بانس ریت چیست ؟ تعریف Bounce Rate یا نرخ پرش در سئو

به میانگین درصد زمان ماندگاری کاربران که در یک نرخ پرش یا صفحه بانس ریت به انگلیسی Bounce Rate گفته می شود که کاهش آن یکی از انواع روش های سئو می باشد.


تعریف بانس ریت (Bounce Rate) چیست؟

بانس ریت چیست ؟ تعریف Bounce Rate یا نرخ پرش در سئو


بانس ریت یا نرخ پرش یکی از مهترین معیارهای مهم گوگل در سئو سایت است، Bounce Rate به این صورت تعریف می شود: عددی بین ۰ تا ۱۰۰ که به صورت درصدی از زمان ماندگاری کاربر در صفحه محاسبه می شود این عدد از زمان ورود کاربر تا خروج آن محاسبه می شود.


بانس ریت پایین تر سایت نشان دهنده سئو محتوا با ارزش تر و اهمیت دادن هر چه بیشتر به کاربران سایت است، این یک حقیقت کاملا اثبات شده است. هر چه ماندگاری کاربران در سایت بیشتر باشد به معنی جذاب تر بودن محتوای سایت شماست. در نتیجه ی این ماندگاری نرخ تبدیل هم بالاتر رفته و می توان به راحتی این کاربر را به یک مشتری بالقوه و بالفعل تبدیل کرد.


این نکته را به یاد داشته باشید که زمان حضور کاربران در سایت یکی از فاکتور های رتبه بندی گوگل است پس زمان ماندگاری کاربران در سایت به بهبود سئو کمک می کند.


بانس ریت خوب یعنی چه؟


زیاد پیش آمده است که مشتری از ما می پرسد نرخ پرش مناسب یا متوسط ​​آن چیست. من معمولاً پاسخی را ارائه می دهم که با شواهد خودم همخوانی داشته باشد.


من داده های گوگل آنالیتیکس را که در طول یک سال به دست آوردم جمع آوری کردم. دامنه ها به طور تصادفی انتخاب شدند. بیشتر آنها مشتری ما بودند.


بعضی از سایت ها دارای ۱،۰۰۰،۰۰۰+ بازدید کننده در هر روز بودند و برخی فقط با چند هزار بازدید کننده.


میانگین نرخ پرش باید چه عددی باشد؟


اکثر وب سایت ها دارای نرخ پرشی بین ۲۶ تا ۷۰ درصد هستند. میانگین نرخ پرش برای وب سایت های موجود در مجموعه ما ۴۹٪ بود.به عنوان یک قاعده کلی نرخ پرش در محدوده ۲۶ تا ۴۰ درصد بسیار عالی است. ۴۱ تا ۵۵ درصد تقریباً متوسط ​​و ۵۶ تا ۷۰ درصد بالاتر از حد متوسط ​​است. بانس ریت بیشتر از ۷۰ درصد ناامید کننده است.


۱۰ روش برای کاهش نرخ بانس ریت سایت


تجربه کاربری راحت و کاربرپسند.

بهینه سازی محل Call To Action.

افزایش سرعت سایت.

به کارگیری تست A/B.

استفاده از ویدئو.

استفاده از عکس ها با کیفیت بالا.

پاسخ دادن به نظرات سایت.

داشتن یک استراتژی محتوای قدرتمند.

تولید محتوا با کیفیت و منحصر به فرد.

آنالیز رفتار کاربران توسط User Flow.