اشتباه رایج طراحی وب سایت که باید از آنها اجتناب کنید

طراحی سایت یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل در موفقیت یک کسب و کار در دنیای امروزی می باشد. با توجه به اهمیت این مسئله، شاهد رشد روز افزون در حوزه ی طراحی سایت ها و افزایش تعداد طراحان و شرکت های طراحی سایت در سراسر جهان هستیم. اما با این وجود، هنوز بسیاری از سایت ها در ابعاد و طراحی اشتباهی درست شده اند که می تواند باعث افت خریداران و کاربران آن سایت شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی اشتباهات شایع در طراحی سایت ها و راه حل های آن ها بپردازیم.

اشتباه اول: عدم توجه به استراتژی طراحی

طراحی یک سایت باید بر اساس استراتژی و اهداف مشخصی انجام شود. بسیاری از طراحان سایت تنها به ظاهر سایت توجه می کنند و نمی دانند که هدف نهایی آن چیست. بهترین استراتژی طراحی، طراحی سایت به گونه ای است که بتواند نیازها و نظرات مخاطبان را در مورد محصول یا خدمات شما برطرف کند. در غیر این صورت، سایت شما تبدیل به یک شکست تجاری خواهد شد.

راه حل: قبل از شروع به طراحی سایت، بایستی اهداف و استراتژی هایتان را مرور کنید. سوالاتی مانند 'چه محتوایی باید در سایت به نمایش درآید؟'، 'کدام بخش ها باید بیشتر درصدد مخاطبان باشند؟' و 'بخش های مورد نیاز کاربران چه هستند؟' می توانند باعث ایجاد یک استراتژی موثر در طراحی سایت شوند.

اشتباه دوم: طراحی نامناسب رابط کاربری

رابط کاربری یا User Interface (UI) یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت یک سایت است. رابط کاربری نباید به اندازه کافی استاندارد و مطلوب نباشد و باعث اذیت کاربران و کاهش ترافیک سایت شود. از دیگر مشکلات رایج رابط کاربری، استفاده از شرایط آمیخته و پیچیده است که مانع از دسترسی کاربران برای یافتن اطلاعات مورد نیازشان می شود.

راه حل: رابط کاربری باید ساده، منطقی و قابل فهم برای همه ی کاربران باشد. طراحان سایت باید به یاد داشته باشند که سایت ها باید برای همه ی افراد، از جمله کسانی که با تکنولوژی و طراحی سایت کم آشنایی دارند، قابل دسترسی باشند. آلودگی بصری، استفاده از رنگ های نامساعد و استفاده از فونت های خوانا نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

اشتباه سوم: عدم پشتیبانی مرورگر ها

یک سایت باید برای تمام مرورگرهای موجود سازگار باشد تا کاربران بتوانند به طور صحیح از سایت شما استفاده کنند. عدم سازگاری با مرورگر های مختلف می تواند سبب ایجاد مشکلات برای کاربران شود و در نتیجه، تاثیر منفی بر روند کسب و کار شما خواهد داشت.

راه حل: پیش از راه اندازی سایت، آن را در مرورگر های مختلف تست کنید. استفاده از استانداردهای بین المللی و کدهای تمیز و ساده به کمک این مشکل کمک می کند. همچنین، نگهداری و بروز رسانی سایت در طول زمان نیز می تواند سبب ارتقای سازگاری و بهبود عملکرد سایت شما باشد.

اشتباه چهارم: نادیده گرفتن موبایل

با رشد تکنولوژی و استفاده ی بیشتر افراد از گوشی های هوشمند، حضور سایت ها در موبایل ها بسیار مهم و ضروری شده است. از آنجا که اکثر مردم این روزها از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، سایت شما نیز باید برای مرور در موبایل ها بهینه شود. عدم بهینه سازی سایت برای موبایل می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند آهستگی لود سایت، عدم قابلیت دیدن تصاویر و مشکلات دیگر شود که ممکن است موجب افت ترافیک سایت شما شود.

راه حل: مطمئن شوید که طراحی سایت شما برای مرورگرهای موبایل بهینه شده است. استفاده از طراحی واکنش گرا (Responsive Design) که سایت را قابل کنترل در زمان تغییر اندازه مرورگرها می کند، می تو

منبع: https://www.janbalaghi.com/error-in-website-design/