راه های ردیابی گوشی : GPS – IMEI – بدون سیم کارت

ردیابی گوشی روشی است که می توان از آن برای ردیابی تلفن خود در مواقعی که تلفن گم شده است و یا به سرقت رفته است استفاده کنید. همچنین این روش برای ردیابی اعضای خانواده و یا دوستان نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله می خواهیم به معرفی چند روش برای ردیابی تلفن های همراه شما بپردازیم و شما می توانید به راحتی از این روش ها که بیشتر آنها رایگان است، برای ردیابی تلفن خود استفاده کنید.

راه های ردیابی گوشی

ردیابی گوشی، یکی از مهمترین فرآیندهایی است که یادگیری راهکارهای آن می تواند به شما کمک کند تا در مواقع مختلفی که گوشی همراه خود را گم کرده اید، بتوانید آن را پیدا نمایید. امروزه از ترفند های ردیابی تلفن همراه به علل مختلف استفاده می شود.

عمده ترین علت آن، به سرقت رفتن گوشی است ولی گم شدن گوشی در تلفن یا مکانی خاص و دسترسی به موقعیت جغرافیایی کودکان و سالمندان نیز از دیگر موارد کاربرد ردیابی گوشی می باشد. در این قسمت با ما باشید تا بیشتر در مورد ترفند ها و روش های ردیابی گوشی صحبت کنیم.

ردیابی گوشی چگونه امکان پذیر است؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت، قابلیت های اپلیکیشن ها، قابلیت ها و سرویس هایی که شرکت ها ارائه می دهند، ردیابی از طریق سیم کارت و تعیین آخرین محدوده موقعیت جغرافیایی، از روش هایی هستند که ما می توانیم به ردیابی گوشی های خود از طریق آن اقدام کنیم.

ردیابی گوشی چگونه امکان پذیر است؟


در این روش ها ما باید مجوز های لازم را به این اپلیکیشن ها و سرویس ها ارائه کنیم تا بتوانیم از سرویس های آن از جمله ردیابی مکانی به صورت برخط و آنلاین یا به صورت آفلاین اقدام کنیم. در ادامه به معرفی چند روش برای ردیابی تلفن همراه می پردازیم.

ردیابی گوشی از طریق Gps

یکی از مهمترین روش ها برای ردیابی گوشی که در ابتدا پس از سرقت گوشی و یا چک کردن موقعیت مکانی آن بهتر است به سراغش بروید، ردیابی از طریق Gps است. اما در این روش، لازم است شرایط زیر را برای ردیابی تلفن همراه خود در نظر داشته باشید:

در این روش باید Gps دستگاه مورد نظر روشن باشد.

در این روش باید اینترنت دستگاه مورد نظر روشن باشد.

در این روش باید مجوز دسترسی به موقعیت مکانی تلفن همراه شما از قبل صادر شده باشد.

این روش مکان یابی می تواند از دو طریق انجام شود که این امکان را می دهد تا کاربر بتواند از دو طریق، مکان یابی موقعیت گوشی خود از طریق Gps را انجام داده و یا حداقل از آخرین مکانی که گوشی و تلفن همراه او ناپدید شده است، آگاه شود.

این روش ها عبارتند از ردیابی گوشی با Gps از طریق گوگل و یا ردیابی گوشی گم شده با Gps از طریق اپلیکیشن ها.

ردیابی گوشی با Gps از طریق گوگل

برای ردیابی گوشی از طریق Gps با گوگل شما باید ابتدا مجوز دسترسی به مکان هایتان را به این سرویس ارائه کنید. برای این کار لازم است وارد صفحه گوگل شوید، روی جیمیل خود کلیک کنید، روی گزینه Manage google account کلیک کنید. حال باید از طریق بخش حریم خصوصی و امنیت، گزینه دسترسی به موقعیت مکانی را فعال کنید.

ردیابی گوشی با Gps از طریق گوگل


حال اگر گوشی شما گم شد، در صورتی که اینترنت آن روشن باشد، شما می توانید اقدام به ردیابی آن نمایید. برای این کار کافیست عبارت "Find My Device" را در گوگل جستجو کنید. به اولین نتیجه جستجو رفته و وارد محیط گوگل مپ گوگل در حالتی جدید می شوید.

در این قسمت، گوشی مورد نظر خود را انتخاب کرده و علامت reload را بزنید. با این کار، محدوده ای از موقعیت مکانی برای شما نمایش داده می شود که می توانید در آن محدوده، اقدام به جستجوی گوشی گم شده خود نمایید. به شکل زیر توجه کنید.

ردیابی گوشی با Gps از طریق اپلیکیشن

یکی دیگر از روش های ردیابی گوشی که کاربرد گسترده ای دارد، استفاده از اپلیکیشن ها است. یکی از این اپلیکیشن ها، Glympse نام دارد. این برنامه معمولا برای خانواده ها طراحی شده و شما می توانید موقعیت مکانی خود را برای اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. همچنین این برنامه امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد که می توان به مدت زمان ردیابی شدن نیز اشاره نمود.

برای استفاده از این اپلیکیشن باید نسخه اندروید یا آیفون آن را که رایگان است، دانلود کرده و در هنگام نصب و ورود به برنامه، مجوز های لازم برای ردیابی تلفن همراه از و اشتراک گذاری آن با افراد خانواده را صادر کنید. در این صورت تمام اعضای خانواده را به گروه خود اضافه کرده و می توانید تلفن همراه آن ها را ردیابی نمایید.

ردیابی تلفن با کد imei

همانطور که می دانید، کد imei یکی از کد های 15 رقمی برای شناسایی تلفن های همراه است که با کد *06# قابل دریافت می باشد. این کد می تواند برای ردیابی تلفن همراه شما نیز به کار برود. نحوه استفاده از این روش اینگونه است که مشترک باید برای اپراتور های مختلف مراحل زیر را طی کند:

راه های ردیابی گوشی


ردیابی گوشی در همراه اول: در ابتدا باید سیم کارت خود را مسدود کنید. سپس باید کد روبرو را بگیرید : *111*2141*imei code# . همچنین می توانید با ارسال پیامک به شماره 111 با محتوای 2141 ، اقدام به ثبت درخواست ردیابی تلفن همراه خود از طریق imei  نمایید.

ردیابی تلفن با ایرانسل: در این روش باید درخواست مسدودی سیم کارت خود را بدهید. سپس با گذشت 5 روز از مسدودی کارت، شماره *6101# را گرفته و فعال سازی درخواست ردیابی را انجام دهید. در این روش ، تلفن همراه شما تا مدت 48 ساعت ردیابی می شود.

ردیابی گوشی در رایتل: در این روش ردیابی تلفن با پیامک نیز ابتدا سیم کارت خود را مسدود کرده و کد IMEI را به سرشماره 6101 پیامک نمایید. با ثبت این درخواست، شما می توانید بعد از 24 ساعت اقدام به ردیابی تلفن همراه خود نمایید.

ردیابی تلفن بدون سیم کارت

در روش ردیابی گوشی بدون سیم کارت می توانید از حساب های کاربری برند تلفن همراه خود نیز برای ردیابی گوشی تان استفاده کنید. در این روش، ابتدا لازم است حساب کاربری سامسونگ در گوشی های سامسونگ و یا شیائومی در تلفن های شیائومی و سایر برند ها را در گوشی خود فعال کنید.

حال اجازه بدهید تا این اپلیکیشن ها بتوانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند تا قابلیت Find My Device بتواند کار کند. در این حالت شما می توانید در صورتی که تلفن همراه شما گم شده باشد، درخواستی را برای حساب کاربری برند خود ارسال کنید تا گوشی و تلفن همراه شما را ردیابی نمایید.

به عنوان مثال می توان برای تلفن های سامسونگ گفت:

در ابتدا باید دستگاه را به اینترنت متصل کنید.

حال باید اکانت یا حساب کاربری سامسونگ را در تلفن همراه خود ثبت کنید و یا وارد آن شوید.

سپس قابلیت Find My Device را در گوشی خود تنظیم نمایید و این قابلیت می تواند کنترل گوشی شما را از دور فراهم کند.

حال کافیست عبارت Find My Device Samsung را جستجو کرده و وارد وب سایت آن بشوید.

با ورودی به این صفحه، مانند گوگل مپ می توانید به یک نقشه دست پیدا کنید.

از پنل سمت چپ، مدل گوشی ای که به حساب سامسونگ وصل کرده اید و نیاز به ردیابی آن دارید را انتخاب کرده حال شما می توانید به موقعیت مکانی آن دسترسی داشته باشد.

این قابلیت برای برند ها دیگر نیز وجود داشته و می تواند محدوده ای را برای ردیابی تلفن شما نشان دهد.

به عنوان مثال می توان برای تلفن های سامسونگ گفت:


ردیابی تلفن خاموش

یکی از راه های ردیابی تلفن خاموش آن است که از بدافزار هایی مانند PoweroffHijack استفاده کنید. این نوع نرم افزارها می توانند در حالت خاموش بودن نیز گوشی شما را ردیابی نماید. در واقع این نرم افزار می تواند با جعل کردن فرآیند خاموش شدن گوشی تلفن شما، کاری می کند که سارقان فکر می کنند این گوشی خاموش شده و در حالی که گوشی روشن و برنامه در پس زمینه فعال است.

سارقان در حالتی می توانند گوشی شما را با وجود این نرم افزار ردیابی کنند که منبع انرژی آن یعنی باتری را فورا در آورده و در این صورت دیگر استفاده از این نرم افزار به علت خاموش بودن تمام اجزای تلفن، نمی تواند روشی مناسبی برای ردیابی باشد.

جمع بندی

در یک جمع بندی در رابطه با ردیابی گوشی گم شده باید گفت این فرآیند می تواند از طرق مختلف قابل انجام باشد و شما می توانید به عنوان مثال از ردیابی گوشی مخابرات با کد های imei گوشی خود، ردیابی با بدافزارها و نرم افزار های مجاز، ردیابی با Gps و روش های دیگر استفاده کنید.

به همین دلیل توصیه می کنیم حتما یکی از روش های بیان شده در متن را برای ردیابی گوشی خود در نظر داشته و آن را در تلفن همراه خود به کار بگیرید تا زمانی که به هر دلیل، تلفن شما نیز گم شده باشد، بتوانید از این روش ها برای ردیابی گوشی خود استفاده کنید.

معرفی نرم افزار هک گوشی با imei

یکی از نرم افزارهایی که در این زمینه بسیار موفق عمل نموده و می تواند تمام خواسته های شما را برآورده کند و از راه دور و بدون دسترسی، گوشی فرد موردنظرتان را هک نماید، برنامه SPY24 می باشد. شما با استفاده از قابلیت های خاص این برنامه قادر خواهید بود بدون اینکه فرد موردنظرتان متوجه چیزی شود، تنها با داشتن شماره تلفن و کد imei گوشی، تلفن همراه او را هک نمایید.

بعد از نصب این نرم افزار می توانید تمامی اطلاعات مورد نیازتان از قبیل گزارش تماس ها،‌ کنترل پیام های دریافتی و ارسالی ، کنترل و گزارش کار با شبکه های اجتماعی نظیر واتس اپ ، تلگرام، اینستاگرام و تعدادی قابلیت های دیگر را از گوشی فرد مقابل در اختیار داشته باشید. علاوه بر تمام این ها می توانید از موقعیت مکانی فرد موردنظرتان هم مطلع شوید.

قابلیت جدیدی که در نسخه آخر این برنامه ارائه داده شده است، توانایی گزارش گیری و نظارت بر شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگراممی باشد. با نصب این نرم افزار می توانید از پیام هایی که فرد به بقیه ارسال می کند، یا پیام هایی که از دیگران دریافت می کند، آگاهی یابید.

منبع سایت: اسپای۲۴