سامانه همگام مدارس | خدمات لازم تحصیلی از ثبت نام تا دریافت کارنامه

سامانه همگام مدارس، سامانه ای است که تمامی خدمات لازم تحصیلی از ثبت نام تا دریافت کارنامه و انجام خدمات مشاوره ای را به دانش آموزان پایه های مختلف کشور ارائه داده است. دانش آموزان برای ورود به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir می بایست رمز ورود خود را از مدیر مدرسه خویش دریافت نمایند.

سامانه همگام مدارس | خدمات لازم تحصیلی از ثبت نام تا دریافت کارنامه


آموزش و پرورش با هدف سهولت در انجام کارهای مربوط به مدارس مانند فرآیند ثبت هدایت تحصیلی ، برگزاری آزمون های مشاوره ای ، دریافت کارنامه و ... سایت همگام به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir را طراحی نموده و امکان عضویت و استفاده از سرویس ها و خدمات این سامانه را برای دانش آموزان کارکنان مدارس و والدین دانش آموزان ، فراهم کرده است .

کاربران این سامانه دانش آموزان و تمامی کارکنان مدارس و آموزشگاه ها هستند که با موارد تحصیلی و درسی دانش آموزان در ارتباط می باشند . هر یک از دانش آزموزان برای ورود به سایت همگام مدارس باید رمز عبور خود را از مدیر مدرسه خویش دریافت کرده و آن را همراه با کدملی خود در بخش های مربوط به ورود به سامانه همگام ثبت نماید.

با توجه به مطالب ذکر شده می توان دریافت سامانه همگام، سامانه ای جامع بوده و از بخش های مختلفی تشکیل شده که دانش آموزان و اولیا آن ها نیاز به آشنایی با هر یک از آن بخش ها دارند. به همین دلیل در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی نحوه ورود و بررسی بخش های مهم سایت همگام دانش آموزی به همراه راهنمای تصویری آن بپردازیم

معرفی سامانه همگام دانش آموزی hamgam.medu.ir

سامانه دانش آموزی همگام به طور کلی به دو بخش عمومی و پورتال اینترنتی سایت تقسیم می شود. تمامی گزینه های ارائه شده در هر دو بخش کاملا کاربردی بوده و به منظور رفع نیاز های تحصیلی دانش آموزان به این سامانه اضافه شده است. به منظور ارائه توضیحات واضح تر و ساده تر برای کاربران سامانه همگام در این قسمت جزئیات مربوط به این دو بخش اصلی را بررسی می نماییم :

بخش های اصلی سایت همگام hamgam.medu.ir عبارتند از :

۱بخش عمومی

بخش عمومی سامانه همگام مدارس همه موارد مربوط به اطلاعیه های و اخبار عمومی آموزشی و تحصیلی را شامل می شود، در ضمن برای ورود به این بخش از سامانه لازم نیست که حتما عضو سامانه همگام مدارس باشید و یا نام کاربری مختص خود را در این سامانه ثبت نمایید .

لینک مستقیم صفحه اصلی سامانه همگام

۲پورتال اینترنتی

پورتال اینترنتی سایت همگام بخش اختصاصی کاربران اصلی این سامانه می باشد و لازمه ورود به این بخش عضویت و ثبت نام کاربر در سامانه دانش آموزی همگام می باشد .

دانش آموزان و سایر کاربرانی که قصد عضویت در این سامانه را داشته باشند باید نام کاربری و رمز ورود همگام دریافت شده از مدسه محل تحصیل خود را در بخش مربوطه وارد کرده و ثبت نمایند .

لازم به ذکر است که نام کاربری موردنیاز توسط مدیر مدرسه محل تحصیل دانش آموز و یا کارشناس فناوری آموزش و پرورش هر منطقه برای کاربر تعریف می شود.

لینک مستقیم پورتال سامانه همگام

کاربران پورتال همگام، برای ورود به پنل شخصی باید رمز ورود همگام و کد ملی خود را در اختیار داشته باشند . دانش آموزان برای دریافت این رمز باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کرده و در صورت صحیح بودن کد ملی و رمز ورود همگام می توانند ، وارد صفحه شخصی خود شوند .

مراحل ورود کاربر به سایت همگام hamgam.medu.ir

کاربرد ها و امکانات بسیار زیادی در سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir برای دانش آموزان ، معلمان و سایر کاربران این سامانه طراحی شده است که باعث دسترسی راحت تر آن ها به آزمون و محتویات تحصیلی و آموزشی می گردد.

با توجه به موارد ذکر شده و به منظور راهنمایی کاربران سایت همگام دانش آموزی در رابطه با نحوه ورود به این سامانه و بررسی سایر جزئیات مرتبط با آن در ادامه این بخش به شرح کلی از مراحل ورود به پورتال اینترنتی سامانه همگام می پردازیم :

راهنمای تصویری ورود به پورتال همگام www.hamgam.medu.ir

امکانات و گزینه های ارائه شده در سایت همگام دانش آموزی برای بسیاری از کاربران این سامانه دارای اهمیت می باشد چرا که با مراجعه به قسمت های مختلف سامانه همگام مدارس امکان انجام غیرحضوری بسیاری از موارد آموزشی حضوری برای دانش آموزان و معلمان فراهم شده است .

به منظور ارائه توضیحات بیشتر و کامل تر مراحل ورود کاربر و عضویت در سامانه همگام و راهنمایی بیشتر دانش آموزان ، در این بخش از مقاله به شرح و بررسی مراح ورود به سایت همگام به صورت راهنمای تصویری می پردازیم :

راهنمای تصویری نحوه ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir

۱آدرس سایت hamgam.medu.ir را در مرورگر خود سرچ کنید و پس از کلیک روی لینک سایت همگام ، در قسمت هایی که در شکل زیر مشاهده می شود ، کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نمایید و پس از آن روی دکمه ورود را کلیک کنید .

سایت همگام

۲در صورت صحیح بودن کد ملی و رمز ورود همگام ، صفحه زیر به آدرس hamgam medu ir portal dashboard را مشاهده خواهید کرد

راهنمای بخش های مختلف پورتال همگام آموزش و پرورش

سایت همگام hamgam.medu.ir دارای امکانات و خدمات متفاوتی از جمله دریافت کارنامه مدارس از این سامانه برای دانش آموزان می باشد که شرط بهره مندی از این امکانات عضویت در این سامانه دانش آموزی است .

با توجه به اهمیت گزینه های موجود در پرتال اصلی سایت دانش آموزی همگام در این بخش به معرفی بخش های مهم پرتال اینترنتی سامانه همگام به نشانی hamgam medu ir portal dashboard می پردازیم.

داشبورد اصلی

داشبورد اصلی سایت همگام ، بخشی است که دسترسی به سایر گزینه های موجود در پورتال سامانه را برای کاربران امکان پذیر می سازد . این بخش تمامی گزینه های سایت همگام مدارس را شامل شده و تمام دسته بندی های مربوطه را در بر می گیرد .

المپیاد های علمی

دانش آموزان برای شرکت در آزمون های المپیاد علمی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در اوایل دی ماه برای ثبت نام در مرحله اول اقدام کنند .

شرکت در آزمون استعداد درخشان

دانش آموزان پایه هفتم و دهم که قصد ورود به مدارس استعداد های درخشان در سال تحصیلی را دارند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم از طریق سایت hamgam.medu.ir ، در آزمون این مدارس ثبت نام کنند .

لازم به ذکر است دانش آموزان پایه هفتم برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان می توانند از طریق سایت hoosh.medu.ir هم اقدام کنند به علاوه دانش آموزان پایه دهم نیز برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان علاوه بر سایت همگام می توانند در سایت azmoon.medu.ir نیز فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند .

هدایت تحصیلی

دانش آموزان برای ورود به پایه دهم باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند . مشاوران با توجه به توانایی های تحصیلی ، مهارتی و علاقه دانش آموزان برگ هدایت تحصیلی در پایه نهم دوره اول متوسطه را در اختیار دانش آموزان می گذارند .

اخیرا اولویت بندی رشته ها در سایت همگام توسط دانش آموزان و والدین آن ها انجام می شود که در تصویر صفحه اصلی گزینه مربوط به هدایت تحصیلی با عدد 10 مشخص شده است .

آزمون های مشاوره ای

مشاوران مدارس در جهت برنامه ریزی بهتر برای دانش آموزان ، آزمون های سنجش رغبت و توانایی که مربوط به فرآیند هدایت تحصیلی هستند و همچنین آزمون مشاوره ای دیگر مانند آزمون سلامت روان همگام و آزمون غربالگری را نیز شامل می شود. این آزمون های مشاوره ای همگام در سایت همگام و به صورت مجازی انجام می شوند .

بیشتر بخوانید: آزمون مشاوره ای سایت همگام

جشنواره ها و مسابقات

بسیاری از دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف برای شرکت در مسابقات علمی و فرهنگی هنری اعلام آمادگی می کنند . شرکت در این مسابقات شرایطی دارد که داوطلبان در صورت داشتن آن ها می توانند در سایت همگام ثبت نام خود را انجام دهند .

مشاهده برنامه کلاسی دانش آموز

از طریق مراجعه به بخش برنامه کلاسی سایت همگام ، دانش آموزان و حتی اولیای آن ها می توانند برنامه ریزی های درسی تعیین شده توسط مدیر و یا معاون پرورشی مدرسه خود که به صورت هفتگی مشخص می شوند را مشاهده کرده و با توجه به آن ها برنامه ها و زمان بندی های درسی خود را مدیریت کرده و تنظیم نمایند .

شرکت در آزمون آنلاین

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون های مجازی و آنلاین تعیین شده توسط مدرسه خود را داشته باشند ، می توانند با مراجعه به این قسمت از سامانه همگام در این آزمون های مجازی شرکت کرده و نتایج آن ها را نیز مشاهده نمایند .

انضباطی و تشویقی

در قسمت انضباطی و تشویقی سامانه همگام مدارس ، تمامی پیشرفت ها و ضعف ها و حتی تخلفات دانش آموزان ثبت شده و قابل مشاهده می باشد . والدین دانش آموزان از طریق مراجعه به این بخش می توانند از روند افت و رشد تحصیلی مطلع شوند تا در صورت لزوم اقدامات و برنامه ریزی های لازم انجام شود .

تکالیف

بخش تکالیف سامانه همگام بخشی است که تکالیف و برنامه درسی تعیین شده توسط معلمان مدارس برای دانش آموزان قابل مشاهده و دریافت می باشد . دانش آموزان یا والدین آن ها برای اطلاع از نحوه تقسیم بندی و برنامه ریزی تکالیف درسی می توانند به این بخش از سامانه مراجعه فرمایند .

ثبت نام اوقات فراغت

برخی از مدارس و مراکز آموزشی به منظور پر کردن اوقات بیکاری و فراغت دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس اقدام به برگزاری و اجرای برنامه های آموزشی در زمینه های مختلف می نمایند . دانش آموزانی علاقه به شرکت در این برنامه را دارند می توانند در این بخش از سامانه تمامی موارد مربوط به آن ها را مشاهده کرده و در رشته مورد نظر خود ثبت نام نمایند .

کارنامه

کارنامه تحصیلی دانش آموزانی که به صورت نسخه الکترونیکی توسط مدرسه منتشر می شود در بخش کارنامه سامانه همگام قابل دریافت می باشد .

دانش آموزان و والدین آن ها می توانند با مراجعه به این قسمت از سامانه نتیجه و کارنامه تحصیلی مورد نظر را مشاهده نمایند . همچنین علاوه بر انتشار کارنامه های مجازی دانش آموزان و امکان دریافت کارنامه هفتگی، ماهانه و حتی نهایی در سایت همگام برای کاربران این سامانه وجود دارد.

نحوه دریافت کارنامه از همگام

برای دریافت کارنامه خود از سایت همگام مدارس باید به سایت hamgam.medu.ir مراجعه کرده و پس از کلیک بر روی گزینه کارنامه، در فیلدهای مشخص شده کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید. بخش کارنامه همگام از سه بخش کارنامه نهایی، کارنامه ماهانه و کارنامه هفتگی دانش آموزان تشکیل شده که برای مطالعه نحوه دریافت هر یک از این کارنامه ها می توانید به مطالعه مقاله کارنامه همگام زیر بپردازید.

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه از سایت همگام

راهنمای صفحه اصلی سایت همگام hamgam.medu.ir

علاوه بر پورتال اینترنتی سایت همگام، صفحه دیگری با عنوان صفحه اصلی سایت همگام نیز وجود دارد که موارد مرتبط با اخبار و اطلاعیه های تحصیلی وزارت آموزش و پرورش و همچنین کلیه تغییرات و برنامه های فرهنگی و آموزشی این سازمان را به اطلاع کاربران سایت همگام مدارس می رساند .

به منظور راهنمایی بیشتر دانش آموزان و کاربران سامانه همگام دانش آموزی در این قسمت تمامی گزینه ها و بخش های موجود در صفحه اصلی سایت همگام شرح داده و بررسی می نماییم :

خانه

گزینه در قسمت نوار ابزار صفحه اصلی سامانه همگام مدارس قرار گرفته است که کاربران می توانند جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف سامانه از طریق انتخاب این گزینه اقدام نمایند .

ورود

گزینه ورود شامل بخش ها و اطلاعات مربوط به ورود به بخش اختصاصی سامانه همگام مدارس می باشد .

تالار های گفتمان

بخش تالار های گفتمان سامانه دانش آموزی همگام تشکیل شده از دوبخش اصلی تالار های گفتمان عمومی و تخصصی می باشد که کاربران سامانه می توانند از طریق مرا جعه به این بخش از سایت همگام تمامی اطلاعات و مطالب مفید و کاربردی بارگذاری شده توسط مدیران انجمن را مشاهده نمایند .

تنها تفاوت موجود در دسترسی به این مطالب برای کاربران سامانه وجود دارد این است که مطالب عنوان شده در تالار های گفتمان عمومی قابل مشاهده برای تمامی کاربران سامانه همگام بوده و محدودیتی برای آن ها وجود ندارد اما در مورد تالار های گفتمان تخصصی این شرط وجود دارد که برای مشاهده مطالب موجود در آن ها حتما باید عضوی از اعضای تالار های اختصاصی شده باشید .

بخش تالار های گفتمان سامانه دانش آ»وزی همگام تشکیل شده از دوبخش اصلی تالار های گفتمان عمومی و تخصصی می باشد که کاربران سامانه می توانند از طریق مرا جعه به این بخش از سایت همگام تمامی اطلاعات و مطالب مفید و کاربردی بارگذاری شده توسط مدیران انجمن را مشاهده نمایند .

گالری تصاویر

گالری تصاویر سامانه همگام تشکیل شده از تعدادی از تصاویر موجود با موضوعات مختلفی چون مراسمات مذهبی ، مشاهیر ، ورزشی ، طبیعت و ... می باشد .

سرویس های همگام

گزینه سرویس های همگانی سامانه همگام دانش آموزی جز مهم ترین و کاربردی ترین بخش های این سامانه است که تمامی موارد موجود در آن قابل استفاده برای همه کاربران سایت همگام مدارس می باشد . گزینه ها و موارد موجود در بخش سرویس های سامانه همگام عبارتند از :

مدارس فعال

این گزینه مربوط به امتیاز دهی به مدارس برتر کشور می باشد .

سوالات متداول

این سوالات سوالاتی هستند که بسیاری از کاربران سامانه همگام در استفاده از پورتال اختصاصی این سامانه با آن مواجه می شوند .

جستجوگر همگام

گزینه مذکور به منظور جستجو در موضوعات مختلف سایت همگام مورد استفاده کاربران قرار می گیرد .

نرم افزارهای مفید

این بخش شامل نرم افزارهایی است که در اغلب موارد مورد استفاده کاربران قرار گرفته و قابل نصب بر روی کامپیوتر های شخصی می باشد .

جستجوی مدارس

با استفاده از این گزینه دانش آموزان می توانند به آدرس و شماره تلفن و آدرس اینترنتی وبسایت های مدارس مختلف کشور دسترسی داشته باشند .

محتوای آموزشی

در این قسمت تمامی محتوا های آموزشی از جمله کتاب ها ، نمونه سوالات و سایر موارد مرتبط با تحصیل دانش آموزان بارگذاری شده و قابل دریافت می باشد .

اخبار همگام

گزینه اخبار همگام بخشی است که اخبار مرتبط با تمامی تغییرات ایجاد شده در پورتال اینترنتی از طریق این بخش از سامانه همگام اطلاع رسانی می شود .

اخبار

بخش دیگر مربوط به اطلاع رسانی به کاربران سامانه همگام بخش اخبار این سامانه است . تفاوت این بخش با بخش اخبار همگام در این است که در قسمت اخبار تمامی خبر ها و اطلاعیه های مدارس سراسر کشور در سه سطح اخبار کلی ، اطلاعیه ها و اخبار استانی در دسترس کاربران قرار می گیرند .

نظر سنجی

این بخش از سامانه به منظور مشارکت کاربران در تغییرات ایجاد شده در سامانه همگام مدارس و نظر خواهی از آنان نسبت به این تغییرات ، طراحی و تعریف شده است .

انتقادات و پیشنهادات

کاربران سامانه همگام دانش آموزی در صورت داشتن هرگونه نظر ، انتقاد و پیشنهاد در رابطه با بخش های مختلف سامانه و عملکرد آن ها می توانند به این بخش از سامانه مراجعه کرده و پیشنهادات خود را ثبت نمایند .

امکانات سامانه همگام hamgam.medu.ir

سامانه همگام برای تمامی کاربران این سایت قابل دسترسی بوده و اجازه ورود به تمامی بخش های این سایت برای آن ها وجود دارد. دانش آموزان و حتی والدین آن برای ورود به این سامانه جز داشتن نام کاربری و روز عبور هیچ گونه محدودیت دیگر ندارند .

به منظور ارائه اطلاعات بهتر و ساده تر از امکانات موجود در سامانه همگام در ادامه این قسمت گزینه های موجود در این سایت را به ترتیب و طور خلاصه ذکر می نماییم.

 • پرسش و پاسخ آنلاین
 • شرکت در انتخابات
 • محتوای الکترونیک
 • فرم ساز
 • آزمون غربالگری همگام
 • سامانه نماد
 • جشنواره جوان خوارزمی

آموزش مهارت های کارآموزی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه

 • المپیاد پژوهشی
 • جشنواره پژوهش ، نوآوری و کارآفرینی
 • بیمه دانش آموزی

بیشتر بخوانید: سامانه پادا

سایت همگام پایه هفتم www.hamgam.medu.ir

دانش آموزانی که در حال تحصیل در پایه هفتم متوسطه اول هستند می توانند برای بهره مندی از مطالب و موارد آموزشی مختلف و حتی آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی در سامانه همگام مدارس عضو شوند تا علاوه بر استفاده از موارد ذکر شده از سایر امکانات موجود در این سامانه نیز استفاده نمایند.

دانش آموزان کلاس هفتمی پس از تکمیل مراحل ثبت نام در سایت همگام و عضویت در این سامانه می توانند از تمامی بخش های موجود در سایت همگام پایه تحصیلی هفتم و متوسطه اول استفاده نمایند.

مواردی چون فعالیت های های پژوهشی ، شرکت در جشنواره ها و آزمون های دانش آموزی ، تکالیف درسی و سایر موارد مشابه از جمله امکاناتی هستند که در سامانه همگام برای دانش آموزان کلاس هفتم قابل استفاده و در دسترس می باشند.

سایت همگام پایه هشتم www.hamgam.medu.ir

دانش آموزان پایه هشتم متوسطه اول برای استفاده از امکاناتی چون شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی یا دریافت ارزشیابی تحصیلی ماهانه خود باید عضو سامانه همگام دانش آموزی شوند . این سامانه دانش آموزی بسیاری از اطلاعات و امکاناتی که برای دانش آموزان کلاس هشتم مفید هستند را شامل می شود.

تنها شرط دسترسی به ویژگی ها و امکانات موجود در سامانه همگام دانش آموزی ورود به این سامانه است که این امر تنها با داشتن نام کاربری و رمز عبور همگام برای دانش آموزان هشتم متوسطه اول امکان پذیر خواهد بود .

علاوه بر ارائه موارد کمک آموزشی و کمک درسی ، این امکان نیز برای دانش آموزان پایه هشتم فراهم شده است که بتوانند از طریق سامانه همگام هشتم در مسابقات و جشنواره های علمی فرهنگی مدارس شرکت کرده و به رقابت با سایر دانش آموزان بپردازند.

بیشتر بخوانید: آزمون آنلاین سایت همگام

سایت همگام پایه نهم www.hamgam.medu.ir

دانش آموزانی که در حال تحصیل در پایه نهم متوسطه اول هستند باید پس از اعلام نتایج امتحانات پایانی خود اقدام به تکمیل فرم ها و آزمون های هدایت تحصیلی پایه نهم نموده و رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند که این کار تنها با ورود به سامانه دانش آموزی همگام نهم امکان پذیر خواهد بود.

از دیگر مواردی که دانش آموزان نهمی با ورود به سامانه همگام می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند ، ثبت نام در مدارس استعداد های درخشان و برخی از کلاس های آموزشی از جمله کلاس های کار آفرینی و مهارت آموزی می باشد.

دانش آموزان پایه نهم متوسطه اول برای استفاده از امکاناتی چون شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی یا دریافت ارزشیابی تحصیلی ماهانه خود باید عضو سامانه همگام دانش آموزی شوند.

برای دریافت رمز عبور همگام ، دانش آموزان حتما باید توسط مدیر مدرسه خود در سامانه سناد دانش آموزی عضو شده و ثبت نام آن ها تکمیل شده باشد. دانش آموزان پایه نهم برای دریافت این رمز عبور حتما باید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کرده و یا با مدیر مدرسه تماس بگیرند، چرا که رمز همگام تنها توسط مدیران مدارس قابل دریافت می باشد.

سایت همگام پایه دهم www.hamgam.medu.ir

محصلین پایه دهم متوسطه دوم پس از ورود به این پایه تحصیلی و انتخاب رشته مناسب می توانند در جشنواره ها و آزمون های علمی متناسب با رشته خود شرکت کرده و میزان استعداد ها و توانایی های خود را در رقابت با سایر دانش آموزان هم پایه خود بسنجند.

دانش آموزان مخترع و مبتکر پایه دهم که علاقه مند به شرکت در مسابقات خوارزمی دانش آموزی هستند می توانند با در نظر گرفتن شرایط کافی ، به بخش مربوط به جشنواره های سایت همگام مراجعه کرده و در این جشنواره دانش آموزی شرکت نمایند .

لازم به ذکر است که دانش آموزان دهمی علاقه مند به شرکت در آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی می توانند با در نظر گرفتن شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی به بخش المپیاد دانش آموزی سامانه همگام دهم مراجعه کرده و در رشته دلخواه خود ثبت نام نمایند.

در ادامه بخوانید: سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

در صورت داشتن هر گونه سوال درباره سایت همگام hamgam.medu.ir می توانید از طریق خدمات تلفنی مشاوره تحصیی هیوا با کارشناسان با تجربه ما ارتباط برقرار کنید . در ضمن توصیه می شود برای دریافت به موقع اخبار و اطلاعیه ای مدارس مختلف در کانال تلگرام مدارس عضو باشید و یا پیج اینستاگرام مدارس را دنبال کنید.

آخرین اخبار مرتبط با سایت همگام hamgam.medu.ir

21 اردیبهشت 1400

از جمله امکانات موجود در سایت همگام دانش آموزی شرکت در مسابقات علمی و فرهنگی هنری دانش آموزی است که علاقه مندان می توانند با مراجعه به این بخش از سامانه در این مسابقات ثبت نام نمایند.

20 اردیبهشت 1400

این امکان برای دانش آموزان در سامانه همگام مدارس ایجاد شده است که بتوانند با مراجعه به این سامانه فرم ها و آزمون های مربوط به هدایت تحصیلی پایه نهم را تکمیل کرده و از جزئیات آن ها مطلع گردند.

19 اردیبهشت 1400

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش آزمون های سنجش رغبت و توانایی هدایت تحصیلی و همچنین آزمون های مشاوره ای دیگر چون آزمون سلامت روان همگام و آزمون غربالگری در سایت همگام و به صورت مجازی انجام می شوند .

18 اردیبهشت 1400

در سایت همگام مدارس این امکان برای دانش آموزان متوسطه دوم فراهم است که بتوانند در المپیاد دانش آموزی بین مدارس ثبت نام کرده و در این رقابت علمی و دانش آموزی استعداد ها و توانایی های خود را به چالش بکشند.

14 اردیبهشت 1400

دانش آموزان و کاربرانی که قصد ورود به سایت همگام را دارند توجه داشته باشند داشبورد اصلی سایت همگام ، بخشی است که دسترسی به سایر گزینه های موجود در پورتال سامانه را برای کاربران امکان پذیر می سازد .

13 اردیبهشت 1400

کاربران سامانه همگام مدارس، دانش آموزان و تمامی کارکنان مدارس و آموزشگاه ها هستند که با موضوعات تحصیلی و درسی دانش آموزان در ارتباط می باشند.

12 اردیبهشت 1400

امکانات و گزینه های موجود در سایت همگام دانش آموزی برای بسیاری از کاربران موجب شده است که با مراجعه به قسمت های مختلف سامانه همگام مدارس امکان انجام غیرحضوری بسیاری از موارد آموزشی حضوری برای دانش آموزان و معلمان فراهم شود.

11 اردیبهشت 1400

از جمله ویژگی گزینه های ارائه شده در سامانه hamgam.medu.ir برای کاربران این سامانه این است که استفاده از آن ها باعث دسترسی راحت تر به جدیدترین آزمون ها و محتویات تحصیلی و آموزشی می گردد.

9 اردیبهشت 1400

کاربران سامانه همگام مدارس توجه داشته باشند که پورتال اینترنتی سایت همگام بخش اختصاصی کاربران اصلی این سامانه می باشد و لازمه ورود به این بخش عضویت و ثبت نام کاربر در سامانه دانش آموزی همگام می باشد.

8 اردیبهشت 1400

با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش بخش عمومی سامانه همگام مدارس مربوط به اطلاعیه و اخبار عمومی آموزشی و تحصیلی می شود. همچنین برای ورود به این بخش از سامانه لازم نیست که حتما عضو سامانه همگام مدارس باشید و یا نام کاربری مختص خود را در این سامانه ثبت نمایید .

7 اردیبهشت 1400

برای ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه همگام ابتدا لازم است که برنامه هفتگی هر یک از کلاس ها به صورت جداگانه در بخش کلاسها در داشبورد سایت ، توسط مدیر مدرسه یا معلم فعال گردد و پس از آن در قسمت نمرات ، نمره هر یک از دروس دانش آموزان به صورت نهایی یا ماهانه وارد شود.

6 اردیبهشت 1400

طبق اعلان وزارت آموزش و پرورش اولین و مهمترین کاربرد پورتال همگام مدارس در خصوص مطلع شدن دانش آموزان و والدین آن ها از جدیدترین اطلاعیه هایی است که وزارت آموزش و پرورش در مورد فرآیندهای مختلف مدارس اعلام می کند.

5 اردیبهشت 1400

آموزش و پرورش برای آن دسته از داوطلبانی که به کارنامه خود دسترسی ندارند، روش دیگری جهت دریافت کد سوابق تحصیلی در نظر گرفته است و آن استفاده از پورتال همگام دانش آموز می باشد که می توانند با مراجعه به این سامانه می توانند این کد را دریافت نمایند.

4 اردیبهشت 1400

طبق نظر سنجی های انجام شده پر کاربرد ترین بخش سایت همگام مربوط به قسمت پورتال مدارس سامانه همگام می باشد که دانش آموزان ، معلمان ، مشاوران و معاون های اجرایی مدارس می توانند با توجه به نیاز خود وارد این سامانه شده و از امکانات سامانه همگام مدارس استفاده کنند.

29 فروردین 1400

دانش آموزانی که برای ورود به سامانه ثبت نام تیزهوشان 1400 - 1401 مربوط به پایه تحصیلی خود دچار مشکل شده اند می توانند از طریق بخش مراجعه به ثبت نام مدارس استعداد درخشان در این سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

سوالات متداول

1- ✔️ موارد استفاده از سایت همگام hamgam.medu.ir چیست ؟

✔️ در موارد زیادی مانند ثبت نام در آزمون های مختلف دانش آموزی کاربرد دارد که در این مقاله برخی از آن ها همراه با راهنمای تصویری شرح داده شده اند .

2- ✔️ فرم هدایت تحصیلی مخصوص چه کسانی است ؟

✔️ مخصوص دانش آموزان پایه نهم است که در این مقاله نحوه ورود به لینک هدایت تحصیلی دانش آموزان این پایه ارائه شده است .

3- ✔️ برای ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir ، به چه چیزهایی نیاز است ؟

✔️ به کد ملی و رمز ورود همگام نیاز است که در این مقاله راهنمای تصویری نحوه ورود به این سایت ارائه شده است .