سایت سوغات، صنایع دستی و فروشگاه زنجان

در استان زنجان واقع در شمال غرب ایران، تعداد زیادی از گردشگران در ایام عید نوروز از این استان بازدید و سوغات خریداری می کنند. در زنجان می توانید انواع سوغاتی های زنجانی را بیابید، بنابراین اگر به این استان زیبا سفر کنید، دست خالی نمی مانید و با چمدانی پر از سوغات زنجان به زادگاه خود باز خواهید گشت.

سوغات زنجان معمولاً به دو صورت است: غذاهای محلی و صنایع دستی مانند مسگری. چاقو سازی، قالی بافی، نقره سازی، و غیره.، که همگی در زنجان سابقه طولانی دارند.از این رو، شما می توانید از سوغاتی های زنجان هر چیزی که می خواهید خرید کنید. لیدوماتریپ به کاوش در بازارهای زنجان ادامه می دهد و سوغاتی های زنجان را به شما آموزش می دهد.

سوغات زنجان از پرطرفدارترین سوغاتی های ایران است که آوازه آن در سراسر کشور شنیده می شود. سوغات زنجان دو نوع است: سوغات غذای زنجان که هر کدام طعم منحصر به فردی دارند و اگر یک بار امتحان کنید مشتری دائمی آن خواهید شد.

سوغات زنجان وبسایت نیز شامل صنایع دستی این استان است که بسیار پرطرفدار و با کیفیت است. قصد ما این است که سوغاتی های زنجان را تک تک به شما معرفی کنیم تا اگر به زنجان سفر کردید بدانید در بازارهای آن چه بخرید.

غذاهای مخصوص هر استانی وجود دارد که زنجان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در دسته غذاها سوغات زنجان پرطرفدار و خاص است و هم کودکان و هم بزرگترها آن را دوست دارند.

زنجانی ها این شیرینی را با کره یا روغن جامد منطقه، آرد سفید، زرده تخم مرغ، آرد برنج، پودر قند، پودر هل و زعفران دم کرده می پزند. انجام می دهند.

چاقو یکی از بسیاری از سوغاتی های شهر زنجان است که وقتی به زنجان فکر می کنیم اولین بار به ذهنمان خطور می کند.با این حال، این تنها یکی از انواع موارد است. مسافران زنجان دست خالی نخواهند رفتاین شهر یکی از بزرگترین سوغاتی های کشور را ارائه می دهد. سبزیجات کوهی علاوه بر شیرینی و صنایع دستی، سوغات زنجان را تشکیل می دهند.

چاقوسازان زنجانی چاقوها را با استفاده از فولاد ضد زنگ می سازند و با چکش کاری و حرارت دادن در چند مرحله بر دوام چاقوها می افزایند. علاوه بر این، چاقوهای زنجانی را در انواع و اندازه‌های مختلف برای استفاده در کاربردهای مختلف مانند چاقوهای ساده، میوه‌بر، جغجغه، چاقوی شکاری، چاقوی آشپزخانه، چاقوی پخت و پز، مداد تراش و . تولید می‌کنند.

مسگری علاوه بر چاقوسازی یکی از قدیمی ترین و مهم ترین صنایع استان زنجان است. ظروف مسی نه تنها یکی از زیباترین سوغاتی های زنجان هستند، بلکه بهترین جایگزین برای ظروف آلومینیومی نیز محسوب می شوند. ظروف پخت و پز و وسایل تزیینی مسی مسگران زنجان کیفیت بسیار خوبی دارند و ماندگاری بالایی دارند.

در زنجان ظروف مسی را برای ایجاد نقوش و نقوش متفاوت و زیبایی می‌تراشند که با ظروف مسی دیگر شهرها قابل تشخیص است.

ظروف مسی نه تنها زیبا هستند، بلکه فواید زیادی برای سلامتی دارند. حفظ سلامتی بدن و تقویت قلب تابع مس است. علاوه بر این، ظروف مسی عملکرد مغز را بهبود می بخشد، درد مفاصل را تسکین می دهد، عملکرد طحال و کبد را تقویت می کند و ظاهر پوست و مو را بهبود می بخشد.

زنجان سابقه طولانی در قالی بافی دارد که به اوایل دوره ساسانی باز می گردد. قالی بافی زنجان با طرح های ریز ماهی، ماهی دره، نقشه قلتوق، افشار و بیجار معروف است. ایرانیان به قالی های افشار زنجان که ریز بافته می شود علاقه زیادی دارند. بازار فرش زنجان ظرافت و زیبایی را در قالب فرش های افشار زنجانی عرضه می کند. از جمله کالاهای صادراتی زنجان این نوع فرش است.

زنجان خانه ظروف نقره ای زیبا و چشم نوازی است که با دیدن آن ها در بازارها چشمان شما برق می زند.

4 قرن است که صنعتگران استان زنجان از آن برای تزیین ظروف نقره با این هنر دستی قدیمی استفاده می کنند. منابع طبیعی مانند این ظروف در مقایسه با سایر انواع ظروف بسیار با ارزش و گران هستند.

در کتاب‌های تاریخی و سفرنامه‌های خارجی آمده است که ملیله‌کاری از زیرشاخه‌های رایج صنعت فلزکاری زنجان در زمان سلجوقیان بوده است. هنوز آثار هنری از دوره صفویه وجود دارد که اوج زیبایی و شکوه این هنر را به نمایش می گذارد.

هنرمند برای خلق این هنر زیبا و ظریف نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. در این هنر، سیم و سیم نقره برای ایجاد الگوهایی مانند Bete Jahka، رضا جهکا، برگها، برگ فرنگ جوانه ها، پیچ، جفت پیچ، پیچک، سه چشمه و بیشتر.آب نبات های قندی، سینی ها، نگهدارنده شیشه، گلدان، شمعدان، قاب عکس، شکلات تخته ای، و زیورآلاتی مانند گل سینه از ارزشمندترین و رنگارنگ ترین سوغاتی هایی است که می توانید در زنجان خریداری کنید.

منبع سایت سوغات زنجان : https://soghatzanjan.com