ماجرای ۲۰ برابر شدن قیمت شیبا کوین چه بود؟

بعد از دوج‌کوین، رمز ارزی بدون پشتوانه قوی و حتی برنامه منسجمی برای آینده، اینک نوبت ارز شیبا اینو است که به واسطه حامی معروفش رشد قیمتی نجومی را تجربه کند.

خیلی از افراد اعتقاد دارند که شیبا رقیب جدیدی برای دوج کوین است و آن را قاتل می‌نامند. معامله‌گران چینی از شیبا کوین به عنوان از بین برنده دوج کوین نام می‌برند.

بازدهی شیبا چگونه بود

شیبا رمز ارزی که تا چندی پیش کمتر کسی حتی نامی ازش شنیده بود، بعد از اعلام سرمایه‌گذاری ویتالیک بوترین، خالق اتریوم ، رشد انفجاری تجربه کرد به طوری که در کمتر از یک هفته قیمت آن در حدود ۲۰ برابر افزایش داشت. نکته قابل توجه، لیست شدن این ارز دیجیتال، باوجود اکوسیستم بنیادی ضعیف که دارد، به فاصله کوتاهی در صرافی‌های مطرح دنیا، از جمله بایننس، بود.

این رمز ارز تا ۱ ماه پیش در رتبه چند هزارم بازار کریپتوکارنسی قرار داشت اما در زمان نوشتن این گزارش، ارزش بازار آن به رتبه ۳۰ ام صعود پیدا کرده است!

این ارز دیجیتال همانطور که افزایش قیمت شدیدی را در زمان کوتاهی تجربه کرد، در تلاطمات قیمت بیتکوین، با ریزش نسبتا سنگینی نیز مواجه گردید، به طوری که تا کنون در حدود ۶۰ درصد از سقف تاریخی خود فاصله گرفته است.

ویتالیک بوترین در چند روز گذشته ۶.۷ میلیارد دلار از این ارز را، که تقریبا معادل نصف حجم موجود شیبا است را به یک حساب بدون مالک انتقال داد که برای همیشه از دسترس خارج شود و تنها اندکی از آن را به هدف کمک‌های خیرانه نگه داشته است.

البته بوترین بعد از افزایش شدید قیمت این رمز ارز، مبلغ ۱ میلیارد دلار، که حاصل فروش شیباهای متعلق به خود بود، برای کنترل کرونا در هند واگذار کرد.

در هر صورت بازار رمز ارزها از ریسک بالایی برخوردار است و توکن هایی مانند شیبا که هیچ کاربرد خاصی ندارند، از ریسک به شدت بالایی برخوردار هستند. در نتیجه ممکن در دراز مدت موفق به حفظ موقعیت خود نباشند.

ماجرای ۲۰ برابر شدن قیمت شیبا کوین چه بود؟