ردیابی تلفن همراه روی نقشه بدون نیاز به GPS | ردیابی گوشی موبایل بدون gps

ردیابی تلفن همراه روی نقشه بدون نیاز به GPS – با پیشرفت هر روزه فناوری، امروزه می توان کارهای فراوانی را با گوشی های تلفن همراه انجام داد. تلفن های همراه می توانند علاوه بر برقراری تماس با دوستان یا قابلیت هایی مثل مسیریابی و تصویربرداری و سرگرمی و غیره، امنیت شما را هم تحت تاثیر قرار بدهند.

با استفاده از GPS و ردیابی شماره موبایل روی نقشه و دکل های مخابراتی و ردیابی با شماره موبایل، می توان هر کجا که گوشی شما قادر به دریافت سیگنال باشد، موقعیت آن را پیدا کرد.

ردیابی تلفن همراه روی نقشه بدون نیاز به GPS | ردیابی گوشی موبایل بدون gps


سوال اینجاست که آیا این قابلیت، خوب است؟!

آیا مزایای استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه در خبردار شدن خانواده از فرزندان یا در بحث محیط کاری و کنترل کارمندان نسبت به این حقیقت که ممکن است حریم خصوصی افراد زیر سوال برود ارجعیت دارد؟! برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید چند مورد از مزایا و معایب استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه را شناسایی و معرفی کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه

امنیت فرزندان (Child safety) – نرم افزار کنترل و ردیابی تلفن همراه فرزندان، به والدین و سرپرست خانواده این امکان را می دهد که در هر مکان و زمانی که قرار دارند از موقعیت فرزندان خود آگاه باشند.

اهمیت این موضوع به حدی بالاست که برخی از سازندگان تلفن همراه، اقدام به قرار دادن و نصب پیش فرض نرم افزارهای ردیابی چون Find My Phone را به همراه محصولاتشان نموده اند.

والدین با متصل شدن و وارد شدن به حساب کاربری خود در سرور مرکزی که اقدام به جمع آوری این اطلاعات می کند، می توانند به راحتی و با سرعت زیاد از موقعیت فعلی فرزندانشان در هر کجا و بصورت دقیق بر روی نقشه آگاه شده و صحت و سلامت فرزندانشان را هر لحظه زیر نظر بگیرند.

حتی می توان در موقعیت ها و مکان های خطرناک پا را فراتر از این گذاشت و با ردیابی گوشی همسر یا فرزندان خود و افراد سالخورده ، از موقعیت و سلامت آنها نیز اطلاع پیدا کرد. از جمله نرم افزارهایی که با این هدف طراحی و تولید شده اند، می توان به نرم افزار نظارت آزاد (SPY24) ، اشاره نمود که قدرت ویژه ای در ردیابی تلفن همراه دارد. و از لینک زیر قابل دانلود می باشد.

مدیریت در محیط کاری (Management in the work environment)

با استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه نظارت آزاد (SPY24)، مدیران موسسات و سازمان ها، بخصوص سازمان هایی نظیر خدمات حمل و نقل، که کارمندانشان بصورت متمرکز فعالیت ندارند، می توانند در هر لحظه از موقعیت کارمندان خود با خبر شده، به ردیابی گوشی دیگران بپردازند و و روی هر کارمند کنترل داشته باشند.

برای این گونه موسسات، قابلیت ردیابی تلفن همراه، می تواند مزیت های دیگری هم داشته باشد. بعنوان مثال، هنگامی که یکی از کارمندان با سرعتی بیشتر از حد مجاز رانندگی می کند و رفتاری خطر آفرین دارد، این قابلیت می تواند اقدام به ارسال هشداری خاص، برای مدیر سازمان نماید و او را از این رفتار ناهنجار آگاه سازد.

خدمات اضطراری (Emergency services)

با ردیابی تلفن همراه و استفاده از اطلاعات دقیقی که گیرنده GPS دریافت می کند و اطلاعات موقعیت مکانی دستگاه را از طریق شبکه اینترنت تلفن همراه GPRS برای سرورها ارسال می کند، می توان تا حد زیادی به پلیس، اورژانس و سازمان آتش نشانی، در ردیابی و یافتن افراد گم شده و یا آسیب دیده در مکان های نامعلوم، یا ردیابی موبایل دزدیده شده ، کمک کرد.

ردیابی دوستان و آشنایان (Track your friends and acquaintances)

یکی دیگر از مزیت های استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه روی نقشه ، پیدا کردن دوستانتان در مکان هایی است که نمی شناسید. تصور کنید شما به همراه چند تن از دوستانتان به یک کشور خارجی سفر کرده اید. اگر در مکانی شلوغ یکی از آن ها را گم کنید یا شما بقیه را گم کنید، با استفاده از نرم افزارهای ردیابی تلفن همراه، به سادگی و سرعت هرچه تمام تر می توانید از این استرس گم شدن بکاهید و خود را به دوستانتان برسانید.

معایب نرم افزار ردیابی تلفن همراه

ورود به حریم خصوصی (Login to privacy) – بطور کلی اگر شما اجازه نصب نرم افزارهای ردیابی تلفن همراه را به دیگران بدهید، این اجازه را به آن ها داده اید که وارد حریم خصوصی شما شده و از تمام فعالیت ها و مکان هایی که در طول شبانه روز به آنها سر زده اید، با خبر شوند.

همچنین شرکت های سازنده تلفن همراه و یا ارائه دهنده خدمات ردیابی تلفن همراه نیز می توانند دانش کاملی از زندگی خصوصی مشتریانشان بدست بیاورند. به هر حال، هر کاربر می تواند با غیر فعال کردن قابلیت ردیابی تلفن همراه خودش، از این نگرانی ها رهایی یابد. اما با چشم پوشی از آن، خواسته یا ناخواسته، باید از مزایای ذکر شده هم چشم پوشی کند.

حال با بررسی موارد بالا، پاسخ به سوال مطرح شده به عهده خود کاربر خواهد بود. در پایان، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید آیا مزایای استفاده از نرم افزار ردیابی تلفن همراه برای شما بیشتر از معایب آن است یا خیر.


برنامه مراقبت از خانواده نظارت آزاد به شما کمک می کند تا به سادگی بر سلامت خانواده خود نظارت داشته باشید و از فعالیت های فرزندان خود در جامعه مجازی آگاه شوید.


برنامه ردیابی تلفن همراه روی نقشه بر روی دستگاه های اندروید قابل نصب و اجرا می باشد که استفاده از آن منوط به دریافت اجازه قطعی از شخص نظارت شونده است (فرزندان بالای ۱۸ سال و دیگر افراد خانواده و دوستان). به طور مثال اگر در نظر دارید تا با استفاده از این برنامه به نظارت بر کارمندان خود بپردازید می بایست حتما کارمندان خود را در جریان این موضوع قرار دهید و با اعلام رضایت از سوی آنها اقدام به نظارت کنید.


البته که نظارت بر فعالیت فرزندانی که زیر سن قانونی ( زیر ۱۸ سال هستند) مشکلاتی ندارد و نیاز به کسب اجازه والدین وجود ندارد که سرپرستی فرزندان بر عهده والدین می باشد.


به این ترتیب می توانید از امکاناتی مانند ردیابی گوشی تلفن همراه اندروید بدون نیاز به GPS و با دکل مخابراتی به ردیابی دستگاه فرزند یا کارمندان خود بپردازید.