سئو کلاه سفید چیست ؟ آموزش سئوی کلاه سفید

در دنیای مدرن و تازه از محتوا به همراه تغییرات الگوریتم های گوگل نظیر الگوریتم رنک برین، الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن سئو کلاه سفید تنها راه برای پیشرفت است.

سئو کلاه سفید چیست؟ آموزش سئوی کلاه سفید


انجام سئو کلاه سفید به این معنی است که روند سئو سایت شما مورد تایید قوانین سئو گوگل می باشد و تمامی تکنیک های سئو مرتبط به آن در بستر اصول سئو مورد تایید موتورهای جستجو انجام می شود.


تعریف سئو کلاه سفید چیست؟


به زبان ساده، استفاده از تکنیک هایی که تضمین می کند سایت شما به خوبی عمل کند، یعنی استراتژی سئو سایت خود را طبق قوانین موتور های جستجو پیش ببرید. به سئو و بهینه سازی سایت کلاه سفید در انگلیسی White Hat SEO یا White-Hat SEO گفته می شود.

سئو کلاه سفید چیست؟


تاکتیک های نادرست به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شوند و شامل بسیاری از تکنیک های مربوط به Spamming، پر کردن کلید واژه ها و موارد دیگر هستند.


تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه


روش های سئو کلاه سفید ابر قهرمان هستند: تاکتیکهایی که طبق قوانین موتورهای جستجو و برای بهبود رتبه سایت در نتایج موتور جستجو سایت (SERP) استفاده می شوند.


روش های سئو کلاه سیاه اشراری بیش نیستند: سئو کلاه سیاه تاکتیکهایی را شامل می شود که ممکن است یک سایت را به رتبه بالاتری در نتایج برساند اما طبق قوانین موتورهای جستجو نیست و غیراخلاقی طلقی می شود.


روش های سئو کلاه سفید


از طرف دیگر در سئو کلاه سفید از تکنیک های ارگانیک و تایید شده گوگل استفاده می شود به نوعی از امکانات موجود در یک سایت استفاده می شود تا تجربه خوبی برای کاربر و موتور جستجو ایجاد شود بعضی از این تکنیک ها شامل موارد زیر می شود:


تولید محتوای متنی با کیفیت

تولید محتوای تصویری و ویدئویی

ارتباط محتوا با کلمات کلیدی هدف

نشانه گذاری با Schema

پیمایش (Navigation) صحیح

توضیحات متا سئو شده

معماری استاندارد سایت

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان

لینک سازی داخلی

سرعت بارگذاری پایین