هک واتساپ امکان پذیر است؟ مراقب اکانت واتساپ خود یاشید!

هک واتساپ امکان پذیر است؟ مراقب اکانت واتساپ خود یاشید!


آیا هک واتساپ امکان پذیر است؟ هک واتساپ امکان پذیر است؟ هک واتساپ امکان پذیر است؟ نرم افزار پیام رسان واتساپ یکی از نرم افزار های محبوب است که به دلیل فیلتر بودن تلگرام، افراد زیادی در سراسر کشور از این نرم افزار استفاده می کنند. واتساپ (Whatsapp) به دلیل راحتی کار با این نرم افزار و تجربه کاربری (UX) ساده خود، طرفداران زیادی را در سراسر جهان جذب کرده است.


امنیت واتساپ نیز یکی دیگر از ویژگی های خاص این پیام رسان است که کار بسیاری از افراد را آسان کرده. به طوری که افراد زیادی اعتقاد دارند که این نرم افزار غیر قابل هک شدن است. اما این طور نیست. شما باید تدابیر امنیتی خاص را پیاده سازی کنید تا امنیت اکانت خود در واتساپ رو به حداکثر برسانید.

در این مقاله در مجله امنیت شبکه های مجازی قصد داریم تا اطلاعاتی درباره امکان هک شدن واتساپ، روش های هک شدن و سه تا از مهمترین ترفند های جلوگیری از هک شدن در واتساپ را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

واتساپ چقدر امنیت دارد؟

اپلیکیشن واتساپ همانند بسیاری از پیام رسان های دیگر در سطح بین المللی فعالیت می کند و از سطح امنیتی بالایی نسبت به رقیبان خود برخوردار است؛ این امنیت بالا به همه کاربران واتساپ در جهان این دلخوشی را می دهد تا با خیالی راحت تر، در بستر اینترنت پیام رد و بدل کنند.

واتساپ یک پیامرسان بسیار محبوب در جهان است و بر خلاف تلگرام که فقط در میان کاربران ایران از محبوبیت بیشتری برخوردار است؛ در تمام جهان از این نرم افزار استفاده می شود و می توان به معنای واقعی کلمه، واتساپ را یک پیام رسان بین المللی دانست.

پیامرسان واتساپ به لطف رمز نگاری قدرتمند و پیچیده خود که توسط مهندسین کامپیوتر و ریاضی این شرکت طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد؛ از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و هنوز گزارشی رسمی از هک شدن یک کاربر یا نفوذ به اطلاعات شخصی یک فرد از طریق این پیام رسان داده نشده است.

واتساپ یا تلگرام؟ کدام پیامرسان امن تر است؟

تفاوت های امنیتی واتساپ و تلگرام

مقایسه امنیت تلگرام و واتساپ

اگر بخواهیم سطح امنیت واتساپ را با دیگر پیام رسان های امن بسنجیم، تلگرام جدی ترین رقیب واتساپ می باشد. واتساپ نیز از سمت سرور غیر قابل نفوذ است و این موضوع نشان می دهد که اگر شخصی قصد داشته باشد به اکانت واتساپ شما نفوذ کند، باید از طرف کاربر یا به عبارتی، شما وارد عمل شود. بین امنیت تلگرام و واتساپ، تفاوت های زیادی وجود دارد که به خاطر این تفاوت ها و کم و زیاد ها، کسی نمی تواند بگوید که کدام پیام رسان امن تر است.

با این وجود، مدیران و برنامه نویسان واتساپ تلاش می کنند که با آپدیت هایی که به صورت دوره ای انجام می دهند، روزانه امنیت این پیام رسان را بالاتر ببرند تا شما به عنوان یک کاربر ترغیب شوید تا مدت زمان بیشتری از این نرم افزار استفاده کنید. البته واتساپ با پشتیبانی خوب خود تمامی مسئولیت هک شدن احتمالی شما را به گردن خودتان می اندازد و مسئولیت واقعا با خود شماست.

شما می توانید برای مطالعه کامل موضوع مقایسه امنیت تلگرام و واتساپ به مقاله «امنیت واتساپ بیشتر است یا تلگرام» نگاهی بیاندازید.

چطور ممکن است که واتساپ هک شود؟

یکی از مهمترین و کارآمدترین روش های هک که مدیران شبکه های اجتماعی مبارزه با آن را مهمترین راه در حفظ امنیت یک سیستم می دانند؛ مهندسی اجتماعی است. مهندسی اجتماعی به این معناست که فرد هکر، با ارتباط مستقیم، به صورت حضوری یا غیر حضوری و اینترنتی، اطلاعاتی را از کاربر دریافت می کند که منجر به هک شدن شخص می شود. مهندسی اجتماعی یکی از اولین مباحثی است که هکر ها در هک کردن یک سیستم می آموزند.

هک واتساپ نیز مانند هک شدن هر نرم افزار، پیامرسان یا حتی سایت و غیره نیز به راحتی توسط مهندسی اجتماعی انجام می شود و مسئولیت آن کاملا با خود کاربر می باشد. پس یکی از چیز هایی که باید درباره هک شدن در واتساپ بدانید؛ نکات مهندسی اجتماعی و نحوه مقابله با آنهاست.

روش های هک واتساپ

تا اینجای کار تلاش داشتیم تا به شما برساتیم که هک واتساپ ممکن است و باید مراقب باشید تا واتساپ شما را هک نکنند. یکی از بهترین روش های افزایش امنیت واتساپ، این است که روش های مختلف هک واتساپ را بشناسید تا مواظب آنها باشید. برخی از روش های هک عبارتند از:

1: اسکن QR Code

همانطور که می دانید، واتساپ قابلیتی به نام Web.Whatsapp طراحی نموده تا شما بتوانید به عنوان یک کاربر کار های خود را با یک لپ تاپ یا کامپیوتر انجام دهید. شما می توانید از طریق لینک آن وارد شوید و کار خود را انجام دهید. نرم فزار دسکتاپ واتساپ نیز طراحی شده که دقیقا مانند همین سایت عمل می کند.

امنیت نسخه دسکتاپ یا اینترنتی واتساپ نیز مثال زدنی است و تدابیر امنیتی بسیار خوبی روی آن انجام گرفته است که برای مثال تلگرام هم این تدابیر امنیتی را برای نسخه روی PC خود ندارد. یکی از این تدابیر امنیتی این است که برای اینکه نسخه وب کار کند شما حتما نیاز دارید تا با گوشی موبایل خود نیز به اینترنت وصل باشید تا نسخه وب کار کند.

برای اینکه در نسخه وب وارد اکانت خود شوید باید با دوربین گوشی خود، QR Code روی صفحه را اسکن کنید. برای اینکه کسی نتواند به این روش حساب Whatsapp شما را هک کند؛ بهتر است که تلفن همراه خود را هیچوقت به کسی دیگری ندهید.

2: هک توسط استفاده از شماره کاربر

هکر ها می توانند همچنین با استفاده از وارد کردن شماره شما در بخش ورودی، به اکانت شما نفوذ کنند. پس اگر به طور تصادفی کدی از شماره Whatsapp برای شما آمد؛ به هیچ وجه آن را برای کسی نفرستید و اگر خودتان تلاش برای ورود نداشته اید، سریعا این کد را پاک کرده و برای هیچکس نفرستید. خیلی وقت ها ممکن است فرد شماره شما را ارد کند و بگوید که می خواهد با شماره شما اکانتی برای خود بسازد و وقتی که کد را برای او می فرستید، شخص به اکانت واتساپ شما دسترسی خواهد داشت.

  • با دانستن روش های هک واتساپ، امنیت را بالا ببرید.
  • افزایش امنیت حساب با دانستن روش های هک واتساپ
  • ورود دو مرحله ای؛ راحت ترین روش حفظ امنیت!

یکی از تدابیر امنیتی که تقریبا همه پیانمرسان ها و شبکه های مجازی امروزه آن را رعایت می کنند؛ ورود دو مرحله ایست. واتساپ نیز این قابلیت را دارد و شما با فعال کردن آن به موقع ورود به اکانت خود باید یک رمز را بزنید و ایمیل تاییدی را هم تایید کنید. به این روش می توانید احتمال هک شدن را پایین بیاورید.

برای فعال کردن اهراز هویت دو مرحله شما باید در بخش Setting وارد قسمت Privacy شوید و قسمت Two-Step Verification را انتخاب کرده و یک پسورد و یک ایمیل در آن ثبت کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم به واسطه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال، به شما کمک کرده باشیم تا برخی از روش های هک شدن واتساپ را بشناسید و با امنیت اپلیکیشن پیامرسان Whatsapp بیشتر آشنا شوید.

«اطلاعیه ی مهم»

با درود و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند: فعالیت تیم کارشناسان و متخصصین، صرفاً در جهت آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیرانه به منظور افزایش سطح آگاهی و امنیت کاربران شبکه های اجتماعی و جلوگیری از دستیابی غیر مجاز به داده های شما در سیستم های رایانه ای ( هک شدن ) می باشد و این مجموعه هیچ گونه خدماتی در راستای درخواست هک، مسوولیت و پیامدهای ناشی از آن را تحت هیچ عنوان و به هیچ شرطی نمی پذیرد. امیدواریم مطالعه ی مستمر موضوعات آموزشی ما و دنبال کردن آنها ضمن سودمند بودن، راهی مطمئن و قابل اعتماد برای ارتقای امنیت و افزایش درصد ضریب جلوگیری و نفوذ به حوزه های شخصی و خصوصی شما باشد.

آسودگی خاطر شما در استفاده از رسانه های اجتماعی و کمک به محافظت از داده هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید هدف و آرمان ماست.

با تجدید احترام