بهترین سیستم عامل برای هک (آشنایی با 5 OS برتر برای Hack)

بهترین سیستم عامل برای هک (آشنایی با 5 OS برتر برای Hack)


بهترین سیستم عامل برای هک سیستم عامل مناسب برای هک؛ مگر هک کردن سیستم عامل خاصی می خواهد؟

بهترین سیستم عامل برای هک: هک کردن و هکر شدن یکی از کار هایی است که بسیاری از افراد در ابتدا ورود به دنیای بزرگ اینترنت و کامپیوتر و در کل دنیای دیجیتال به سمت آن کشیده می شوند. برخی با قصد مثبت و برای اینکه در هک استاد شوند تا بتوانند به استخدام شرکت ها در بیابند و سیستم امنیتی آنها را بهتر کنند و به چالش بکشند.


برخی دیگر از افراد هم به قصد تخریب، یا نفوذ های غیر قانونی تصمیم می گیرند که هکر شوند و به سایت های مختلف نفوذ کنند و اطلاعات آنها را به سرقت ببرند. این نوع از هکر ها، گاها به صورت فری لنس نیز کار می کنند و به صورت پروژه ای، به یک سایت نفوذ می کنند یا آن را خراب می کنند.

یکی از چیز هایی که هر کسی باید برای هک کردن به آن نیاز دارد، یک سیستم است. یک لپ تاپ، گوشی یا هر دستگاهی که بتوان روی آن یک سیستم عامل ریخت و با آن کار کرد. نکته دوم و حائز اهمیت در هک کردن، سیستم عامل شماست. همه ما از سیستم عامل هایی مثل ویندوز یا مک استفاده می کنیم و برخی از برنامه نویس ها نیز از سیستم عامل هایی مانند حالت عادی لینوکس یا اوبونتو استفاده می کنند. ولی با این سیستم عامل ها نمی توان به راحتی به سایتی نفوذ کرد یا در های پشتی را پیدا کرد و این کار را به طور نا محسوس انجام داد.

در مقاله امروز وب سایت ایران سوشیال، قصد داریم تا چندین سیستم عامل مطرح در جهان که برای هک مناسب است و می توان در آنها به راحتی کار کرد را به شما معرفی کنیم و با ویژگیهای خاص آنها آشنا شویم و متوجه شویم که بهترین سیستم عامل برای هک کدام است؟

کالی لینوکس (Kali Linux)

Kali Linux Operating System

Kali Linux

همانطور که می دانید، لینوکس یک سیستم عامل Open Source و متن باز است و بسیاری از افراد این سیستم عامل را به همین دلیل دوست دارند. متن باز بودن یک سیستم عامل به این معناست که اگر شما دانش برنامه نویسی کافی برای تغییر کد های آن را داشته باشید، می توانید سیستم عامل خاصی از لینوکس درست کنید یا آن را ارتقا دهید. مثل اندروید که برنامه نویس های زیادی در جهان مشغول آپدیت کردن آن هستند.

کالی لینوکس یکی از نسخه های تغییر یافته و به اصطلاح Customize شده لینوکس است که نسخه 1.0.0 آن در 13 مارس 2013 منتشر شد و در حال حاضر، آخرین نسخه آن، کالی 2.0.0 می باشد. این سیستم عامل در بخش هک، حرف اول می زند و بهترین سیستم عامل برای تست نفوذ در سایت ها یا سیستم های مختلف است. در این سیستم عامل، ابزار هایی برای انجام کار هایی مانند Spoofing، Sniffing، مهندسی معکوس، شکستن رمز عبور، هک سخت افزار، گزارش گیری و … وجود دارد. وب سایت رسمی این سیستم عامل نیز Kali.org است.

بک باکس لینوکس (Backbox Linux)

BackBox Operating System

Backbox Linux دومین سیستم عامل محبوب و برتر برای هکر هاست و آخرین نسخه منتشر شده از آن نیز Backbox Linux 4.6 – i386 است که در 26 می 2016 منتشر شده است. این سیستم عامل نیز یکی دیگر از لینوکس های عوض شده است که ابزار های زیادی برای هک کردن دارد.

این سیستم عامل برای افرادی مناسب است که قصد دارند خودشان تست های مربوط به نفوذ یا ارزیابی امنیتی را انجام دهند. این نسخه کامل ترین نسخه کاربری لینوکس است که حاوی نرم افزار های استاندارد بسیار خوبی است و برای هکر ها مناسب است. یک سیستم عامل استاندارد، ساده و کم حجم که مخازن نرم افزاری مربوط به خود را نیز دارد و سایت رسمی آن نیز backbox.org می باشد.

دی ای اِف تی یا دفت (DEFT)

DEFT Operating System

DEFT نیز یکی دیگر از نسخه های توزیع شده از لینوکس است که بر اساس لوبونتو (Lubuntu) و اوبونتو دسکتاپ (Ubuntu Desktop) درست شده و صاحب بهترین برنامه های متن باز و رایگان اختصاصی برای واکنش های سریع، هوش سایبری و متخصصان عیب یابی کامپیوتری است که برای مقاصد نظامی، اجرای قانون، اهداف امنیتی و ممیز های IT مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم عامل نیز حاوی بسیاری از ابزار های خاص است است که می توان از آنها در موارد مختلف استفاده کرد. ابزار هایی مانند بازیابی رمز عبور، ابزار های قانونی شبکه و بسیاری دیگر استفاده کرد. می توانید لیست کامل این پکیج ها را نیز در سایت رسمی DEFT در deftlinux.net ببینید.

سایبرگ (Cyborg)

Cyborg OS

از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین و در عین حال، یکی از زیبا ترین نسخه های توزیع شده یا Custom شده لینوکس است که حاوی آخرین مجموعه ابزار هایی است که برای هکر های قانونمند و به اصطلاح هکر های کلاه سفید یا کارشناسان امنیت سایبری بسیار کاربردی است. این سیستم عامل شامل 799 ابزار به همراه ابزار های اختصاصی و منویی برای امنیت تلفن های همراه و Smart Phone ها و تجزیه و تحلیل نرم افزار های مخرب است.

سایبرگ در مقایسه با سیستم عامل کالی لینوکس، طرز کار بسیار راحت تری دارد و از آنجایی که مخلوطی از لینوکس و اوبونتو می باشد، UI و رابط گرافیکی آن نیز بسیار زیبا تر است. سایبورگ، در رتبه چهارمین سیستم عامل مناسب برای هک کردن در جهان است. وب سایت رسمی این سیستم عامل نیز cyborg.ztrela.com می باشد.

سیستم عامل سامورایی (Samurai Web Testing Framework)

Samurai Web Testing Framework

سیستم عامل سامورایی نیز یکی از بهترین سیستم عامل ها در زمینه هک است. این سیستم عامل، یک محیط پیکر بندی شده لینوکس است که در ابتدا به عنوان یک محیط وب Pen-Testing مورد استفاده قرار می گرفت. Samurai Web Testing Framework یا SWTF یکی سیستم عامل عالی برای حمله به وب سایت ها و انجام آزمایش های مختلف در این زمینه است و بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

در این فریم ورک ابزار هایی مانند Fierce Domain Scanner یا Maltego وجود دارد که برای نقشه برداری کاربرد دارند و ابزار هایی مانند Web Scarab یا Rat Proxy را در اختیار کاربر قرار داده است تا بتوانیم نیاز هایمان را برطرف کنیم. وب سایت رسمی فریم ورک سامورایی نیز samurai.inguardians.com است.

برخی دیگر از سیستم عامل های مناسب برای هک

  • Network Security Tool kit
  • Parrot-Sec
  • NodeZero
  • Pentoo
  • Arch Linux
  • Fedora Security Lab

سیستم عامل های مناسب هک

لینوکس سیستم عامل محبوب هکر ها و برنامه نویس ها

اگر دقت کنید هر 5 سیستم عاملی که در این مقاله معرفی شد، نسخه های توزیع شده (Customized) است. سیستم عامل هایی مثل لینوکس و اوبونتو، به این شکل هستند که مثل ویندوز محدود نیستند و به صورت کاملا Open-Source در اختیار افراد قرار می گیرند. بسیاری از برنامه نویس ها و هکر ها، ترجیح می دهند که از این سیستم عامل استفاده کنند، زیرا می توانند با دانش خود، آن را به نفع خود تغییر دهند و کار های خود را بسیار راحت تر کنند.

به همین خاطر 5 سیستم عامل برتر در جهان برای هک کردن از لینوکس یا ترکیب لینوکس و اوبونتو طراحی شده است و اگر تا شماره 10 یا 15 را هم بگردید با همین نام مواجه خواهید شد. یکی از دلایل محبوبیت لینوکس نیز در بین افراد مختلف همین است.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی تلاش داشتیم تا 5 سیستم عامل برتر که برای هک و امنیت سایبری، کاربرد فراوان دارند را به شما معرفی کنیم و به این نتیجه رسیدیم که این 5 سیستم عامل که در بالا معرفی شدند بهترین سیستم عامل های مناسب برای هک هستند و می توان از آنها استفاده کرد.

«اطلاعیه ی مهم»

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام