شیوه ارسال موقعیت و لوکیشن در گوگل مپ

در صورتی کارایی دارید که آدرس مکان خاصی را برای دوست یا این که یک کدام از آشنایان خویش ارسال فرمائید، نرم افزار گوگل مپ (Google Map) به سادگی و شایسته ترین کیفیت ممکن این امکان را فراهم میکند. در حالتی که قصد دارید با شیوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی از روش گوگل مپ آشنا گردید، با وبسایت شبکه یاروهمدم باشید.


کنترل گوشی از راه دور به چه شکل انجام می شود

پیشگفتار

شیوه ارسال موقعیت و لوکیشن در گوگل مپ


شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که یکی‌از اقوام یا این که دوستانتان از شهر و استانی دیگر به شهر محل سکونت شما مسافرت کرده‌با‌شد و تمایل پیدا نماید تا برای ملاقات به دیدارتان بیاید. در‌این شرایط یکی دشوار‌ترین مراحلی که بایستی طی شود این میباشد که دوستتان در آن شهر غریب می بایست نشانی منزل شمارا پیدا کند! نشانی‌دهی قابل درک در‌این شرایط می‌تواند بسیار سخت باشد!


ولی آیا می‌دانستید که برنامه گوگل مپ به سادگی قادر به حل کردن این مشکل میباشد؟ با استفاده از این نرم افزار شما میتوانید موقعیت مکانی (لوکیشن) خویش یا این که هر مکان دیگری را برای دیگر افراد ارسال فرمائید و آنها‌را قادر به پیدا کردن مسیر درست در هر کجای جهان فرمائید! در پی این مقاله قصد داریم به آموزش شیوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی (لوکیشن) از روش گوگل مپ بپردازیم. با وبسایت spy24 باشید.


آموزش اشتراک گذاری موقعیت مکانی (لوکیشن) از روش نرم افزار گوگل مپ


به منظور اشتراک گذاری موقعیت مکانی خویش یا این که هر مکان خاص دیگری از روش نرم افزار گوگل مپ پروسه زیر را طی فرمایید:


نرم افزار گوگل مپ را در موبایل خود اجرا فرمائید.

انگشت خود را بر روی نقطه‌ای از مپ قرار دهید تا یک پین قرمز بر روی مقصدی که تمایل دارید موقعیت آن را برای دوست خویش ارسال نمائید ایجاد شود. این مکان می تواند منزل شما یا این که هر مکان دیگری که مقصد مورد نظر دوست شماست باشد.

حال گزینه Share را انتخاب فرمائید.


در لیستی که به طور کشویی نمایان میشود بایستی نرم افزار آیتم نظرتان برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی (لوکیشن) را انتخاب فرمایید. به عنوان مثال میتوانید برنامه تلگرام را از لیست انتخاب فرمائید.

سپس بایستی پنجره گفتگوی خود با دوستتان را انتخاب نمائید.


به همین سادگیموقعیت مکانی (لوکیشن) مورد نظر شما برای دوستتان ارسال می گردد. او با کلیک بر روی لینک و پیوند ارائه گردیده میتوانید از روش نرم افزار گوگل مپ یا این که حتی مرورگر گوگل کروم موبایل خود به آدرس مورد نظر دست پیدا نماید. نرم افزار گوگل مپ به خوبی مسیری که وی برای رسیدن به مقصد انتخاب گردیده طی شود را نمایش خواهد داد.


صحبت پایان


بدین ترتیب با استفاده از نرم افزار گوگل مپ میتوانید موقعیت مکانی (لوکیشن) خود یا این که حتی موقعیت مکانی هر مقصد دیگری را با دوستانتان اشتراک گذاری نمایید. در نظر داشته باشید که اشتراک گذاری موقعیت مکانی (لوکیشن) به صورت مستقل از روش نرم افزار تلگرام هم امکانپذیر میباشد که شاید در مقاله‌ای جداگانه به آموزش آن پرداختیم.