مدیرعامل بایننس: سرمایه‌گذاری در شیبا اینو با ریسک فوق‌العاده زیادی همراه است

بایننس (Binance)، بزرگترین صرافی ارز های دیجیتال در جهان ، دیروز اعلام کرد که شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) توکن مشابه دوج کوین را لیست خواهد کرد. بعد از لیست کردن این توکن در صرافی بایننس قیمت این توکن با رشد صعودی رو به رو شد.

مدیرعامل صرافی بایننس Changpeng Zhao معروف به CZ دیروز این خبر را در توییتر اعلام کرد و اضافه کرد که تقاضا برای این ارز جدید بسیار زیاد است به طوری که آدرس های تعیین شده برای این ارز دیجیتال تمام شده است.

مدیرعامل بایننس: سرمایه‌گذاری در شیبا اینو با ریسک فوق‌العاده زیادی همراه است


او همچنین افزود که : "برخی از افراد از لیست شدن توکن شیبا در این صرافی ابراز نگرانی کرده اند. باید بگوییم که ما نیز آنچه برای کاربران میخواهند را دنبال میکنیم. تعداد زیادی از کاربران خواهان خرید این ارز هستند، تا جایی که امروز آدرس سپرده اتریوم به دلیل خرید و فروش بالای توکن شیبا تمام شد. این درحالی است که هرگز چنین اتفاقی برای سایر سکه های بستر ERC20 رخ نداده بود.

توییت مدیر عامل بایننس

با این حال، CZ روشن کرد که با اینکه بایننس این توکن را در این صرافی لیست کرده است اما نباید به عنوان تأیید ارزش بالقوه این کوین در نظر گرفته شود.

او در توییتی در اینباره گفت که : "من دارنده هیچ مقداری از توکن های دوج یا شیبا نیستم . من/ما نمیخواهیم که علیه آن ها کاری انجام دهیم و یا باعث رشد آنها شویم و فقط فضای معاملاتی برای آنها فراهم میکنیم.

اگر در مورد یک کوین یا ارز دیجیتال چیز زیادی نمیدانید از خریدن آن خودداری کنید. این یک توصیه مالی نیست"

شیبا توکنی است که بر بستر شبکه اتریوم (ERC20) تولید شده است. به این معنی که بر روی این شبکه فعالیت و اجرا میشود. همچنین باید گفت که شیبا یک توکن شوخی است : میم‌ کوین ‌(memecoin) یا جوک کوین ارز دیجیتالی است که از رواج یک شوخی اینترنتی آغاز می‌شود. درواقع، می‌توان گفت میم‌ کوین ایده‌ی طنزی است که تبدیل به یک ارز دیجیتال می‌شود.

درواقع شیبا اینو بر اساس همان الگویی ساخته شده است که دوج کوین بر اساس آن ساخته شده است. یعنی هر دو از یک الگوی مشابه پیروی می کنند.

بر اساس داده های سایت CoinMarketCap در حال حاضر توکن SHIB با قیمت 0.00003148 دلار معامله میشود. قیمت آن طی 24 ساعت گذشته 67 درصد افزایش یافته است. همچنین در هفت روز گذشته ، قیمت آن 1،210٪ افزایش یافته است. تقاضا برای ارز دیجیتال شیبا اینو دیروز به حدی بالا بود که بایننس نتوانست به میزان تقاضای آن به خوبی جواب دهد.


شیبا

در یک حرکت عجیب و غریب و شاید پیچیده، توسعه دهندگان ناشناس پشت این کوین، که در ماه آگوست این کوین را تولید کردند در طول سال گذشته 50٪ از این توکن را به آدرس کیف پول متعلق به بنیانگذار اتریوم یعنی، Vitalik Buterin ارسال کرده اند.

این بدان معناست که ویتالیک بوترین ناخواسته اکنون میلیاردها دلار از این ارز دیجیتال را در اختیار دارد. اگرچه بوترین هیچ ارتباطی با این پروژه ندارد. توسعه دهندگان آن در وایت پیپر این توکن گفته اند که آنها این کار را کردند تا اساساً سکه ها را از گردش خارج کنند ، که به افزایش بیشتر قیمت کمک می کند.

یکی از عواملی که باعث شده است کوین های شوخی یا میم بسیار محبوب باشند این است که سرمایه گذاران میتوانند به راحتی از آن پول های هنگفتی برای خود به دست بیاورند. یک جامعه اینترنتی یک سکه را به صورت آنلاین تبلیغ می کند و مردم مقدار زیادی از آن را خریداری می کنند و این به نوبه خود باعث افزایش ارزش آن می شود.