BusyBox بهمراه آموزش نصب

اپلیکیشن BusyBox یکی از ابزارهای کاربردی کاربران حرفه ای اندروید است که امکان اجرای دستورات لیونکسی را روی دستگاه های روت شده فراهم می کند و قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربر خود می گذارد.


BusyBox بهمراه آموزش نصب


BusyBox ابزاری است که بسیاری از سرویس های رایج یونیکسی را در قالب یک فایل اجرایی کوچک قابل دسترس می سازد. این بسته‌ نرم افزاری که به «چاقوی سوئیسی لینوکس» مشهور شده، به کاربران اجازه می دهد تا به دستورات (Commands) یونیکسی و لینوکسی بیشتری دردستگاه های اندرویدی خود دسترسی داشته باشند و آن ها را به اجرا در بیاورند.

BusyBox بهمراه آموزش نصب


بیزی باکس BusyBox از نظر حجم، بهینه سازی شده و از منابع محدودی استفاده می کند. این ابزار کاملاً ماژولار است و به راحتی می توان دستورات یا قابلیت ها را در زمان کامپایل، اضافه یا حذف کرد که برای شخصی سازی سیستم های توکار بسیار کاربردی است.


به عبارت دیگر، بیزی باکس BusyBox هم یک اپلیکیشن و هم مجموعه ای از دستورات مخصوص به دسترسی روت است که به کاربر اجازه‌ مدیریت کامل دستگاه خود را داده و امکان اجرای مودهای متفاوت را فراهم می کند.


ممکن است روند نصب بیزی باکس BusyBox برای کاربران تازه کار اندکی گیج کننده به نظر برسد، چرا که پس از نصب اپلیکیشن، لازم است مجموعه ای از دستورات نیز روی دستگاه نصب شوند. ولی در حقیقت پروسه‌ نصب این ابزار بسیار ساده و سریع است. برای آشنایی با نحوه‌ نصب این نرم افزار حرفه ای بر روی دستگاه اندرویدی خود با همیار همراه شوید.


برای شروع کار با استفاده از گوشی یا تبلت اندرویدی روت شده‌ خود به گوگل پلی رفته و عبارت BusyBox را جستجو کنید. با انجام این کار شاهد نتایج متعددی خواهید بود. یکی از بهترین ابزارهای موجود برای نصب BusyBox، نرم‌افزاری است که توسط توسعه دهنده‌ای به نام Stephen Ericson ایجاد شده است. نصب بیزی باکس با این ابزار بسیار ساده بوده و به طور مرتب نیز با جدیدترین دستورات لینوکسی به روز می شود. بنابر این، اپلیکیشن BusyBox این توسعه دهنده را باز کنید.

نصب کردن اپلیکیشن BusyBox


دریافت مستقیم از گوگل پلی

گام دوم: نصب دستورات BusyBox

در مرحله‌ بعد BusyBox را دانلود و نصب کنید. بلافاصله پس از نصب این اپلیکیشن، از شما درخواست مجوز دسترسی سوپریوزر (Superuser) می شود که باید بر اساس اپلیکیشنی که دستگاه خود را با آن روت کرده اید، مجوز را صادر کنید. گزینه‌ مربوط به انجام این کار معمولاً با عنوان Grant یا اجازه دادن به نمایش در می آید. سپس پیغامی که روی صفحه‌ اصلی اپلیکیشن به نمایش درمی آید را ببندید.

نصب دستورات BusyBox

در ادامه دکمه‌ Install واقع در گوشه‌ پایین و چپ صفحه را بزنید تا نصب دستورات بیزی باکس روی دستگاه شما آغاز شود. پس از حدود ۱۰ ثانیه شاهد نمایش پیغامی خواهید بود که از نصب موفقیت آمیز این دستورات روی دستگاه شما خبر می دهد.

آموزش نصب دستورات BusyBox

روند نصب بیزی باکس در اینجا به پایان می رسد. اکنون می‌توانید مود‌های پیشرفته‌ مخصوص روت بیشتری را که به بیزی باکس نیاز دارند اجرا کرده و دستگاه روت شده‌ خود را بیش از پیش قدرتمند کنید.