پادکست سازی | راهنمایی کامل پادکست سازی

پادکست سازی، ایجاد و انتشار محتوای مبتنی بر صدا است. پادکست ها معمولاً به صورت یک سری قسمت منتشر می شوند که شنوندگان ممکن است در دستگاه های تلفن همراه یا رایانه های خود آن هارا دانلود و پخش نمایند. براساس داده های آماریستا ، اکثر کاربران آمریکایی به پادکست ها گوش می دهند.


چرا پادکست سازی مهم است؟

پادکست سازی | راهنمایی کامل پادکست سازی


چرا باید پادکست سازی را بخشی از بازاریابی محتوای خود بدانید؟


پادکست ها محبوب هستند و مهمتر از آن ، آنها به سرعت در حال رشد هستند. 32٪ از بزرگسالان آمریکایی طی یک ماه گذشته به پادکست گوش داده اند ، که 10٪ آن مربوط به یک ماه گذشته است.

پادکست ها مخاطبان هدف ارزشمندی دارند. طبق تحقیقات Nielsen ، طرفداران پادکست معمولاً جوان ، تحصیل کرده و مرفه هستند و این مسئله یک بازار هدف بسیار عالی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

مخاطبانی با سلایق متفاوت زیادی وجود دارند که به پادکست ها گوش می دهند. اگر ایده ای برای پادکست دارید ، احتمالاً مخاطبی برای آن وجود دارد. محبوب ترین پادکست ها موضوعاتی را که انتظار دارید ؛ مانند موسیقی ، فناوری و ورزشی را پوشش می دهد. اما برخی از محبوب ترین پادکست ها، این قالب همیشگی را می شکنند. به عنوان مثال ، سریالی با محوریت تحقیقاتی بر اساس زندگی واقعی و قسمت های حماسی و یا ساعاتی با تاریخ هاردکور دن کارلین همگی می توانند موضوع مورد بحث یک پادکست باشند.

تبلیغات پادکست هنوز ارزان است و ممکن است این یک روش خوب برای تبلیغ مطالب شخصی شما باشد. تبلیغات در پادکستها در هر ساعت فقط در حدود 0.01 دلار برای هر کاربر فعال آب می خورد که البته در مقایسه با 0.11 دلار برای رادیو ، 0.13 دلار برای تلویزیون و 0.24 دلار برای اینترنت این مبلغ بسیار ناچیز است. بنابراین حتی اگر پادکست شخصی خود را ایجاد نمی کنید ، هنوز هم می توانید وارد این حوزه شگفت انگیز تبلیغاتی شوید.

حضور مهمان در پادکست می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان جدید کمک کند. رفتن در پادکست به عنوان مهمان ، مشابه مهمان یک نشریه بودن است. اما برخلاف آن ، آمادگی بسیار کمی برای آن مورد نیاز است.. چرا که شما اساساً فقط در مورد چیزهایی که از قبل می دانید سؤال می کنید و یا مورد پرسش قرار می گیرید.بهترین روش ها

یک هدف برای پادکست خود انتخاب کنید


اولین قدم در این راه ، توسعه هدفی کلی برای پادکست خود می باشد.


آیا پادکست شما برای حمایت از یک نوع تجارت جدید است یا صرفاً برای سرگرمی ساخته می شود؟ آیا برای شبکه سازی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد یا صرفا برای سودآوری و پول سازی بیشتر؟ پاسخ های شما به هر یک از این سؤالات، به مسیر تصمیمات آینده شما در این راه، کمک می کند.


به عنوان مثال ، پادکست GaryVee Audio Experience برای ایجاد روابط قوی تر با مخاطبان موجود خود، طراحی شده است.


پادکست GaryVee Audio Experience

پادکست GaryVee Audio Experience

از طرف دیگر ، هدف اصلی پادکست The Art of Charm آشنایی و ایجاد ارتباط با افراد جدید است.


پادکست The Art of Charm

پادکست The Art of Charm

هیچ هدف صحیح یا غلطی برای پادکست جدید شما وجود ندارد. اما این مهم است که قبل از خرید میکروفون ، این هدف را در ذهن داشته باشید.


یک موضوع برای پادکست انتخاب کنید


ابتدایی ترین مرحله برای شروع، انتخاب مبحث مورد نظر برای پادکست شماست.


به طور کلی ، موضوع شما برای اینکه بتواند چندین قسمت را پشتیبانی کند باید پتانسیل کافی را داشته باشد. و برای هر آنچه می خواهید پوشش دهید باید مخاطبی برای آن حضور داشته باشد. لازم نیست مخاطب زیادی داشته باشد. اما باید حداقل مخاطبی وجود داشته باشد ؛ حتی اگر جامعه کوچکی را داشته باشد.


می توانید پادکست های مشابه موضوع را در آیتونز جست و جو کنید تا بتوانید شناخت مناسبی از وجود یا عدم وجود مخاطب برای خودداشته باشید.


بررسی پادکست های مشابه در آیتونز

بررسی پادکست های مشابه در آیتونز

اگر می بینید که تعداد انگشت شماری پادکست وجود دارد که همان موضوع کلی شما را پوشش می دهد ، خیلی خوب است. اما اگر قبلاً 100 پادکست را در موضوع خود مشاهده کرده اید ، چگونه می توانید در بین آنها خودتان را جا بیندازید؟


به عبارت دیگر: در ابتدا پادکست خود را روی چیزی فوق العاده خاص متمرکز کنید.


به عنوان مثال ، Auburn Undercover Podcast همه چیز را در مورد فوتبال Auburn پوشش می دهد. پادکست های فوتبال دانشگاهی زیادی وجود دارد. اما تعداد بسیار کمی به یک تیم خاص اختصاص داده شده است.


قالب پادکست را انتخاب کنید


اکنون زمان آن رسیده است که یک قالب برای پادکست خود انتخاب کنید.


در اینجا چند قالب مختلف برای انتخاب وجود دارد.


تک میزبانی

چند میزبانی (شما و یک میزبان دیگر)

گفت و گو محور

نکته و استراتژی محور

مصاحبه / مهمان (چه حضوری و چه از راه دور)

مصاحبه / مهمان (چه حضوری و چه از راه دور)

قسمت به قسمت به طور مستقل

سریال شده با داستانی مداوم مانند ” گیملت مدیا” یا سریال WBEZ” شیکاگو”

لازم نیست برای کل اجرای پادکست خود لزوماً از یک قالب کلی استفده کنید. می توانید فرمت های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

یک نام برای پادکست خود انتخاب کنید


اکنون زمان آن رسیده که یک نام برای پادکست خود انتخاب کنید.


انتخاب نام برای پادکست شما بیشتر هنر است تا علم. با این اوصاف، در اینجا خصوصیاتی که باید نام پادکست شما داشته باشد را بیان می کنیم.


کوتاه و شیرین (باید از لحاظ هنری با طرح کاور پادکست شما هماهنگ باشد)

دامنه .com برای آن در دسترس باشد

قابل درک و فهم آسان

محتوای پادکستتان را توصیف کند

به عنوان مثال ، پادکست NPR “چگونه من این را ساخته ام” همه این مفاهیم را در خود جای داده است.


پادکست NPR "چگونه من این را ساخته ام"

پادکست NPR “چگونه من این را ساخته ام”

کوتاه ، خوانا و تمام مواردی راکه در پادکست وجود دارد را به طور مختصر بیان می کند. هنوز در تلاش برای یافتن ایده ای برای نام پادکست خود هستید؟ از این مولد نام پادکست مفید استفاده کنید.


مولد نام پادکست

مولد نام پادکست

برنامه ضبط خود را تنظیم کنید


اکنون که یک قالب و نام دارید ، زمان آن است که برنامه ضبط خود را برنامه ریزی کنید.


ابتدا تصمیم بگیرید که چند بار قصد انتشار محتوا دارید. در دنیای وبلاگ نویسی ، ثبات بسیار مهم است. و این احتمالاً در مورد پادکست ها نیز، صادق است. بنابراین برنامه ای را تهیه کنید که می دانید می توانید به آن عمل کنید، حتی اگر تولید یک قسمت در هر ماه باشد.


دوم ، اولین قسمت خود را از فیلمنامه بیرون بکشید و تشریح کنید. اگر پادکست شما در حال به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد یک موضوع است ، نکات کلیدی را که می خواهید پوشش دهید بیان کنید. اگر مبتنی بر مصاحبه است ، سؤالاتی را که می خواهید از اولین مهمان خود در Skype بپرسید ، بنویسید.


در آخر ، برنامه پادکست خود را در تقویم محتوایی خود قرار دهید.


تجهیزات خود را آماده کنید


این گامی است که افراد زیادی را به سمت بپیشرفت سوق می دهد. در حقیقت ، بسیاری از افراد ، جهشی بزرگ از این گام هایی که ما می گوییم برایشان اتفاق می افتد تا به توانند به مرحله ای برسند که بتوانند پادکست های خود را در آمازون بفروشند.


آیا داشتن تجهیزات مناسب شانس موفقیت پادکست شما را افزایش می دهد؟ آره. قطعاً کیفیت صدا کمک می کند.


نکته این است که هیچ میکروفون یا ویرایش نرم افزاری بر پادکست با موقعیت یابی ضعیف یا محتوای متوسط نمی تواند غلبه کند. به همین دلیل است که من این راهنمای اول را برای اطمینان از مراقبت از این موارد اختصاص داده ام.


در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب تجهیزات پادکست خود، به خاطر بسپارید.


اگر می خواهید شروع کنید و بودجه ای ندارید ، می توانید اولین قسمت خود را با تلفن همراه (یا لپ تاپ) و یک جفت هنذفری ضبط کنید. حتی هنذفری گوش، نیز اختیاری است!

لازم نیست که صدای پادکست شما خیلی بهتر از صدای میکروفن داخلی تلفن شما باشد. Podcast Starter Kit ” گزینه های مربوط به بودجه و نیازهای مختلف را ارائه می دهد و فقط با 63 دلار برای میکروفون ATR-2100-USB شروع می شود. (این میکروفون نیز در لیست تجهیزات پادکست Tim Tim Ferriss درج شده است.)

بسته به اتاقی که در آن ضبط خواهید شد ، به پانل های صوتی نیز نیاز دارید. پانل ها یکسری عملگرهای صدایی که رخ می دهد را جذب یا به آن ها شکل می دهند.

پادکست خود را ضبط و ویرایش کنید


بیشتر نرم افزارهای ضبط را می توان برای ویرایش استفاده کرد . گزینه های عالی و پولی بسیار خوبی وجود دارد – در اینجا به برخی از محبوب ترین آنها اشاره می شود:


Garageband: برای کاربران مک رایگان است و این نرم افزار، برای طراحی موزیک ایجاد شده است اما برای ساختن پادکست نیز، گزینه خوبی به حساب می آید. (می توانید ببینید که چگونه پت فلین پادکست خود را در GarageBand ویرایش می کند).

Audacity: رایگان و اپن سورس

Anchor: رایگان و همه جانبه

Adobe Audition: حساب حرفه ای آن، با قیمت 20/99 دلار در هر ماه شروع می شود.

نرم افزار که شما استفاده می کنید اهمیت چندانی ندارد. تا زمانی که شما می توانید آن چه را که می خواهید ، به درستی انجام دهید نیاز به نرم افزار دیگری ندارید. اینکه دقیقاً چگونه پادکست خود را ویرایش می کنید ، به فرمت و سبک مورد نظر شما، بستگی زیادی دارد.


به عنوان مثال ، پادکست تیم Ferriss بسیار راحت ویرایش می شود.. به جز مقدمه ، قسمت های پادکست 2-3 ساعته فایل صوتی، به صورت کاملا خام است. مانند Rogan که همین گونه عمل می کند. از طرف دیگر ، This American Life از قسمتهای ویرایش شده سنگین و بسیار زیادی ساخته شده است.


پادکست خود را میزبانی کنید


اکنون نوبت شماست: پادکست خود را به جهان ارائه دهید!


قبل از اینکه پادکست شما در Apple Podcasts ، Google Play ، Spotify ، Stitcher و جاهای دیگر یافت شود ، باید میزبانی پادکست خود را هماهنگ کنید و با آن تنظیم شوید. به این ترتیب ، فایلهای صوتی شما به یک فید RSS (برنامه های پادکست مختلف) می روند.


اگر از Anchor استفاده می کنید ، این قابلیت در داخل آن وجود دارد. در غیر اینصورت ، باید برای میزبانی پادکست ثبت نام کنید فایل های خود را در آن بارگذاری کنید.


در اینجا چند گزینه میزبانی پادکست برای بررسی وجود دارد.


Libsyn: قدیمی ترین و احتمالاً محبوب ترین میزبان پادکست

Buzzsprout: آسان و راحت

Transistor : تجزیه و تحلیل پیشرفته ای دارد

علاوه بر میزبانی پادکست ، شما می خواهید تا یادداشت های نمایش و متن ها را در وبلاگ خود منتشر کنید.


تنظیمات پادکست خود را ایجاد و بهینه کنید


تنظیمات پادکست خود را از جمله عنوان ، توضیحات ، آثار هنری ، دسته ها و موارد دیگر اضافه کنید.


موضوع مهم در اینجا این است که به دایرکتوریهای پادکست کمک کنید تا درک کنند که موضوع پادکست شما در مورد چیست. آنها نمی توانند به پادکست های شما گوش کنند بنابراین آنها به محتوا مبتنی بر متنی که آپلود می کنید تکیه می کنند تا بفهمند چه نوع محتوایی را در آنجا قرار می دهید.


نکته مهم: کلمات کلیدی مرتبط را در عنوان و توضیحات خود درج کنید تا شانس یافتن در برنامه های پادکست را به حداکثر برسانید.


کلمات کلیدی مرتبط در عنوان پادکست

کلمات کلیدی مرتبط در عنوان پادکست

برجسته شوید


بیشتر گوش دادن به پادکست ها در اپل پادکست اتفاق می افتد. و در اپل پادکست ها ، تقریباً هشت هفته پس از راه اندازی پادکست خود برای تلاش برای حضور در دسته “جدید و قابل توجه” وقت دارید.


اگر به میزان کافی دانلود ، بازخورد مثبت و اشتراک گذاری توسط کاربران را داشته باشید ، نرم افزار مربوطه ممکن است توجه بیشتری به پادکست شما می کند. اگر بتوانید روی این موضوع کار کنید و ، پادکست شما ،زود جای خود را باز می کند. بنابراین سریع و جدی آن را تبلیغ کنید.


بیشتر بدانید


نحوه شروع یک پادکست: این لیست پخش مجموعه ای از 10 فیلم است که توسط پادکست ACE Pat Flynn تهیه شده است. راهنمای ما یک مرور کلی و چند قدم اول مهم را برای شما فراهم کرده است. فیلم های pat توضیحات عمیق تری را ارائه داده اند.


تیم فریس، تنظیمات پادکست خود را با گرفتن ویدیو به اشتراک می گذارد : تیم فرآیند دقیقی را برای ضبط پادکست ها، با کیفیت بالا استفاده می کند. اگر از تجهیزات و گزینه های ضبط غافل شده اید ، روند تیم ساده است.


نحوه ارتقاء پادکست: هر کسی می تواند پادکست را شروع کند. اما لازم است که مخاطب داشته باشید و رشد پادکست با هیچ مخاطبی، دشوار خواهد بود. این جایی است که تبلیغات وارد بازی می شود. این پست مفید توسط افرادی که در Buffer قرار دارند ، به شما نشان می دهد که چگونه پادکست خود را در مقابل تعداد بیشتری از افراد با استفاده از رسانه های اجتماعی قرار دهید.


بخش های ” New & Noteworthy” و ” What’s Hot ” در Apple Podcasts: این بخش به شما نشان می دهد که در دنیای پادکست ها در حال حاضر، چه قالب ها ، مباحث و ساختاری درحال کارشدن است .