آمادگی بدن برای بارداری در ۳۰ روز

شما آماده باردار شدن هستید. تبریک می گویم! تصمیم گیری برای داشتن یک کودک یک نقطه عطف بزرگ در زندگی است. اما آیا بدن شما برای بارداری آماده است؟ در اینجا لیستی از آنچه می توانید در ماه آینده برای آماده سازی خود برای بارداری انجام دهید وجود دارد.

آمادگی بدن برای بارداری در ۳۰ روز


روز اول: جلوگیری از کنترل بارداری

اگر می خواهید باردار شوید باید هر فرم جلوگیری از بارداری را که استفاده می کنید قطع کنید. می توانید بلافاصله پس از قطع برخی از انواع پیشگیری از بارداری مانند قرص های ضد بارداری باردار شوید. در حقیقت بسیاری از خانم ها در طی دو هفته پس از ترک قرص اولین قاعدگی خود را تجربه می کنند. وقتی پریود شروع می شود اولین چرخه تلاش برای باردار شدن نیز شروع می شود. بعضی از خانمها بلافاصله باردار می شوند اما برای برخی دیگر چند ماه طول می کشد.

روز 2: یک مولتی ویتامین را شروع کنید

با استفاده از یک مولتی ویتامین خود را تقویت کنید. بهتر است ویتامین های قبل از تولد به طور خاص فرموله شده باشند تا بدن شما را در طول بارداری به آنچه در آن نیاز دارد برسد. شروع بارداری در حال حاضر به شما کمک می کند تا از کمبودهای تغذیه ای در اوایل بارداری جلوگیری کنید. همچنین وقت خواهید داشت چند مارک را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای بدن شما مفید است.

روز سوم: اسید فولیک اضافه کنید

علاوه بر ویتامین قبل از تولد ممکن است به یک مکمل اسید فولیک یا فولات اضافی برای جلوگیری از نقص لوله عصبی در اوایل بارداری نیاز داشته باشید. مطمئن باشید که حداقل 400 تا 800 میکروگرم اسید فولیک در روز مصرف می کنید. بسیاری از ویتامین های قبل از تولد بدون نسخه در حال حاضر حاوی این مقدار هستند. حتما برچسب را بررسی کنید.

روز چهارم: خوب بخورید

همچنین می توانید بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را از طریق داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل دریافت کنید. از غذاهای کامل به جای هر فرآوری شده لذت ببرید. اگر بودجه شما اجازه می دهد، میوه ها و سبزیجات ارگانیک بیشتری را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا در معرض سموم قرار نگیرید.

روز پنجم: ورزش کنید

حرکت دادن بدن حداقل چهار تا پنج بار در هفته یکی دیگر از روش های عالی برای آماده سازی برای بارداری است. هدف این است که حداقل 30 دقیقه فعالیت متوسط در کل 150 دقیقه در هفته داشته باشید. چیزی مانند پیاده روی را که می توانید درست خارج از درب ورودی خود انجام دهید انتخاب کنید. هر بار فقط با 10 تا 15 دقیقه کار خود را شروع کنید و در مدت زمان طولانی تری کار کنید. اگر می خواهید چالش بیشتری داشته باشید فعالیت های پرتحرکی مانند آهسته دویدن ، دوچرخه سواری یا پیاده روی سربالایی را امتحان کنید. با ورزش بیشتر مزایای بیشتری برای سلامتی خواهید داشت.

روز ششم: مطمئن شوید جسمی سالم هستید

چک آپ های سالانه به تشخیص مشکلات سلامتی قبل از بروز به شدت کمک می کند. هنگامی که برای بارداری آماده می شوید اهمیت آنها بسیار بیشتر است. پزشک شما را معاینه می کند و سطح کلسترول و موارد دیگر را بررسی خواهد کرد. در این ویزیت می توانید سایر جسمی را کنترل و بررسی کنید.

روز هفتم: واکسن ها را بررسی کنید

واکسن هایی هستند که باید قبل از شروع بارداری زده شوند از آنها غافل نشوید. همچنین واکسن های دوره ایی که باید در دوره های سنی قبل زده باشید را چک کنید. واکسن می تواند از شما و کودک شما محافظت کند.

شما آماده باردار شدن هستید. تبریک می گویم! تصمیم گیری برای داشتن یک کودک یک نقطه عطف بزرگ در زندگی است. اما آیا بدن شما برای بارداری آماده است؟ در اینجا لیستی از آنچه می توانید در ماه آینده برای آماده سازی خود برای بارداری انجام دهید وجود دارد.

روز هشتم: دیدار با دکتر متخصص زنان و زایمان

ممکن است بخواهید با متخصص زنان و زایمان خود یک ملاقات ویژه پیش از بارداری داشته باشید. احتمالا دکتر وضعیت جسمی شمارا نیز معاینه کند پس آمادگی داشته باشید. ویزیت شما باید شامل مواردی باشد که شما نگران هستید از غربالگری بیماریهای مقاربتی (STD) گرفته تا غربالگری آمادگی بارداری.

روز نهم: چرخه خود را دنبال کنید

چه از قبل کنترل بارداری داشته باشید و چه نداشته نباشید اکنون زمان آن است که با چرخه قاعدگی خود آشنا شوید. برای دیدن چگونگی تغییر دوره چرخه ماه به ماه می توانید مواردی مانند خونریزی نامنظم و لکه بینی را نیز یادداشت کنید. طول چرخه قاعدگی به طور متوسط حدود 28 روز است اما ممکن است از 21 تا 35 روز باشد و همچنان در حد سالم و طبیعی باشد. برنامه های زیادی برای کمک به شما در زمینه ردیابی نیز وجود دارد.

روز دهم: قرار گرفتن در معرض سم را محدود کنید

قرار گرفتن در معرض مواد سمی و شیمیایی زیاد می تواند برای کودک در حال رشد خطرناک باشد. سعی کنید میزان تماس خود با موارد را کاهش دهید: محصولات مراقبت شخصی و خانگی بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید

پرهیز از خدمات زیبایی خاص

در اینجا چند کار دیگر وجود دارد که می توانید امروز انجام دهید:

با استفاده از آب و سرکه تمیز کننده های خانگی خود را تهیه کنید، غذاهای ارگانیک بخور، مواد شوینده لباسشویی بدون رایحه تهیه کنید و محصولات آرایشی را که حاوی پارابن ، سدیم لوریت سولفات و جیوه هستند را انتخاب کنید.

روز یازدهم: تسکین استرس را تمرین کنید

ایجاد مراکز درمانی مناسب برای کاهش استرس اکنون به شما در دوران بارداری و در اولین سال پرتحرک زندگی کودک وجود دارد که میتوانند به شما کمک کنند. سعی کنید یک پیاده روی با آرامش را انجام دهید و برخی از تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید یا هر کار دیگری انجام دهید که باعث شادی شما شود.

روز دوازدهم: یوگا را امتحان کنید

یوگا فواید زیادی برای باروری شما دارد. انجام یک تمرین منظم یوگا ممکن است به احساسات و اضطراب مربوط به روند بارداری کمک کند. همچنین بدن خود را برای آماده سازی برای بارداری تقویت و کشش می دهید.

روز سیزدهم: به دندانپزشک مراجعه کنید

در حالی که تمام معاینه های خود را انجام می دهید بهتر است برای بررسی دندان های خود نیز اقدام کنید. در دوران بارداری هورمون های موجود در بدن ممکن است روی لثه و دندان شما تأثیر بگذارند. عادت های خوب مسواک زدن قبل از بارداری می تواند به جلوگیری از التهاب لثه و حفره های حاملگی کمک کند.

روز چهاردهم: توتون ، الکل و مواد مخدر را ترک کنید

سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و نوشیدن الکل از طرق مختلف می تواند به نوزاد متولد شده آسیب برساند. سیگار کشیدن کودک شما را در معرض مواد شیمیایی مضر قرار می دهد جریان خون را محدود می کند و حتی ممکن است باعث زایمان زودرس شود. استفاده از مواد مخدر (هروئین ، کوکائین ، مت آمفتامین ، ماری جوانا و غیره) نه تنها غیرقانونی است بلکه ممکن است باعث نقایص هنگام تولد سقط جنین یا مرده زایی شود.

روز پانزدهم: رابطه جنسی داشته باشید

از همان ابتدا حواستان باشد رابطه جنسی به یک کار روزمره تبدیل نشود. آن را اغلب و برای سرگرمی داشته باشید. خودجوش و پرشور باشید. به هر حال رابطه جنسی همان چیزی است که احتمالاً شما را باردار می کند. اکنون ایجاد عادت های عاشقانه به تقویت رابطه شما کمک می کند. اگر هیچ مشکلی در زمینه باروری ندارید ابتدا نگران زمان رابط جنسی نباشید. در عوض در طول چرخه خود مرتباً رابطه جنسی بدون محافظت داشته باشید.

شما آماده باردار شدن هستید. تبریک می گویم! تصمیم گیری برای داشتن یک کودک یک نقطه عطف بزرگ در زندگی است. اما آیا بدن شما برای بارداری آماده است؟ در اینجا لیستی از آنچه می توانید در ماه آینده برای آماده سازی خود برای بارداری انجام دهید وجود دارد.

روز شانزدهم: به وزن سالم خود برسید

با پزشک خود در مورد راهکارهای سالم برای کاهش وزن صحبت کنید. اگر BMI شما در گروه کم وزن قرار دارد با پزشک خود نیز صحبت کنید

روز هفدهم: جمع آوری تاریخچه پزشکی خانواده

سلامتی کودک شما نیز تحت تأثیر عوامل ژنتیکی ریشه در شجره نامه شما خواهد داشت. قبل از باردار شدن ممکن است بخواهید از پدر و مادر یا سایر اقوام خود بپرسید که آیا شرایط ژنتیکی در خط خون شما وجود دارد یا خیر. در مورد شریک زندگی شما نیز همین طور است. می توانید با یک مشاور ژنتیک قرار ملاقات بگذارید تا در مورد نگرانی های خود صحبت کنید و آزمایشات بیشتری را انجام دهید.

روز هجدهم: درباره نسخه ها بحث کنید

اطمینان حاصل کنید که پزشک شما می داند که شما در حال باردار شدن هستید تا آنها بتوانند نسخه های دارویی، داروها یا سایر مکمل های شما را که می خواهید نگاهی بیندازند. برخی از این داروها ممکن است در دوران بارداری بی خطر باشند.

روز نوزدهم: برای خشونت خانگی کمک بگیرید

اگر در خانه خشونت هایی را تجربه میکنید که ممکن است سلامت شما یا سلامتی کودک آینده شما را به خطر بیندازد، خانه را ترک کنید و به جای آرامی بروید.

روز 20: خوب بخوابید

بسیاری از والدین نگران خواب در روزهای بعد از به دنیا آمدن کودک خود هستند. اما خواب در دوران بارداری می تواند به همان اندازه دست نیافتنی باشد.

روز 21: کافئین را محدود کنید

توصیه های مصرف روزانه برای زنان باردار فقط حدود ۳۴۰ میلی لیتر قهوه در روز است. اگر در حال حاضر بیش از این مقدار مصرف می کنید آرام آرام از شیر خود جدا شوید.

روز 22: آب بنوشید

۶۰ درصد بدن شما از آب تشکیل شده است. زنان باید هر روز 9 فنجان آب بنوشند. وقتی باردار می شوید ممکن است بخواهید این مقدار را افزایش دهید. از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

روز 23: بیاموزید که چگونه اتفاق میوفتد

درباره بارداری مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید. برای شروع شما باید در طول بارداری خود رابطه جنسی برقرار کنید تا اسپرم بتواند تخمک را قبل یا هنگامی که تازه در بدن شما آزاد شده ملاقات کند. از آنجا تخمک های لقاح یافته به لوله های رحمی منتقل می شوند و برای چسبیدن بارداری باید در رحم کاشته شوند. نیمی از تخمک های لقاح یافته کاشته نمی شوند و با چرخه قاعدگی از بین می روند.