اینستاگرام چیست و چگونه هک میشود؟

هک اینستاگرام یک سایت رسانه اجتماعی است که اخیراً ایجاد شده است و به کاربران امکان می دهد تصاویر و فیلم ها را به اشتراک بگذارند. اینستاگرام ابتدا با همکاری کوین سیستروم (Kevin Systrom) و مایک کریگر (Mike Krieger) ایجاد شده و به طور رسمی در سال 2010 راه اندازی شد، اولین بار در iOS ظاهر شد قبل از اینکه محبوبیت روزافزون آن را به Android در 2012 و Windows در 2016 منتقل کند. ویژگی های آن شامل فیلترهای ویرایش، پیام رسانی، نمایش مکان، ایجاد تگ و امکان جستجوی آن ها، پسندیدن (like) محتوا و مشاهده روند میباشند.

اینستاگرام چیست

سال گذشته، این سرویس گزارش داد که آن ها 800 میلیون کاربر دارند، تنها پنج سال پس از خرید توسط فیس بوک. در حالی که ایستاگرام به طور کلی یک برنامه مفید و محبوب رسانه های اجتماعی در نظر گرفته می شود، این نرم افزار به دلایل متعددی مورد هدف منتقدان قرار گرفته است:

 • تغییر در ویژگی های رابط و سیاست استفاده
 • ماهیت سانسور استفاده میشود
 • توانایی بارگذاری محتوای غیرقانونی یا نامناسب توسط کاربران.

اینستاگرام چیست و چگونه هک میشود؟


بسیاری از جنبه های خدمات اینستاگرام به طور بالقوه آسیب پذیر هستند. کاربران گزارش کرده اند که رمزهای عبور آن ها هک شده است. جستجوهای Google در حال حاضر وب سایت هایی را نشان می دهد که به کاربران می آموزد چگونه در چند صفحه اول نتایج جستجو ، کلمات عبور را هک کنند. حساب های هک شده می تواند به طور گسترده ای منجر به مشکلات گسترده ای شود، که ممکن است شامل نامناسب بودن اجتماعی، جرم، تأثیر منفی در کسب و کارها و موارد دیگر باشد.

چه نمونه هایی از خطرهای اخیر هک اینستاگرام وجود دارد؟

متخصصان امنیتی معتقدند که کاربران حساب اینستاگرام باید درک بهتری از خطرات امنیتی خاص مربوط به استفاده از این نرم افزار داشته باشند. البته اینستاگرام به کاربران توصیه می کند رمزهای عبور قوی ایجاد کنند. این اولین و مهمترین مرحله برای جلوگیری از ورود هکرها به حساب اینستاگرام شما و هک اینستاگرام است.

در زیر چند نکته در مورد ایجاد رمزهای عبور قوی وجود دارد:

این رمز: 378jsoTTkm84 NOT و این رمز : password1234

رمز عبور در سمت چپ در کمتر از یک ثانیه توسط هکرها شکسته می شود باید رمزبگونه ای گذاشته شود که هکرها نتوانند به آن دست پیدا کنند.

اینستاگرام چیست و چگونه هک میشود؟


احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای تأمین امنیت حساب کاربری شما با سطح بالایی از امنیت است. شما می توانید یک قدم جلوتر بروید و از احراز هویت بیومتریک استفاده کنید. این ویژگی اینستاگرام باعث کاهش هک اینستاگرام می شود ولی به شرط آن که آن را برای حساب خود فعال کنید. این راه حل از اثر انگشت و یا عکس عنبیه چشم شما به عنوان رمز ورود به حساب شما استفاده می کند؛ همچنین شما میتوانید از اعداد برای این رمز استفاده کنید. خوشبختانه راه های جدیدی برای محافظت از کاربران در برابر هکرها به طور مداوم ایجاد می شود که میتوانید به وسیله آن ها هک اینستاگرام را کاهش دهید.

قفل شدن حساب اینستاگرام

برخی از حساب های اینستاگرام کاربران هنگامی که هکرها کنترل آن ها را در دست گرفتند قفل شده اند و کاربران نمی توانند به حساب دسترسی پیدا کنند. این می تواند ترسناک و خشمگین باشد. Sun خبر از هک ‘اپیدمی’ اینستاگرام داد که وقتی هکرها در روسیه بسیاری از حساب های معروف را به دست گرفتند، نام و عکس ها را تغییر دادند. برخی از کاربران گزارش دادند که پس گرفتن حساب هایشان هفته ها طول کشیده است. آن ها گفتند که اینستاگرام در برابر این مشکل خیلی مفید نبوده و خدماتی را ارائه نداده است، بنابراین مجبور شدند کارهای زیادی را خودشان انجام دهند.

با وجود پیشرفت در امنیت، هکرها به طور فزاینده ای قادر به نفوذ به انواع برنامه های نرم افزاری، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، حساب های ایمیل و حتی پایگاه داده های شرکت ها شده اند. به نظر می رسد هیچ کجا نیست که هکرها اگر بخواهند، نتوانند وارد آن جا شوند. آنها ظاهراً از ابزارها، منابع و پشتیبان برخوردارند تا تمام تلاش خود را معطوف هک کردن روزانه خود کنند. برخی از این هکرها توسط دولت های بزرگی مانند چین و روسیه حمایت مالی می شوند. این کشورها متوجه شده اند که چقدر پول هک شده است و به نظر می رسد که آن ها هیچ وجدانی در مورد ارتکاب این جنایت ندارند.

امنیت اینستاگرام بهبود می یابد

امنیت اینستاگرام از چند جهت بهبود یافته است. آن ها اکنون در رسانه ها در مورد تجربیات هکری که مشتریانشان متحمل شده اند، پیش قدم هستند. آن ها اظهار داشته اند كه خود را وقف پرداختن به تمام گزارشات هک اینستاگرام خواهند كرد. با هر یک، آن ها:

 • تمام جزئیات آنچه اتفاق افتاده را ثبت می کنند.
 • جنبه های امنیتی مربوطه را بررسی می کنند.
 • حساب مشتری را در اسرع وقت بازیابی می کنند.
 • از طریق به روزرسانی، نرم افزار مربوطه را بهبود می بخشند.

چگونه هک اینستاگرام اتفاق می افتد و چه منابعی برای امنیت وجود دارد؟

کاربران باید توجه داشته باشند که حساب های اینستاگرام توسط موارد زیر هک می شوند:

 • هک رمز عبور فراموش شده
 • برنامه نویسی
 • فیشینگ
 • طیف وسیعی از برنامه های شخص ثالث
 • CheatDroid

روش های هک اینستاگرام

یک هکر برای دسترسی به اطلاعات خصوصی اینستاگرام یک فرد چند راهکار پیش رو دارد که در زیر به این راهکار ها به صورت موردی اشاره شده است:

 • دسترسی به دستگاهی که فرد با استفاده از آن به اکانت خود لاگین شده است، مثل گوشی یا تبلت
 • بدست آوردن پسورد اکانت فرد مورد نظر از راه های مختلف
 • نفوذ به اطلاعات کاربران در سرورهای اصلی اینستاگرام
 • نصب برنامه های جاسوسی روی دستگاه فرد مورد نظر و بدست آوردن اطلاعات

به طور کلی این روش ها، معروف ترین روش های هک اینستاگرام یا هر برنامه یا سرویس دیگری مثل اینستاگرام است. البته برخی راهکارهای ابداعی نیز وجود دارند که بسته به خلاقیت هکر ممکن است از آن ها نیز استفاده شود. اما به طور کلی روش هایی که در بالا ذکر شد، کلیات روش های هک اینستاگرام را بیان می کند.

در روش اول، ما در واقع یک نوع دسترسی غیر مجاز را می بینیم که فردی بدون اجازه، دستگاه ما را در اختیار گرفته و به اکانت اینستاگرام ما متصل می شود. در همان زمانی که دستگاه ما در اختیار اوست، وی می تواند به تمامی اطلاعات اکانت ما در اینستاگرام و تمامی پیام های ما نیز دسترسی داشته باشد. در این روش نیازی به انجام عملیات پیچیده ای نیست.

اما در روش دوم، هکر با استفاده از ابزاری که در اختیار دارد و یا با استفاده از عدم آگاهی کاربر، اقدام به بدست آوردن پسورد اکانت فرد نموده و با استفاده از آن پسورد به اکانت اینستاگرام او متصل می شود. این روش هک اینستاگرام خود می تواند شامل استفاده از روش های مختلفی مثل مهندسی اجتماعی، ساخت صفحات و ایمیل های فیشینگ یا استفاده از برنامه های شکستن پسورد باشد.

در روش سوم، هکر باید تخصص زیادی در زمینه هک و امنیت داشته باشد و تاکنون فردی موفق به انجام آن نشده است. در این روش باید از لایه های امنیتی مختلفی عبور کرد و به سرورهای اصلی اینستاگرام دسترسی پیدا نمود که امری بسیار پیچیده و زمان بر است.

روش چهارم نیز یک روش شایع در زمینه هک اینستاگرام است که در آن هکر با نصب یک برنامه روی دستگاه فرد، موفق به دریافت اطلاعات برنامه های دیگری همچون اینستاگرام می شود. در این روش نیز هکر هم می تواند تنها از برنامه های دیگران که برای این منظور ساخته شده اند استفاده کند و هم می تواند خودش چنین برنامه ای را طراحی کند.

نتیجه

UGTechMag منبع خوبی از راهنماهای آنلاین و نکاتی برای کمک به محافظت از کاربران است. بهترین کار این است که کاربران اینستاگرام در مورد نحوه ایمن نگه داشتن حساب خود تمام توان خود را بکار گرفته و تمام آموزش ها را بیاموزند تا از هک اینستاگرام جلوگیری شود. امروز این یک رویکرد فعالانه است. در همه جای دنیا، هکرها بی وقفه در تلاش هستند تا راه هایی برای هک کامپیوتر شما، شبکه شما، حساب های رسانه های اجتماعی شما، ایمیل شما و غیره دست پیدا کنند. هر کاری که می توانند انجام دهند تا اطلاعات شخصی شما را پیدا کنند و از این مورد برای سو استفاده از شما استفاده می کنند. این همان چیزی است که آن ها انجام خواهند داد این امر هر یک از ما را در موقعیتی قرار می دهد که باید هوشیار و فعال باقی بمانیم. هرکدام باید برای محافظت از خود در برابر سارقان سایبری همه تلاش خود را انجام دهیم.

اینستاگرام از آن دست شبکه های اجتماعی پرطرفدار است که می تواند حاوی اطلاعات مهمی از کاربران خود باشد. این اطلاعات مهم و تعداد زیاد کاربران سبب شده است تا بسیاری از هکرها به اکانت اینستاگرام افراد، خصوصا افرادی که دارای تعداد فالوورهای زیادی هستند، به چشم یک هدف نگاه کنند و به دنبال هک اکانت های این افراد باشند. اما همانطور که می دانید، اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد و تاکنون توانسته امنیت کاربران خود را حفظ کند. پس چه عاملی سبب می شود تا ما بعضا اخباری را مبنی بر هک شدن اکانت افراد مختلف بشنویم و حتی در بین دوستان خود نیز افرادی را بشناسیم که اکانت اینستاگرام آن ها هک شده است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این رابطه بیشتر سخن گفته و به بررسی روش های هک اینستاگرام و برنامه ها و نرم افزارهایی که برای این عمل وجود دارد بپردازیم.