هک واتساپ تصویری (آموزش ویدیویی روش های هک و جلوگیری از هک)

هک واتساپ تصویری: واتساپ یکی از برنامه هایی است که امروزه همه ما از آن برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کنید و شما می توانید با استفاده از آن، پیام های متنی، رسانه های مختلف مثل عکس، ویدیو، ویس و فایل های مختلف را برای یک دیگر بفرستیم. واتساپ یک پیامرسان بسیار خوب است که در بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد و در دنیا بیشتر از 2 میلیارد نفر کاربر فعال دارد.

واتساپ در ایران از زمانی که همه ما از وایبر استفاده می کردیم حضور داشت و افراد بسیار زیادی از وایبر استفاده می کردند و کسی سمت واتساپ نمی رفت. بعد از مدتی که وایبر نیز قدیمی شد، تلگرام روی کار آمد و به واتساپ فرصت خودنمایی نداد. اما بعد از مدت یک یا دو سال، تلگرام در ایران فیلتر شد و همه افراد برای برقراری ارتباط راحت تر به سمت واتساپ آمدند.

هک واتساپ تصویری (آموزش ویدیویی روش های هک و جلوگیری از هک)


واتساپ یکی از امن ترین پیامرسان های جهان است که با رعایت بسیاری از نکات امنیتی و حتی بستن برخی از قابلیت های مختلف برای کاربران، امنیت خود را بالاتر هم برده است. اما هیچ شبکه اجتماعی وجود ندارد که قابل هک نباشد.


از این رو در این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا با یک ویدیو کوتاه و توضیحات مختصری، برخی از رایج ترین روش های هک را برای شما توضیح دهیم تا این روش های مختلف را بشناسید و به واسطه این روش ها در واتساپ هک نشوید.

واتساپ؛ پیامرسان محبوب همگان

پیامرسان ها از دسته برنامه هایی هستند که این امکان را فراهم می کنند که شما در صورت وجود اینترنت، انواع پیام متنی (بدون محدودیت اندازه) و رسانه های مختلفی مثل عکس، ویدیو و صوت یا هر فایل دیگری را برای اشخاص دیگر ارسال کنید. واتساپ یکی از بهترین پیامرسان های حال حاضر دنیاست.


واتساپ یک برنامه پیام رسان است که در سال 2009 کار خود را شروع کرد. این برنامه در همان سال اول برای اندروید و iOS منتشر شد. این اپلیکیشن تا سال 2013 رشد کمی داشت اما روند خوبی را سپری می کرد و طبق معمول، مارک زاکربرگ، این رشد را تشخیص داد و در سال 2014 و با یک پیشنهاد 4 میلیارد دلاری واتساپ را از آن خود کرد و آن را به زیرمجموعه فیسبوک تبدیل کرد.


از سال 2014 رشد چشمگیر واتساپ شورع شد و الان به حدی رسیده است که بیش از نصف افرادی که در جهان به اینترنت دسترسی دارند، از این برنامه برای ارسال پیام های مختلف به یکدیگر استفاده می کنند.

هک واتساپ تصویری نمایشگر ویدیو

نکات تکمیلی درباره روش های هک واتساپ

در ویدیو بالا درباره 4 روش رایج و بسیار مهم و کلیدی هک واتساپ توضیحات کاملی ارائه شد تا بتوانید این روش ها به خوبی بشناسید و در دنیای مجازی و واتساپ، توسط آنها هک نشوید. در ادامه به برخی نکات تکمیلی مهم درباره این روش ها صحبت می کنیم و مثال هایی می زنیم که این موضوع بیشتر برای شما روشن شود.

هک از طریق مهندسی اجتماعی

روش اولی که در ویدیو از آن به عنوان روش هک واتساپ بدون دسترسی به گوشی شخص از آن یاد شد، در واقع مهندسی اجتماعی است. خطرناک ترین روش هک در دنیا که هر کاربر، مدیر امنیتی یا حتی سیستم بزرگی مانند توییتر را زمین می زند. ماجرای جنجالی هک شدن توییتر نیز با یک مهندسی اجتماعی کار شده و درجه یک رخ داد.

در کل درباره این روش هک یک نکته بسیار مهم وجود دارد. آن نکته هم این است که این روش یکی از روش هایی است که از آن در کار های بسیار مختلفی استفاده می کنند و شما باید مراقب این روش خطرناک باشید.

هک از طریق واتساپ وب

یکی از نکاتی که در ویدیو به آن اشاره نشد و باید به آن دقت داشته باشید این است که واتساپ برای راحت تر شدن شناسایی این نوع از هک، هر گاه که شخص از طریق واتساپ وب به شما دسترسی داشته باشد، پیامی را به شما نشان می دهد که در آن نوشته شده: “Whatsapp Web is Currently Active”. از این راه می توانید به راحتی متوجه شوید که شخصی در حال نظارت بر پیام های شماست.

روش های دیگری که در ویدیو به آن اشاره شد؛ یعنی روش های Spoofing و استخراج پیام ها از طریق Whatsapp Backup، به طور کامل توضیح داده شد و شما می توانید با تماشای ویدیو، به این روش ها مسلط شوید تا توسط این روش ها هک نشوید.

امیدواریم که تماشای این ویدیو و توضیحات ادامه آن در مجله امنیت شبکه اجتماعی به شما کمک کرده باشد تا بتوانید روش های مختلف هک واتساپ را بشناسید و از طریق این روش ها در واتساپ هک نشوید.

«اطلاعیه ی مهم»

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام