معرفی 15 منبع معتبر برای مطالعه مقالات سئو

مقالات سئو هنوز هم محبوب ترین روش برای یادگیری هر چیزی در مورد سئو و بهینه سازی سایت هستند.


در یک صنعت رو به رشد مانند سئو سایت مهم است که از قطار تغییرات جا نمانید، خود را هر روز بروز کنید و به طور مرتب خودتان را آموزش دهید.


به همین دلیل ما بهترین منابع آموزشی سئو برای مطالعه مقالات سئو سایت که فکر می کنیم هر فرد مبتدی باید آنها را بشناسد و دنبال کند را برای معرفی به شما انتخاب کردیم.

معرفی 15 منبع معتبر برای مطالعه مقالات سئو


البته لازم به ذکر است که اعلام کنیم خود ما در سئو فاکس در بخش:


آموزش سئو


حرفه ای ترین و کاربردی ترین مقالات سئو را در وب فارسی تولید می کنیم لذا توصیه می کنیم سری به این صفحه زده و دانش سئویی خود را افزایش دهید.


ما در هنگام ایجاد لیست، دو نکته اصلی را در نظر گرفتیم:


وبلاگ ها به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند – وبلاگ های چند نویسنده، وبلاگ های تک نویسنده و مجلات خبری.


وبلاگ های چند نویسنده


MOZ

۱- MOZ


Moz به یک رهبر در صنعت سرچ تبدیل شده است. شکی در آن نیست که بخاطر استراتژی بسیار جذاب تنوع مطالب آموزشی نوشته شده توسط افراد از سرتاسر دنیاست.


SEMRush

۲- SEMRush


SEMRush یک ابزار محبوب برای بازاریابان اینترنتی است که با یک وبلاگ عالی که با بهترین وبلاگهای سئو و بهینه سازی موجود ترکیب شده است. این وبلاگ توسط بازاریابان برای بازاریابان نوشته می شود، بنابراین از دانش و تجربه SEMrush به نفع خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید.


Ahrefs

۳- Ahrefs


Ahrefs یکی دیگر از بازیکنان بزرگ در بین ابزارهای حرفه ای سئو سایت است. در سال های اخیر، Ahrefs واقعاً وبلاگ خود را به سطح بسیار بالایی رسانده، بنابراین نباید از لیست وبلاگ های بهینه سازی سایت که ارزش دنبال کردن را دارند جا بماند.


جالب است بدانید که بیشتر مقالات Ahrefs موردی مبتنی بر داده واقعی است، بنابراین محتوای آنها معمولاً توسط آمار و ارقام واقعی تهیه می شوند.


Yoast

۴- Yoast


هر کسی که صاحب یک وب سایت وردپرسی است احتمالا از افزونه Yoast استفاده می کند یا حداقل نام آن به گوش وی خورده است. بسیار از مردم وبلاگ این پلاگین قدرت آشنا نیستند اما الان شدند 🙂


MangoolsCognitiveSEO وبلاگ دیگری است که توسط تیمی از افراد در پشت ابزار جستجوگرها نوشته شده است.

۵- Mangools


وبلاگ Mangools برای افراد تازه کار و حرفه ای سئو محتوا تولید می کند. این بلاگ از ابتدایی ترین مقالات مانند کیورد ریسرچ گرفته تا فاکتور های سئو بهینه سازی را به همراه دارد. یک توصیه دوستانه مانگولز را از دست ندهید شاید در این میان بهترین باشد.


CognitiveSEO

۶- CognitiveSEO


CognitiveSEO وبلاگ دیگری است که توسط تیمی از افراد در پشت صحنه ابزارهای بهینه سازی سئو نوشته شده است. این وبلاگ ممکن است از نظر رابط کاربری جذاب نباشد، اما نویسندگان پشت کار بسیار خوبی در نوشتن مقاله های عمیق با موضوعات مختلف (عمدتا فنی سئو SEO) انجام می دهند.


وبلاگ های تک نویسنده۷- Backlinko


برایان یک نابغه و نامی شناخته شده در صنعت سئو است این را همه میدانند. او تکنیک آسمان خراش را به میان آورد و ثابت کرد که کیفیت به مراتب مهم تر از کمیت است. اگر چه او دیر به دیر مقاله ارسال میکند اما هر مقاله ارسال توسط وی جامع، کاربردی و عملی است.


ClickMinded

۸- ClickMinded


تامی گریفیت، بنیانگذار ClickMinded، یک مبتدی دنیای سئو و بهینه سازی نیست – او به عنوان کارشناس سئو در شرکت هایی مانند Airbnb و PayPal کار می کرد. وی دوره های مختلف بازاریابی آنلاین را تدریس می کند و یک وبلاگ جذاب سرشار از نکات و دیدگاههای عملی می نویسد. همین الان چکش کنید!


GotchSEO

۹- GotchSEO


ناتان گوت یکی دیگر از متخصصین سئو است که از طریق به اشتراک گذاری دانش خود در وبلاگ خود محبوبیت چشم گیری را کسب کرده. او علاوه بر وبلاگ، یک آژانس موفق دارد و آکادمی سئو را در آنجا آموزش می دهد که در آن تکنیک های پیشرفته سئو رونمایی می شود.


Robbie Richards

۱۰- Robbie Richards


رابی ریچاردز به خاطر نوشتن راهنماهای فوق العاده طولانی، مطالعات موردی و بررسی ابزارهای سئو شناخته شده است. او همچنین یک دوره محبوب سئو به نام The SEO Playbook را آموزش می دهد که برای افراد متخصص سئو طراحی شده است.۱۱- Matthew Woodward


متیو یک وبلاگ برنده جایزه را مدیریت می کند که تقریباً تمام جنبه های اصلی متخصصین را در راهنماهای عملی و جامع در بر می گیرد. او سالهاست وبلاگ نویسی می کند و مقالات وی با گزارش های دقیق همراه می باشند؛ جالب است بدانید درآمد ماهانه وی از وبلاگ نویسی وی بسیار بالاست.


Diggity Marketing

۱۲- Diggity Marketing


مت دیجیتی احتمالاً نامی است که نیازی به معرفی آن برای هرکسی که در حوزه سئو فعالیت می کند وجود ندارد. وی تخصص دارد به تولید پست درمورد ایجاد لینک و همچنین سئو بخش اخبار گوگل.


مجلات خبری سئو


Search Engine Journal

۱۳- Search Engine Journal


احتمالاً پرطرفدارترین پورتال مبتنی بر انجمن که متشکل از کارشناسان سئو از سراسر جهان است که می نویسد در زمینه اخبار، راهنماها، تحلیل ها و نحوه ارتباط با موتور های جستجو. با گذشت زمان، سرچ انجین ژورنال یک پایگاه محکم در سئو ایجاد کرده و مقالات آنها توسط صدها کاربر به اشتراک گذاشته می شود. از طرف دیگر درگیری در نظرات بسیار کم است.۱۴- Search Engine Land


سرچ انجین لند بسیار با سرچ انجین ژورنال مشابه است، این سایت به اخبار روزانه دنیای موتورهای جستجو و بازاریابی آنلاین می پردازد و توسط کارمندان گوگل و کارشناسان بازاریابی در زمینه های مختلف مدیریت می شود.


Search Engine Roundtable

۱۵- Search Engine Roundtable


میزگرد موتور جستجو به همراه SEJ ، SEL و SEW به دسته پورتال های خبری سئو تعلق دارند که روزانه از این صنعت توسط افراد متخصص و حتی کارمندان موتور های جستجو به روز می شوند.


بهترین منابع برای یادگیری سئو ⭐

کتاب ها، ویدئو آموزشی و مقالات


بهترین سایت های خارجی برای مطالعه مقاله های سئو ⭐

Ahrefs, Backlinko, MOZ, Search Engine Land


سریع ترین زمان برای یادگیری سئو ⭐

شما با شرکت در دوره های خصوصی سئو در یک باره زمانی ۱۵ ساعته می توانید تمامی مفاهیم مرتبط با SEO را فرا بگیرید.


بهترین سایت های ایرانی برای یادگیری سئو ⭐

سئو ۲۴، وب سیما، سئو روز، آکادمی وب سیما