زبان برنامه نویسی python برای هک برای افرادی که می خواهند به تازگی وارد دنیای امنیت شوند زبان مناسبی از جهت آسان بودن و همچنین امکانات مناسب می باشد.


زبان برنامه نویسی اسمبلی


مادر و پدر تمامی زبان های برنامه نویسی جهان زبان برنامه نویسی اسملبی می باشد، چراکه تمامی این زبان ها به طریقی توسط اسمبلی ساخته شده اند. شما با زبان برنامه نویسی اسمبلی به صورت مستقیبم با سخت افزار حرف می زنید بنا براین اگر بتوانید این زبان را یاد بگیرید البته به صورت حرفه ای، دیگر هک کردن برای شما کاری ندارد.


زبان برنامه نویسی Javascript و مفاهیم HTML


قبل از هرچیزی باید بدانید که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و HTML (اچ تی ام ال زبان برنامه نویسی نیست) ساده ترین زبان های کامپیوتری می باشند و یادگیری آن ها به شدت آسان است به طوری که تقریبان تمامی برنامه نویسان سایت به خوبی به آن ها تسلط دارند. این دو زبان برای ساخت سایت به کار می روند اما باید بدانید که برای هک هیچگونه کارایی ندارند. اما باید شما با آن ها آشنایی کافی را داشته باشید تا بتوانید ساخت صفحات وب را درک نمایید.


برای هکر شدن چه چیزهایی لازم است

یادگیری لینوکس برای هک


کسانی که تازه می خواهند هک کردن را یاد بگیرند، بهتر است جهت آشنایی بیشتر به سراغ سیستم عامل کلی بروند ، و از این سیستم عامل برای هک استفاده نمایند.


سیستم عامل کالی در واقع یک توزیع لینوکسی بر پایه Deian است که درون این سیستم عامل ابزار های زیادی وجود دارد، می توانید برای هک و امنیت از آن استفاده کنید


یادگیری مفاهیم امنیت برای هک


هک کردن درواقع یک روش هوشمندانه برای نفوذ می باشد، و هکر به شخصی گفته می شود که بتواند با استفاده از روش های هوشمندانه و حرفه ای کار نفوذ را انجام دهد.


برای یادگیری مفاهیم امنیت شما باید با تعاریف زیر آشنا شوید :


هکر کلاه سفید :


هکری که به منظور پیدا کردن باگ های امنیتی سرور ها و نرم افزار ها نفوذ می کند


هکر کلاه سیاه :


هکر کلاه سیاه به منظور اخاذی و یا تخریب وارد سیستم ها و سایت های شما می شود


هکر کلاه خاکستری :


هکری است که گاهی مال هکر کلاه سفید را انجام میدهد و فقط به منظور پیدا کردن باگ های امنیتی وارد سیستم می شود و گاهی اعمال هکر کلاه سیاه را انجام میدهد


هکر کلاه صورتی :


افرادی هستند که فقط به منظور حس کنجکاوی به داخل سیستم ها نفوذ می کند


یادگیری دستور و command line نویسی


برای یادگیری دستورات command line یا به اصطلاح CMD شما باید بدانید که این دستورات به دو دسته تقسیم می شوند :


۱- دستورات INTERNAL COMMAND :


که شامل دستوراتی هستند که از پیش تعریف شده هستند و در درون خود CMD تعریف می شوند


۲ – EXTERNAL COMMAND :


شامل دستوراتی هستند که توسط ابزار های دیگر تعریف می شوند که توسط این ابزار ها در CMD استفاده می شوند


در این جا با ارائه یک مثال شما را با این دستورات آشنا خواهیم کرد :


بستن CMD با دستور EXIT :


C:\USER\ EXIT


حذف تاریخچه خروجی دستورات با دستور CLS :


C:\USER\ CLS


مسلط شدن به برخی از زبان های برنامه نویسی هک


به طور کلی اگر می خواهید که وارد حوزه های هک شوید می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.


یادگیری هک و امنیت سایت و سمت وب


PHP


Perl


Java


HTML


Javascript


linux & command line


یادگری هک و امینت در شبکه و سمت ویندوز به همراه اکسپلوید نویسی


C programming languages


Java


Lips


Lua


linux & command line


حرف آخر:


باید بدانید که موارد گفته شده تنها بخش کوچکی است سطح دانشی می باشد که شما باید برای هکر شدن به آن دست پیدا کنید. اما می توان امیدوار بود که یک هکر تنها می تواند اقدام به نفوذ به صورت غیرمجاز به دیگر سایت ها و شبکه ها کند بلکه می تواند به عنوان یک تستر نفوذ در شرکت های بزرگ نیز استخدام شود.


امروزه شرکت‌های بزرگ حاضرند که مبلغ زیادی را به عنوان حقوق برای تستر های نفوذ خود پرداخت کند که شما می توانید با یادگیری موارد گفته شده و کسب تجربه در این زمینه ها اقدام به تست نفوذ برای شرکت های بزرگ نمایید.