آیا برنامه هک سیگنال مسنجر امکان پذیر است؟

سیگنال یکی از ایمن ترین مسنجر های اندروید میباشد که حفظ حریم خصوصی شما را آسان می کند. به کمک این مسنجر میتوانید برای دوستان خود پیام ، عکس ، فایل و ویدئو ارسال کرده و چت گروهی ایجاد کنید. تماس صوتی رایگان و با کیفیت بالا از دیگر قابلیت های این پیام رسان میباشد.

چرا برنامه سیگنال مسنجر امن ترین پیام رسان دنیاست؟

دلایل بسیار زیادی برای ایمن بودن سیگنال مسنجر از شر هکرها و سارقین اطلاعات وجود دارد که اصلی ترین دلیل آن می تواند رمزنگاری End to End  باشد. اصلی ترین دلیلی که توانسته سیگنال مسنجر را به عنوان امن ترین برنامه پیام رسانی در دنیا مشهور سازد، همین ویژگی می باشد که باعث می شود هیچ داده ای در سرورهای مرکزی سیگنال ذخیره نگردد.

اساس کار سیگنال مسنجر به این صورت است که ابتدا یک کلید ارتباط بین شما و شخصی که قصد ارتباط با وی را دارید مشخص می گردد. سپس داده ها در سمت شما با کلید مشخص شده رمزنگاری شده و ارسال می گردد. سرور سیگنال، تنها کاری که انجام میدهد این است که سربرگ پیام شما را که رمزنگاری نشده است، خوانده و پس از شناسایی مقصد، آن را به سمت گیرنده ارسال می کند.

آیا برنامه هک سیگنال مسنجر امکان پذیر است؟


آیا هک سیگنال امکان پذیر است؟

سپس گیرنده پیام شما را توسط کلید مربوطه رمزگشایی کرده و قادر به خواندن آن می باشد. این نوع پبام رسانی را اصطلاحا پیام رسانی انتها به انتها می نامند که سرور در آن فقط نقش یک فروارد کننده را دارد. تنها اطلاعاتی که از پیام شما روی سرور باقی خواهد ماند اطلاعاتی در رابطه با تاریخ ارسال پیام و اطلاعات فرستنده و گیرنده آن است و به هیچ وجه متن خود پیام نگهداری نخواهد شد.

پروتکل رمزنگاری پیام رسان سیگنال بر اساس ترکیبی از پروتکل های Curve25519 ، AES 256 ،  HMAC-SHA256 ، می باشد که از قدرت بسیار بالایی در پیام رسانی ایمن برخوردارند. تقریبا می توان گفت با ابزار کنونی، پیام های این برنامه در بین راه قابل هک نبوده و نمی توان بدون داشتن کلید به متن پیام ها دسترسی داشت. اما این به معنی امنیت تمام و کمال سیگنال مسنجر نیست و هنوز راه هایی برای هک سیگنال ، همچون هک تلگرام ، وجود دارد.

هک سیگنال از چه طریقی امکان پذیر است؟

هنگامی که صحبت از امنیت یک برنامه پیام رسانی می شود، بیشتر طراحان فرض خود را بر این می گذارند که گوشی شخصی هر فرد در اختیار دیگران قرار نگرفته باشد و برنامه جاسوسی خاصی روی آن به هر طریقی نصب نشده باشد. مسلما داشتن این فرض بسیار می تواند در امر ایمن فرض کردن برنامه های پیام رسانی موثر باشد. اما در حقیقت این چنین نیست و بسیاری از ما در مواقعی شده که تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار داده ایم و یا کسانی بدون اجازه به گوشی ما دسترسی پیدا کرده اند.

به طور کلی طبق نظر کارشناسان امنیت و هک، هرگاه دستگاه تلفن همراه شما در اختیار دیگران قرار بگیرد، باید بدانید که امنیت شما به طور کامل به مخاطره افتاده است. اصولا هیچ روشی برای جلوگیری از این نوع هک وجود ندارد. برنامه های جاسوسی فراوانی موجود می باشند که با نصب روی تلفن همراه شخص و مخفی شدن می تواند به دیتابیس های برنامه های پیام رسانی نظیر تلگرام و حتی سیگنال متصل شده و از آن جا اطلاعات شما را به سرقت ببرند و موفق به هک سیگنال شوند. در این خصوص هیچ کار خاصی نمی توان کرد و تنها راه مقابله با هک، مراقبت از خود گوشی است.


بنابراین چندان نباید به امنیت برنامه های پیام رسانی نظیر سیگنال و تلگرام دل خوش نمود و باید بدانید که هک سیگنال مسنجر، امکان پذیر است. سیگنال نیز همانند تلگرام از روش هایی نظیر استفاده از کد 5 رقمی یا نصب برنامه های جاسوسی قابل هک شدن است. این امر بسیار ساده بوده و به راحتی ممکن است اطلاعات شما به سرقت برود.

هک سیگنال با استفاده از کد

در این روش هک سیگنال ، همه چیز ساده و سریع اتفاق خواهد افتاد. هکر برنامه سیگنال مسنجر را روی دستگاه خود نصب کرده و در هنگام ثبت نام، به جای شماره خود، شماره شما را وارد می کند. بلافاصله پیامی حاوی یک کد برای شماره یادداشت شده ارسال می گردد. حال کافیست هکر به گوشی فرد هک شده، دسترسی داشته باشد تا بتواند کد را بخواند و آن را در گوشی خود وارد کند.

پس از آن کار تمام است و کلیه اطلاعات فرد هک می شود. البته این روش هک سیگنال ، دارای معایبی نیز می باشد که با استفاده از کد تایید دو مرحله ای قابل جلوگیری می باشد. اما به هر حال برای کسانی که این کد را تنظیم نکرده باشند. به راحتی هرچه تمام تر قابل اجراست.

هک سیگنال با استفاده از برنامه هک

همانطور که برنامه های بسیاری برای هک و سرقت اطلاعات نوشته شده است، سیگنال نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برنامه های بسیاری هستند که می توانند این برنامه را با دسترسی به دیتابیس آن هک کنند و موفق به هک سیگنال مسنجر شوند. این برنامه ها نیز از همان پارامتر دسترسی به گوشی شخص استفاده می نمایند.

به این صورت که هکر، با دسترسی به گوشی و در اختیار داشتن آن برای چند دقیقه، قادر است برنامه جاسوسی مورد نظر خودش را روی گوشی فرد نصب کرده و سپس اقدام به جاسوسی اطلاعات وی نماید.

نتیجه گیری در رابطه با امنیت برنامه سیگنال مسنجر فقط برنامه SPY24

همانطور که مشاهده شد، دیدیم که امنیت در حملات فیزیکی و دسترسی مستقیم به اطلاعات بسیار شکننده و آسیب پذیر می باشد. فرقی ندارد که ما از تلگرام استفاده نماییم و یا سیگنال مسنجر. به هر حال باید بدانیم که در صورت اجازه دسترسی دادن به هکرها، آنها می توانند برنامه های جاسوسی را روی تلفن همراه ما نصب کرده و سپس اقدام به هک سیگنال مسنجر و یا هر پیام رسان دیگر نمایند.

اما از آن جهت می توان سیگنال مسنجر را امن تر از سایر پیام رسان ها دانست که این برنامه هیچ اطلاعاتی را در رابطه با متن پیام ، از کاربران روی سرورهای خود ذخیره نمی کند و به همین علت اگر هکر به سرور ها دسترسی پیدا کند چیزی از کاربران نصیب وی نخواهد شد.

در حقیقت حتی خود طراحان سیگنال هم به این اطلاعات دسترسی نداشته و در حین ارتباط می توان با ضریب بالایی اطمینان داشت که ارتباطی کاملا امن ایجاد شده است.

شرکت سلبرایت (Cellebrite) اعلام کرد به کمک بروزرسانی یکی از ابزارهای رمزگشایی خود موفق به هک اپلیکیشن سیگنال و دسترسی به داده‌های آن شده است.

شرکت اسرائیلی سلبرایت در زمینه توسعه ابزارهای هک موبایل برای آژانس‌های اعمال قانون فعالیت کرده و مشتریانی از سراسر دنیا دارد. یکی از قوی‌ترین ابزارهای این شرکت Universal Forensic Extraction Device یا به اختصار UFED نام دارد و آنطور که در گزارش آمده به کمک آن می‌توان قفل تمام گوشی‌ها را باز و به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کرد. ابزار دیگر این شرکت Physical Analyzer نام داشته و برای سازمان دهی و پردازش داده‌های استخراج شده از گوشی‌ها استفاده می‌شود.

حالا شرکت سلبرایت از بروزرسانی دستگاه Analyzer خبر داده که به آن قابلیت رمزگشایی اطلاعات پیام رسان سیگنال را می‌دهد. سیگنال از یک سیستم رمزنگاری دوسویه متن باز به نام Signal Protocol استفاده می‌کند که تا پیش از این نفوذ به آن برای دسترسی به گفتگوها یا داده‌های به اشتراک گذاشته شده تقریباً غیرممکن تلقی می‌شد.

نمایی از مدل قدیمی UFED مربوط به سال ۲۰۱۶

فیسبوک و واتس‌اپ نیز از سیستم رمزنگاری سیگنال استفاده می‌کنند، با این تفاوت که سیگنال علاوه بر پیام‌ها، فایل‌ها را نیز رمزنگاری می‌کند بنابراین یکی از اپ‌های کاربردی برای خبرنگاران و البته خلافکاران است. سلبرایت در بیانیه خود می‌گوید: «خلافکاران به منظور در امان ماندن از پلیس از سیگنال برای برقراری ارتباط، ارسال فایل و بستن قراردادهای غیرقانونی استفاده می‌کنند. Physical Analyzer حالا دسترسی قانونی به داده‌های این اپ را امکان پذیر می‌کند.»

سلبرایت بیانیه دیگری منتشر و آن را به فاصله کوتاهی پاک کرد و در آن مدعی شد که با بررسی پروتکل رمزنگاری سیگنال توانسته به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده و «قفلش را بشکند».

بسیاری از شرکت‌ها و مدارس از ابزارهای شرکت سلبرایت استفاده می‌کنند. دستکم شش‌ بخش آموزش و پروش در ایالات متحده با بیش از ۶۰ هزار دانش آموز ابزارهای رمزگشایی این شرکت را سفارش داده‌اند و بیش از ۲ هزار نیروی پلیس در آمریکا از ابزارهای آن استفاده می‌کنند. سلبرایت در بیانیه خود اضافه می‌کند که تاکنون ۱۵۴ کشور فناوری‌های این شرکت را بکار گرفته‌اند.

هک سیگنال و روشهای هک برنامه مسنجر بصورت تصویری

هک سیگنال شاید دشوار ترین کار بزای هکر ها باشید چرا که دلایل بسیار زیادی برای ایمن بودن سیگنال مسنجر از شر هکرها و سارقین اطلاعات وجود دارد که اصلی ترین دلیل آن می تواند رمزنگاری End to End  باشد.

دلیل اصلی که میتواند سیگنال مسنجر را به عنوان امن ترین برنامه پیام رسانی در دنیا مشهور سازد،به این دلیل است که   هیچ داده ای در سرورهای مرکزی سیگنال ذخیره نمیگردد.

سیگنال مسنجر بر اساس خود پایبند است که ابتدا یک کلید ارتباط بین شما و شخصی که قصد ارتباط با وی را دارید مشخص می گردد. سپس رمزنگاری داده ها  ارسال می گردد.  کار اصلی سرور سیگنال،  این است که سربرگ پیام شما را که رمزنگاری نشده است، خوانده و پس از شناسایی مقصد، آن را به سمت گیرنده ارسال می کند.

به این نوع پیامها، پیام رسانی انتها به انتها می گوشند چرا که سرور در آن فقط نقش یک فروارد کننده را دارد. تنها اطلاعاتی که از پیام شما روی سرور باقی خواهد ماند اطلاعاتی در رابطه با تاریخ ارسال پیام و اطلاعات فرستنده و گیرنده آن است و به هیچ وجه متن خود پیام نگهداری نخواهد شد.

از چه طریقی هک سیگنال امکان پذیر میشود؟

صحبت از امنیت در برنامه پیام رسان می شود، بیشتر طراحان فرض خود را بر این می گذارند که گوشی شخصی هر فرد در اختیار دیگران قرار نگرفته باشد که برنامه ای نصب شود و یا هک از طریق شماره انجام نگیرد.

طبیعتا توسعه دهنگان در امر ایمن فرض کردن برنامه های پیام رسانی خود کوشاتر خواهند شد اما در حقیقت این چنین نیست و بسیاری از ما در مواقعی شده که تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار داده ایم و یا کسانی بدون اجازه به گوشی ما دسترسی پیدا کرده اند و یا دیگر از دست ما خارج است به این خاطر که شماره تلفن ما را در اختیار دارند.

کارشناسان امنیت و هک دراین باره نظر داده اند که  هرگاه دستگاه تلفن همراه شما در اختیار دیگران قرار بگیرد، باید بدانید که امنیت شما به طور کامل به مخاطره افتاده است.

شاید دیگر نتوان جلو هک شدن را گرفت زیرا برنامه های جاسوسی فراوانی موجود می باشند که با نصب روی تلفن همراه شخص و مخفی شدن می تواند به دیتابیس های برنامه های پیام رسانی نظیر تلگرام و حتی سیگنال متصل شده و از آن جا اطلاعات شما را به سرقت ببرند و موفق به هک سیگنال شوند. در این خصوص هیچ کار خاصی نمی توان کرد و یکی از راههای مقابله با هک، مراقبت از خود گوشی است.

هک سیگنال با استفاده از کد

هک سیگنال در زمان انجام شاید ساده و سریع اتفاق بیوفتد چرا که هکر برنامه سیگنال مسنجر را روی دستگاه خود نصب کرده و در هنگام ثبت نام، به جای شماره خود، شماره شما را وارد می کند.

سپس برای این شماره کدی ارسال میشود حال اگر هکر به گوشی فرد را  دسترس خود داشته باشد می تواند کد را بخواند و آن را در گوشی خود وارد کند. پس از آن کار تمام است و کلیه اطلاعات فرد هک می شود. البته این روش هک سیگنال ، دارای معایبی نیز می باشد که با استفاده از کد تایید دو مرحله ای قابل جلوگیری می باشد. اما به هر حال برای کسانی که این کد را تنظیم نکرده باشند. به راحتی هرچه تمام تر قابل اجراست.

نتیجه گیری در رابطه با امنیت برنامه سیگنال مسنجر

با توجه به توضیحات باید متوجه شده باشید که امنیت در حملات فیزیکی و دسترسی مستقیم به اطلاعات بسیار شکننده و آسیب پذیر می باشد. فرقی ندارد که ما از تلگرام استفاده نماییم و یا سیگنال مسنجر. به هر حال باید بدانیم که در صورت اجازه دسترسی دادن به هکرها، آنها می توانند برنامه های جاسوسی را روی تلفن همراه ما نصب کرده و سپس اقدام به هک سیگنال مسنجر و یا هر پیام رسان دیگر نمایند.

منبع سایت: owl24.org