ویژگی و صفات NFT میمون کسل

ویژگی و صفات NFT میمون کسل

گارگامل و گونر احساس کردند که فقدان محتوای عمیق‌تر و کاربردی‌تر برای NFT‌ها خلأیی جدی‌ است که آن‌ها می‌خواستند با میمون کسل پر کنند. بنابراین بر خلاف NFTهای دیگر که چیزی بیش از تصویر نیستند، میمون‌ های کسل دو منظوره هستند: آن‌ها شخصیت دیجیتالی شما هستند و به شما امکان عضویت مادام‌العمر در یک باشگاه مخفی فقط برای میمون‌ها را می‌دهند.

به مرور زمان دارندگان این توکن‌ها مزایای بیشتری دریافت خواهند کرد. برای مثال چندی پیش به تمام دارندگان توکن‌های میمون کسل، توکنی به نام میمون جهش‌یافته تعلق گرفت که هر کدام از آن‌ها در بازه قیمتی بین ۲۰ هزار تا ۱ میلیون دلار هستند.

ویژگی و صفات NFT میمون کسل

📷

دیدیم که میمون‌های کسل توکن‌هایی نادری هستند. به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور، زمانی که بیشتر مردن صاحب ارزهای دیجیتال و توکن‌های مختلف هستند، اما دیگر مانند سابق ذوق و شوقی ندارند، نقاب میمون‌های کسل چهره افراد خواهد بود.

اما چه چیزی باعث می‌شود برخی از میمون‌ های کسل ارزش بیشتری نسبت به دیگر توکن‌های هم‌جنس خود داشته باشند؟ همه چیز به ترکیب صفات و ویژگی‌های هر توکن برمی‌گردد. مجموعه NFT میمون کسل شامل 10 هزار توکن است که به صورت تصادفی تولید شده‌اند. این بدان معناست که تخصیص صفت، از جمله چشم، خز بدن و لباس، از توکنی به توکن دیگر متفاوت است.

مشابه کریپتوپانک‌ها، میمون‌های کسلی که صفات نادری دارند، ارزشمندتر هستند. به این ترتیب آن‌هایی که ترکیبی از ویژگی‌های مشترک دارند ارزش کمتری دارند. البته میمون‌ها می‌توانند حتی با داشتن صفات رایج ارزشمند باقی بمانند، که این مورد مغایر با استاندارد کریپتوپانک‌ها است.

برای مثال میمون های کسل که با شماره ۷۴۹۵ شناخته می‌شوند، از نادرترین‌ها و به طبع ارزشمندترین‌ها هستند. این توکن‌ها ۷ صفت مختلف دارند و علاوه بر آن دارای سه ویژگی زیر نیز هستند:

یکی از ۴۹ میمونی هستند که در دهان خود خنجر دارند.

یکی از ۱۰۸ میمونی هستند که چشم سایبری دارند

یکی از ۱۴۹ میمونی هستند که گوشواره‌ای به شکل صلیب دارند

علاوه بر محدودیت در ویژگی‌ها، تولید کننده میمون کسل ترکیبی خارق‌العاده از لباس‌ها، رنگ‌ها و خصوصیات ظاهری را برای ۷۴۹۵ درنظر گرفته که به منحصر به فرد بودن آن کمک کرده است. میمون‌های کسل با چشم‌های لیزری و سیگار نیز مانند میمون‌هایی که عدد هشت در شماره شناسایی آن‌ها وجود دارد، تقاضای زیادی دارند. با این حال میمون‌های طلایی به سرعت در حال افزایش در نمودارها هستند.

میمون شماره ۹۸۰۹ دارای خز طلایی و چشم‌های هولوگرافیک است که هر دو از ویژگی‌های کمیاب هستند. با این حال، تعداد صفات کم آن به طور کلی، پس‌زمینه آبی و شکل دهان که کسل بودن را نشان می‌دهد بسیار رایج‌تر هستند، که همین مسئله توضیح می‌دهد چرا این میمون، در رتبه‌بندی بالاتر قرار ندارد.

ایردراپ میمون جهش یافته

در ۲۸ آگوست ۲۰۲۱، دارندگان توکن‌های میمون کسل ۱۰ هزار سرم در قالب ایردراپ دریافت کردند، که استفاده از آن موجب شد توکن‌هایشان به توکن‌های میمون جهش یافته ارتقاء پیدا کند. این سرم دارای سه سطح M1، M2 و Mega است. به دلیل وجود تنها 8 سرم از نوع مگا، قیمت آن‌ها بسیار بالا رفت تا جایی که یک سرم از این نوع با قیمت 350 اتریوم معادل 1.1 میلیون دلار فروخته شد.

در نهایت انتشار ۱۰ هزار میمون جهش یافته در کنار ۱۰ هزار ان اف تی میمون کسل، تعداد کلی را به ۲۰ هزار رساند و میانگین قیمتی ۳ اتریوم برای هر توکن توانست گارگامل و گوردون گونر به ثروتی ۹۰ میلیون دلاری برساند.

عرضه NFT کنل کلاب

📷

پس از آنکه مدتی از فروش توکن‌های اصلی میمون کسل گذشت، بنیان‌گذاران باشگاه تفریحی میمون کسل، با این توجیه که میمون‌ها خیلی کسل شدند و نیاز به همدم دارند، مجموعه جدید از توکن‌ها را به کاربران خود معرفی کردند.

این توکن‌های جدید 10 هزار NFT به نام Bored Ape Kennel Club‌ و توکن‌هایی با کاراکتر سگ هستند. اعضای باشگاه می‌توانند به رایگان صاحب توکن‌های کنل کلاب شوند. مانند دو توکن دیگر این مجموعه، سگ‌ها نیز می‌توانند خصوصیات مختلفی داشته باشند. این توکن‌ها می‌توانند ۶ خصوصیت داشته باشند و بسته به کمیابی می‌توانند قیمت‌های میلیون دلاری نیز داشته باشند.

از کجا می‌توانیم توکن باشگاه تفریحی میمون کسل بخریم؟

برای خرید NFT میمون های کسل، باید هزینه‌ حداقلی 25 اتریوم که معادل 80 هزار دلار است را برای خرید از اوپن سی در نظر بگیرید. اوپن سی منبع اصلی برای خرید و فروش NFT میمون کسل است. علاوه بر اوپن سی، می‌توانید NFTهای میمون کسل را در خانه حراج ساتبی خریداری کنید. در 5 سپتامبر، ساتبی تعداد 101 توکن را که ارزش آن‌ها تا 18 میلیون دلار برآورد شده بود به حراج گذاشت. همچنین تعداد 101 توکن کنل کلاب یا همان سگ‌های مجموعه برای فروش قرار گرفت.

اگر مایل نیستید که ثروت زیادی را برای خرید یک توکن میمون خرج کنید، می‌توانید از طریق مالکیت کسری میمون کسل مقداری از آن را به دست آورید. بهترین پلتفرم برای مالکیت کسری NFT در حال حاضر Fractional است، که در آن چندین توکن میمون کسل از این باشگاه در خزانه‌ها نگهداری می‌شوند، مانند این میمون‌هایی با چشم‌های لیزری. به هر ترتیبی که قصد داشتن این توکن‌ها را دارید، باید بگوییم که فضا بسیار رقابتی است.

نکاتی که پیش از خرید NFT میمون باید به آن توجه داشته باشید.

ان اف تی میمون انتخاب مناسبی برای یک سرمایه‌گذاری هیجانی نیست. خریداران پیش از خرید این محصول باید به نکات مختلفی توجه داشته باشند؛ بع خصوص ایرانی‌ها که بخاطر تحریم با محدودیت‌هایی در بازار ارزهای دیجیتال روبرو هستند. در این بخش ما به مهم‌ترین نکاتی که پیش از خرید باید به آن‌ها توجه داشته باشید، اشاره می‌کنیم.

۱. احتمال اصلاح بازار NFT

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین معیار تعیین ارزش یک دارایی دیجیتال، میزان تقاضا و استقبال مردم از آن است. هرچقدر استقبال مردم از یک دارایی بیشتر شود، تقاضا برای خرید آن افزایش پیدا می‌کند. اگر عرضه هم محدود باشد، قیمت با شدت بیشتری اوج می‌گیرد. بازار NFT در حال حاضر داغ است. اما اگر هیجان‌های کنونی مردم از بین برود و بازار اصلاح شود، قیمت‌های کف احتمالاً برای NFTها، از جمله میمون کسل، به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. پس باید با تحلیل درست برای سرمایه‌گذاری روی توکن‌های میمون اقدام کنید.

۲. خرید به تنهایی در مقابل کلکسیونری

بعضی از افراد تنها یک توکن میمون می‌خرند تا به مرور زمان ارزش پیدا کند و بتوانند آن را بفروشند. این روش می‌تواند سودآور باشد، اما به دلیل اصلاح بازار ریسک بالایی دارد. گروهی از سرمایه‌گذاران، خرید NFT میمون را به صورت کلکسیونی انجام می‌دهند؛ از آنجایی که قیمت توکن‌ها و نوسان‌هایی که تجربه می‌کنند، باهم متفاوت است، ریسک بین دارایی‌های مختلفشان تقسیم می‌شود و با احتمال کم‌تری متضرر خواهند شد.

۳. مزایای آینده

NFT میمون تاکنون سود بسیاری برای دارندگان خود ایجاد کرده و وعده‌هایی برای ارائه سود بیشتر هم داده است. این موضوع باعث افزایش استقبال کاربران ارزهای دیجیتال از این دارایی‌ها شده است. تیم توسعه‌دهنده توکن‌های غیرقابل معاوضه میمون‌های کسل تاکنون حرفه‌ای عمل کرده‌اند و تاکنون به وعده‌هایی که در این زمینه داده‌اند، عمل کرده‌اند. بنابراین می‌توان به آینده این میمون‌های محبوب امیدوار بود، اما باید با دقت روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

https://damond.ir/mag/bored-ape-yacht-club/