برای کسب درامد بالا از تولید زغال، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

زغال، یکی از کسب و کارهای پر درآمد است که بسیاری از افراد به راه اندازی آن تمایل دارند. با این حال همه نمی توانند در این کسب و کار موفق شوند. راه اندازی خط تولید زغال، نیاز به کسب آموزش های لازم، استفاده از مواد اولیه و دستگاه های باکیفیت و انجام درست مراحل تولید است. در این مطلب هر یک از این بخش ها را بررسی خواهیم کرد.

کسب درامد از تولید زغال

آموزش ها و مواد اولیه لازم برای تولید زغال فشرده

یکی از مزایای تولید زغال فشرده در این است که نیاز به تخصص بالایی ندارد و شما می توانید با کسب آموزش های لازم در زمان کوتاه به راحتی با روند تولید زغال فشرده آشنا شوید.

همچنین مواد اولیه لازم برای تولید زغال فشرده به راحتی در دسترس هستند و شما می توانید به راحتی آنها را تهیه کنید. با این حال هنگام تهیه مواد اولیه ای همچون خاک اره و خاک زغال، به کیفیت آن توجه کنید. چرا که بر کیفیت محصول نهایی شما تاثیر مستقیم دارد. در انتهای این مطلب یک منبع معتبر برای کسب این آموزش ها و تهیه مواد اولیه به شما معرفی می کنیم.

دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید زغال

برای آشنایی با نحوه راه اندازی کارگاه تولید زغال صنعتی می توانید به این مطلب از خبرفوری مراجعه کنید. هر یک از مراحل تولید این ماده به کمک دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود که در ادامه برخی از آنها را برای شما بیان می‌کنیم:

  • دستگاه خشک کن

یکی از مهمترین مراحل تولید زغال فشرده یا صنعتی، مربوط به مرحله خشک کردن و حذف رطوبت می‌باشد. این کار به کمک دستگاه مخصوصی انجام می‌شود که دارای لوله‌های سینوسی شکل است.

این لوله‌ها بسیار پر پیچ و خم هستند و دمای درون آنها زیاد است. این دمای بالا باعث می‌شود محتویات درون لوله کاملاً خشک شود. در نتیجه با حذف رطوبت، کیفیت محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • اکسترودر

از دستگاه اکسترودر برای فشرده کردن خاک اره و سایر ترکیباتی که با آن مخلوط شده‌اند استفاده می‌شود. در واقع قبل از اینکه خاک اره به همراه سایر مواد به بریکت تبدیل شود، ابتدا وارد دستگاه اکسترودر می‌شود و با کمک فشار، به شکل قالبی خاصی تبدیل می‌شود.

  • سیکلون

سیکلون در واقع منبعی برای تجمع محتویات خاک اره و سایر مواد اولیه است که در لوله‌های خشک‌کن قرار گرفته‌ و تحت تأثیر دمای بالا کاملا رطوبت خود را از دست می‌دهد. در واقع تمامی مواد در سیکلون تجمع پیدا کرده و سپس وارد مرحله بعد می‌شوند.

  • کوره زغال

این کوره نیز یکی از اجزای خط تولید این محصول است که وظیفه حرارت دهی و تبدیل خاک اره یا سایر محتویات مثل چوب و پوست گردو به کربن خالص و زغال با کیفیت را بر عهده دارد. از این کوره برای تولید ذغال صنعتی و سنتی نیز استفاده می‌شود.

نحوه ساخت زغال چگونه است؟

همانطور که گفته شد، نحوه ساخت ذغال با توجه به انواع آن متفاوت است. امروزه از چند دستگاه متفاوت برای تولید این ماده استفاده می‌شود. به طور کلی نحوه ساخت زغال به شرح زیر است:

1. در مرحله اول هنگام تولید زغال صنعتی مواد اولیه وارد لوله‌های مخصوصی می‌شوند که کاملاً رطوبت آنها گرفته شود و خشک شود. یکی از نکات مهم در رابطه با تولید زغال فشرده یا صنعتی که دستگاه‌ها و ماشین آلات بیشتری نسبت به نوع سنتی دارد، این است که باید کیفیت خط تولید این محصول بسیار بالا باشد و دستگاه‌ها کیفیت بسیار زیادی داشته باشند.

2. هنگامی که خاک اره با سایر مواد به خوبی ترکیب شد، به بریکت زغال تبدیل می‌شود.

3. سپس وارد قالب مخصوص شده و به آن فشار وارد می‌شود.

4. در نهایت در این مرحله مواد اولیه به صورت فشرده و قالبی در می‌آیند.

5. سپس قالب‌ها را وارد کوره ذغال می‌کنند. هنگامی که نوع فشرده این محصول، درون کوره قرار می‌گیرد، خصوصیات آن تغییر می‌کند. به عنوان مثال ماده کربنی که درون ذغال فشرده قرار دارد، خالص‌تر خواهد شد.

6. در نهایت زغال فشرده را دسته بندی کرده و به بازار ارسال می‌کنند.

شما می توانید برای آشنایی کامل با فرمول ساخت زغال فشرده به این مقاله مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل ابزارها و روند لازم برای کسب درامد از تولید زغال را توضیح دادیم. شما می توانید برای انجام ساده تر همه این مراحل، کسب آموزش های لازم، خرید دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت و مواد اولیه مناسب، به سازه ابتکار ارشد مراجعه کنید. این شرکت علاوه بر ارائه همه این خدمات، پشتیبانی های لازم در روند کار را انجام می دهد و حتی فروش محصول تولیدی شما را انجام می دهد.

شما می توانید با تولید این محصول به راحتی یک کسب و کار پرفروش و سودده را راه اندازی کنید که می تواند در طولانی مدت هم برای شما درآمدزا باشد.