هک اینستاگرام امکان پذیر است؟ آشنایی با ۴ روش هک اینستا

هک اینستاگرام امکان پذیر است؟ شبکه های اجتماعی، یکی از مهم ترین ابداعات تاریخ انسان بوده اند و نوعی برنامه هستند که در آن شما، اکانتی برای خود درست می کنید و در آن به فعالیت می پردازید و این توانایی را دارید که با هر کسی در این شبکه آشنا شوید. ورود و محبوب شدن شبکه های اجتماعی در دنیا، یکی از اتفاقاتی بود که واکنش های بسیار زیادی داشت. بسیاری از افراد، عاشق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند و طرفدار آن هستند و دسته دیگر نیز افرادی هستند که از آن می ترسند و معتقدند که هنوز هیچ کس فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی را ندارد.


اینستاگرام، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که میلیارد ها اکانت دارد و تقریبا همه ما از آن استفاده می کنیم و به آن علاقه مند هستیم. اینستاگرام، از برنامه هایی است که زیرمجموعه فیسبوک است و از برنامه هایی است که با فیسبوک در تماس است و زیر نظر مارک زاکربرگ فعالیت می کند. این نرم افزار تا قبل از اینکه در سال 2014 توسط مارک زاکربرگ خریداری شود، یک برنامه عکاسی ساده بود که یک شبکه اجتماعی کوچک بود و کاربر های زیادی نداشت. اما به محض اینکه پیشرفت خود را شروع کرد، توسط مارک زاکربرگ خریداری شد و از طریق بروزرسانی هایی که در آن انجام شد، به این شبکه اجتماعی محبوب در دنیا تبدیل شد.

هک اینستاگرام امکان پذیر است؟


اما یکی از نکات در دنیای امنیت سایبری و همینطور شبکه های اجتماعی این است که هر چقدر هم که امنیت یک شبکه اجتماعی بالا باشد، باز هم غیر قابل هک نیست و ممکن است که هکر ها بتوانند از طریق روش خاصی، اکانت های مختلف یا حتی در اتفاقات نادر، خود شبکه اجتماعی را هک کرده و از این راه به درآمد برسند.


اینستاگرام نیز یک شبکه اجتماعی است که قابلیت هک شدن را دارد و ممکن است که در دنیای گنگ و گاها خطرناک مجازی هک شود. در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا درباره چند روش هک اینستاگرام را به شما آموزش دهیم تا آنها را به خوبی بشناسید و توسط آنها در شبکه های اجتماعی هک نشوید.

هک اینستاگرام؛ آیا هک اینستاگرام امکان پذیر است؟

همانطور که گفتیم، همه شبکه های مجازی یا بهتر بگوییم هر سیستمی در دنیا، قابل هک است و امکان هک شدن آن وجود دارد. اینستاگرام نیز یکی از شبکه های اجتماعی است که با صرف نظر از اینکه چقدر برای امنیت بالای اکانت هایش تلاش کرده، اما هنوز ناآگاهی کاربران باعث می شود که اکانتشان در اینستاگرام، هک شود. خود سرور اینستاگرام، یکی از امن ترین سرور های دنیاست و نیازی به نگرانی برای هک شدن آن وجود ندارد.


اما امنیت اکانت شما چیزی است که اینستاگرام، فقط بخشی از آن را می تواند انجام دهد و باقی کار ها و مراقبت ها به عهده خود شماست. شما باید با ویژگی ها و قابلیت هایی که در اینستا وجود دارند، اکانت خود را مستحکم تر کنید تا به راحتی در اینستاگرام هک نشوید. در ادامه قصد داریم تا شما را با برخی از روش های هک آشنا کنیم تا در اینستا هک نشوید.

کرک پسورد اینستاگرام

کرک کردن پسورد

اولین روش برای هک و نفوذ به یک سیستم که همه ما حداقل یک بار آن را تست کرده ایم و تلاش کردیم که با رمز 1234 وارد کامپیوتر دیگران شویم، شکستن پسورد است. شما می توانید با حدس زدن رمز عبور شخص یا استفاده از ابزار های کرک پسورد، به راحتی رمز عبور یک شخص را استخراج کرده، پیدا کنید و اکانت او را هک کنید.


کرک پسورد همیشه یکی از پیش پا افتاده ترین روش های هک است که معمولا در مرحله اول امتحان می شود. اما چکار کنیم که نتوانند پسوردمان را بشکنند؟ جواب این سوال به حدی راحت است که حتی خود سوال نیز تا حدی جواب را آشکار می کند.


تصور کنید با یک ضربه پتک، یک دیوار 10 سانتی متری (از نظر ضخامت) سوراخ میشود. به نظر شما چطور می شود جلوی سوراخ شدن را گرفت. با افزایش ضخامت دیوار به 20، 50 یا حتی 100 سانتی متر. به همین راحتی! شما میتوانید فقط با گذاشتن یک پسورد مطمئن برای اکانت خود و نگفتن آن به اشخاص مختلف، جلوی این روش را بگیرید و اجازه ندهید که خیلی راحت پسورد شما را حدس بزنند.


یکی از کار های دیگری که می توانید در این زمینه برای خود بکنید این است که از طریق ابزار های مختلف کرک پسورد، امنیت اکانت خود را بسنجید و به این روش، دیگر در اینستاگرام و از طریق روش کرک پسورد هک نشوید.

حملات فیشینگ؛ هک اینستا از طریق صفحه ورود جعلی

در سایت ایران سوشیال، بار ها و بار ها به مهندسی اجتماعی و نیاز آن برای هک دیگران در شبکه های اجتماعی صحبت کرده ایم. مهندسی اجتماعی یا همان هنر فریب به این شکل است که شما باید از طریق ارتباط با شخص، او را مجاب کنید که اطلاعات مورد نظر را به شما بدهد یا کار های مورد نظر شما را انجام دهد.


فیشینگ یکی از شناخته شده ترین روش های هک است که نیاز به شدت زیادی به مهندسی اجتماعی دارد. هک اینستاگرام به وسیله صفحه ورود جعل به این شکل است: هکر در ابتدا باید یک صفحه ورود فیک به اینستاگرام درست کند که شباهت زیادی به صفحه ورود به اینستا داشته باشد تا شما نتوانید آن را تشخیص دهید. در مرحله بعد باید کاری کند که شما به جای ورود از لینک اصلی، در لینک تقلبی او برای Login شدن تلاش کنید. غافل از اینکه به جای ورود به اینستاگرام، شما در حال ارسال اطلاعات خود به هکر محترم هستید.


برای برای هک نشدن از این روش شما باید در کل و به صورت کلی، سواد رسانه خود را بالا ببرید. برای مثال صفحه ورود اینستا رو خوب بشناسید تا گول نخورید. در هنگام ورود به لینک صفحه دقت کنید. به لینک های ورودی که برایتان میفرستند اعتماد نکنید و با انجام کار های اینچنین و بالا بردن مراقبت ها، از طریق روش فیشینگ در اینستا هک نشوید.

برنامه های نظارتی؛ هک اینستا راحت و بدون دردسر

امروزه بسیاری از کودکان و نوجوانان نیز اکانت های اینستاگرام دارند و تعداد والدین مشکوک و بی اعتماد نسبت به فرزندان، کم نیست. به همین خاطر بسیاری از والدین به روش های عجیب و غریب در تلاشند که به اکانت اینستا بچه های خود دسترسی داشته باشند. یکی از راه های بسیاری ساده و راحت که بسیاری از افراد از آنها استفاده می کنند، برنامه های نظارتی هستند.


برنامه های نظارتی دسته ای از برنامه ها هستند که در گوشی قربانی خود نصب می شوند و اطلاعاتی از قبیل پیام های مختلف در پیامرسان هایی مانند واتساپ و تلگرام، و همچنین فعالیت های مختلف در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر را ثبت کرده و برای شخصی که به آن دسترسی دارند، می فرستد.


این روش نیز یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند تا به اکانت شما دسترسی داشته باشند. برای این کار این افراد نیاز دارند که برنامه را در گوشی شما نصب کنند یا شما را مجاب کنند که برنامه را نصب کنید. پس برنامه هایی که به شما می گویند نصب کنید را با شک و تردید باز کنید. گوشی خودتان را هم برای مدت طولانی و بدون نظارت خودتان به شخص دیگری ندهید.

تایید دو مرحله ای

تایید دو مرحله ای؛ شمشیر دو لبه

تایید دو مرحله ای یکی از بهترین ویژگی هایی است که در شبکه های اجتماعی مختلف وجود دارد و شما می توانید این قابلیت را فعال کنید که احتمال هک شدن شما را تا 90 درصد پایین می آورد. برای فعال کردن آن نیز فقط کافی است در بخش Security در تنظیمات این نرم افزار ها، به دنبال گزینه Two Factor Authenticationبگردید و این قابلیت را فعال کنید.

اما چرا آن را شمشیر دو لبه می نامیم؟ یکی از مهم ترین کار هایی که باید با تمامی اکانت های خود در شبکه های اجتماعی بکنید، فعال کردن این گزینه است. زیرا اگر این گزینه فعال نباشد و شخصی موفق به هک کردن شما شود، می تواند به راحتی آن را فعال کند تا دیگر نتوانید وارد اکانت خود شوید. این نکته، از کار هایی است که حتما باید انجام دهید تا دسترسی به اکانت خود را از دست ندهید.

در این مقاله در ایران سوشیال؛ مجله امنیت شبکه های اجتماعی، تلاش داشتیم تا شما را به 3 روش اصلی هک کردن در اینستاگرام آشنا کنیم تا متوجه شوید که هک اینستاگرام امکان پذیر است! امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.