خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال

درباره بیت کوین بیت کوین چیست؟ بیت کوین یک ارز رمز یا همان ارز دیجیتال است که قابلیت پرداخت های بین المللی را به ما می‌دهد و همانند پول های رایج عمل می‌کند. به عبارتی دیگر بیت کوین نوعی دارایی دیجیتال است که به صورت دیجیتال نگهداری و انتقال داده می‌شود.

خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال


نقل و انتقالات و تراکنش های بیت کوین در سلسله ای بهم تنیده شده از اطلاعات به صورت رمزنگاری شده ذخیره می‌شود که به آن بلاکچین و در زبان فارسی زنجیره بلوک گفته می شود. تراکنش های بیت کوینی به صورت طبقه بندی شده در بلاک ها نگهداری می‌شوند. آنچه که این دارایی دیجیتال را جذاب تر می‌کند محدودیت ۲۱ میلیون واحدی آن است. پس از استخراج ۲۱ میلیون بیت کوین پروسه استخراج به اتمام می‌رسد و ماینر ها تنها به پردازش تراکنش ها و تایید آنها خواهند پرداخت.


تمامی ویژگی های لازم برای نگهداری ارزش تحت عنوان دارایی در بیت کوین قابل مشاهده است و بیت کوین این مزیت را نسبت به بقیه ارزها دارد که در هرجایی و هر زمانی قابلیت انتقال دارد و محدودیت های قانونی و بانکی ندارد. در هر لحظه که اراده کنید می‌توانید بیت کوین خود را به هرجایی از این کره خاکی ارسال کنید و معاملات خود را انجام دهید.

تاریخچه قیمت بیت کوین


نمودار ساده


نمودار لحظه ای

خرید و فروش بیت کوین در بیت برگ


مراحل خرید و فروش بیت کوین در بیت برگ به شرح زیر است:


۱. ثبت نام با مشخصات واقعی خودتان


۲. ثبت درخواست خرید یا فروش بیت کوین


۳. احراز هویت تنها برای سفارشات خرید


۴. ارسال و تسویه بیت کوین یا ریال


در فرایند خرید و فروش بیت کوین چند معیار را همیشه در نظر داشته باشید، خرید و فروش Bitcoin در بیت برگ بدون فوت وقت انجام می‌شود و زمان دریافت ارز و ریال در پیش فاکتور قبل از انجام معامله قابل مشاهده است.

خرید بیت کوین


خرید بیت کوین در بیت برگ به صورت خلاصه:


گام اول، ثبت نام در سایت


گام دوم، ثبت کارت های بانکی


گام سوم، ثبت آدرس کیف پول بیت کوین


گام چهارم، خرید و پرداخت نهایی در درگاه بانکی


گام پنجم، احراز هویت و دریافت بیت کوین

پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، ابتدا در بخش پروفایل کاربری، کارت های بانکی خود را ثبت کنید سپس در بخش کیف پول، آدرس کیف پول بیت کوین خود را ثبت کنید. پس از ثبت کارت بانکی و آدرس کیف پول بیت کوین به صفحه اصلی برگردید و با تعیین مقدار خرید خود بر روی درخواست خرید کلیک کنید. در خرید اول تا سقف 1,500,000 تومان می‌توانید بیت کوین خرید کنید و در صورت ثبت بیشتر از یک کارت بانکی تا 3,000,000 تومان می‌توانید بیت کوین خرید کنید. در خرید های بعدی دیگر محدودیتی در خرید ندارید. پس از خرید بیت کوین احراز هویت انجام می‌شود این را در نظر داشته باشید که احراز هویت تنها یک بار انجام می‌شود و در خرید های بعدی نیاز به احراز هویت نیست. علاوه بر امکان خرید Bitcoin در بیت برگ بیش از ۱۰۰ ارز دیگر قابلیت خرید دارند که با مراجعه به صفحه اصلی می‌توانید آنها را مشاهده کنید. در آخر زمان ارسال بیت کوین به کیف پول شما پس از خرید بیت کوین در بیت برگ طبق شیوه‌ای که در این بخش شرح داده شده است انجام می‌شود.

فروش بیت کوین


فروش بیت کوین در بیت برگ به صورت خلاصه:


گام اول، ثبت نام در سایت


گام دوم، ثبت شماره شبای بانکی


گام سوم، انتقال بیت کوین و ثبت شناسه تراکنش


گام چهارم، تایید در شبکه بلاکچین


گام پنجم، تسویه ریالی توسط بیت برگ

جهت فروش بیت کوین در صرافی بیت برگ، پس از ثبت نام و یا ورود به حساب کاربری می‌بایست به بخش پروفایل کاربری مراجعه کنید و در قسمت شماره شبا، شباهای بانکی خود را جهت تسویه ثبت کنید، پس از ثبت شماره شبا به صفحه اصلی مراجعه کنید. مقدار بیت کوین مورد نظر خود را که قصد فروش آن را دارید را در بخش واحد وارد کنید، پس از مشاهده قیمت بر روی درخواست فروش کلیک کنید و وارد مراحل فروش شوید. در گام دوم آدرس بیت کوین بیت برگ را دریافت می‌کنید بیت کوین های خود را جهت فروش به آدرس بیت کوین بیت برگ انتقال دهید و در گام بعد شناسه تراکنش خود را وارد کنید و پس از آن شماره شبای مورد نظر خود را انتخاب کنید و تمام. شما با موفقیت یک فروش در بیت برگ به ثبت رساندید، فروش Bitcoin در بیت برگ نیاز به احراز هویت ندارد و می‌توانید به راحتی به فروش بیت کوین مبادرت داشته باشید. زمان تسویه حساب بیت برگ پس از فروش بیت کوین به شیوه‌ای که در این بخش شرح داده شده است انجام می‌شود. جهت یافتن شناسه تراکنش در کیف پول بیت کوین خود می‌توانید به این بخش مراجعه کنید.

چگونه بیت کوین خود را نگهداری کنیم؟ انتخاب کیف پول بیت کوین

یکی از دغدغه های اصلی دارندگان بیت کوین نحوه نگهداری Bitcoin است، جهت نگهداری بیت کوین از نرم افزار های آفلاین که اصطلاحا کیف پول سرد نامیده می‌شوند و نرم افزار های آنلاین که کیف پول گرم نامیده می‌شوند می‌توانید استفاده کنید.

بیت برگ سرویس کیف پول ارائه نمی‌دهد اما اگر شما به دنبال یک کیف پول امن، سریع و آسان هستید که تنوع گسترده‌ای از آلت کوین ها را پشتیبانی کند، می‌توانید به مقاله آموزش ساخت کیف پول مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره خرید و فروش بیت کوین

قیمت بیت کوین در بیت برگ چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بیت کوین همانند سایر ارزهای رایج دنیا نوسان دارد با این تفاوت که قیمت آن را نهاد، سازمان و یا دولتی تعیین نمی‌کند بلکه میزان عرضه و تقاضای کاربران تنها معیار تعیین کننده قیمت بیت کوین است. در بیت برگ معیار قیمت گذاری، قیمت لحظه ای معاملات در صرافی بین المللی بایننس است.

از کجا بیت کوین بخرم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، بیت کوین بخرید.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین در بیت برگ چقدر است؟

فروش بیت کوین در بیت برگ کارمزدی ندارد، اما کارمزد خرید بیت کوین در بیت برگ به شرح زیر است: ۱- کارمزد تبدیل 0.1% درصد ۲- کارمزد انتقال بیت کوین 0.0005 BTC


زمان دریافت بیت کوین در بیت برگ چقدر است؟

در خرید اول بنا به دستور پلیس فتا، ارسال بیت کوین در اولین سفارش خرید شما پس از ۲۴ ساعت از زمان خرید شما صورت می پذیرد، این محدودیت تنها برای خرید اول بوده و در خرید های بعدی پس از ثبت خرید، بیت کوین بصورت آنی ارسال میگردد. در خرید دوم به بعد، واریز بیت کوین در لحظه بصورت آنی حتی در ایام تعطیل به کیف پول شما انجام می‌شود.

تسویه حساب بیت برگ چقدر طول می‌کشد؟

در صورتی که شماره شبای بانک آینده ثبت کرده باشید، تسویه حساب پس از گذشت ۲ ساعت از ثبت سفارش فروش، همه روزه حتی در ایام تعطیل انجام می‌شود. و در صورتی که شماره شبای سایر بانک ها را ثبت کرده باشید، تسویه حساب پس از گذشت ۲ ساعت از ثبت سفارش فروش، همه روزه بجز ایام تعطیل در سه نوبت ۰۶:۰۰ صبح ، ۱۱:۳۰ صبح و ۱۴:۳۰ بعدازظهر بصورت پایا انجام خواهد شد.