حذف اکانت تلگرام | دیلیت اکانت تلگرام |نحوه دیلیت اکانت تلگرام

آموزش حذف و دیلیت اکانت تلگرام گاهی اوقات پیش می‌آید که کاربران شبکه‌های اجتماعی برای مدتی تصمیم به ترک رسانه‌های اجتماعی می‌گیرند. در چنین حالتی معمولا به دلیل مشغله‌های کاری و تحصیلی سعی می‌کنند تا از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دوری کنند و در آینده و در زمان مناسبی مجددا بازگردند. یکی از این رسانه‌های اجتماعی که از این دست اتفاقات در آن زیاد رخ می‌دهد تلگرام است که کاربران در آن به دنبال حذف اکانت تلگرام هستند. در این آموزش قصد دارم به نحوه حذف کردن اکانت تلگرام و بررسی علت حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازم که به کمک آن هم می‌توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید و هم اینکه از حذف خودکار اکانت تلگرام جلوگیری کنید.

حذف اکانت تلگرام | دیلیت اکانت تلگرام | delete account telegram


قبل از اینکه به معرفی روش‌های دیلیت اکانت تلگرام و نحوه جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازم لازم است که به نکات زیر توجه کنید.با حذف کردن اکانت تلگرام، کلیه داده‌های موجود در آن اعم از مخاطبین، گروه‌ها، چت‌های خصوصی و کانال تلگرام از بین خواهد رفت.در صورتی که با همان شماره‌ای که اکانت خود را حذف کردید قصد استفاده مجدد از تلگرام را داشته باشید، داده‌ها قابل بازیابی نبوده و به عنوان کاربر جدید وارد تلگرام خواهید شد.

برخی فکر می‌کنند که برای رفع ریپورت شدن تلگرام اگر اکانت خود را حذف کنند و مجددا وارد تلگرام شوند، از ریپورت تلگرام خارج خواهند شد که چنین چیزی صحیح نبوده و ریپورت تلگرام بر اساس شماره تعیین می‌شود.

حذف خودکار اکانت تلگرام

از ابتدا قابلیتی در تلگرام تعبیه شده است که اگر برای مدتی طولانی در اکانت خود وارد نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد. معمولا تنظیمات این بخش به صورت پیش فرض روی 6 ماه قرار دارد و به این معنی است که اگر تا 6 ماه پس از آخرین زمان آنلاین بودن در تلگرام، اکانت شما آنلاین نشود، به صورت خودکار اکانت تلگرام شما حذف خواهد شد.

انتخاب مدت زمان حذف خودکار اکانت تلگرام قابل تغییر است که می‌توانید زمان آن را کم کنید یا اینکه برای جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام مدت زمان آن را بیشتر کنید. تعیین این مدت زمان از یک ماه تا یک سال متغیر است. برای این منظور در نسخه اندروید تلگرام به مسیر settings> privacy and security(تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) مراجعه کرده و از بخش Advanced روی گزینه Delete my account if away for کلیک کرده و یکی از گزینه‌ها را به دلخواه خود انتخاب کنید.

حذف اکانت تلگرام | دیلیت اکانت تلگرام | delete account telegram

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله بعد از آخرین زمان آنلاین بودنتان در تلگرام اگر تا این مدت زمان انلاین نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد.

علت حذف خودکار اکانت تلگرام

همانطور که در بالا هم اشاره شد علت حذف خودکار اکانت تلگرام به دلیل تنظیماتی است که در بالا انتخاب شده است. بنابراین اگر کاربری هستید که دیر به دیر به تلگرام خود سر می‌زنید، حتما این گزینه را روی مدت زمان بالا قرار دهید که با حذف شدن اکانت اطلاعات روی آن را از دست ندهید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

حال اگر قصد دارید اکانت تلگرام را به صورت دستی در هر زمان که به آن نیاز داشتید حذف کنید، ابتدا باید با استفاده از برنامه مرورگر به لینک دیلیت اکانت تلگرام مراجعه کنید. برای این منظور روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه حذف اکانت تلگرام با لینک مستقیم هدایت شوید.

Delete Account Telegram

در این صورت صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید در آن شماره خود را به همراه کد کشور وارد کنید. در اینجا کد کشور ایران است که باید از 98+ استفاده کنید. برای نمونه شماره خود را به صورت 989181234567+ وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

حال در این مرحله کدی به تلگرام شما ارسال خواهد شد که باید برنامه تلگرام را باز کرده و کد مورد نظر را کپی کنید.

حال که کد را کپی کردید مجددا به صفحه مرورگر بازگشته و کد را مشابه نمونه زیر در فیلد Confirmation Code وارد کرده و روی دکمه Sign In کلیک کنید.

اگر کد را به درستی وارد کرده باشید وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام خواهید شد که در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید که به لینک دیلیت اکانت تلگرام هدایت شوید.

حال در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید در آن دلیل حذف کردن اکانت را در فیلد why are you leaving وارد کنید. البته این گزینه اختیاری است و اجباری به پر کردن آن ندارید. در نهایت روی دکمه Done کلیک کنید.

در این مرحله برای تایید نهایی دیلیت کردن اکانت تلگرام پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که از شما خواهد پرسید آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟ در صورتی که پاسخ مثبت بود و مایل به حذف پیام بودید روی دکمه قرمز رنگ که با عنوان Yes, delete my account قرار دارد کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این دکمه اکانت شما حذف خواهد شد که اگر برنامه تلگرام را باز کنید صفحه عضویت در تلگرام نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن بتوانید با نحوه حذف و دیلیت اکانت کردن اکانت تلگرام آشنا شوید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا اینکه مشکلی با علت حذف خودکار اکانت تلگرام دارید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

Delete Account or Manage Apps

Log in here to manage your apps using Telegram API or delete your account. Enter your number and we will send you a confirmation code via Telegram (not SMS).

Your Phone Number

حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام به طور دائمی یکی از راه های بستن حساب در این پیام رسان محبوب است. حذف حساب تلگرام به دو روش خودکار و دستی امکان پذیر است. ممکن است افراد به دلیل مشغله های کاری و یا تحصیلی که دارند به فکر حذف این پیام رسان بیافتند و یا اینکه به دلیل مزاحمت هایی که برایشان ایجاد شده است. در برخی موارد نیز شاهد آن هستیم افرادی که ریپورت شده اند به فکر حذف حساب تلگرام خود افتاده اند که در چنین مواردی حذف دائمی اکانت تلگرام سودی برای این افراد ندارد و آن ها را از ریپورت خارج نخواهد کرد.


توجه داشته باشید در صورت دیلیت اکانت تلگرام تمام داده ها ، کانال ها و گروه های شما به صورت دائمی حذف می شود و با افتتاح مجدد حساب این داده ها برگشت داده نمی شوند و شما به عنوان یک کاربر جدید به حساب می آیید. در این آموزش به صورت جامع به شما یاد می دهیم تا بتوانید حساب خود را در تلگرام پاک کنید. با حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی و آموزش قدم به قدم آن، به شما یاد می دهیم تا به سادگی اکانت خود را حذف کنید.

حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی

با آموزش دیلیت اکانت تلگرام در سایت دانیال طاهری فر با ما همراه باشید.

حذف اکانت تلگرام و مشکلات آن

قبل از بیان روش های حذف دائمی اکانت تلگرام باید مواردی را متذکر شویم:

با حذف تلگرام تمامی داده های شما پاک خواهد شد

تمامی کانال ها و گروه هایی که داشتید پاک می شوند

یوزر شخصی و اختصاصی شما از دست می رود

کانتک هایی که به حساب خود اضافه کرده اید پاک می شوند

کلیه چت ها و پیام های خصوصی شما حذف می شوند

سیوهایی که داشتید همگی از بین می روند

با نصب مجدد این اطلاعات برگشت داده نمی شود

دیلیت اکانت تلگرام تاثیری در ریپورتی شما ندارد

آموزش حذف اکانت تلگرام

حذف خودکار حساب تلگرام

یکی از قابلیت های اولیه تلگرام حذف اکانت هایی است که برای مدت طولانی بدون استفاده بمانند. در صورتی که شما برای مدت طولانی از حساب خود استفاده نکنید ، آن حساب به صورت خودکار بسته خواهد شد. این کار باعث می شود تا حساب هایی که فعالیتی در این پیام رسان ندارند حذف شوند. حذف خودکار حساب به چهار صورت ممکن است. شما می توانید وارد تنظیمات حساب خود شوید و هر کدام را که مایل بودید انتخاب کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که حداکثر زمان ممکن که یک سال است را انتخاب کنید.

یک ماه

سه ماه

شش ماه

یک سال

برای این کار در نسخه اندروید تلگرام باید به مسیر settings> privacy and security (تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) مراجعه کنید و سپس از بخش Advanced روی گزینه Delete my account if away for کلیک کنید و هر کدام را که مایل بودید انتخاب کنید. در حال حاضر چهار گزینه برای شما فعال است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.


حذف حساب تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

اگر مایل هستید اکانت خود را به صورت دستی پاک کنید ، باید در ابتدا به لینک دیلیت اکانت تلگرام (اینجا) بروید. برای دسترسی آسان تر می توانید از دکمه زیر استفاده کنید. با استفاده از این لینک می توانید به صورت مستقیم به صفحه ای وارد شوید که می خواهید دیلیت اکانت تلگرام را در آن انجام دهید.


delete account telegram

به صفحه زیر هدایت می شوید که در آن می توانید شماره موبایلی که می خواهید اکانت خود را حذف کنید را وارد کنید. توجه داشته باشید که باید در ابتدای شماره خود از 98+ استفاده کنید. اگر از شماره های مجازی و یا خارجی استفاده کرده باشید، نیازی به این کار نیست.


دیلیت اکانت تلگرام

در این مرحله یک کد به تلگرام شما ارسال می شود. باید این کد را کپی کرده و در قسمت بعدی وارد کنید.


توجه داشته باشید که این کد به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.


دیلیت اکانت تلگرام دستی

Delete Account

بعد از این مرحله و اگر کد را به درستی وارد کرده باشید وارد صفحه جدیدی می شوید که می توانید Delete Account را انتخاب کنید.


گزینه دوم را انتخاب کنید.


دیلیت اکانت تلگرام

سپس وارد صفحه دیگری می شوید که در انتهای آن برگه باید دکمه Done را انتخاب کنید.


در این قسمت کادری را مشاهده می کنید با عنوان why are you leaving که دلیل حذف کردن اکانت را از شما می پرسد. پر کردن این بخش اختیاری است و در صورت تمایل می توانید متنی را در آن وارد کنید و دلیل خود را از حذف حسابی که دارید بیان کنید.


حذف حساب تلگرام دستی

در برگه بعدی برای تایید نهایی حذف کردن اکانت تلگرام پیامی به نمایش گذاشته می شود.


از شما می پرسد آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟


در این قسمت باید روی دکمه قرمز رنگ Yes, delete my account کلیک کنید تا حساب شما با کلیه اطلاعات آن حذف شود.


حذف دستی اکانت تلگرام

کار تمام شده و حساب تلگرام شما به طور دائمی حذف شده است.


اگر مشکلی در روند داشتید و یا سوالی در این زمینه برای شما پیش آمد در قسمت نظرات با من در میون بذارید.


موفق باشید.

برای حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی چکار کنم؟

در قدم اول از ذخیره کردن اطلاعات مهم خودتان مطمئن شوید

بعد از دیلیت اکانت تلگرام هر چیزی را در اکانت تلگرامتان داشته باشید از دست خواهید داد، از جمله کانال ها، گروه ها، پیام های شخصی، فایل های ذخیره شده و لیست مخاطبین.

وارد لینک مستقیم حذف اکانت تلگرام در سایت شوید.

در آموزشی که برای شما قرار دادم، لینک صفحه ی مربوط به حذف دائمی موجود هست، روی آن کلیک کنید و قدم های بعدی را ادامه بدهید.

هویت خودتان را تایید کنید.

بعد از ورود به لینک مرحله قبل، کافیه که با ورود شماره تلفن خودتان و تایید کد رمزی که برای شما ارسال شده، هویت خودتان را تایید کنید.

ارسال درخواست حدف دائمی و تایید نهایی

در صفحه ی بعدی، که در تصاویر آموزش سایت وجود دارد، گزینه مد نظر را کلیک کنید و حذف دائمی اکانت خودتان را تایید کنید.

پیام‌رسان تلگرام یکی از محبوب‌ترین مسنجرهای بازار است. سرعت بالا، امنیت و راحتی در استفاده باعث شده تلگرام یکی از گزینه‌های اصلی افراد برای برقراری ارتباط باشد. اما یک مشکل اصلی تلگرام در ایران، مسدود بودن آن است؛ برای همین بسیاری از کاربران تلگرام به پیام‌رسان‌های دیگر کوچ کرده‌اند! این مورد تنها یکی از دلایل حذف اکانت تلگرام است! ممکن است شما برای دیلیت اکانت تلگرام دلایل دیگری داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم روش‌های حذف حساب تلگرام و حذف خودکار تلگرام یا دیلیت خودکار اکانت تلگرام (Account Self-Destruct) را آموزش دهیم و نکاتی را به شما بگوییم که قبل از پاک کردن اکانت تلگرام باید بدانید!

روش‌های حذف تلگرام

اگر تصمیم شما برای حذف اکانت تلگرام جدی است باید بدانید 2 روش برای این کار وجود دارد. تفاوت این دو روش در زمان حذف اکانت تلگرام است؛ اولین روش می‌تواند همین حالا شما را به هدفتان برساند و در دومین روش که به حذف خودکار تلگرام معروف شده است، شما تنها یک زمان را مشخص می‌کنید و تلگرام به صورت خودکار حساب شما را در آن تاریخ حذف می‌کند. قبل از اینکه این روش‌ها را توضیح دهیم بهتر است چند نکته مهم را مرور کنیم!

نکاتی که قبل از حذف اکانت تلگرام باید بدانید!

قبل از اینکه اکانت تلگرام خودتان را برای همیشه پاک کنید، بهتر است نکات مهم زیر را بدانید!


تمام اطلاعات شما بعد از دلیت اکانت تلگرام برای همیشه پاک می‌شود؛ از چت‌های خصوصی و گروهی و کانال‌ها تا فایل‌های دانلود شده و مخاطبین!

بعد از پاک کردن حساب کاربری تلگرام مجددا ثبت نام کنید، اطلاعات شما بازنمی‌گردد. در نتیجه اگر این اطلاعات برای شما مهم است از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

قبل از حذف اکانت تلگرام، از تمام اطلاعات خودتان را دانلود کنید.

شما بیشتر از 3 بار در هفته نمی‌توانید اکانت خود را حذف کنید. این محدودیتی است که تلگرام به دلایل امنیتی ایجاد کرده است و اگر آن را رعایت نکنید اکانت شما بلاک می‌شود. البته اگر این کار را زیاد انجام دهید ممکن است جرایم سنگین‌تری نیز شامل حالتان شود!

حالا که اطلاعات شما از پاک کردن اکانت تلگرام کامل شدف وقت آموزش حذف تلگرام است!


بیشتر بخوانید: برنامه کلاب هاوس؛ باشگاه شگفت‌انگیز صداها!


حذف اکانت تلگرام برای همیشه

قبل از هر چیز باید این نکته را بگوییم که دلیت اکانت تلگرام تنها از طریق سایت رسمی تلگرام امکان‌پذیر است و گزینه‌ای برای این کار در اپلیکیشن تلگرام وجود ندارد! پس برای شروع کار به صفحه حذف اکانت تلگرام بروید.


حالا شماره تلفنی که تلگرام شما روی آن فعال است را وارد کنید. دقت کنید که از فرمت درست ثبت شماره تلفن استفاده کنید؛ یعنی شماره را به‌صورت 989123456789+ وارد کنید. در ادامه دکمه آبی رنگ Next را بزنید.


سایت دیلیت اکانت تلگرام


حالا تلگرام یک کد تایید را برای تلگرام شما ارسال می‌کند. این کد فقط از طریق اپلیکیشن تلگرام ارسال می‌شود و امکان ارسال کد با SMS وجود ندارد.


پیام تایید حذف تلگرام


کد را کپی کنید و در سایت تلگرام آن را در کادر Confirmation code وارد کنید و در نهایت Sign in را بزنید.


دیلیت اکانت تلگرام


بعد از ورود به سایت تلگرام گزینه Delete Account را انتخاب کنید.


پاک کردن اکانت تلگرام


در صفحه جدید می‌توانید در بخش Why are you leaving? دلیل دیلیت اکانت تلگرام خودتان را بگوید. البته این گزینه اختیاری است. در ادامه Delete My Account را بزنید.


دلیل دلیت اکانت تلگرام


حالا آخرین پیغام و هشدار برای شما ارسال می‌شود. اگر از پاک کردن اکانت تلگرام خودتان مطمئن هستید Yes, delete my account را بزنید.


پاک کردن همیشگی تلگرام


کار تمام است! اگر این پیغام را دریافت کردید یعنی حساب شما برای همیشه از تلگرام پاک شده است.


حذف خودکار اکانت تلگرام یا دیلیت خودکار اکانت تلگرام

اما راه دیگری نیز برای حذف حساب تلگرام وجود دارد. این قابلیت تلگرام بسیار کاربردی نیز هست و بیشتر جنبه امنیتی دارد! تصور کنید که گوشی شما گم شود یا ربوده شود؛ آنوقت چه بلایی سر اطلاعاتی که در تلگرام دارید می‌افتد؟


تلگرام قابلیتی را در نظر گرفته است که شما می‌توانید زمان‌بندی دلخواهی را برای حذف خودکار اکانت‌تان تعیین کنید. در صورت عدم مراجعه به اکانت طی مدت تعیین شده، تلگرام به صورت خودکار حساب شما را حذف خواهد کرد. این راه دوم برای دیلیت اکانت تلگرام به صورت تدریجی و یک خداحافظی آرام با تلگرام است!


آموزش حذف خودکار اکانت تلگرام یا دیلیت خودکار تلگرام (Account Self-Destruct)

این راه هم مانند راه قبلی بسیار ساده و سرراست است. برای دیلیت اکانت تلگرام با این روش، اپلیکیشن تلگرام را باز کنید و وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید.


حذف خودکار


حالا از گزینه Privacy and Security را بزنید و در بخش Delete my account، روی If away for را بزنید.


دیلیت اکانت خودکار تلگرام


حالا می‌توانید بازه زمانی دلخوه برای حذف خودکار اکانت تلگرام را انتخاب کنید:


1 ماه (1 month)

3 ماه (3 month)

6 ماه (6 month)

1 سال (1 year)

اگر در مدت زمانی که مشخص کردید به تلگرام سر نزنید، اکانت شما به صورت خودکار حذف می‌شود. پس در انتخاب زمان دیلیت خودکار اکانت تلگرام دقت کنید!


بیشتر بخوانید: رفع مشکل فلود Phone Number Flood تلگرام


دانلود اطلاعات از تلگرام

همانطور که گفتیم بعد از دیلیت اکانت تلگرام، دیگر اطلاعات شما قابل بازگشت نخواهند بود. پس اگر این اطلاعات مانند مخاطبان، سابقه چت‌ها، عکس و فیلم برایتان مهم است، بهتر است قبل از پاک کردن همه چیز آنها را دانلود کنید. برای این کار شما به نرم‌افزار دسکتاپ تلگرام نیاز دارید؛ یعنی تلگرام کامپیوتر. مراحل دانلود اطلاعات تلگرام به صورت زیر است. اول از همه وارد بخش تنظیمات شوید.


دانلود اطلاعات تلگرام


حالا روی Advanced کلیک کنید و در ادامه Export Telegram data را انتخاب کنید.


پاک کردن حساب تلگرام


حالا اطلاعات و داده‌هایی که نیاز دارید را انتخاب کنید و Export را بزنید. شما گزینه‌های زیر را دارید:


Account information: اطلاعات اکانت شما؛ نام، نام کاربری، عکس پروفایل و شماره تماس

Contact list: لیست تمام مخاطبین تلگرام شما

Personal chats: چت‌های شخصی شما با دیگران

Bot chats: چت‌هایی که با ربات‌های تلگرام داشتید

Private groups: گروه‌های خصوصی

Private channel: کانال‌های خصوصی

Public channel: کانال‌های عمومی

Photos: عکس‌ها

Video files: ویدئوها

Voice massages: پیام‌های صوتی

Round video massages: پیام‌های ویدئویی

Stickers: استیکرها

Animated GIFs: گیف‌ها

Files: فایل‌های دیگر

دانلود اطلاعات از تلگرام


کار تمام است؛ اطلاعات شما آمده است!


سوالات متداول در حذف اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام طلایی چگونه است؟ حذف اکانت تلگرام طلایی فرقی با تلگرام معمولی ندارد و با استفاده از روش بالا می‌توانید اکانت تلگرام طلایی خودتان را حذف کنید.


دیلیت اکانت موبوگرام چگونه است؟ موبوگرام مانند تلگرام طلایی از هسته اصلی برنامه تلگرام استفاده می‌کند و در حقیقت نسخه‌ دستکاری شده تلگرام است! حذف اکانت موبوگرام فرقی با تلگرام معمولی ندارد.


آیا برنامه‌ای برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد؟ خیر؛ برای دلیت اکانت تلگرام نیازی به برنامه خاصی ندارید و صرفا با رفتن به سایت تلگرام قادر به انجام این کار خواهید بود.


آیا دیلیت اکانت تلگرام باعث رفع بلاک می‌شود؟ خیر. اگر اکانت شما بلاک شده است با دلیت اکانت نمی‌توانید آن را رفع کنید؛ زیرا در حقیقت شماره تلفن شما بلاک شده است و با ساختن اکانت با یک شماره بلاک شده بازهم اکانت شما بلاک خواهد بود.


بیشتر بخوانید: آموزش تغییر شماره در تلگرام


خداحافظی با تلگرام!

فرقی نمی‌کند دلیل شما برای ترک تلگرام چیست؛ در این مطلب ما روش حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام را به شما آموزش دادیم. همچنین روش حذف حودکار اکانت تلگرام یا دیلیت خودکار اکانت تلگرام (Account Self-Destruct) را نیز توضیح دادیم. اگر در زمینه پاک کردن حساب کاربری تلگرام سوالی دارید، آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.