شکستن رمز فایل زیپ (4 روش تضمینی هک پسورد فایل های فشرده)

پسورد فایل های زیپ را به راحتی بشکنید!! شکستن رمز فایل زیپ:نرم افزار WinRAR یکی از محبوب ترین نرم افزار هایی است که روی سیستم همه افراد می توانید پیدا کنید. در واقع معمولا اولین نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می کنیم، WinRAR می باشد. از آنجایی که امروزه بیشتر کار ها دانلودی شده است و افراد، معمولا خود فایل را در سایت بارگذاری نمی کنند و این فایل ها را زیپ یا rar می کنند؛ به این نرم افزار نیاز داریم تا به فایل های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنیم.

شکستن رمز فایل زیپ (4 روش تضمینی هک پسورد فایل های فشرده)


گاها افراد مختلف برای امنیت بیشتر، روی فایل های زیپ رمز می گذارند و ما گاها این رمز را نمی دانیم یا حتی ممکن است که فراموش کرده باشیم. در این شرایط ما لازم داریم تا پسورد فایل زیپ را هک کنیم یا به عبارتی رمز فایل زیپ را بشکنیم. در این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا درباره شکستن رمز فایل زیپ یا rar توضیحاتی بدهیم و روش هایی به شما ارائه کنیم تا بتوانید پسورد فایل های زیپی که می خواهید را بشکنید.

فایل های زیپ؛ پرکاربرد ترین و دوست داشتنی ترین نوع فایل

اشاره کردیم که فایل های زیپ یکی از پرکاربرد ترین فایل ها در سیستم هستند. در واقع فایل های zip و rar نوعی از فایل ها هستند که حجم برخی از فایل های مورد نیاز ما را کم می کنند و این کار برای بسیاری از افراد کاربرد دارد و کارشان را راه می اندازد. تقریبا همه ما حداقل یک بار این فایل ها را دیده ایم، باز کرده ایم، استفاده کردیم، یا حتی با آنها حجم فایلی را کم کرده ایم و برای کسی فرستاده ایم.

فایل های زیپ کاربرد ها و قابلیت های فراوانی دارند و به کار بسیاری از افراد می آیند. یکی از قابلیت های بسیار کاربردی این فایل ها و نرم افزار WinRAR این است که شما می توانید برای فایل های زیپ، رمز بگذارید و امنیت فایل ها خود را بالا ببرید. اما یک مشکل وجود دارد! ممکن است مدتی بگذرد و شما رمز را فراموش کنید یا ممکن است که یک فایل از شخصی بگیرید که رمز دارد و خود شخص نیز رمز را نمی داند. در این شرایط باید چکار کرد؟

مسئله امروز مقاله ما این است که چگونه رمز یک فایل زیپ یا رار را بشکنیم و از فایل های داخل آن استفاده کنیم. پس اگر قصد شکستن رمز فایل زیپ خاصی را دارید، ادامه این مقاله را با دقت بخوانید.

روش های شکستن رمز فایل های zip و rar

تلاش برای حدس رمز عبور

همیشه اولین روش در هک کردن، این است که تلاش کنیم تا رمز را حدس بزنیم. در واقع رمزگشایی هایی که به وسیله نرم افزار های پیچیده نیز انجام، می دهیم دقیقا همین کار را می کنند، تنها تفاوت این است که این نرم افزار ها تلاش می کنند تا تمامی ترکیب های رشته ای، عددی، یا هر کاراکتر دیگری را در آن تست کنند که مغز ما نمی تواند این مقدار از داده را بررسی کند. برای حدس زدن رمز می توانید از منطق ها و موارد زیر برای حدس رمز استفاده کنید.

تست رمز های عبوری که به طور عمده استفاده می شوند. رمز های عبوری مانند 1234، 123456789، Password، 111111 یا رمز های اینچنینی

در صورتی که رمز را فراموش کرده اید به دنبال اسم ها باشد، اسم شریف خود، عزیزان، ماشین، حیوان خانگی، یا در کل چیز هایی که به آن علاقه دارید، را وارد کنید.

اگر مثل مورد بالا رمز فایل زیپ خود را فراموش کرده اید، رمز هایی که معمولا بر چیز های با ارزش یا گاها بی ارزش می گذارید را امتحان کنید.

موارد مورد علاثه خود یا دیگران را تست کنید، فیلم، بازی، آهنگ، کتاب یا غذای مورد علاقه

اگر فایل زیپ را از سایتی دانلود کرده اید، معمولا سایت ها پسورد را داخل توضیحات فایل می گذارند و همچنین بیشتر وقت ها از url سایت برای رمز فایل استفاده می کنند. برای مثال رمز تمامی فایل های زیپ در سایت سافت 98، “ir” می باشد.

اما اگر این کار را کردیم و افاقه نکرد چکار کنیم؟

شکستن رمز فایل zip یا rar در اینترنت

وب سایت های اندکی وجود دارند که می توانند رمز عبور فایل های فشرده را بدون هیچ هزینه ای و به صورت کاملا رایگان برای شما انجام دهند. شما ی توانید فایل زیپ خود را در این سایت ها ارسال کنید و رمز آن را به صورت اینترنتی بشکنید. در ادامه یکی از این سایت ها را برای شما مثال می زنیم.

برای مثال شما وارد سایت online-convert.com می شوید و وارد بخش Convert To Zip می شوید. فایل زیپ رمز دار خود را آپلود کرده و سپس گزینه convert را انتخاب می کنید. پس از اینکه کار سایت تمام می شود فایل زیپ بدون رمز را دانلود کرده و از آن استفاده می کنید. نکته جالب این است که سایت Online Convert برای تبدیل انواع پسوند های فایل به یک دیگر است و برای اینکه تبدیل به زیپ را بتواند انجام دهد رمز فایل را می شکند و آن را به صورت بی رمز در اختیار شما قرار می دهد. وگرنه سایت های حرفه ای تری نیز وجود دارند اما این سایت راهکار بسیار راحتی دارد.

اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که شما نباید برای فایل های مهم اداری، تجاری یا شخصی از این سایت استفاده کنید، زیرا این سایت برای انجام کار خود، مجبور می شود تا نسخه ای از فایل های شما را در سرور خود بارگذاری کند و ممکن است امنیت اطلاعات شما به خطر بیفتد.

هک رمز فایل زیپ به وسیله کامپیوتر

تصور کنید که هر رمزی که به ذهنتان رسید را امتحان کرده اید و رمز فایل زیپ باز نشده و دوست ندارید که فایل های شما هم در سرور هیچ سایت سیو بشود. در این موقعیت باید چکار کرد؟

در اینجا می توانیم از نرم افزار های Zip Password Recovery یا NSIS استفاده کنیم. این نرم افزار ها را می توانید به راحتی بر روی سیستم خود نصب کنید و به کمک این دو نرم افزار و سرویس های مختلف شان، رمز فایل های فشرده خود را بشکنید. ولی سوالی که پیش می آید این است که فقط با کامپیوتر و سیستم می شود این کار را انجام داد؟


بازکردن فایل زیپ در اندروید

شکستن رمز فایل زیپ با گوشی

خیلی وقت ها ممکن است که ما یک فایل زیپ روی گوشی خود داریم و در حال حاضر توانایی نداریم که آن را وارد لپتاپ کنیم یا شاید حتی نمی خواهیم. در این شرایط باید چکار کنیم؟ اصلا نگران نباشید. برنامه نویسان، به فکر شما دوستان هم هستند و برنامه های شکستن رمز فایل زیپ در اندروید را نوشته اند. برخی از بهترین نرم افزار های اندروید هک رمز فایل های فشرده عبارتند از:

  • B1 Archiver
  • WinZip
  • ZArchiver
  • Zip
  • 7Zipper
  • iZip

در این مقاله در مجله امنیت دنیای دیجیتال، قصد داشتیم تا چند روش کاربردی به شما ارائه دهیم تا بتوانید به واسطه این روش ها فایل های زیپ یا فشرده را بشکنید و از فایل های داخل آنها را بازیابی کرده و استفاده کنید.

«اطلاعیه ی مهم »


با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصیصین …… صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.


آسوده گی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.


با تجدید احترام