فلاش تانک توکار چیست؟ بررسی انواع، مزایا و معایب فلاش تانک توکار

مخفی یا توکار شدن لوازم خانه، به شدت مورد استقبال افراد قرار گرفته است. این لوازم دیگر به مانند قدیم فضایی را اشغال نمی کنند و باعث بازتر شدن فضای خانه می شوند. یکی از این لوازم، فلاش تانک توکار مورد استفاده در سرویس های بهداشتی است. ما در این مقاله قصد داریم پاسخ سوال فلاش تانک توکار چیست را به شما بدهیم و در کنار آن به بررسی انواع، مزایا و معایب آن بپردازیم.

فلاش تانک توکار چیست؟

فلاش تانک توکار نوعی سیستم فلاشینگ است که در آن مخزن عمدتاً پشت دیوارها پنهان شده و دیگر قابل مشاهده نیست. در این محصول شما تنها با دو دکمه بر روی دیوار مواجه هستید و چیز دیگری را نمی بینید . فلاش تانک توکار بخش بزرگی از فضای سرویس بهداشتی را باز می کند و به این فضا ظاهری شیک و مرتب هدیه می دهد.

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که اگر در آینده مشکلی برای این محصول به وجود آید، چگونه میتوان آن را تعمیر نمود؟ آیا باید دیوار را برای تعمیر فلاش تانک خراب کرد؟ این سوال بسیار درست و بجا است. برای تعمیر فلاش تانک توکار، کافی است که صفحه کلید فلاش تانک را جدا نمود؛ زیرا تمامی قطعات مربوط به عملکرد فلاش تانک توکار در پشت این قسمت قرار دارد و برای تعمیر نیازی به تخریب دیوار نیست. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید.

انواع فلاش تانک توکار

انواع فلاش تانک توکار

فلاش تانک های از لحاظ ساختار به دو دسته اصلی تقسیم می شوند؛ فلاش تانک های توکار کلاسیک و فلاش تانک های توکار وال هنگ

فلاش تانک توکار زمینی یا کلاسیک

فلاش تانک زمینی یا کلاسیک، مناسب توالت های ایرانی یا شرقی است. عملکرد این نوع فلاش تانک به مانند فلاش تانک های روکار بوده و تنها تفاوت آن در توکار بودن آن است. فلاش تانک توکار ایران، از بهترین برندهایی است که در تولید این نوع فلاش تانک توکار فعالیت دارد.

فلاش تانک توکار وال هنگ

نوع مدرن تری از فلاش تانک توکار که برای توالت های فرنگی وال هنگ استفاده می شود، فلاش تانک توکار وال هنگ است. سازه آن بدین شکل است که مخزن آب آن توسط یک سازه فلزی مخصوص نگه داشته می شود و با فشار دادن دکمه مورد نظر، عملیات رهاسازی آب صورت می گیرد. توالت های فرنگی وال هنگ در بیشتر خانه های نوساز و مدرن دیده می شود. در صورت علاقه به آشنایی با این نوع توالت فرنگی، می توانید اینجا را کلیک نمایید.

مزایای فلاش تانک توکار

انواع فلاش تانک توکار

• نسبت به فلاش تانک های روکار یا معمولی، فضای زیباتری را به سرویس بهداشتی شما می بخشد.

• به جهت توکار بودن این نوع فلاش تانک، دیگر فضای اشغال شده ای را توسط فلاش تانک نخواهید داشت.

• با استفاده از فلاش تانک های توکار، می توان در مصرف آب نیز صرفه جویی کرد؛ زیرا این فلاش تانک ها به دو دکمه تخلیه مجهز هستند که یکی 3 لیتر (نیمی از آب مخزن) و دیگری 6 لیتر را تخلیه می کنند. در این صورت افراد با تشخیص خود می توانند از دکمه 3 لیتر یا 6 لیتر استفاده نمایند اما در فلاش تانک های روکار این ویژگی وجود ندارد.

• این نوع فلاش تانک از لحاظ مسائل بهداشتی، گزینه بهتری نسبت به فلاش تانک روکار است.

• به دلیل قرارگیری در دیوار و استفاده از مخزن های عایق بندی شده، عملکرد بی صدایی دارند.

• فلاش تانک توکار مانند نوع روکار دچار کثیفی و آلودگی نمی شود و تمیز کردن آن نیز بسیار کار آسانتری است.

معایب فلاش تانک توکار

• نصب و تعمیر فلاش تانک توکار باید زیرنظر یک فرد متخصص انجام شود.

• نسبت به فلاش تانک روکار، قیمت بالاتری دارد.

سخن پایانی

این مقاله به جهت آشنایی شما با فلاش تانک های توکار و ویژگی های آن به نگارش درآمد. امیدواریم این مقاله بتواند به شما در جهت خرید فلاش تانک کمک نماید. اگر این مقاله را دوست داشتید، می توانید از سایر مقالات ما نیز بازدید نمایید.

منبع فارسی: https://novinhome.com/

منبع خارجی: https://www.jaquar.com/en/blog/concealed-tank-toilets-pros-and-cons#:~:text=A%20concealed%20tank%20toilet%20is,the%20flush%20buttons%20are%20visible.