نشانه های هک واتساپ (از کچا بفهمیم Whatsapp هک شده است؟)

نشانه های هک شدن واتساپ کدامند؟ نشانه های هک واتساپ: پیامرسان ها یکی از بهترین دسته برنامه هایی هستند که در دو دهه اخیر، طراحی و تولید شده اند و قطعا به عنوان یکی از بهترین نوآوری های جهان است. مسنجر ها و پیامرسان ها، نرم افزار هایی هستند که ارسال پیام و رسانه های مختلف مثل عکس، ویدیو و صوت های مختلف را رایگان می کنند و فقط برای انجام این کار، به اینترنت نیاز دارید.

نشانه های هک واتساپ (از کچا بفهمیم Whatsapp هک شده است؟)


واتساپ؛ یکی از بهترین و معروف ترین پیام رسان های تاریخ است که در حال حاضر بیش از دو میلیارد طرفدار و کاربر دارد و بسیاری از افراد در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در واقع واتساپ را می توان پیامرسان شماره یک دنیا دانست. واتساپ در ایران نیز در حال حاضر، پیامرسان شماره یک است و بیشترین تعداد کاربر ایرانی در بین تمامی پیام رسان ها را دارد.


شروع کار واتساپ در ایران خیلی قوی نبود. در زمانی که واتساپ، وارد ایران شد، بسیاری از افراد از وایبر استفاده می کردند و کسی سمت واتساپ هم نرفت. بعد از اینکه کم کم وایبر در چشم ایرانیان کم اهمیت شد و واتساپ داشت روی کار می آمد، تلگرام وارد ایران شد تا چندین سال، جلوی پیشرفت واتساپ در ایران را گرفت. اما بعد از فیلتر شدن تلگرام، تعداد زیادی از کاربران به واتساپ رو کردند و باقی افراد نیز که به تلگرام علاقه بیشتری داشتند، مجبور شدند برای در ارتباط بودن با افراد مختلف، واتساپ را روی گوشی های خود نصب کنند.


اما یکی از نکاتی که همه ما را در دنیای دیجیتال و مجازی می ترساند، هک شدن اکانت های مختلف مان در شبکه های اجتماعی است و ترسناک ترین آن نیز این است که شخص بتواند از طریق هک کردن شما به مخاطبین گوشی دسترسی پیدا کند و به پیام های شما نیز دسترسی داشته باشد. واتساپ نیز یکی از پیامرسان هایی است که به واسطه مشهور و محبوب بودن، هکر های زیادی به آن حمله ور می شوند.


در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال قصد داریم تا شما را با برخی از نشانه های هک واتساپ آشنا کنیم تا این روش ها را بشناسید و در مواقع لازم به دنبال این نشانه ها بگردید.

چرا واتساپ را هک می کنند؟

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن ما را درگیر می کند این است که اصلا چرا شخصی باید اکانت واتساپ ما را هک کند؟ با هک کردن واتساپ ما، شخص به چه هدفی می رسد؟ نکته اول درباره این موضوع این است که بسیاری از هک هایی که در واتساپ رخ می دهد، توسط افراد آشنا یا حتی نزدیکان شما باشند. برای مثال تصور کنید یک نوجوان 17 ساله هستید و والدینتان قصد دارند تا به رفتار های شما در فضای مجازی دسترسی، نظارت و کنترل داشته باشند. بسیاری از هک ها در واتساپ به دلیل نظارت رخ می دهد.


اما اگر توسط یک هکر هک شوید، شخص می تواند از طریق مخاطبین شما در واتساپ، به شماره های تلفن در گوشی شما دسترسی پیدا کند و یا از شما اخاذی کند یا هدف های هک خود را بیشتر کند. در کل شما باید همیشه اکانت خود را در بالاترین سطح امنیت نگه دارید یا به دنبال نشانه های هک شدن در واتساپ باشید و به آنها دقت کنید تا در واتساپ هک نشوید.

نشانه های هک واتساپ؛ از کجا بفهمیم واتساپمان هک شده؟

در این قسمت از مقاله، قصد داریم تا به طور کامل درباره برخی از روش ها و نشانه های هک واتساپ را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید به واسطه این نشانه ها، تشخیص دهید که در واتساپ هک شده اید یا نه؟ البته نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که این نشانه ها ممکن است در حالت های دیگری نیز پیش بیایند، پس فقط به یک یا دو نشانه ایمان نکنید.

دمای موبایل و مصرف بالای باطری

یکی از ویژگی های جالب واتساپ این است که اگر هک شود و هکر از آن استفاده کند، واتساپ در گوشی شما نیز فعال خواهد بود و به همین خاطر ممکن است دو اتفاق بیفتد

بالا رفتن دمای گوشی به صورت کالا بیخودی

مصرف بیش از حد باتری و زود خالی شدت شارژ گوشی

البته نکته بسیار مهم اینکه به هیچ کدام از نشانه های بالا نمی توان برای هک شدن واتساپ حساب کرد. خراب شدن باتری نیز، نشانه های انچنین دارد. راه کار مقابله با این شیوه این است که شخص برنامه های گوشی خود را در دوره های زمانی مختلف چک کنید و برنامه های مشکوک را پاک کنید. اگر این کار مشکل را حل نکرد، باید اکانت خود را Disable کنید تا این مشکل را حل کند.


نشانه های هک شدن واتساپ کدامند؟

نشانه های هک شدن واتساپ کدامند؟

ارسال شدن پیام های ناشناس به مخاطبان شما

یکی درگر از نشانه هایی که می توانید با دقت بالا به آن پی ببرید این است که هکر ممکن است با یک اشتباه ساه، برای مخاطبین شما پیام بدهد و شما با دیدن این پیام نا شناخته می توانید متوجه شوید که شما را هک کرده اند.

آنتی ویروس گوشی شما

برخی از افراد هستند که با نصب نرم افزار های نظارتی یا حتی Key logger ها دست به هک کردن شما می زنند. این برنامه ها باید روی گوشی شما نصب شوند تا هکر بتواند به اکانت واتساپ شما دسترسی داشته باشد.

شما می توانید با بررسی روزانه آنتی ویروس روی گوشی خود یا آنتی ویروس های دیگر را فعال کرده و اگر ویروسی را تشخیص دهد، شما باید به سرعت آن برنامه مخرب را پاک کنیدو این باعث می شود که واتساپ شما از هک بیرون بیاید.

پیام استفاده از واتساپ وب

Whatsapp Web یکی از قابلیت هایی است که به شما اجازه می دهد با استفاده از کامپیوتر یا لپتاپ هئد به واتساپ وصل شوید تا کار های مختلف را به واسطه لپ تاپ و واتساپ وب انجام دهد. یکی از نکات درباره واتساپ وب این است که اگر گوشی شما آنلاین نباشد، کار نمی کند و نکته دیگر این است که اگر به واتساپ وب متصل باشید، به صورت مداوم، پیامی را که حاوی متن “Whats app Web is Currently Active” است به شما نشان می دهد.

گاهی اوقات که می دانید واتساپ وب شما متصل نیست، می توانید از این طریق متوجه هک شدن خود شوید. در بخش Whatsapp Web در منو واتساپ نیز، چک کنید که چند دستگاه دیگر به اکانت شما متصل هستند. شما می توانید از این بخش همه دستگاه های اضافه را از اکانت خود بیرون بیاندازید.

در این مقاله در ایران fox24؛ مجله امنیت شبکه های اجتماعی، تلاش داشتیم تا شما را با چند نشانه مهم هک واتساپ آشنا کنیم تا آنها را بشناسید و در صورتی که به چند تا از این نشانه ها برخوردید، به سرعت تشخیص داده و مشکل خود را حل کنید. اگر هم دوست دارید راه های رفع هک واتساپ را یاد بگیرید، می توانید به مقاله «رفع هک واتساپ» مراجعه کنید.

«اطلاعیه ی مهم»

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام