راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ در بلاگفا Blogfa

بلاگفا یک ابزار قدرتمند برای ساخت و مدیریت وبلاگ است. بلاگفا به شما کمک می‌کند تا با سرعت و سهولت اطلاعات، خاطرات، مطالب و مقالات خود را در اینترنت منتشر کنید.

راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ در بلاگفا Blogfa


راهنمای ثبت نام و ایجاد وبلاگ در بلاگفا برای ایجاد وبلاگ در بلاگفا تنها کافیست در بخش ثبت وبلاگ جدید فرم مربوطه را کامل کنید.

در فرم ثبت نام میبایست یک نام کاربری (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی وبلاگ شما بصورت username .blogfa .com خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال yourname. blogfa .com تنها کافیست نام خود (yourname)را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس وبلاگ و ایجاد وبلاگ جدید نشوید.


کلمه عبور

در فرم ثبت نام از شما خواسته خواهد شد که کلمه عبوری را نیز برای ورود به بخش مدیریت و ارسال مطالب در وبلاگ مشخص کنید. در انتخاب کلمه عبور بهتر است عبارات یا کلماتی را در نظر بگیرید که به خاطر سپردن آن برای شما آسان باشد و در عین حال قابل حدس توسط دیگران نباشد. از در نظر گرفتن کلمه عبورهایی مانند 1234 ، خود نام کاربری و یا دیگر موارد قابل حدس جدا خودداری کنید .


عنوان وبلاگ

عنوان وبلاگ شما کاملا وابسته به سلیقه نویسنده وبلاگ است. پیشنهاد میکنیم عناوین تکراری و بسیار معمول و یا عنوان دیگر وبلاگهای مشهور را برای وبلاگ خود انتخاب نکنید. یک عنوان اختصاصی به خوانندگان وبلاگ شما کمک خواهد کرد تا آنرا راحتتر به خاطر بسپارند .

آنچه مدیران بلاگفا از شما میخواهند در نظر گرفتن فرهنگ ، قوانین و هنجارهای رایج در ایران در انتخاب عنوان وبلاگ و عدم استفاده از کلمات مستهجن آن است.


نام نویسنده

شما میتوانید هر نامی را به عنوان نام نویسنده وارد کنید. این نام میتواند نام واقعی شما و یا نام مستعار شما باشد. این یک فرضیه هست که اکثر خوانندگان تمایل دارند نام واقعی نویسنده وبلاگ را بدانند و با آن وبلاگ ارتباط بهتری برقرار میکنند.


شرح وبلاگ

نوشتن یک توضیح کوتاه برای وبلاگ میتواند به خوانندگان کمک کند تا با سرعت بیشتری با نوع مطالب وبلاگ یا نظرات نویسنده آن آشنا شوند. بنابراین انتخاب شرحی مناسب به شما کمک میکند وبلاگ بهتری داشته باشید.


ایمیل خصوصی

ایمیلی که در این بخش وارد میکنید در نزد سایت بلاگفا محفوظ هست و در جایی نمایش داده نمیشود.

این ایمیل تنها برای ارسال نام کاربری و کلمه عبور و یا دیگر پیامهای سایت مورد استفاده قرار میگیرد و در وبلاگ شما نمایش داده نخواهد شد.ورود ایمیل خصوصی الزامیست و پس از ثبت نام ، نام کاربری و کلمه عبور ورود به بخش مدیریتی به این ایمیل ارسال خواهد شد.


منطقه زمانی

شاید شما در منطقه دیگری خارج از ایران باشید و مایل باشید زمان ارسال یا تنظیم مطالب را با زمان منطقه جغرافیایی خود تنظیم کنید. در چنین شرایطی می توانید منطقه زمانی دلخواه خود را ار فهرست مناطق زمانی انتخاب کنید.


قوانین و مقررات

این یک قرارداد بسیار ساده است . بلاگفا به شما خدماتی را ارائه میدهد و آرزو دارد که سطح کیفی این خدمات برای همه کاربران بالا باشد و همچنین در ادامه کار دچار مشکل نشویم.بنابراین انتظار داریم تا شرایط ما را در نظر بگیرید. در عین حال خود را نسبت به حریم خصوصی کاربران موظف میدانند و اطلاعات آنها را در اختیار افراد غیر قرار نخواهیم داد.در بلاگفا ضمن اینکه کمترین مشخصات از کاربرات دریافت میشود ، ساختار و نحوه پیاده سازی سایت نیز به شکلی بوده است که کمترین مشخصات از کاربران ثبت شود.


در انتها

پس از پر کردن فرم ثبت نام و انتخاب گزینه قبول قوانین و ایجاد وبلاگ در صورتی که نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد و یا اشکالی در انتخاب نام کاربری و عنوان وبلاگ نباشد وبلاگ با نام کاربری شما ایجاد خواهد شد و متن خوش آمد گویی را مشاهده خواهید کرد. از آن پس میتوانید با ورود نام کاربری و کلمه عبور خود وارد بخش مدیریتی وبلاگ خود شوید و مطالب ، نظرات و یا خاطرات خود را در وبلاگ قرار دهید و یا آنرا ویرایش کنید.

همچنین میتواند عنوان وبلاگ و بسیاری از تنظیمات دیگر را در بخش تنظیمات بخش مدیریتی تغییر دهید و یا قالب و طرح جدیدی برای وبلاگ خود انتخاب و یا طراحی کنید.

وبلاگهای بروز شده


نصیحت رهبر به احمدی نژاد در دوره قبل

ما افسران جنگ نرمیمآنهایی که با تعصب روی موضوع کاندیداها بحث می کنند اول سخنان رهبر راگوش کنیداینجا کلیک کنید

مهمون اومد به خونه

چند دقیقه به اذان مغرب مونده بود که گفت بیام یه سر بزنم :) دومین روز از تعطیلات عید فطر ...جمعه .. سال ۱۴۰۰ولوله افتاد به جونم از اومدنش خوشحال بودم ولی باید با تمام وجود خونه ی به شدت نا مرتب رو می سابیدم :) و با صلوات و الله

یه مشت چیز پراکنده که خواستم بنویسم ولی آرامش نداشتم و الان آرامش دارم و قراره بنویسم :))

وهران کامو!این کتاب تابستان کامو رو یکی از دوستان بهم قرض داده و بخش اولش رو خوندم که انگاری چیزی بوده که کامو از شهر وهران دیده. واقعا ریده به شهر یعنی :))) هم به مردمش هم به معماریش هم به دیواراش! خلاصه کم نذاشته! این نکته بینی

شبی که میول مانگ رو صدا کردم

امشب شب خسته کننده ای بودهورمون های لعنتی به هم ریخته بودند و خلق و خویم مثل همیشه نبود هرچند عصبی و تند مزاج هستم اما این رخوت و خستگی به من نمی ساخت، عصبانینم هم هیچ وقت به کارم نیامد و خیلی چیزهارا به خاطرش از دست دادم.سریال

اعلام آغاز فعالیت دوباره وبلاگ :)

​من ممکن است نتوانم این تاریکی ها را از بین ببرم، ولی با همین روشنایی کوچک، فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان می دهم و کسی که به دنبال نور است، این نور هر چقدر هم کوچک باشد، در قلب او بزرگ خواهد شد.+ ان شاءاللّه از این پس در این

جوایز دوره 156

دوره 156 ⚽ #مسابقه17بازی ⚽ تعداد فرمهای بی‌خطا : 3هدیه تقدیمی به هر فرم: 30,231,507تعداد فرمهای تک خطا: 77هدیه تقدیمی به هر فرم: 294,463 #هیجان_فوتبال را با ما تجربه نمایید.#هفت_افرنگ با مجوز وزارت ارشاد مجری

[تسلیم]

اي غم بگو از دست تو آخر کجا بايد شدنددرگوشه ميخانه هم ما را تو پيدا ميکني!#شهریارپ.ن:ای که قبل از ورود غمی و دردی به وجود ما از آن آگاهی!منی که در منفعل‌ترین حالت ممکنم هستم؛ نذار بین این حجم درد و غم خفه شم.تسلیم تسلیم شدم؛اعتراف

در گلستانه

درست یک سال از وقتی خومونو فروختیم میگذرهخونه ای پر از عشق و زیبایی و خاطرات که گذشتن ازشون خیلی برام سخت بود یه خونه ویلاییه خیلی قشنگ نزدیک دریا با یه باغچه کوچیک و قایقه قرمز رنگ قشنگمون که تابستونا باهاش میرفتیم دریا،و موشکا و

سپیده کاشانی

سپیده کاشانیسپیده کاشانی با نام اصلی "سرور اعظم باکوچی" شاعر، ترانه‌سرا و مقام‌دار فرهنگی اهل ایران بود.او در مرداد ماه سال ۱۳۱۵ خورشیدی در شهر کاشان متولد شد. از سال‌ ۱۳۴۷ همکاری‌ خود را با مطبوعات‌ آغاز كرد. پس‌ از آن‌، بیشتر

تفاوت بین وبلاگ با بلاگفا در چیست؟


برخی از برند ها و مدیران شرکت ها چند باور غلط در رابطه با سایت، بلاگ و بلاگفا دارند. باورهای اشتباهی از قبیل وبلاگ نویسی را استفاده از سایت های ارائه دهنده وبلاگ های رایگان می دانند. ما سایت داریم و به بلاگ احتیاجی نداریم! یک برند شناخته شده هستیم و نیازی به بلاگفا نداریم. بلاگ برای کاربران کم درآمد است. و مانند این تفکرات!

وبلاگ چیست؟

وبلاگ قسمتی از سایت است که به طور مدام Update و بروز رسانی می شود و به کاربران اطلاعات آموزنده، سرگرم کننده، مفید و رایگان ارائه می دهد. مانند: Frbolg .ir، rozblog. com،persianblog .ir blogtez .com و امثال این ها!

وبلاگ هایی وجود دارند که بروی پلتفرم های رایگانی مثل بلاگفا، وردپرس قراردارند و از برخی سایت هایی که دارای درآمد بالا و چند میلیونی هستند درآمد خیلی بیشتری دارند. این نکته را فراموش نکنید که در بازاریابی اینترنتی نحوه ی ارتباط و جلب اعتماد مخاطبان استتا بتوان کاربر به مشتری تبدیل کرد. پس نه تنها لزومی ندارد رو پلتفرم های پولی وبلاگ بسازیم بلکه ساختن وبلاگ روی پلتفرم های رایگان بسار بهتر است چرا که باعث جلب اعتماد کاربران می شود.

بطور قطع تبلیغات در روزنامه، تلوزیون و رادیو مخاطبان بسیار بالای دارد و شما بطور مکرر برای جلوگیری از فراموش شدن نام برندتان برای تبلیغات در روزنامه و تلویزیون هزینه کنید مگرنه فراموش میشوید. حال اگر به جای پرداخت چندین هزینه یکبار برای بازاریابی محتوا و برای ساختن وبلاگ هزینه کنید نه تنها در هزینه ها صرفه جویی کرده اید بلکه تبلیغ برندتان را ماندگار کرده اید. و بطور مدام به ازای کلید واژه های مختلف نام و خدمات شما در اینترنت معرفی می شود.

ماجرای اخلال در بلاگفا چیست؟

با گذشت حدود پنج سال از آخرین اخلال جدی و بلندمدت «بلاگفا»، چند روزی است که بار دیگر این سایت ارائه وبلاگ برای کاربران و نویسندگان داخل و خارج از کشور با اخلال روبرو شده است.

به گزارش ایسنا، اواسط اردیبهشت ماه سال ۹۴ بود که سایت بلاگفا ـ یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان سرویس وبلاگ شخصی در ایران ـ از دسترس خارج شد.

همان روزها بلاگفا برای کاربران خود نوشت: «کاربران محترم و همراهان عزیز سایت نیاز به تغییر مکان سرورهای سایت بود که اینکار در اواخر هفته پیش آغاز شد اما متاسفانه این انتقال طبق برنامه پیش نرفت و در این بین به سخت افزارهای مهم سایت آسیب جدی رسیده است. برطرف کردن شکل نیاز به چند روزی وقت دارد امیدواریم پس از آن خدمات سایت بصورت عادی ادامه پیدا کند. عمیقاً از آنچه پیش آمده متاسفیم. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.»

در پی این خرابی برخی از کاربران، وبلاگهایشان را برای همیشه از دست دادند و تعدادی هم توانستند بخشی از مطالب خود را بازیابی کنند.

اکنون با گذشت حدود پنج سال از این ماجرا، چند روزی است که بار دیگر سایت بلاگفا برای کاربردان و نویسندگان داخل و خارج از کشور با اخلال روبرو شده است.


کاربران این سایت پس از مراجعه به «بخش ورود به مدیرت وبلاگ»، هنگامی که نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد می کنند با این پیغام روبه رو می شوند: «مشکلی در اجرای برنامه یا عملیات درخواستی پیش آمده است ممکن است مشکل به دلیل بروز رسانی سایت باشد، لطفا درخواست خود را دقایقی دیگر تکرار کنید.»

در پی بروز این مشکل برای برخی از بلاگرها که از کاربران بلاگفا هستند این نگرانی ایجاد شد که مبادا همچون گذشته برای وبلاگهایشان مشکلی غیرقابل جبران ایجاد شود که نتوانند دیگر مطالب خود را به روز رسانی کنند.

تا اینکه همزمان با سومین روز از بروز اخلال در بلاگفا، این سایت در پیامی یادآور شده است که «به دلیل مشکلی در دیتاسنتر سرورهای بلاگفا سرویس موقتا و برای چند روز از دسترس خارج است.»

در چند ماه اخیر برخی از مشترکان اینترنت مانند همراه اول یا مخابرات نیز در استان های متفاوت ایران هنگام ورود به برخی از وبلاگ ها مشکل داشتند.

بر اساس این گزارش، پدیده وبلاگ نویسی در مدت کوتاهی توانست به سرعت در ایران رشد کند. به دلیل قابلیت های وبلاگ ها، تعداد وبلاگ نویسان ایرانی از مرز میلیون گذشت و روز به روز در حال افزایش بود. این روند تا آنجا ادامه یافت که براساس آمارها رتبه ایران در وبلاگ نویسی تک رقمی بود. اکنون هم با به وجود آمدن شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر، همچنان وبلاگ نویسی در ایران رونق دارد و بسیاری از خبرنگاران آزاد یا متخصصان به دلیل رایگان بودن این فضا از آن استفاده می کنند.