هک گروه واتساپ | مراقب گروه های شخصی در Whatsapp باشید!

هک گروه واتس اپ؛ دسترسی به پیام های گروه دیگران هک گروه واتساپ: واتساپ یکی از بهترین و محبوب ترین پیامرسان ها در تمام جهان است و طرافداران و کاربران زیادی در سراسر جهان دارد. در ایران نیز تلگرام تا مدت ها این عنوان را از آن خود کرده بود اما از زمانی که تلگرام فیلتر شد و برای استفاده از آن نیاز به VPN و پروکسی بود، بسیاری از افراد برای راحت تر کردن ارتباطات خود به سمت واتساپ آمدند. در حال حاضر واتساپ در ایران به حدی معروف است که آموزش های آنلاین بسیار زیادی نیز در واتساپ و به لطف گروه های آن برگزار می شود.

هک گروه واتساپ | مراقب گروه های شخصی در Whatsapp باشید!


گروه ها یکی از مهم ترین مزایای استفاده از پیام رسان ها نسبت به پیامک دادن بودند. گروه ها در پیامرسان ها، یک فضای خاصی هستند که بیشتر از 2 نفر عضو دارند و شما می توانید در آن به طور گروهی صحبت کنید. گروه های مختلفی در واتساپ به وجود می آید. از گروه های رفاقتی که از همان ابتدا در واتساپ ساخته می شدند تا گروه های کلاسی که پس از شیوع کرونا و اینترنتی شدن آموزش ها، رونق گرفتند.


در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال قصد داریم تا شما را با چند روش براش هک گروه های واتس اپ آشنا کنیم تا بتوانید گروه های خود را از هک شدن حفظ کنید.

هک گروه واتساپ

هک به معنای نفوذ است و معمولا در ابتدا معنی بدی ندارد. هکر ها نیز کسانی هستند که راه های نفوذ غیر معمولی به یک سیستم را پیدا می کنند. اینکه هکر شما چه نوع هکری است و چه قصدی از نفوذ به سیستم دارد، بسته به نوع هکر است که می توانید در مقاله «معرفی هکر ها»، با انواع هکر آشنا شوید.

اما نکته مهم درباره هک گروه ها در واتساپ. هک شدن گروه به این معنی نیست که هکر می تواند گروه شما را از بین ببرد یا از بیرون گروه در آن پیام بفرستد. هک گروه واتساپ درواقع همان هک واتساپ است و هک شدن گروه به این معنی است که شخصی که قرار نیست پیام های گروه شما را ببیند، به این پیام ها دسترسی پیدا کند که با هک کردن واتساپ دیگران می تواند این کار را انجام دهد.


نکته دیگر درباره هک گروه واتساپ این است که ورود شخص غیر مجاز به گروه نیز می تواند هک شدن گروه تلقی شود. در واتساپ افراد به دو صورت وارد گروه می شوند. یک از طریق ادمین و دو از طریق کلیک روی لینک گروه. اگر شخصی لینک را داشته باشد و برای مثال وارد گروه یک کلاس دانشگاه شود، ممکن است که برای گروه مشکل ایجاد کند. اما از آنجایی که با اینکار نه به پیام های قبل دسترسی دارد و به راحتی نیز می توانند این شخص را از گروه بیرون کنند، درباره این نوع از هک صحبتی نخواهیم کرد.

در ادامه چند روش برای هک واتساپ دیگران را به شما آموزش می دهیم تا آنها را بشناسید و از طریق این روش ها هک نشوید.

واتساپ وب

واتساپ وب یکی از قابلیت های واتساپ است که از طریق آن شما میتوانید با کامپیوتر، لپتاپ یا هر دستگاه دیگری، به اکانت واتساپ خود متصل شوید. حال اگر فرد هکر، آشنا شما باشد و قصد کنترل یا نظارت بر روی شما و رفتارتان در واتساپ داشته باشد، با گوشی شما اسکن صفحه web.whatsapp.com را اسکن می کند و به اکانت شما متصل می شود.

البته نکته مثبت این روش برای شما که قربانی هستید، این است که اگر کمی دقت داشته باشید، واتساپ در هنگام وجود یک واتساپ وب فعال، به طور مدام به شما پیام می دهد و نشان می دهد که کسی به اکانت شما متصل است. شما نیز می توانید به راحتی هکر را در بخش واتساپ وب در منو پیدا کرده و او را از اکانت خود بیرون بیاندازید.

نفوذ به گروه های Whatsapp

اسپوفینگ

Spoofing یا حمله جعل یکی از روش های پیچیده در دنیا دیجیتال برای هک کردن پیامرسان های مختلف است که با یاد گرفتن آن می توان به راحتی هر شخصی را هک کرد. آدرس تمامی دستگاه ها در دنیای اینترنت با دو مورد شناخته می شود. IP Address و Mac Address که هر دو این موارد را می توان به روش های زیادی شناخت. آدرس مک یک چیز ثابت برای دستگاه شماست و آی پی شما با هر بار متصل شدن به اینترنت عوض می شود.


هکر می تواند با دسترسی پیدا کردن به IP و Mac گوشی شما، این دو شناسه را در گوشی خود و به عنوان شناسه های گوشی خود، ثبت کند. بعد با گوشی خود و با شماره شما، در واتساپ برای Login کردن تلاش می کند. به این خاطر که IP و Mac Address هر دو دستگاه یکی است و در حال حاضر گوشی های دو سیم کارت نیز وجود دارند و این موضوع چیز عجیبی برای دنیای اینترنت نیست، کد تایید برای هکر نیز ارسال می شود و به این شکل می تواند شما را هک کند و به گروه های شما دسترسی داشته باشد.

برای مقابله با این روش در ابتدا، در راستای پیشگیری، نگذارید کسی به IP و آدرس مک شما دسترسی پیدا کند و دومین نکته که اهمیت بسیاری دارد، اگر شخص وارد اکانت شما شود، تنها را حذف دائمی اکانت است؛ پس مهم ترین موضوع این است که اگر با وجود اینکه در واتساپ Login هستید و کد تایید برای شما ارسال می شود، به دنبال نشانه های هک شدن واتساپ بگردید.

برنامه های نظارتی

یکی از دسته برنامه هایی که در این چند سال اخیر، به شدت مد شده اند و از دسته برنامه های محبوب والدین هستند؛ برنامه های نظارتی هستند. شما می توانید این برنامه ها را روی گوشی شخص مورد نظر هک کنید و از طریق سامانه اینترنتی یا برنامه ای که خود سرویس در اختیار شما قرار می دهد، دسترسی کامل به واتساپ شخص داشته باشید. البته بسیاری از این برنامه ها برای نظارت فرزندان طراحی شده اند و اگر شما از آنها برای شخص دیگری استفاده کنید؛ متوجه می شوند و دسترسی های شما را می بندند.

برای مقابله با این روش هک شدن، در وحله اول اینکه اجازه ندهید هر کسی هر چه خواست روی گوشی شما نصب کند و نکته دوم اینکه این برنامه ها معمولا مخفی می شوند، پس بهتر است که در دوره های زمانی مختلف، برنامه های گوشی خود را چک کرده و برنامه های مشکوک یا ناشناس را حذف کنید.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های مجازی، تلاش داشتیم تا شما را با چند روش برای دسترسی به پیام های گروه های دیگران آشنا کنیم تا آنها بشناسید و از این طریق بتوانید امنیت گروه خود را بالاتر ببرید.

«اطلاعیه ی مهم»


با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.


آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.


با تجدید احترام