معرفی هکر های معروف ایران و جهان

در این مقاله قصد داریم به معرفی هکر های معروف بپردازیم و با معرفی این حرفه، اطلاعات جامعی را در زمینه هک در اختیارتان قرار دهیم. در این مقاله شما با هکر های معروف دنیا آشنا خواهید شد و حتی متوجه می شوید که هکر های معروف ایرانی بسیار زیادی وجود دارند که در این حرفه فعالیت داشته اند. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

هکر به چه معنی است؟

با توجه به آن که امروزه افراد بسیاری در معرض سوء استفاده افراد سو استفاده گر قرار گرفته اند، ممکن است برایتان این سوال به وجود بیاید که معنی هک چیست. هک، دنیای بسیار عجیبی است. به طوری که استفاده از کد نویسی های متفاوت و دامنه گسترده تعداد افراد در این زمینه، افراد فعال در شبکات رایانه ای و مجازی را سردرگم کرده و باعث شده که ندانیم چگونه باید جلوی افراد سوء استفاده گر و هکر را بگیریم و چگونه باید از خود محافظت نماییم. بنابراین اگر شما نیز به عنوان هکر اطلاعات و علم و مهارت لازم را به دست آورید، متوجه خواهید شد که می توانید به هر نوع اطلاعاتی که دلتان می خواهد دست پیدا نمایید. هکر، یعنی فردی که می تواند به اطلاعات مورد نظرش دست پیدا کنند و در دنیای تکنولوژی از مهارت خود برای کسب اطلاعات و اسناد مورد دلخواهش استفاده نماید.

هکر به چه معنی است؟


هکر کیست و به چه چیزی دسترسی دارد؟

هکر فردی است که از فقدان امنیت در سیستم های مختلف سو استفاده می‌ کند و به اطلاعات کاربران شبکه‌ های مجازی دسترسی پیدا می‌ کند و می‌ تواند به اطلاعات بانکی و اسناد موجود در سیستم‌ های شما و همچنین به عکس ها و فیلم‌ ها و به تمام فاکتورهای مهم سیستم شما دسترسی پیدا کند.

هکر به چه فردی گفته می شود؟

برای آنکه هکر فعالیت خود را آغاز کند نیاز است که یک مشکل فنی در امنیت رایانه بیابد و از مهارت ها و توانایی های خود بهره ببرد تا به صورت غیر مجاز و غیر مستقیم به شبکه ها و سیستم های شما دسترسی پیدا کند. البته این حرفه در راه خوب و مفید نیز استفاده می‌شود و هکرها به صورت کلاه سفید و کلاه سیاه دسته بندی می شوند. اما در کل از هر حرفه ای اگر در راه نادرست استفاده کنیم، انسانیت و اخلاق را زیر پا گذاشته ایم. این حرفه نیز همانند دیگر حرفه ها کاربرد مفیدی دارد. اما امروزه به خاطر اینکه اکثر هکرها اخلاق را زیر پا گذاشته اند و به صورت غیر انسانی در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند، نوع فعالیت افراد در این حرفه بسیار جلوه بدی پیدا کرده است.

هکر های معروف دنیا

در این قسمت قصد داریم به معرفی چند تن از هکر های معروف دنیا بپردازیم. آدریان لامو، نام یکی از هکر های معروف می باشد که به خاطر هک شبکه های رایانه‌ ای بسیاری از افراد و همین طور شبکه‌ های رایانه‌ای مهم و اصلی دنیا، مانند نیویورک تایمز و یاهو به شهرت رسید. او لقب هکر بی‌ خانمان را نیز به دست آورد. زیرا بدون داشتن هیچ گونه آدرس ثابتی، به هک افراد و شبکه‌ های رایانه می پرداخت. به خاطر همین ناشناس بودنش در طول زمان خاصی که به فعالیت در حرفه هک مشغول بود، لقب بی‌ خانمان را نیز به دست آورد. فعالیت های نا متعارف و منفی او در زمینه هک، با داشتن سندروم آسپرگر و مبتلا بودن او به این سندروم قابل توجیه بود.

نام دیگر هکر های معروف دنیا مایکل کالس بود که در همان سنین کم ۱۵ سالگی، متوجه شد که چگونه باید در زمینه هک شبکه‌ های رایانه‌ ای فعالیت کند و در همان سنین کم، هک را از شبکه رایانه دانشگاه خود آغاز نمود و با هک شبکه های رایانه‌ ای آمازون و دل و یاهو، ادامه داد. اقدامات وی باعث نگرانی بسیاری از شبکه‌ های رایانه‌ ای شد و همینطور در پی فعالیت های او، بهبود امنیت سایبری نیز ایجاد شد. چرا که بسیاری از افراد در پی بالا بردن سطح امنیت سیستم رایانه‌ ای خود بر آمدند و از مورد حمله قرار گرفتن توسط هکر ها ترس بسیاری داشتند. او بعد از مدتی داستان زندگی خود را نوشت و درباره امنیت سیستم های رایانه ای، روزنامه ها و ژورنال ها و مقاله هایی را ارائه نمود که بعد از مدتی تبدیل به یک متخصص در زمینه امنیت شد و بسیاری از افراد برای بالا بردن سطح امنیت سیستم رایانه‌ ای خود به این فرد روی می بردند.

هکر های معروف ایران

هکر های معروف ایرانی انگشت شمار نیستند و آنقدر گستره تعداد این افراد زیاد شده است که شرح تمام این افراد در این مقاله نمی گنجد. اما از میان هکر های معروف ایرانی می‌ توان حمید پیروزی را نام ببریم که یکی از معروف ترین هکر های ایرانی است که در حال حاضر در حال فرار است و تحت تعقیب پلیس و سازمان اف بی آی قرار دارد. او همچنین هکر یکی از مهم ترین بخش‌ های آمریکا می باشد که مربوط به کنترل یک سد می باشد.

بهروز کمالیان از جمله دیگر هکر های معروف است که می توان او را یکی از بهترین افراد در این حرفه بدانیم. سایت های امنیتی عربستان توسط این هکر هک شده و بسیاری از اطلاعات ناسا نیز به دست این هکر افتاده است. او به بسیاری از اسناد و مدارک و منابع کشور اسرائیل نیز دست پیدا کرده است و به همین خاطر دولت، تشویق به استخدام وی شد.

هکر های معروف ایران


نقش هکر ها در تکامل امنیت چیست؟

نقش هکر ها در تکامل امنیت چیست؟


چه هکر هایی که با لقب کلاه سفید آنها را می شناسیم و چه هکر هایی که لقب کلاه‌ سیاه مخرب به خود گرفته اند، در روند بهبود امنیت و تکامل سایبری نقش بسیار مهمی دارند. برخی از این هکرها برای سرگرمی و فعالیت هک مشغول می باشند و هیچ هدف مفیدی از این کار ندارند و حتی بسیاری از این افراد به امید داشتن درآمد زیاد به این راه وارد می‌ شوند که می‌ توان این ها را هکر های سیاه و مخرب دانست.

هکر های معروف خارجی

در این قسمت قصد داریم به معرفی چند تن از هکر های معروف خارجی بپردازیم. هکر های معروف خارجی را می توان کوین میتنیک دانست که هم اکنون تحت تعقیب می باشد و نام جنایتکار رایانه‌ ای را نیز به او نسبت داده اند، که با این لقب به عنوان مخوف ترین هکر ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. او جرائم بسیار زیادی را انجام داده است. اما زمانی که پنج سال در زندان افتاد و ۵ سال حبس را پشت سر گذاشت، به یکباره تصمیم گرفت که به عنوان یک هکر کلاه سفید فعالیت خود را ادامه دهد. او تصمیم گرفت فعالیت های خود را در زمینه مشاوره و بالا بردن کیفیت امنیت رایانه و فعالیت در زمینه سخنرانی عمومی برای بالا بردن امنیت شبکه‌ های رایانه‌ ای ادامه دهد و شرکت مشاوره خود را در زمینه هک تاسیس نماید.جولیان آسانژ فعالیت حرفه‌ ای خود را در زمینه هک از سن ۱۶ سالگی آغاز نمود. او با نام من داکس شبکه‌ های رایانه‌ ای آموزشی و دولتی و شرکتی کشور آمریکا را هک نمود.

گری مک کینون نام مستعار سولو را برای خود برگزید و یکی از بهترین و بزرگترین مسئولین هک رایانه‌ ای نظامی شناخته شده است و از سال ۲۰۱۰ بود که به شهرت بسیار زیادی رسید و از طریق هک رایانه های ناسا و همچنین نیرو های مسلح ایالات متحده نام خود را بر سر زبان‌ ها انداخت و همچنین بسیاری از پرونده‌ های مهم جنایی و حقوقی را نیز پاک نموده است.

جاناتان جیمز نام دیگر هکر های معروف می باشد که فعالیت در زمینه هک را از سن ۱۵ سالگی آغاز نمود. او سیستم‌ های شبکه رایانه‌ ای دولت امریکا را مورد هجوم خود قرار داده است و همچنین سیستم رایانه‌ ای وزارت دفاع کشور آمریکا را نیز هک نموده است. تاکنون چندین ماه در زندان حبس شده است اما همچنان به فعالیت هک خود ادامه می‌ دهد.

منبع سایت: اسپای۲۴