اقتصاد آنلاین | منشور خبری تحلیلی اقتصاد ایران | اخبار اقتصادی

درباره ما اقتصاد آنلاین پرمخاطب ترین رسانه اقتصادی در ایران اقتصاد آنلاین دارای مجوز به شماره 74334 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 90 آغاز بکار کرده و هم اکنون پرمخاطب ترین پایگاه خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اقتصاد آنلاین » منشور خبری تحلیلی اقتصاد ایران | اخبار اقتصادی


پایگاه خبری اقتصاد آنلاین

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مریم کاظمی

شورای سیاستگذاری: علی مروی/ مرتضی زمانیان/ صادق الحسینی/ مجید شاکری/ مهدی ناجی/ هاشم آردم

مدیر اجرایی: فرناز حبیبیان

سردبیر: سعید عباسیان

مدیر بازرگانی: سمانه برمخ‌شاد

آدرس دفتر: یوسف آباد. میدان سلماس. خیابان فتحی شقاقی غربی. پلاک 116. واحد 1


تلفن دفتر مرکزی: 13 و 88225612 - 86093628 - 86093786 فکس: 88023693

آیین نامه اخلاق حرفه‌ای اقتصاد آنلاین

1- روزنامه‌نگار ما به واقعیت‌های عینی توجه می‌کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارد. روزنامه نگار ما به هیچ وجه جناحی عمل نمی کند و تنها خط قرمز او قانون و خطوط مشخص شده توسط مقام معظم رهبری است.

2- روزنامه‌نگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره براساس وجدان اخلاق عمل می‌کند. در این راستا بخش خبر و بخش بازرگانی در اقتصاد آنلاین کاملا مجزا هستند.

3- روزنامه‌نگاران اقتصاد آنلاین اگر اخباری را از منبعی دیگر منتشر کنند، حتما منبع را ذکر می کنند.

4- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در اقتصاد آنلاین مطرود است.

5- روزنامه‌نگار ما از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش‌برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می‌کند.

6- اقتصاد آنلاین و روزنامه نگارانش از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش تبعیت می‌کند.

7- روزنامه‌نگار ما با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کند.

8- روزنامه‌نگار ما به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می‌کند.

9- روزنامه‌نگار ما برای پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انسانی از جمله عدالت‌طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است.

10- کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاری است.

11-احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه‌نگاران ما محسوب می‌شود.

12- روزنامه‌نگار ما موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.

درباره اقتصاد آنلاین بیشتر بدانید:

اقتصاد آنلاین با رنک 20 الکسا در ایران، به عنوان پر بازدیدترین وب‌سایت خبری-تحلیلی اقتصادی در ایران شناخته می‌شود.

مخاطبان اقتصاد آنلاین صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هستند که می‌خواهند یک روز زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به روزنامه‌ها اکتفا نمی‌کنند.

اقتصاد آنلاین، به عنوان اولین سایت جامع خبری-تحلیلی اقتصاد ایران از سال 1390 آغاز به کار کرده است. هدف ما از راه اندازی "اقتصاد آنلاین" پاسخگویی به نیاز برآورده نشده مخاطبان در جهت دسترسی به منبع مطمئن اخبار و تحلیل های لحظه به لحظه اقتصادی ایران و جهان است. هم اکنون فعالان اقتصادی در ایران با چالش‌های فراوانی دست به گریبان هستند. یکی از این چالش‌ها نبود سیستم اطلاع رسانی مستقل و مطمئنی است که اخبار و تحلیل های اقتصادی را در هفت روز هفته و در بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در اختیار آنان قرار دهد. همانطور که می‌دانیم، نبود چنین رسانه‌ای موجبات عدم تحرک بازار اطلاعات را فراهم آورده که از عوامل ناکارایی در سیستم اقتصادی است.

امید است با وجود این سایت و امکانات جانبی آن که به طور مستمر به مخاطبان عرضه و معرفی خواهند شد، بتوانیم سهمی در پویایی هرچه بیشتر سیستم اقتصادی در ایران داشته باشیم. البته در این مسیر توجه به سیاست های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ضروری است که ما سعی می کنیم با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها و روشن کردن راه پیش رو در این مسیر در کنار شما باشیم. در همین راستا، اقتصاد آنلاین تلاش در جهت بهبود فضای سیاستگذاری عمومی و نقد و بررسی این حوزه را از وظایف اصلی خود به شمار می‌آورد.

اقتصاد آنلاین آماده شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارزنده شماست. همچنین برای معرفی محصولات و یا برند خود می‌توانید در اقتصاد آنلاین تبلیغ کنید. برای درج آگهی در پایگاه خبری اقتصادآنلاین با شماره ۸۶۰۹۳۷۸۶ تماس بگیرید یا به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.

اقتصاد آنلاین (www.eghtesadonline.com)

اقتصاد آنلاین یکی از پر بازدید ترین سایت های اقتصادی –تحلیلی در ایران است. تمرکز بیشتر این سایت بروی اخبار اقتصادی ایران و جهان وهمچنین تحلیل های اقتصادی منحصر بفرد است، در این سایت بخش هایی چون یادداشت که یادداشت های اقتصادی اقتصاددانان ، قیمت آنلاین ارز و طلا و سکه ، آخرین قیمت ها ی روز بازار و تالاری نیز برای گفتگو کاربران در نظر گرفته شده است.

اقتصاد آنلاین از سال 90 به عنوان اولین سایت جامع خبری-تحلیلی اقتصاد ایران، فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه رسانه ای هم اکنون به پرمخاطب ترین رسانه مجازی در این حوزه تبدیل شده که بیش از 200 هزار بازدید روزانه دارد. همچنین فعالیت های گسترده این مجموعه در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و ... مورد توجه گسترده قرار گرفته است.

صاحب امتیاز اقتصاد آنلاین مریم کاظمی از فارغ التحصیلان اقتصاد دانشگاه تهران است و تحت نظر هیات عالی نظارت بر مطبوعات فعالیت می کند.

بر اساس نقشه راه اقتصاد آنلاین که بعنوان یک آیین نامه اخلاقی در وب سایت این پایگاه درج شده است، درج اخبار در این وب سایت خبری بر اساس واقعیت‌های عینی بوده و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه بدون جهت گیری های جناحی و سیاسی درج می شود. به همین جهت این مجموعه رسانه ای هیچ گاه مشی سیاسی و یا حمایت سیاسی از گروه ها و احزاب نداشته است.

در رتبه بندی های جهانی نظیر گوگل و الکسا نیز این سایت از رتبه بسیار خوبی برخوردار است.

علاوه بر انتشار اخبار لحظه ای و گزارش های تحلیلی از حوزه های مختلف اقتصادی، آرشیو قیمت های بازارهای مختلف از مسکن تا سکه و ارز و خودرو و موبایل از جذابیت های این مجموعه خبری است. همچنین پرتال مدیران، پرتال شرکت ها و پرتال اقتصاددانان از بخش های منحصربفرد این رسانه است که در آن مدیران، شرکت ها و اقتصاددانان معرفی شده و هر یک صفحه ای اختصاصی دارند و اخبار مرتبط با آنها در آن صفحه درج می شود.

مخاطبان اقتصاد آنلاین صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هستند که می‌خواهند یک روز زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به روزنامه‌ها اکتفا نمی‌کنند.

هم اکنون فعالان اقتصادی در ایران با چالش‌های فراوانی دست به گریبان هستند. یکی از این چالش‌ها نبود سیستم اطلاع رسانی مستقل و مطمئنی است که اخبار و تحلیل های اقتصادی را در هفت روز هفته و در بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در اختیار آنان قرار دهد. همانطور که می‌دانیم، نبود چنین رسانه‌ای موجبات عدم تحرک بازار اطلاعات بود که از عوامل ناکارایی در سیستم اقتصادی شمرده می شد. در سال های اخیر با فراگیر شدن این رسانه عملا این کمبود مرتفع شده و اخبار و تحلیل های اقتصاد با البته در این مسیر توجه به سیاست های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ضروری است که این پایگاه سعی دارد با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها، گامی در جهت بهبود فضای سیاستگذاری عمومی و نقد و بررسی این حوزه بردارد.

این مجموعه رسانه ای هم اکنون با 5 وبسایت در حوزه های مختلف و بیش از 30 خبرنگار یکی از بزرگترین رسانه های مجازی اقتصادی کشور نیز هست.