بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)


در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف قصد داریم موضوع بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing) برا شما شرح دهیم.

بازاریابی رسانه های اجتماعی SMM نوعی بازاریابی اینترنتی است که از برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی به عنوان ابزار بازاریابی استفاده می کند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به همین ترتیب به انجمن‌ها قدرت می‌دهد تا انتقاد مشتری را دریافت کنند و در عین حال باعث می‌شود که سازمان دوست‌داشتنی‌تر به نظر برسد.

در حین ایجاد برنامه های بازاریابی، یک منطقه کلیدی که تبلیغ کنندگان به آن اهمیت می دهند، ابزاری است که از طریق آن اطلاعات خود را منتقل می کنند.

پنج پایه اصلی بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد که باعث ایجاد یک برنامه پربار می شود. افراد در رسانه های اجتماعی نیز ممکن است یک برند، کالا یا مدیریت را بدون برچسب زدن یا صحبت مستقیم با یک سازمان بررسی کنند. این مراحل رسانه های اجتماعی به برندها قدرت می دهد تا با جمعیت خود ارتباط برقرار کنند تا: اهداف را تعیین کنید درگیر کردن رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی باید دقیقاً با اهداف تجاری و دیگر برنامه‌های بازاریابی تنظیم شود.

محتوایی که انجمن‌ها در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند باید با سایر پیشرفت‌های بازاریابی همخوانی داشته باشند. ایجاد مواد کاربردی که مشتریان به سازمان های خود ارائه می دهند، به برندها در گسترش باز بودنشان کمک می کند. این نوع انجمن ها ایده آل هستند زیرا اعلامیه هایی برای هشدار ناظران رسانه های اجتماعی تنظیم شده است. علاوه بر این، هنگامی که یک سازمان چند نفر را در ترکیب برای انتقال یک پیام چند کاناله درگیر می کند، خریداران می توانند آن پیام ها را در کانال های مورد علاقه خود ببینند.

در اینجا پنج پایه اصلی بازاریابی رسانه های اجتماعی آورده شده است. ترکیب محتوا هر مرحله اجتماعی برای تخصیص محتوا - از جمله ویدئو، نمادگرایی، ارتباط و اطلاع رسانی مستقیم، طعم جدیدی را می پسندد. مشتریان پست‌ها را یادداشت می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، سازمان را در پست‌های خود برچسب‌گذاری می‌کنند و حتی از طریق قابلیت‌های ارسال پیامک شروع به انتقال می‌کنند. سازمان‌هایی که در مراحل اجتماعی حرکت می‌کنند، می‌توانند توسعه را در ارتباط و بحث در مورد برند و موارد مشاهده کنند. رسانه‌های اجتماعی علاوه بر این، به برندها این امکان را می‌دهد تا اطلاعات خصوصی، جغرافیایی و بخش‌های جمعیت خود را عمیق‌تر مطالعه کنند. رسانه‌های اجتماعی به پخش آن پیام‌ها به افراد عالی با زمان‌بندی بی‌عیب و نقص، هم از طریق رایگان و هم از طریق پولی کمک می‌کنند. همانطور که شادی بیشتری توزیع می شود و جمعیت افزایش می یابد، کمی سازی اجرا به طور مداوم هوشمندانه است.

چند برنامه معروف رسانه های اجتماعی شامل فیس بوک، توییتر، لینکدین، یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و اسنپ چت هستند. ابزارهای گوش دادن به رسانه های اجتماعی مانند Brandwatch، NetBase Quid و Sprinklr برای ارتباط با بحث وجود دارد. اهدافی که سازمان‌ها می‌توانند برای تعیین کمیت دستاوردها از آن استفاده کنند، شامل افزایش توجه به برند، هدایت ترافیک سایت و سرنخ‌ها و افزایش درآمد است. رسانه‌های اجتماعی به انجمن‌ها اجازه می‌دهند تا با جمعیت خود ارتباط برقرار کنند.

امیدوارم از مقاله لیدی تارگت راضی بوده باشید.