راهنمای خرید کادوی خاص

همه ما همیشه یک نفر را داریم که دوست داریم بهترین کادو را به او هدیه دهیم. به همین دلیل راهنمای خرید کادوی خاص برای کسی که دوستش دارید، می تواند کمک کننده باشد. در این مطلب یک راهنمای جامع در این خصوص به شما ارائه می دهیم.

راهنمای خرید کادوی خاص

چند نکته که هنگام خرید کادوی خاص باید به آن توجه کرد.

گاهی اوقات ما هدیه می دهیم زیرا می دانیم که فرد مقابل آن را دوست خواهد داشت و از آن قدردانی می کند. اگر مطابق با سلیقه و علایق طرف مقابل خرید کنید و آن را با یک بسته بندی زیبا، تزئین کنید، این کار می تواند او را به شدت جذب کند. شما می توانید با ایجاد یه جعبه کادویی زیبا و خاص، او را چندین برابر بیشتر به هدیه خود جذب کنید، چرا که وقت خود را برای تهیه هدیه گذاشته اید که برای او بسیار ارزشمند است.

سوالاتی که باید پیش از خرید کادو از خود بپرسید.

سوالات بسیاری وجود دارند که قبل از خرید کادوی خاص باید از خود بپرسید. با پرسیدن این سوالات می توانید پی ببرید که کدام کادو بهتر است. این سوالات به شرح زیر است:

1. کادو باید چقدر بزرگ یا گران باشد؟

متأسفانه، اندازه و قیمت برای هدیه دادن اهمیت دارد. شما معمولا یک محدوده قیمتی برای کادویی که می خواهید خریداری کنید، تعیین می کنید. به هر حال ما نمی توانید هر چیز گرانی را به عنوان کادو بخرید و باید براساس بودجه خود برنامه ریزی کنید.

2. کسی که برای او کادو می خرید کیست؟

دومین سوالی که باید از خود بپرسید، این است که این هدیه را برای چه کسی می خرید؟ آیا این شخص از اعضای نزدیک خانواده است؟ بهترین دوست؟ یک دوست تازه؟

خانوادگی و عاطفی شما به احتمال زیاد تعیین می کند که این هدیه چقدر شخصی و قابل توجه خواهد بود. هنگامی که این سوال را از خود می پرسید، مشخص می شود که کادوی شما باید چه ویژگی های داشته باشد. به عنوان مثال برای کسی که حساسیت پوستی دارد، نمی توانید بدلیجات تهیه کنید. چرا که نیکل عاملی است که در تولید بسیاری از موارد همچون جواهرات، کمربند، فریم عینک، گیره کاغذ، زیپ و قلاب سوتین استفاده می شود. نیکل یکی از علل اصلی حساسیت های پوستی است و شایع ترین علت درماتیت تماسی است.

3. رابطه شما بر اساس چه ارزش هایی است و چگونه هدیه می تواند آن ارزش ها را منعکس کند؟

برخی از روابط با علاقه به غذا، سنگ های عقیق همچون سنگ شجر که در اینجا معرفی شده است و بسیاری دیگر از علایق بنا شده اند. هدیه دادن می تواند به دلایلی که شما و گیرنده کادو، با هم مرتبط هستید و اینکه رابطه شما تا کجا پیش رفته است، مرتبط باشد.

4. آیا چیزی وجود دارد که امکان دارد فرد را بیشتر از یک جسم فیزیکی خوشحال کند؟

همیشه خرید هدیه های مادی، یک فرد را خوشحال نمی کند. یک غذای خانگی یا پیشنهادی برای قدم زدن هم ممکن است بیشتر از هر چیزی، او را خوشحال کند.

چگونه یک هدیه انتخاب کنیم؟

برای خرید کادو خاص، شما باید چیزی را پیدا کنید که طرف مقابل دوست دارد، حتی اگر هنوز خودش نداند. در مورد چیزهایی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشد، فکر کنید. وقتی کسی می گوید چیزی می خواهد، گوش کن. هیچ چیز مثل این هیجان انگیز نخواهد بود که بالاخره چیزی را که ماه ها به آن اشاره می کردید، به دست آورید.

خود شما چه چیزی می خواهید؟ آیا او تا به حال از سلیقه شما تعریف کرده است؟ این امکان وجود دارد که چیزی در لیست آرزوهای شما، هدیه ای مناسب برای یک دوست باشد.

نحوه ارائه کادو

بسته بندی هدیه، خوشحالی هدیه ای که دریافت می شود را چند برابر می کند و لازم نیست پیچیده باشد. هیچ کس دوست ندارد در یک کیسه پلاستیکی، به او هدیه داده شود. پس به این بخش در خرید کادو توجه کنید.

منبع: https://www.nytimes.com/guides/fashion/how-to-give-a-gift