با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند؟

هکر ها چرا اینستا را هک می کنند و با هک اینستا به چه چیزی می رسند؟ با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند؟ اینستاگرام یکی از مهم ترین اپلیکیشن هایی است که در 6 اکتبر 2010 کار خود را شروع کرد. اینستاگرام در اوایل کار خود را به عنوان یک برنامه برای عکاسی شروع کرد و بعد از مدت کوتاهی به یک شبکه اجتماعی کوچک تبدیل شد. بعد از گذشت سه سال، در سال 2013، توسط فیسبوک خریداری شد و الان نزدیک به 8 سال است که زیر نظر فیسبوک فعالیت می کند. روند رشد اینستاگرام نیز از همان ابتدای سال 2013 به چشم می خورد و این شد که اینستا به یک شبکه اجتماعی بزرگ تبدیل شد.

با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند؟


اوایل نرم افزار و شبکه مجازی Instagram یک شبکه مجازی برای ثبت لحظات ماندگار در آن بود که برای خود آنها را ذخیره کنید و دوستان و نزدیکانتان هم آنها را ببینند. اما پس از گذشت مدت کوتاهی، پیج های مختلف در اینستاگرام درست شد و این نرم افزار در گوشی ما را به یک بمب سرگرمی تبدیل کرد. امروزه تقریبا هر چیزی را می توانید در اینستاگرام پیدا کنید. از پیج های جوک و سرگرمی، پیج های علمی و فکت تا فروشگاه های اینترنتی و مجازی کوچک و بزرگ.


اما یکی از نکات مهم درباره شبکه های اجتماعی و نرم افزار هایی که افراد به واسطه آنها به صورت آنلاین با هم در ارتباط هستند، این است که هر چه محبوبیت ی شبکه مجازی بیشتر شود، علاقه هکر ها برای هک کردن آن بیشتر می شود. هک شدن پیج شخصی ما در اینستاگرام یکی از ترسناک ترین مفاهیمی است که در سال های اخیر، ما را به شدت می ترساند. اما سوال اینجاست که با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند؟

چرا اصلا باید پیج اینستا شخصی را هک کنند؟

در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا کمی درباره سوال های بالا صحبت کنیم و شما را به پاسخ این دو سوال برسانیم.

چرا هکر ها به پیج ها حمله می کنند؟

دلایل مختلفی ممکن است برای هک کردن پیج اینستا اشخاص مختلف وجود دارد. بسیاری از افراد هستند که به دنبال روش های هک اینستاگرام هستند تا بتوانند نزدیکان خود را هک کنند تا بتوانند به رفتار های آنها در دنیای مجازی نظارت و کنترل داشته باشند. اگر می خواهید جدید ترین این روش های هک اینستاگرام را بشناسید تا در احتمال هک شدن خود در اینستا را پایین بیاورید، می توانید به مقاله «هک اینستاگرام 2021» سری بزنید!

اما هکر هایی که به دنبال کار های شوم هستند و به دنبال راهی هستند که از طریق هک کردن شخصی به پول برسند، هک کردن را به این روش انجام می دهند که به هر روشی که بتوانند اکانت مورد نظر را هک می کنند و یا شخص را مطلع می سازند و یا شخص را از اکانت خود بیرون می اندازند و تهدید می کنند که اکانت را پاک می کنند. اشخاص هم اگر پیجشان برایشان اهمیت داشته باشد، ترجیح می دهند که پول هزینه کنند تا پیجشان را پس بگیرند.


یکی از دسته افرادی که احتمال هک شدنشان در اینستاگرام زیاد است، سلبریتی ها و افراد مشهور است. این افراد هم پول مورد نظر هکر ها را دارند و هم اگر برای چند روز پیجشان هک شود؛ ممکن است آبرویشان در دنیا برود. همه ماجرا های هک شدن توییتر بازیگر های مشهور هالیوود را می شناسیم و می دانیم که چه مشکلاتی برای این بازیگر ها به وجود آمده است.


در واقع برای همین است که هکر ها اکانت های اینستاگرام خاص را هک می کنند تا به این هدف برسند. گاها هم هکر ها سفارش هک اینستاگرام را می گیرند و از این راه پول خود را در می آورند. اما در کل پیج شما نیز ممکن است هک شود. برای مثال هکر متوجه می شود که می تواند پیج شما را به راحتی هک کند. این کار را خیلی راحت انجام می دهد و تیری در تاریکی می زند. شما یا به شخص می گویید که اکانتتان را پاک کند یا حاضرید به او پول بدهید و اکانتتان را پس بگیرید.


علت های مختلف هک پیج اینستا

تهدید های تو خالی؛ با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند؟

یکی از کار هایی که هکر ها بعد از هک کردن اکانت اینستاگرام شما می کنند، این است که عکسی را به شما نشان می دهند یا می گویند که به مخاطبین شما دسترسی دارند. خب بگذارید خیالتان را راحت کنم. هنوز تکنولوژی انقدر پیشرفت نکرده که شما بتوانید از طریق هک کردن پیج اینستاگرام یک نفر، به گالری یا مخاطبین وی دسترسی پیدا کنید. شاید اگر به واتساپ یا تلگرام شخص نفوذ کنید، شانسی برای شناختن مخاطبان وی داشته باشید.

اما اینستاگرام، راهی برای دسترسی به مخاطبان یا گالری صاحب اصلی را به شما نمی دهد. در واقع شما می توانید با هک کردن پیج یک شخص فقط پیج را دستکاری کنید، آبروی شخص را از طریق آپلود عکس و فیلم غیرمجاز از بین ببرید یا حتی با انجام برخی از فعالیت ها باعث بسته شدن اکانت شوید.


پس خیالتان راحت باشد. اگر پیج اینستاگرامتان هک شد و شخص هکر به شما گفت که به مخاطبین یا گالری شما دسترسی دارند و اگر پول را به وی پرداخت نکنید، پیج شما را می بندد یا این اطلاعات را پخش می کند؛ می توانید خودتان اکانت را دیلیت کنید یا راحت برای بازیابی آن اقدام کنید. زیرا هکر در حال خالی بندی است و به چیزی دسترسی ندارد. سطح هکر باید خیلی بالا باشد تا بتواند به اینطور اطلاعات دسترسی پیدا کند. پس لازم نیست نگران اطلاعات روی گوشی خود باشید.

پیشگیری بهتر از درمان است!

یکی از جملاتی که همیشه در زندگی خود شنیده ایم و شاید می توان آن را یکی از درست ترین جمله های دنیا شناخت، «پیشگیری بهتر از درمان است» می باشد. بهتر است راه های هک کردن اینستاگرام را یاد بگیرید و راه های افزایش امنیت اینستاگرام را نیز بلد باشید تا بتوانید سطح امنیت پیج خود در Instagram به حداکثر برسانید. اگر شما راه های مختلف هک اینستا را یاد بگیرید، می توانید امنیت اینستاگرام خودتان را بالاتر ببرید. برای مثال اگر شما بلد باشید تا بتوانید با کرک کردن پسورد اکانت خود را هک کنید، می توانید لول امنیت رمز عبور خود را بسنجید یا با شناختن روش هک کردن فیشینگ، می توانید به راحتی از این به بعد بیشتر مواظب صفحات ورود فیک باشید و دچار مشکل در این شبکه اجتماعی نشوید. برای همین است که آموزش هک اینستاگرام امروزه به یکی از چیز هایی تبدیل شده است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.

هک اینستاگرام با استخراج پسورد شما

جدا از کرک کردن پسورد اینستاگرام، یکی از راه های هک کردن اینستاگرام افراد مختلف، این است که از طریق نرم افزار های مختلف، پسورد اینستاگرام افراد مختلف را بازیابی و استخراج کنند. البته برای این روش هک، هکر نیاز به دسترسی به گوشی شما دارد و شما می توانید با ندادن گوشی خود بدون نظارت به شخص دیگر، از این روش هک جان سالم به در ببرید. در ویدیو پایین با یکی از قدرتمند ترین برنامه های بازیابی Password آشنا می شویم.


نمایشگر ویدیو هک کانت اینستاگرام

مهم ترین مرحله بازیابی اکانت اینستاگرام؛ از کجا بفهمیم که هک شده ایم؟

اگر در اینستاگرام هک شدیم باید چکار کنیم؟ یکی از نکات بسیار مهم در بازیابی هک اینستاگرام، این است که به سرعت متوجه شویم که هک شده ایم. تا زمانی که متوجه نشویم که هک شده ایم، برای بازیابی نیز تلاشی نمی کنیم پس مهم ترین کاری که باید در بازیابی اینستا انجام دهید این است که متوجه هک شدن اکانت خود شوید. یکی از مهم ترین و کارآمد ترین روش هایی که برای اینکار وجود دارد چک کردن بخش Login Activity در قسمت Security تنظیمات است. وقتی که این گزینه را بررسی کنید، متوجه می شوید که چه دستگاه هایی که اکانت شما متصل هستند.

فقط نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر با لپ تاپ و کامپیوتر خود نیز وارد شده باشید، در این قسمت قرار می گیرد. پس خیلی نگران این موضوع نباشید و اگر دستگاه دیگری دیدید، خیلی وحشت زده نشوید. یکی دیگر از روش های اصلی بازیابی اکانت های اینستاگرام نیز این است که به تیم پشتیبانی اینستاگرام مراجعه کنید و برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود درخواست بدهیم.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی ایران سوشیال، قصد داشتیم تا شما را با برخی از خطر های هک شدن اینستاگرام، آشنا کنیم، به شما بگوییم که هکر ها با چه منطقی دست به هک کردن شما می زنند و پاسخ سوال هکر ها با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست میابند را نیز به شما بدهیم تا به طور کامل این موضوع را بشناسید.

سوالات متداول

آیا اینستاگرام قابل هک است؟

بله؛ اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی است و هیچ شبکه اجتماعی در دنیا غیر قابل هک نیست و ممکن است که شخصی بتواند اکانت اینستا شما را هک کند!

هکر ها، با هک اینستا به چه اطلاعاتی دست پیدا می کنند؟

هکر ها با هک کردن اینستاگرام شما، به ایمیل و شماره ثبت شده شما، پیام های خصوصی و پست ها و پیج های مختلف دسترسی خواهد داشت.

چرا باید هک اینستا را یاد گرفت؟

اینکه یاد بگیرید چطور بازی را هک کنیم، می تواند به ما کمک کند تا امنیت اکانت خودمان را افزایش دهیم.

بازیابی اکانت اینستاگرام چگونه است؟

روش های بازیابی مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید. شما میتوانید در این مقاله با این روش ها آشنا شوید.

«اطلاعیه ی مهم»

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام