تعمیرات لپ تاپ

لپ تاپ­ها ممکن است مشکلات مختلفی داشته باشند. این مشکلات می­توانند بزرگ و کوچک باشند، یا یک نقص کوچک یا یک خرابی کامل سیستم. آن‌ها می­توانند در هر زمانی اتفاق بیفتند، و این اختلال در تجربه رایانه شما می­تواند نگران‌کننده به نظر برسد. نگران نباشید، انواع تعمیرات لپ تاپ وجود دارد که می­توانید خودتان بدون آزمایش، آن‌ها را تشخیص دهید. درک اینکه چرا این مشکلات رخ می­دهند و چه کاری می­توانید برای رفع آن انجام دهید، می­تواند شما را قبل از وقوع با مشکل آماده کند.

گاهی اوقات یک راه‌اندازی مجدد لپ تاپ می­تواند مشکل شما را حل کند. بنابراین قبل از اینکه چیزی را تعمیر یا تعویض کنید، ابتدا لپ تاپ خود را مجدداً راه‌اندازی کنید. این عامل می‌تواند دستگاه شما را تازه‌سازی کند و اشکالاتی را که ممکن است داشته باشید برطرف کند. اگر مشکل پس از راه‌اندازی مجدد برطرف نشد، ممکن است مجبور شوید به دنبال راه حل­های تعمیر دیگری باشید. ما در این مقاله در بخش­های بعدی قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با انواع تعمیرات لپ تاپ و جزئیات آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ

اگر لپ تاپ شما در روشن شدن مشکل دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از نگرانی بیش از حد خود جلوگیری کنید. با توجه به اینکه دستگاه‌های نسل آخر اغلب پیچیده هستند، تشخیص منبع خرابی و یافتن سریع راه‌حل برای اتخاذ همیشه آسان نیست. در هر صورت، بدانید که تعمیر همیشه امکان پذیر می­باشد. در این بخش مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید تا به شما کمک کند منبع مشکل را پیدا کنید. برای تعمیرات لپ تاپ در این رابطه اول باید موارد زیر را بررسی کنید:

کابل‌ها و برق را چک کنید

اولین کاری که باید در هنگام روشن نشدن لپ تاپ انجام دهید این است که کابل برق را بررسی کنید، بررسی اینکه آیا مشکل از کابل‌ها است یا خیر. اگر سیستم ویندوز شما روشن است، یعنی زمانی که­LED های مختلف اجزای داخلی روشن می­شوند، می­توانید مستقیماً به گام بعدی بروید. در غیر این صورت، با بررسی کابل­هایی که از پریز می­آیند شروع کنید. ابتدا وضعیت پریز دیواری را که تجهیزات خود را به آن وصل کرده­اید بررسی کنید.

تعمیرات لپ تاپ اپل

شارژر و باتری

از دیگر تعمیرات لپ تاپ در رابطه با روشن نشدن آن بررسی کردن باتری و شارژ می­باشد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، اولین کاری که برای شناسایی منشاء خرابی باید انجام داد، بررسی سیم‌کشی و سیم برق است. برای لپ‌تاپ‌ها، به یاد داشته باشید که سیم متصل به آداپتور را از یک طرف و سیمی که آداپتور را به لپ‌تاپ شما وصل می‌کند از طرف دیگر جدا کرده و دوباره وصل کنید. باید بدانید که در بسیاری از موارد، حرکات مکرر لپ تاپ به احتمال زیاد به کانکتور برق و به خصوص انتهای آن آسیب می­رساند. این احتمال وجود دارد که غلاف محافظ کنده شود تا سیم­هایی که در داخل کابل قرار دارند آشکار شود.

اگر اتصالات عادی هستند، باید به مرحله بعدی بروید، یعنی بررسی وضعیت باتری. برای اطمینان و اینکه چرا دستگاه روشن نمی­شود، بهتر است مستقیماً باتری را از لپ تاپ خود خارج کرده و مستقیماً به برق وصل کنید. اگر لپ تاپ شما ریستارت شود به این معنی است که ایراد از باتری است. در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید تعویض باتری دستگاهتان است.

مسائل POST

یکی دیگر از بررسی­هایی که باید در رابطه با تعمیرات لپ تاپ در مورد روشن نشدن آن انجام دهید مشکلات POST است. مشکلات Power On Self Test یا POST نیز می­توانند از بوت شدن دستگاه شما جلوگیری کنند. به عنوان یادآوری، POST به عنوان اولین گام در فرآیند روشن کردن رایانه ایجاد می­شود. می­تواند به عنوان نوعی بوت در نظر گرفته شود، از بایوس مادربرد برای بررسی وجود سایر اجزای ضروری برای عملکرد صحیح رایانه استفاده می­کند. پس ازPOST، این ابزار سیستم عامل را درگیر می­کند که نقش آن اطمینان از اجرای سایر وظایف است.

هنگامی که لپ تاپ روشن نمی­شود، به احتمال زیاد یکی از اجزای لازم برای عملکرد صحیح رایانه معیوب یا از بین رفته است. در همین راستا، وجود یک دستگاه خارجی که فایل‌های داده شما را ذخیره می‌کند و درگیری با سیستم ایجاد می‌کند نیز احتمالاً از راه‌اندازی مجدد دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر هیچ یک از این موارد به شما در رابطه با تعمیرات لپ تاپ در مورد روشن نشدن آن کمکی نکرد باید دستگاه خود را به نزدیک­ترین مرکز تعمیراتی قابل اعتماد ببرید تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل شما اقدام نمایند.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

تصویر ندادن لپ تاپ

یکی دیگر از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ تصویر ندادن آن است که در هنگام افتادن این اتفاق احتمالا به علت موارد زیر می­باشد:

کارت گرافیک و چیپست آن

در اولین گام زمانی که لپ تاپ شما تصویر نداد باید چیپ کارت گرافیک و خود کارت گرافیک را بررسی نمایید. برای این کار صفحه دیگری را به لپ تاپ خود وصل کنید. اگر مشکل در صفحه‌نمایش خارجی ادامه داشت، به احتمال زیاد مشکل از چیپست کارت گرافیک است. از طرف دیگر، اگر صفحه جدید دیگر تصویر نمی­دهد، در واقع مشکل از صفحه لپ تاپ شما است.

منبع تغذیه را بررسی کنید

دومین حالتی که باید در این رابطه بررسی کنید منبع تغذیه می­باشد. اگر لپ تاپ شما به شارژر وصل است، سایر دستگاه‌های متصل به آن را جدا کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد نویز الکتریکی شوند. بهترین کار این است که لپ تاپ را مستقیماً به پریز برق متناوب و بدون واسطه وصل کنید تا از مشکلات ولتاژ و نویز الکتریکی جلوگیری کنید.

خرابی کیبورد لپ تاپ

یکی دیگر از شایع­ترین تعمیرات لپ تاپ در رابطه با کیبورد آن می­باشد. اگر کیبورد شما کند عمل می­کند یا اینکه اصلا به درستی کار نمی­کند عوامل زیر را بررسی نمایید:

صفحه کلید خود را تمیز کنید

دلیل اصلی مشکلات صفحه کلید گردوغبار است. خرده نان و سایر ضایعات غذا اغلب زیر کلیدها گیر می­کند. کامپیوتر خود را برگردانید و آن را تکان دهید. از میزان گردوغباری که از آن خارج می­شود متعجب خواهید شد. اگر کلید خاصی کار نمی­کند، می­توانید آن را با استفاده از یک پیچ‌گوشتی تخت یا یک چاقوی کوچک جدا کنید. مراقب باشید آسیبی به آن وارد نشود. پس از برداشتن، قسمت زیر کلید را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

لپ تاپ خود را مجدداً راه‌اندازی کنید

یکی دیگر از رفع مشکلات لپ تاپ در رابطه با کارنکردن کیبورد که می­توانید انجام دهید راه‌اندازی مجدد دستگاه است. ممکن است کلیشه­ای باشد، اما راه‌اندازی مجدد لپ تاپ برای تقریباً همه مشکلات، از جمله این مشکل، توصیه می­شود. راه‌اندازی مجدد لپ تاپ اغلب خطاها را برطرف می­کند.

تعمیر قاب لپ تاپ

درایورها را بررسی کنید

اگر این روش­های فیزیکی جواب نداد، وقت آن رسیده که به سراغ راه حل­های نرم‌افزاری بروید. به احتمال زیاد مشکل از درایور صفحه کلید است­، یعنی درایور صفحه کلید شما. بنابراین درایورهای خود را بررسی کنید و در صورت لزوم مداخله کنید. بهتر است Numeric Keypads را از طریق Device Manager حذف نصب کنید و سپس لپ تاپ را مجدداً راه‌اندازی کنید. پس از آن، لپ تاپ دوباره به طور خودکار درایورها را دانلود می­کند و صفحه کلید باید دوباره به درستی کار کند.

خرابی پورت شارژ لپ تاپ

می­توان گفت که این گزینه یکی از اصلی­ترین تعمیرات لپ تاپ می­باشد. در اکثر لپ تاپ­ها، کانکتور برق یا کانکتور شارژ مستقیماً به مادربرد لحیم می­شود. اگر سهواً سیم برق را هنگام اتصال به برق بکشید، می­تواند به ساقه اتصال آسیب برساند.

چگونگی تشخیص دادن خرابی پرت شارژ

قبل از هر چیز، توصیه می­شود عملکرد شارژر خود را آزمایش کنید­. اگر شارژر شما دارای چراغ نشانگر (LED) است، بررسی کنید که روشن شود. اگر نشانگر روشن نشد به این معنی است که شارژر شما معیوب است.

اگر رایانه شما دارای باتری قابل جابجایی است: باتری را از لپ تاپ خارج کرده، سیم برق را وصل کرده و رایانه شخصی را روشن کنید. جک پاور پشت لپ تاپ را به آرامی تکان دهید. اگر لپ تاپ شما به طور ناگهانی خاموش شود، به این معنی است که اتصال برق شما قطع شده است.

اگر رایانه شما باتری غیرقابل تعویض دارد: رایانه را روشن کنید، شارژر را به برق وصل کنید و نوک آن را به آرامی تکان دهید. اگر لپ تاپ شما از حالت شارژ به حالت باتری تغییر کند، کانکتور برق شما آسیب دیده است.

تعمیر هارد لپ تاپ

شکستگی ال سی دی لپ تاپ

می­توان گفت که این گزینه یکی از عذاب­آورترین تعمیرات لپ تاپ می­باشد که تا به حال می­توانید تجربه نمایید. اگر ال سی دی لپ تاپ شما شکسته است راهی ندارید جز اینکه آن را تعویض نمایید. برای تعویض ال سی دی شکسته به شرح زیر عمل نمایید:

پوشش صفحه را بردارید

در انتهای پوسته اطراف صفحه‌نمایش گاهی اوقات پوشش­های پلاستیکی براق وجود دارد. آن‌ها را بردارید و همین کار را با پیچ­ها انجام دهید (ممکن است بسته به مدل لپ تاپ شما هیچ پیچی در این سطح وجود نداشته باشد). مکان ممکن است بسته به مدل لپ تاپ و قیمت شما متفاوت باشد. با ابزار کوچک فلزی تخت، به آرامی درب لپ تاپ را جدا کنید. می­توانید پوسته جلویی را کمی به سمت خود بکشید تا ابزار را وارد کنید و مانور را تسهیل کنید.

اسلب را بردارید

برای برداشتن صحیح صفحه، ابتدا باید پیچ­​​هایی را که صفحه را در جای خود نگه می­دارند بردارید. موقعیت آن‌ها ممکن است بسته به مدلی که روی آن کار می­کنید متفاوت باشد. از پیچ‌گوشتی دقیق استفاده کنید و هنگام برداشتن آخرین پیچ­ها، دال را با یک دست نگه دارید تا از افتادن جلوگیری کنید. سایر موارد نیز قرار است از هر دو طرف صفحه حذف شوند. برای جدا کردن دال از دستگاه خود، می­توانید به سادگی یک پارچه محافظ روی صفحه کلید قرار دهید و به آرامی دال را به سمت خود بکشید تا جدا شود.

تعویض صفحه‌نمایش

در مرحله بعد برای تعمیرات لپ تاپ در مورد شکستگی ال سی دی، تعویض آن است. برای اینکه بتوانید از پنل جدید خود استفاده کنید، ابتدا باید کابل ویدیو را از پنل قدیمی خود جدا کنید تا آن را در صفحه جدید ادغام کنید. این کابل ویدئو یک جزء کوچک و نسبتا شکننده است که در قسمت زیرین صفحه‌نمایش قرار دارد و روی کانکتور با چسب پوشانده شده است. برای جدا کردن کابل ویدیو از لپ تاپ، به سادگی از ابزار فلزی برای جدا کردن قطعه با نوار استفاده کنید. وقتی سفره شروع به جدا شدن کرد، آن را کمی عقب بکشید تا به این روند کمک کند.

لپ تاپ اپل تعمیر

پرش تصویر لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ در رابطه با پرش تصویر صفحه‌نمایش یکی دیگر از رایج­ترین خرابی­های این دستگاه به حساب می­آید در این مواقع باید عوامل زیر را بررسی نمایید:

درایور نمایشگر را بررسی کنید

ابتدا بررسی کنید که آیا تصویر لپ‌تاپ شما به دلیل درایور نمایشگر می­پرد یا خیر. بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع این است که مدیر وظیفه را با کلیک کردن روی کلیدهای Ctrl + Alt + Del یا Ctrl + Shift + Esc (ویندوز 10) باز کنید. اگر کل صفحه چشمک می­زند، به احتمال زیاد مشکل در درایور نمایشگر است. اگر مدیر وظیفه بر خلاف بقیه قسمت­های صفحه فلش نمی­کند، به احتمال زیاد مشکل یک برنامه کاربردی است.

دستگاه­های خارجی را بررسی کنید

دستگاه‌های خارجی ممکن است مسئول این نقص باشند (بلندگو، چاپگر، هارد اکسترنال و غیره). ­همه این لوازم جانبی را جدا کنید، لپ تاپ خود را دوباره روشن کنید و بررسی کنید که آیا هنوز تصویر می­پرد. اگر پریدن تصویر روی صفحه کامپیوتر شما متوقف شد، سعی کنید دستگاه­های معیوب را با اتصال مجدد یک به یک پیدا کنید. سپس با خدمات پس از فروش دستگاه عامل مشکل نمایشگر تماس بگیرید.

هنگامی که تصویر رایانه شخصی شما می­لرزد، مشکل ممکن است به تداخل نیز مربوط باشد. وسایل الکتریکی که امواج ساطع می­کنند (چاپگر، تلویزیون، جعبه اینترنت، بلندگوهای متصل و غیره) را در مجاورت لپ تاپ دور کنید.

تعمیر قاب کف لپ تاپ

خاموش شدن حین کار با لپ تاپ

یکی دیگر از شایع­ترین تعمیرات لپ تاپ خاموش شدن حین کار با آن است. این مشکل چند علت دارد که به شرح زیر است:

لپ تاپ شما بیش از حد گرم می­شود

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ شما می­تواند باعث خاموش شدن ناگهانی شود. این گرمای بیش از حد می­تواند به تجمع کثیفی در داخل کیس، انباشته شدن نرم‌افزار یا حتی خرابی فن­ها مرتبط باشد. بسیاری از نرم‌افزارها مانند SpeedFan ، Speccy، CrystalDiskInfo برای تشخیص داغ شدن بیش از حد لپ تاپ شما وجود دارند.

باتری شما دیگر کار نمی­کند

دلیل دیگر خاموش شدن لپ تاپ در حین کار این می­باشد که ممکن است باتری مشکل داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است اشتباه تشخیص داده شود یا به اشتباه بارگذاری شود. مهم است که مشخص شود مشکل از کجا می­آید.

حالت خواب لپ تاپ شما به درستی پیکربندی نشده است

Suspend به رایانه شما اجازه می­دهد تا زمانی که برای مدت زمان مشخصی از آن استفاده نمی­کنید، تا حد امکان کمترین انرژی مصرف کند. بسته به پیکربندی، ابتدا صفحه‌نمایش شما خاموش می­شود.

رایانه شما دارای مشکلات سخت‌افزاری است

مشکلات سخت‌افزاری می­تواند دلیل خاموش شدن غیرمنتظره لپ تاپ شما باشد. به عنوان مثال، ممکن است به دلیل یک جزء داخلی باشد مانند هارددیسک معیوب. تعمیرات لپ تاپ در رابطه با خاموش شدن ناگهانی اگر با بررسی موارد بالا رفع نشد باید به نمایندگی مربوطه برای تعمیر اقدام نمایید.

تعمیر cpu لپ تاپ

مشکلات فن لپ تاپ

گرمای بیش از حد می­تواند باعث شود که فن­ها سریع­تر و مداوم کار کنند که به طور بالقوه می­تواند به اجزای داخلی آسیب برساند و عملکرد رایانه را کاهش دهد. ممکن است رایانه شما دارای یک یا چند فن باشد تا اجزای داخلی را خنک نگه دارد. در شرایط کاری عادی، طبیعی است که یک لپ تاپ مقدار مناسبی گرما تولید کند و بسته به استفاده گرم شود. فن­هایی که به سرعت به چرخش ادامه می­دهند و صداهای بلند غیرعادی تولید می­کنند ممکن است نشان دهنده وجود مشکل باشد.

آب خوردگی لپ تاپ

ممکن است یکی دیگر از انواع تعمیرات لپ تاپ آب خوردگی آن باشد که در این صورت باید به شرح زیر عمل نمایید:

لپ تاپ خود را خاموش کنید

با خاموش کردن لپ تاپ خود بدون انتظار با نگه داشتن دکمه پاور شروع کنید، حتی اگر کارهایی در حال انجام دارید. شارژر را از دستگاه خود جدا کرده و بلافاصله باتری را خارج کنید.

تا حد امکان مایع را خارج کنید

قدم دوم برای مراقبت از رایانه شخصی که آب گرفته است، حذف حداکثر مایعات است. دستگاه خود را روی سینک ظرفشویی یا سینک بچرخانید و مطمئن شوید که در موقعیت مناسبی قرار گرفته است. مایع اضافی روی صفحه کلید را با استفاده از یک دستمال‌کاغذی به آرامی پاک کنید.

لپ تاپ را سشوار کنید

یکی از ترفندها استفاده از سشوار برای از بین بردن رطوبت باقی مانده است. سشوار خود را بگیرید و روی دمای مناسب تنظیم کنید. مراقب گرمای بیش از حد باشید که می­تواند برخی از قطعات پلاستیکی رایانه شخصی را ذوب کرده و آن را غیرقابل بازیافت کند.

خرابی رم لپ تاپ

یکی دیگر از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ، رم است. رم یکی از قطعات مهم لپ تاپ می­باشد. علائمی که نشان می­دهد رم معیوب است و باید تعویض شود:

لپ تاپ شما کند است

لپ تاپ را روشن می­کنید و در همان چند دقیقه اول همه چیز خوب پیش می­رود. اما با راه‌اندازی برنامه­ها، متوجه کاهش عملکرد می­شوید. سپس رفتن از یک نرم‌افزار به نرم‌افزار دیگر، بارگیری صفحات وب دشوارتر و دشوارتر می‌شود.

رایانه شما در حال راه‌اندازی مجدد تصادفی است

هنگام انجام وظایف، رایانه شما به طور غیرمنتظره­ای مجدداً راه‌اندازی می­شود. همچنین ممکن است لپ تاپ در نقطه­ای اصلا روشن نشود. این عامل می­تواند نشانه­ای از خرابی RAM باشد.

ویندوز صفحه آبی را نشان می­دهد

در ویندوز، صفحه آبی زمانی رخ می­دهد که سیستم پس از رسیدن به حالت بحرانی با یک خطای مرگبار مواجه شود. در برخی موارد، نمایش صفحه آبی می­تواند ناشی از خرابی حافظه رم باشد.

تعمیرگاه تخصصی لپ تاپ

خرابی هارددیسک

خرابی هارد یکی از تعمیرات لپ تاپ است که بسیار خرابی آن گزارش شده است. زمانی که هارد شما معیوب می­شود چاره­ای ندارید جز اینکه آن را تعویض نمایید معمولاً ئشانه­های خرابی هارد لپ تاپ به شرح زیر می­باشد:

پارتیشن بندی دیسک امکان پذیر نیست

داده­ها بارگیری نمی‌شوند

سیستم عامل نصب نمی­شود

انتشار صداهای غیرعادی

این علائم ممکن است نشان دهد که شما نیاز به تعویض هارددیسک خود دارید. در هر صورت می­توان از برخی ابزارها برای بازیابی اطلاعات استفاده کرد.

خرابی پردازنده

پردازنده مرکزی مغز لپ تاپ و هر سیستم رایانه­ای می­باشد. تعمیرات لپ تاپ در رابطه با این موضوع باید به‌دقت انجام شود. علائمی که نشان می­دهد پردازنده معیوب شده است به شرح زیر می­باشد:

خاموش شدن خودکار کامپیوتر

اگر فن­ها به اندازه کافی کارآمد نباشند، یا اگر پردازنده را تا حد خود فشار دهید، مادربرد می­تواند برای ایمنی تصمیم بگیرد که لپ تاپ را به طور خودکار خاموش کند.

مشکلات راه‌اندازی سیستم عامل

وقتی کامپیوتر را روشن می­کنید، هیچ اتفاقی نمی­افتد. شما خود را با یک صفحه سیاه مواجه می­کنید که حتی از بایوس هم عبور نمی­کند، چه رسد به راه‌اندازی سیستم عامل. متوجه می‌شوید که علی‌رغم اعمال شما هیچ چیز تغییر نمی‌کند، پس پردازنده خراب است و باید تعویض شود.

خرابی مادربرد و چیپست­ ها

مادربرد یک عنصر ضروری است که یک کامپیوتر را تشکیل می­دهد. مادربرد از چندین عنصر تشکیل شده است که عبارت‌اند از: – یک پردازنده – یک چیپست مادربرد – یک چیپست کارت گرافیک. کارت گرافیک در مادربرد لپ تاپ­ها یکپارچه شده است. وقتی صحبت از خرابی مادربرد می­شود چندین مورد پیش می­آید. ممکن است رایانه شما روشن شود، اما صفحه سیاه باقی می­ماند. در این مورد؛ مشکل کارت گرافیک است برای تعمیر آن بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید در صورتی که لپ تاپ شما روشن نشد قبل از هر چیز مهم است که تست­های مربوط به باتری و شارژر خود را انجام دهید. این عناصر مشکلی ایجاد نمی­کنند، مشکل ممکن است از فیوز باشد، همچنین ممکن است قطعات الکترونیکی مشکل داشته باشد، در این صورت لازم است با یک متخصص تماس بگیرید.

عیب یابی لپ تاپ

خرابی و شکستگی قاب و شاسی و لولا لپ تاپ

یکی دیگر از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ شکستگی قاب و شاسی و همچنین لولا می­باشد. لولاها معمولاً از طریق پیچ­های دستگاه به شاسی لپ تاپ متصل می­شوند. برای اینکه بیشترین عمر را از لولاهای رایانه خود ببرید، بد نیست که یک بازرسی سالانه انجام دهید. درپوش­های لولا را بردارید و بررسی کنید که پیچ­های دستگاه که لولاها را محکم می­کنند کاملاً سفت شده باشند.

مشکلات لولا را می­توان با تنظیم کشش لولا یا نصب سخت‌افزار اضافی توسط کاربر رفع کرد. می‌توان براکت‌ها را روی بدنه بیرونی نصب کرد تا امکان اتصال مناسب لولا را فراهم کند، یا صفحه را می‌توان در یک موقعیت ثابت نصب کرد. اگر صفحه‌نمایش به طور دائم باز بماند، باید مراقب باشید که به صفحه‌نمایش آسیب نرسد و از تجمع گردوغبار در صفحه کلید جلوگیری شود.

خرابی تاچ پد لپ تاپ

این گزینه نیز یکی از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ می­باشد. این مشکل ممکن است تحت دوقسمت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری رخ دهد.

سخت‌افزاری

حساسیت پد لمسی ممکن است تحت تأثیر دمای شدید قرار گیرد. ردیابی حرکت می­تواند تحت تأثیر عرق و روغن باشد. بنابراین باید مطمئن شوید که دست‌ها و پد شما تمیز هستند و لپ‌تاپ بیش از حد گرم نمی‌شود. بسیاری از کیبوردها دارای قفل فیزیکی هستند تا از تعامل تصادفی شما با آن در زمانی که نمی­خواهید از آن استفاده کنید جلوگیری می­کند.

نرم‌افزاری

اگر تاچ پد باز هم کار نمی­کند، احتمالاً مشکل نرم‌افزاری است. لپ تاپ را در حالت ایمن راه‌اندازی مجدد کنید. در حالت ایمن، فقط درایورهای ماوس بارگیری می­شوند. بنابراین اگر ماوس در حالت امن کار می­کند، می­دانید که مشکل نرم‌افزاری است.

خرابی باطری و مشکل شارژ نشدن

تعمیرات لپ تاپ در رابطه با این گزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد. دلایل خرابی باتری و شارژ نشدن لپ تاپ به شرح زیر است:

منبع تغذیه

معیوب بودن شارژر

درایورهای ویندوز

نشانگر شارژ ممکن است به درستی کار نکند.

عدم اتصال به شبکه و وای فای

برای رفع تعمیرات لپ تاپ در رابطه با عدم اتصال به شبکه به شرح زیر عمل نمایید:

تداخل آیپی­هایی که به DHCP ختم می­شود را بررسی نمایید.

بررسی DNS

بررسی شبکه محلی که می­خواهید لپ تاپ به آن سوییچ شود

بررسی جعبه اینترنت

مشکل بوت نشدن و بالا نیامدن لپ تاپ

لپ تاپ شما از مواد و سخت‌افزارهای مختلفی تشکیل شده است که هر یک نقش از پیش تعریف شده را برای عملکرد کلی رایانه ایفا می­کند. در هنگامی که لپ تاپ بوت نشد باید به بایوس خود رفته و اطلاعات مربوط به CMOS پاک کنید. در برخی دیگر از موارد باید درایورهای خود را به روز رسانی کنید تا لپ تاپ شما بوت شود. اگر با این موارد لپ تاپ شما بالا نیامد و بوت نشد مجبور به تعویض سیستم عامل خود هستید.

مشکلات اسپیکر لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ به اینجا ختم نمی­شود و یکی دیگر از این تعمیراتی که به میان می­آید اسپیکر است. دلایل مختلفی می­تواند برای این وجود داشته باشد. برای حل این مشکل به شرح زیر عمل نمایید:

ابتدا صدا را زیاد کنید

هدفون را متصل نمایید اگر هدفون کار می­کند مشکل سخت‌افزاری می­باشد و بلندگوی لپ تاپ شما باید تعویض شود.

اگر هدفون کار نکرد و صدایی پخش نشد مربوط به مشکلات نرم‌افزاری می­باشد.

در این صورت مشکلات مربوط به درایورهای شما می­باشد که باید آن‌ها را نصب و به روز رسانی کنید.

تعمیر DVD writer لپ تاپ

تقریباً وجود دی وی رایترها در لپ تاپ منسوخ شده است و در نسخه­های جدیدتر این دستگاه وجود ندارد. برای عیب‌یابی دی وی رایتر به شرح زیر عمل نمایید:

درایورها را به روز رسانی نمایید.

سیستم بایوس را به روز رسانی کنید.

سیستم عامل را در صورت وجود به روز رسانی کنید.

اگر هیچ یک از موارد بالا جواب نداد مشکلات سخت‌افزاری می­باشد و باید به مراکز تعمیراتی مراجعه نمایید.

مشکلات وب کم و عدم تصویر

مشکلات وب کم می­تواند به راحتی هرچه تمام­تر رفع شود کافی است از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

درایورهای مربوطه نصب و به روز باشند.

مجوزها در لپ تاپ برای دسترسی به وب کم صادر شده باشد.

اتصالات صحیح باشد.

و در موارد آخر اگر مشکل برطرف نشد باید سخت‌افزارهای مربوطه را بررسی نمایید.

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله که توسط بخش تعمیرات لپ تاپ پین سنتر تهیه شده استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و همچنین نظرات ارزشمند خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.