5 نکته طلایی پیش از خرید شیرآلات آشپزخانه

چه بخواهید یک شیر آشپزخانه جدید بخرید و چه قصد ارتقای شیر فعلی را دارید، قبل از خرید باید عواملی را در نظر بگیرید. ما اینجا هستیم تا به سوالات خاصی که هنگام خرید شیر آشپزخانه به ذهن شما خطور می کند، پاسخ و نکاتی ارائه دهیم. همیشه باید بهترین شیرآلات آشپزخانه را با کیفیت بالا خریداری نمود. ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد اما مطمئناً ارزشش را دارد. در این مورد پنج نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید بهترین شیرهای آشپزخانه را تهیه می کنید.

تعمیر و نصب شیرآلات آشپزخانه

شما نیز ماننده بسیاری از افراد می خواهید شیر آشپزخانه را خودتان نصب کنید و در هنگام به وجود آمدن مشکل، کمترین هزینه را متقبل شوید ؟ اکثر شیرآلات آشپزخانه که به تازگی طراحی شده اند، از این قابلیت برخوردار هستند که بدون نیاز به فرد متخصص، هر کسی بتواند آن را راه اندازی و نصب کند. نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که باید شیرآلاتی را خریداری نمود که تعمیر آن به آسانی و با هزینه کم قابل انجام باشد؛ زیرا برخی از شیرآلات هزینه تعمیر بسیار بالایی دارند. همچنین در هنگام خرید شیرآلات ساختمانی اطمینان حاصل کنید که قطعات شیر آشپزخانه مورد نظر، در دسترس باشد.

تعداد سوراخ های سینک

هنگامی که قصد تعویض شیر آشپزخانه با یک شیر جدیدتر را دارید، شیرآلاتی را را انتخاب کنید که به همان تعداد سوراخی که در لبه سینک وجود دارد، نیاز داشته باشد. شیرآلات سنتی که دارای شیر آب سرد و گرم هستند به سه سوراخ برای شیر و دهانه نیاز دارند. شیرهای یک تکه ای وجود دارند که نیازمند تنها یک سوراخ برای دسته هستند. رایج ترین آنها شیر آشپزخانه تک سوراخه است. اگر می خواهید شیر آشپزخانه بخرید، حتما به این نکته توجه نمایید. اگر قرار است سینک آشپزخانه خود را نیز تعویض نمایید، متناسب با شیر آشپزخانه جدید، تعداد سوراخ مورد نیاز را ایجاد کنید.

نوع دسته شیرآلات

معمولاً شیرهای معمولی آشپزخانه معمولی دارای یک دسته هستند که در جهت معینی می چرخند تا دمای آب خاص را انتخاب کنند یا دو دسته برای مخلوط کردن آب سرد و گرم دارند. استفاده و نگهداری از شیر آشپزخانه تک دسته آسان تر است و همین موضوع سبب شده است تا پرکاربردترین شیرآلات شناخته شوند.

نوع جدیدتری از شیرآلات تک دست یا اهرمی وجود دارند که با تنها لمس بدنه، شیرآلات باز میشوند و شما می توانید از آن استفاده نمایید. این نوع شیرآلات که شیرآلات لمسی نام دارند بهترین گزینه برای مواقعی است که دستانتان کثیف بوده و نمی خواهید با دسته شیرآلات تماس داشته باشید. از مطرح ترین برندهای تولید کننده شیرآلات لمسی می توان به شیرآلات کی دبلیو سی اشاره نمود.

شیرآلات ظرفشویی شاوری (شلنگ دار) یا معمولی؟

در ابتدا باید به طور کلی دانست که اصلاً شیر شاوری چیست؟ شیر شاوری یا پول اوت (Pull-Out) که به آن شیر شلنگدار هم می‌گویند، یک نوع از انواع شیرآلات ظرفشویی است که در آن یک شلنگ مناسب برای شستشو نصب شده است. در واقع آبریز یا همان قسمت خروجی آب دارای قابلیت متحرک می‌باشد و می‌توان آن را با کشیدن خارج کرد و دوباره پس از اتمام کار به جای قبلی بازگرداند.

افراد معمولا در هنگام خرید شیرآلات، بین شیرآلات معمولی یا شیرآلات ظرفشویی شاوری (شلنگ دار) تردید دارند. شیرآلات ظرفشویی معمولی تنها به شما قابلیت چرخش می دهند اما شیرآلات ظرفشویی شاوری با توجه به آنکه سردوش آنها قابلیت جداسازی دارند، امکان حرکت بیشتری را برای شما فراهم می آورد.

تنها مسئله‌ای که باید هنگام خرید شیر شاوری نسبت به آن آگاه بود، خرید محصولی باکیفیت و استاندارد است که از هر لحاظ دارای ساختاری مناسب باشد. برای اطمینان از این موضوع باید به سراغ برندی معتبر و شناخته شده در زمینه تولید شیرآلات رفت تا بتوان به اجناس مرغوب دسترسی پیدا کرد.

سیستم تصفیه آب

با توجه به اهمیت سالم بودن آب آشامیدنی و مشاهده موارد بسیار در نقض این مورد در آب های لوله کشی سراسر کشور، بهتر است از شیرآلاتی استفاده شود که سیستم تصفیه آب در آنها تعبیه شده است. برخورداری از فیلتر تصفیه آب، باعث می شود که آب خروجی از آلودگی ها و میکروب ها مصون باشد و سلامتی شما مورد تهدید قرار نگیرد. برندی مانند شیرآلات کی دبلیو سی، از مشهورترین تولید کنندگان شیرآلات مجهز به سیستم تصفیه آب هستند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و دیگر مقالات ما را مطالعه نمایید.